Do 1000 puta veći Blu-ray?

poruka: 61
|
čitano: 11.811
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 1000 puta veći Blu-ray?".
16 godina
neaktivan
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

U kakvim ajmo reći tehnološki lijepim vremenima živimo...Drago mi je da sam rođen u tom periodu, velikog napretka tehnologije Smijeh

Moj PC  
10 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?

slažem se ali dok napokon standarziraju blu ray standard posidjet ću,stalno nešto izmišlaju a kvalitetni uređaji su i dalje skupi

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
odjavljen
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Ma prekrasno...Kome treba 16 TB, optičkog medija...Za koji je opce poznato da je brzina pisanja relativno spora....mislim  nek onda od tog suda rade HDD-ove...

Pinky je zakon... I ♥ π
 
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Pa vjerovatno će i raditi...

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Nije problem u korisnicima, jer vec ionako vise-manje svi koriste stickove.

Problem je u distribuciji software-a i filmova.

Oni su sve veći, pa treba veći medij.

Neisplatvvo je developerima kupcima davati sadržaj na sticku.

 

"titan(ij)evog oksida" LOL Drago, LOL.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 21:50 (wyks).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

U naslovu "1000 puta veći", u tekstu "neusporedivo" Namigiva

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?

ako to uspije, propali nam stikovi i hardovi, bar sto se prostora, vise niko nece imat usb ili eksterni kad moze imati toliko prostora, a btw koliki je standard blue raya, po prostoru???

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
15 godina
neaktivan
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

ja jos nikad nisam imao taj blu ray cd,a niti przilicu,a niti ne mislim imati jos neko vrijeme jer je preskupo :P

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 21:55 (luka_cro).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
1337Code_breaker kaže...

ako to uspije, propali nam stikovi i hardovi, bar sto se prostora, vise niko nece imat usb ili eksterni kad moze imati toliko prostora, a btw koliki je standard blue raya, po prostoru???

Ovo će se dogoditi samo ako ti novi mediji budu imali mogućnost beskonačnog čitanja/pisanja.

Znači, ovime se nimalo neće promjeniti tržište stickova i hdd-ova.

 

Mislim da je standard oko 25 gb.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
15 godina
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Ja sam načuo da je blu ray osjetljiviji na grebanje od dvd-a i cd-a, a koliko će tek ovo čudo biti osjetljivo.

 

Staviš sve podatke na to, malo zgrebeš i moš se pozdravit s tim. Treba se držat Hard diskova.

 


USB stick mi je preskup. Sve ispod 16GB mi je premalo,a taj od 16GB košta 300-400kn što mi je preskupo rađe uložim u nešto drugo.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?

osjetljiv je jer ima tanji zaštitni sloj samo 0.1 milimetar zato su prije dolazili s kazetama

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
luka_cro kaže...

ja jos nikad nisam imao taj blu ray cd,a niti przilicu,a niti ne mislim imati jos neko vrijeme jer je preskupo :P

 nista ne propustas... imam lg-jevu eksternu blu-ray przilicu (osvojenu na nagradnoj igri) i uglavnom mi skuplja prasinu na stolu... jedino za sto sam koristio blu-ray przenje bio je gta4 i to je trajalo vjecnost (otprilike 45min za 14 gb)... sve je to dosta neisplativo (ajde ima jeftinijih uredaja) ali cijene medija su prenapuhane...

 

i da, sad vidim post iznad: osjetljiv je itekako... imam jedan BD-RE disk (pisi-brisi) i to ak ne drzis u kutiji, mozes se pozdravit s njim..

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 22:05 (marko009).
16 godina
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
Hyperion kaže...

Ja sam načuo da je blu ray osjetljiviji na grebanje od dvd-a i cd-a, a koliko će tek ovo čudo biti osjetljivo.

 

Staviš sve podatke na to, malo zgrebeš i moš se pozdravit s tim. Treba se držat Hard diskova.

 


USB stick mi je preskup. Sve ispod 16GB mi je premalo,a taj od 16GB košta 300-400kn što mi je preskupo rađe uložim u nešto drugo.

 

Naravno da je osjetljiv....

 

Takva je i situacija s DVD-ima naspram CD-a... Ista povrsina zapisa, a veci kapacitet = veca gustoca... Jednaka ogrebotina osteti vise dvd nego cd mediji....

15 godina
online
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
Hyperion kaže...

Ja sam načuo da je blu ray osjetljiviji na grebanje od dvd-a i cd-a, a koliko će tek ovo čudo biti osjetljivo.

 

Staviš sve podatke na to, malo zgrebeš i moš se pozdravit s tim. Treba se držat Hard diskova.

 


USB stick mi je preskup. Sve ispod 16GB mi je premalo,a taj od 16GB košta 300-400kn što mi je preskupo rađe uložim u nešto drugo.

 

Više od 8gb (150kn) ti ne treba osim za igre i hd filmove, a za novce 16-32-gb sticka da se ubosti 2,5" hdd od kojih 320-500gb.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
15 godina
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
wyks kaže...

Više od 8gb (150kn) ti ne treba osim za igre i hd filmove, a za novce 16-32-gb sticka da se ubosti 2,5" hdd od kojih 320-500gb.

Ma tako sam i ja mislio onda počele izlazit sve veće i veće igre.


Najžešće mi je kada je igra 7.6GB, a moj stick ima 7.5GB, zato velim da treba bar od 16GB.

 

Od 8GB već imam stick...

 

 

I mislio logički da je to zbog gustoće zapisao, koji će grad više nastradat kada baciš hidrogensku bombu? Gdje su kuće ili gdje su zgrade(shvatite kao veća gustoća zapisa)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 22:16 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?

Pozdrav

 

 

ja sam kupio Imation usb stick 16GB u Metrou za 220 kuna imam ga već skoro dvije godine i radi bez problema a u upotrebi je svakodnevno

16 godina
neaktivan
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
Snake kaže...

Pozdrav

 

 

ja sam kupio Imation usb stick 16GB u Metrou za 220 kuna imam ga već skoro dvije godine i radi bez problema a u upotrebi je svakodnevno

Smijeh I?

14 godina
neaktivan
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

mislim da je decko htio cijenu naglasit, al mislim da ce ovaj blue raybiti revolucija, ono, imas kuciste malo i usko za njega da se ne gebe, neko dobar usb 3.0 da podaci idu brze, jos ce ih biti nekoliko takvih pa takvi eksterni uređaji mozda dostignu za par godina i kapacitet od petabajta,... ko zna only time can tell

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Koju lovu oni bacaju za ovakvo glupo i apsurdno smeche od "prijenosnog" medija. Davnih dana sam DVD i CD otpisao zbog njihove abnormalno velike osjetljivosti na sve i svasta. Jedino za sto mi sluzi DVD prizilica je da si snimim khmm.... Linux OS  :) za boot i instalaciju. Za sve ostalo tu je iso image i Daemon Tools :P, isto tako i kod pohrane podataka. Isplativije mi kupit HDD od 750GB za 600kn i spremat na njega podatke dok ga ne napunim

Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz Asus P5K-V Kingston HyperX 2GB DDR2-800 WD 500GB 7200 16MB WD 320GB 7200 16MB WD 250GB 5400 8MB Ext. WD640 7200 16MB
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?

blu ray je koliko znam do sad namjenjen filmovim,koliko bi ti trebalo da skineš blu ray 3d full hd,kupiš film i imaš ga zauvijek dok kad neki film skineš opet moraš imati nekakvu pričuvu ili ga možeš obrisati (a kupio si ga ),zamisli situaciju na netu si kupio 100 albuma ili filmova koje si platio 10 000 kn i sad ćeš ti to držati na nekom kineskom hard disku,mislim da je bolje riješenje fizički medij sigurnije je

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 22:51 (blackalbum).
15 godina
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
blackalbum kaže...

blu ray je koliko znam do sad namjenjen filmovim,koliko bi ti trebalo da skineš blu ray 3d full hd,kupiš film i imaš ga zauvijek dok kad neki film skineš opet moraš imati nekakvu pričuvu ili ga možeš obrisati (a kupio si ga ),zamisli situaciju na netu si kupio 100 albuma ili filmova koje si platio 10 000 kn i sad ćeš ti to držati na nekom kineskom hard disku,mislim da je bolje riješenje fizički medij sigurnije je

Fizički medij je i HDD...

 

Zato si kupiš 2 harda i napraviš raid, ili kopiraš taj sadržaj na oba diska, jedan rikne imaš drugi ili staviš na stick itd.

 

Vraga ti imaš blu ray zauvijek podere si i moš ga bacit.

Meni blu ray netreba, mkv FULL HD ili 720p sasvim dovoljno i nepreveliko.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Drek..

Koliko bi trebalo da se zaprži ti silni terabajti?!?

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
DamageHigh kaže...

Drek..

Koliko bi trebalo da se zaprži ti silni terabajti?!?

  Pa racunajuci da ce se vrlo vjerojatno OGROMNA KOREKCIJA greske morati praviti (jer je velicina reda 5 nm) vjerojatno... par tjedana do mjesec dana...

In Control
16 godina
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

to ako bude 1000 puta veci zapis od obicnog blu-raya disk ce morati biti zasticen u nekoj kutiji kao npr mini disc i kad ga se ubaci u citac on ce otvoriti jednu stranu gdje ce pisati i citati sa njega.

jer ce biti hebeno gust zapis,i najmanja ogrebotina ili mozda cak i otisak prsta ce sprijecavati pravilno citanje

ovo samo nagadjam :)

Sheldon Cooper: Hop, you little plumber! Hop, hop, hop!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Opet oni s ovim. Bolje da rade na SSD diskovima i smanjenjuju njihovih cjena. Ovo mi vuče na dječije natcjecanje tko ima bolji mobitel.

Sometime the best defense is to attack!
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?
Isuse kriste, blu ray diskovi su praktički neuništivi, imam lijepu kolekciju igara za ps3 i sve radi savršeno i nijedan nema ogrebotinu
Vir prudens non contra ventum mingit...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Blah, blah..  prvo da padnu cijene BR uređaja i medija a onda polako idemo na sve veče kapacitete Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Do 1000 puta veći Blu-ray?

Streaming sadržaja, pay-per-view i digitalna distribucija, ljudi moji...

 

Kakvi *VD mediji? Razne xDSL tehnologije se šire sve brže i brže i postaju dostupne u svakoj zabiti. Neusporedivo je jeftinije za izdavače držati sadržaj na jednom mjestu (Steam, iTunes, IPTV?) i slati ga korisnicima preko interneta. Već dosta dugo se radi na tjeranju "punokrvnih" PCja i konzola iz kuća - treba samo TV, kontroler i internet. Sav sadržaj je na netu, korisnik jedino mora upalit TV i već može igrat igru ili gledati film bez razmišljanja o tamo nekim medijima koji su osjetljiviji i skuplji od žena Smijeh. Bolje je te novce ulagati u infrastrukturu kako bi svi imali ADSL linkove sa velikim brzinama kako bi se sadržaji mogli kvalitetno streamati do korisnika. Sve je olakšano - od distribucije, do održavanja i korištenja. Krajnjem korisniku bi u teoriji trebalo biti puno bolje da sjedne u fotelju, odabere "Store" i kupi za par € film u HD kvaliteti nego da iskrca x € za player i medij sa filmom. Film ima 40ak GB? Nema problema, 8 mbit link je valjda dovoljan da se gleda HD sadržaj bez trzanja (720p bi išao, 1020p malo teže).

 

Doduše, ima i koji downside. Otežana piraterija (svaki copy protection sistem kad-tad padne - a tko je ukrao neš sa D2D ili sa Steama?), potrebno plaćanje pretplate (vjerojatno) gledao ti ili ne gledao filmove, infrastruktura nije dovoljno razvijena (neki jedva dobiju 2 mbit a kamo 8) i nema onog osjećaja kad ti stojiš u redu pred trgovinom za novu igru, limited edition sa raznim điđama-miđama u kutiji koju kasnije staviš na policu i onda si zadovoljan jer si eto, dao neš developerima te igre koja te držala za monitorom 30 i više sati.

 

Umjesto da nam olakšaju pristup raznim sadržajima preko kvalitetnih ADSL linkova, oni se natjeruju tko će napravit kapacitetnij medij. Inovativno, nema šta.

 

Do tog lijepog dana (TV, kontroler i internet - sve na jednom mjestu - igre, filmovi, muzika za 20ak € mjesečno), eksterni HDD + 720p .mkv ripovi i pvt trackeri FTW Namigiva

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2010 0:56 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
Sum_of_all_fears kaže...

Otežana piraterija (svaki copy protection sistem kad-tad padne - a tko je ukrao neš sa D2D ili sa Steama?),

 

Pa... Ja sam sa warez foruma vidio 580k puta igricu iz steama (tipa svi Half Lifeovi) kojima je maknut protection i koje samo extractiras i igras...

In Control
15 godina
odjavljen
offline
RE: Do 1000 puta veći Blu-ray?
EnlightenedPhoenix kaže...

Pa... Ja sam sa warez foruma vidio 580k puta igricu iz steama (tipa svi Half Lifeovi) kojima je maknut protection i koje samo extractiras i igras...

Nisi me shvatio. Mislio sam na to da se nitko nije nešto ukrao direktno sa steama - legalni download bez da je platio. Druga stvar ako je netko kupio igru i onda skinuo zaštitu sa nje dok je ona bila na HDDu. Kako ćeš skinut zaštitu sa nečeg što uopće nije bilo na tvom HDDu nego je streamano sa interneta?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice