Dizajnerske odluke Windowsa 8

poruka: 30
|
čitano: 4.682
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dizajnerske odluke Windowsa 8".
14 godina
online
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Nadam se da je i u pravu.

Preostaje nam samo čekat prvu betu i vidjet dokle su stigli.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Bitno je da on ima finu sliku na LI-u.

 

http://www.linkedin.com/in/samoreau

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Ovo će biti zanimljivo. Moglo bi biti totalni fail ili totalni uspjeh. Tek kada izađe beta verzija moći ćemo vidjeti nešto konkrento jer je ovo samo nagađanje.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

ono što se da vidjeti na winunleaked.tk mi se čini teška žvrljotina, ne znam što fali klasičnom startu, zar je teško pitati juzera ili da wins sam skonta na kakvoj je mašini i po potrebi upali sučelje na prste ili miša... opet netko zna bolje od juzera što mu odgovara, BTW ovo sa stalno upaljenim aplikacijama mi se nikako ne sviđa

 

smrt, tabletiziranju desktopa

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 15:20 ((s)izgoreo).
Moj PC  
7 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Toliko ce napumpat Win 8 s efektima i glupostima da če štekat ko vista.

Don Believe The Type
Moj PC  
1 11 hvala 0
12 godina
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

 

Aplikacije su tu, u memoriji, ali ne troše bateriju, ne troše procesorsko vrijeme, ništa od resursa i ne traže gašenje.

 

- ovako i Google govori za Android :))))

 

 
22 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Zizm kaže...

Bitno je da on ima finu sliku na LI-u.

 

http://www.linkedin.com/in/samoreau

  Bitno je da ce njemu ovakav LinkedIn donjet dobar posao...

The owls are not what they seem.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Zizm kaže...

Bitno je da on ima finu sliku na LI-u.

 

http://www.linkedin.com/in/samoreau

 

 

Zašto ne bi imao sliku?

14 godina
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8

super izgledaju, ljudi su debili boje se promjena, al bez promjena nema ni napretka!

15 godina
neaktivan
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Vječno skeptičan naspram traljavog Windows dizajna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Stvarno ne kuzim ovu foru sa Task Managerom. On, prvenstveno, sluzi da se ubije lockani program i da se vidi koliko se trosi. Ok, moze se startat programe ili ugasit windowse. Kak to misle da on vise ne treba? Na koji nacin bum ubil program bez windowa?

 

Takodjer ova fora da su svi programi tu, a ne trose nista je glupost. Kaj misle da ce se svaki instalirani program automatski startati sa Windowsima i biti non stop u memoriji? Alo!?

 

Skrivanje Start buttona je ok ak se on poziva dovodjenjem misa na njegovo mjesto. Ali, kak misle da to radi na tabletu koji nema cursor? Po slici se tamo nalazi IE i klik ce njega podignut. Ici gadjati onu malu rupicu je koma. Pogotovo na malom ekranu.

 

 

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

A malo navikavanja i sjest će to opet sve na svoje mjesto. Dizajn ko dizajn, uvijek se prate neke fensi-šmensi cake, al na kraju to sve legne ko da je oduvijek s nama. Jedino ovo što se tiče taskmgr me malko plaši. Već mi je postala navika CTRL-ALT-DEL pa "end task"... nadam se da će bit neka dobra alternativa tome. Mjesec-mjesec i pol navikavanja i sve 5

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Malo sam gledal slike sa gornjeg linka i jedno pitanje: zakaj svi moraju kopirati Apple?

Sami Windowsi su u pocetku bili kopija Maca, a sada su gotovo svi OSovi isti (iOS, Android, Win8). Dal to oni daju lufta Applu (ili Googlu) da ih tuzi za Metro, prikaz svih aplikacija, itd?

 

Ako su vec kopirali nadam se da su i prosirili funkcionalnost. Imati sve instalirano na jednom "desktopu" je totalna koma sto se vrlo brzo uvidi na telefonima - moras skrolati da nadjes kaj oces. Ako se ikone mogu postavljati kak ocu i kreirati folderi onda je to ok. Osobno bi volio da se moze ograniciti velicina tog "desktopa".

 

I ovo: "This build is really fine to run, fast, much more faster than Windows 7 SP1." Jako mi se svidja ali se postavlja pitanje sto su onda za...li u Win7. Dal je moguce da promjene u scheduleru i disku imaju takav utjecaj ili su skuzili da za ARM moraju poceti pisati optimizirani kod.

 
0 11 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Drazen kaže...

Malo sam gledal slike sa gornjeg linka i jedno pitanje: zakaj svi moraju kopirati Apple?

Ne znam kolko znaš o povijesti, al Apple je taj koji je prvi počeo kopirati sve od drugih (Xerox...). Sad točno koji kome nešto kopira je teško reći, ako ne i nemoguće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 18:33 (Bajac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
WrongType kaže...

Toliko ce napumpat Win 8 s efektima i glupostima da če štekat ko vista.

Izgled sučelja nema veze sa štekanjem a to što ti se ne sviđa dizajn je subjektivno. Windows 8 će biti brži, lakši i manje trošiti od Windowsa 7 - prati službeni blog, tamo imaš puno usporedbi.

...

Ovo je totalna glupost što kaže da nećemo trebati Task Manager jer aplikacije u memoriji ne troše bateriju, ne troše procesorsko vrijeme i ništa od resursa i ne traže gašenje. Možda bi tako trebalo biti u idealnom scenariju ali u stvarnosti smo svi doživjeli da neka aplikacija guta puno memorije (memory leak), ne može se ugasiti bez task managera ili troši 99% procesora i ne reagira.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 19:05 (DragonShit).
12 godina
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Drazen kaže...

 

 

I ovo: "This build is really fine to run, fast, much more faster than Windows 7 SP1." Jako mi se svidja ali se postavlja pitanje sto su onda za...li u Win7. Dal je moguce da promjene u scheduleru i disku imaju takav utjecaj ili su skuzili da za ARM moraju poceti pisati optimizirani kod.

Drazene, Ferrari 458 Italija ide much more faster than Ferrari 360 Modena. To ne znaci da je Ferrari nesto zahebao sa modenom. Ako ti mislis da cim je nesto novo bolje ili brze od starog, da to staro ne valja, imas problem.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Drazen kaže...

Malo sam gledal slike sa gornjeg linka i jedno pitanje: zakaj svi moraju kopirati Apple?

Ovdje ima nešto slično?!

Windows Windows
 
OS X OS X
Nevjerojatno ,mora da sam ja onda teški ćoravac ,kad ne vidim kopiju! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
online
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
kizo2703 kaže...

Ovdje ima nešto slično?!  Nevjerojatno ,mora da sam ja onda teški ćoravac ,kad ne vidim kopiju! {#}

Na obe slike imaju prozori, valjda je Apple stavia patent na njih ne pratim baš u zadnje vrime.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
WrongType kaže...

Toliko ce napumpat Win 8 s efektima i glupostima da če štekat ko vista.

Win8 su rekli da će bit optimizirn čak i za slabija računala nego sedmica... informiraj se!

12 godina
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
logik kaže...
WrongType kaže...

Toliko ce napumpat Win 8 s efektima i glupostima da če štekat ko vista.

Win8 su rekli da će bit optimizirn čak i za slabija računala nego sedmica... informiraj se!

sve je to navlakusa, rekli ovo rekli ono, bit ce ovo bit ce ono, sutra kad izadje, bit ce skroz suprotno od toga, naslusao sam se ja takvih prica dovoljno puta, daj Boze da ovaj put grijesim, samo ne znam kako cu bez Start.a, stalno preko njega ulazim u my com, doc i sl

Had a dream I was king, I woke up still king
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Indestructible kaže...

sve je to navlakusa, rekli ovo rekli ono, bit ce ovo bit ce ono, sutra kad izadje, bit ce skroz suprotno od toga, naslusao sam se ja takvih prica dovoljno puta, daj Boze da ovaj put grijesim, samo ne znam kako cu bez Start.a, stalno preko njega ulazim u my com, doc i sl

Jesi probal Developer Preview? Ja jesam i još uvijek radim u njemu i osjetno je brži od Sedmice ,na bilo kojoj konfiguraciji.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
kizo2703 kaže...
ćoravac ,kad ne vidim kopiju!{#}

Pusti sad to :D nego opet mi se srušio WDP... nakon skoro 2 sedmice 24/7 rada..  a pokrenuto je sve što se može pokrenuti. Ruši se tako da otprilike četvrt sekunde sva slika se poremeti (izmješa, ili kako već da se izrazim) a onda se pojavi plavi ekran smrti (joj kako je ljep.. tužni smajli, boja je modro plava milina ga pogledati) i greška: 'Unexpected kernel mode trap'. Ko 'ljeb je kriv ATI sa svojim šugavim driverima.

 

Nego sada radosna vijest.. vremenska bomba za W8CP (Windows 8 Consumer Preview) je 16. Januar 2013. Veselite se narodi! Imamo besplatne Windwose godinu dana :D :D :D Huraaaaa! :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Envy kaže...

Pusti sad to :D nego opet mi se srušio WDP... nakon skoro 2 sedmice 24/7 rada..  a pokrenuto je sve što se može pokrenuti. Ruši se tako da otprilike četvrt sekunde sva slika se poremeti (izmješa, ili kako već da se izrazim) a onda se pojavi plavi ekran smrti (joj kako je ljep.. tužni smajli, boja je modro plava milina ga pogledati) i greška: 'Unexpected kernel mode trap'. Ko 'ljeb je kriv ATI sa svojim šugavim driverima.

 

Nevjerojatno! Kaj ti radiš? Ja BSOD nisam videl 4 godine (na svojem PC-u) ,osim na drugom OS-u

,ali to se tu zove kernel panic!

 

Inače ,ATI drivere na Osmicu nisam uopće instaliral ,sasvim dobro rade i ovi native MS ,instalirani kod instalacije sistema.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 11:47 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
BlueMax kaže...
Drazen kaže...

 

 

I ovo: "This build is really fine to run, fast, much more faster than Windows 7 SP1." Jako mi se svidja ali se postavlja pitanje sto su onda za...li u Win7. Dal je moguce da promjene u scheduleru i disku imaju takav utjecaj ili su skuzili da za ARM moraju poceti pisati optimizirani kod.

Drazene, Ferrari 458 Italija ide much more faster than Ferrari 360 Modena. To ne znaci da je Ferrari nesto zahebao sa modenom. Ako ti mislis da cim je nesto novo bolje ili brze od starog, da to staro ne valja, imas problem.

 

Kaze se much faster, ne much more faster.
15 godina
neaktivan
offline
Dizajnerske odluke Windowsa 8

Ja, kao user ne vidim nista lose u kopiranju dobrih (DOKAZANIH) ideja i ficera od drugih OS-ova. Ma je*e mi se, uzmite ono najbolje od svakog i stavite u novi OS. Nisam fanboy nicega osim svojeg uzivanja u radu, lakoce koristenja i najvaznije brzine kojom sve radi kako bi i ja svoje sto brze mogao napraviti!

davor07
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Indestructible kaže...
logik kaže...

sve je to navlakusa, rekli ovo rekli ono, bit ce ovo bit ce ono, sutra kad izadje, bit ce skroz suprotno od toga, naslusao sam se ja takvih prica dovoljno puta, daj Boze da ovaj put grijesim, samo ne znam kako cu bez Start.a, stalno preko njega ulazim u my com, doc i sl

Ma druže leti.. meni se WDP diže za cca 8 sekundi.. Ne znam ni kada se digne kada kondezatorima i zavojnicama treba određeno (ajde nećemo sad cjepidlačiti) vrijeme da reaguju. A računar mi je starog kova, dakle nema EFI-a. Treba ti cijela sekunda i možda više da od trenutka kada stisneš tipku za paljenje računara čuješ da se računar budi. Probaj i uvjeri se da grješiš. ;)) Još ako gospoda u Microsoftu skontaju da im ne traba paleta 8-ca tipa Ultimate, Bussiness, Enterprire imamo najWindowse do dana današnjeg. Nitko ne kaže da će primjerice Windows 9 biti vrlo vjerojatno bolji od same 8-ce uzimajući u obzir Microsoftovu sinusoidu po principu dobar-loš-dobar-loš ali vrlo vjerojatno i neki budući SP1 za W8 zabetonirat će Windowse tamo gdje im je i mjesto.. na samom vrhu IT scene ;))

 

 

kizo2703 kaže...
Envy kaže...

Pusti sad to :D nego opet mi se srušio WDP... nakon skoro 2 sedmice 24/7 rada..  a pokrenuto je sve što se može pokrenuti. Ruši se tako da otprilike četvrt sekunde sva slika se poremeti (izmješa, ili kako već da se izrazim) a onda se pojavi plavi ekran smrti (joj kako je ljep.. tužni smajli, boja je modro plava milina ga pogledati) i greška: 'Unexpected kernel mode trap'. Ko 'ljeb je kriv ATI sa svojim šugavim driverima.

 

Nevjerojatno! Kaj ti radiš? Ja BSOD nisam videl 4 godine (na svojem PC-u) ,osim na drugom OS-u

 

Inače, ATI drivere na Osmicu nisam uopće instaliral, sasvim dobro rade i ovi native MS, instalirani kod instalacije sistema.

Prije svega zahvaljujem za ove Drivere, ali instalacija ne ide.. jednostavno mi kaža de mi je sve Up to date. Dakle nativni MS-ovi drajveri po mojoj nekoj logiici nisu ništa drugo nego ti ATI-jevi koji su vjerojatno prošli one rigorozne testove (nema više upozorenja 'Svakako nastavi')

 

Druže šta radim?! Hm... pojma ne'am.. ni 7 mi se nikada nije srušio a koristio sam RC ili mislim čak zadnju betu sve do WDP-a. Primjerice dok sam imao Windows Server 2003. (ehh.. to ja zovem Operativnim Sistemom) NOD32 ga je rušio kao kule od karata, a sada.. još ako se vama ne ruši WDP mogu samo skupiti rep od dabra.. zeca iz Oštrozimlja i odnijeti vračari da mi kaže koji od kondezatora 'igra vlastiti buntovnički ples'.

Napominjem da mi je WDP jedini OS koji imam, kako za igranje Trine II kako za profi aplikacije kao što su MathWorks Matlab & Simulink ili recimo Adobeovi alati.. Bilo kako bilo bićeš obavješten kako stvari napredju.. za sada (dokle? hm..) čini mi se jako dobro.

 

Veliki pozdrav svima ;))

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
Envy kaže...

Prije svega zahvaljujem za ove Drivere, ali instalacija ne ide.. jednostavno mi kaža de mi je sve Up to date. Dakle nativni MS-ovi drajveri po mojoj nekoj logiici nisu ništa drugo nego ti ATI-jevi koji su vjerojatno prošli one rigorozne testove (nema više upozorenja 'Svakako nastavi')

 

Druže šta radim?! Hm... pojma ne'am.. ni 7 mi se nikada nije srušio a koristio sam RC ili mislim čak zadnju betu sve do WDP-a. Primjerice dok sam imao Windows Server 2003. (ehh.. to ja zovem Operativnim Sistemom) NOD32 ga je rušio kao kule od karata, a sada.. još ako se vama ne ruši WDP mogu samo skupiti rep od dabra..

Skini Driver Sweeper i makni prvo kompletno native MS drivere ,tak i tak nećeš radit nikakav update sistema ,za 2-3 tjedna ćeš instalirati Betu nanovo. {#}

 

Normalno da NOD ruši Server 2003 ,kak si uopće instaliral client AV na server? WDP jedini OS?? {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 14:08 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
kizo2703 kaže...

Skini Driver Sweeper i makni prvo kompletno native MS drivere ,tak i tak nećeš radit nikakav update sistema ,za 2-3 tjedna ćeš instalirati Betu nanovo. {#}

 

Normalno da NOD ruši Server 2003 ,kak si uopće instaliral client AV na server? WDP jedini OS?? {#}

 

Betu jedva čekam k'o malo djete ulaznicu za diznilend. Ako si nađem vremena, pokušat ću to uraditi (hvala još jednom), mada za sada (dokle će vidjet ćemo) ne ruši se i na starom dobrom koloksjeku sam.

 

Ne-ne, nisam se dobro izrazio, naravna stvar da ne možeš klijnet verziju NOD-a instalirati na Server (daje odmah upzorenje.. kupi to i to) bila je ta serverska verzija (ja mislim da se zove Bussiness, ali ja mislim da je to 100% ista stvar, samo u licenci je razlika) ali jedan update je nešto štekao i bukvalno ruši Server 2003 kao da je kula od karata. BSoD bez ikakvog upozorenja, nije čak bilo ni ona pauza od djelić sekunde. Znam da sam i predpostavlja da mi on pravi probleme pa sam to u rekordnom vremenu riješio. Ne znam hoćeš li se složiti samnom ili ne ali ovaj ugrađeni antivirus u W8 pravi je blagoslov. I NOD sam u zvijezde kovao i donio mi je ogromno olakšanje ali ovo čudo (ne znam šta je MS kupio za par milijardi, ne sjećam se sada) ugradjeno u WDP pravi je blagoslov.

 

Imam prigovor i za ugradjeni ISO Mount, ne čita Nerov .nrd (jel mu ovakva extenzija nisam siguran?) format, ali ako poprave dobro i jest, a ako ne, pa to je Microsoft ;)))

 

Da da... WDP jedini je OS koji imam. (na ovo sam posebno ponosan)  Vidio stvar funkcioniše na VMWare, stvar fukncioniše (daleko bolje jer mu je to nativno okruženje) na onom Hyper-V.. i tako odlučim da ga 'sveježeg' instaliran na HDD.. Uradio je on čak i Backup 7-ce (ili mi je Windows Server 2008 R2 bio) ali mislim da sam ja taj backup i obrisao ili šta već.

 

Uglavnom mogu samo reći da će jedan budući Lenovo Tablet (ne ona IdeaPad, IdeaOvo, IdeOno) + Windows 8 donijeti mi radost kao nekada kaada sam prvi put u životu dobio Tetris. 

14 godina
online
Dizajnerske odluke Windowsa 8
Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dizajnerske odluke Windowsa 8
captain_soap_McTawish kaže...

Gnjav ... boring ....

 

Dobro ,svi znamo da su apsolutno svi ''prozori''(i sve u vezi s njima) ukradeni od Applea?! (barem se tako tvrdi već godinama) {#}{#}

 

Imaš još kakvih (sličnih) novina(?) za podijelit? {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 0:52 (kizo2703).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice