Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

poruka: 310
|
čitano: 34.646
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom ".
15 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Sickness kaže...
Horned Reaer kaže...

 Ne znam čemu me oslovljavaš sa visočanstvom i spominješ ružičaste balone    dakle : (čitava ta dvosatna predstava oko soma dolara vrijednog iPhonea X bila - kao i u tom demou - gomila sranja kojom nam se Apple smije u facu.) hajde sad reci jel to doliči jednom Bugu takav tekst ili je autor teksta hejter applea 

 Haha pa kad je rečeno po istini, onako kako je, nema drugog načina. Očito bi ti bilo draže čuti da se "pas posro" nego riječ "govno".

 istina nista inovativno i već sto nije viđeno.. po cijeni jako jako paprenoj! No tko voli neka izvoli ! 

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
15 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Zaista se slažem da je Event, bez veze, jednostavno to je nešto što smo toliko puta vidjeli kako kod Apple-a ali kod drugih. Veliki šef najavi malog šefa ovaj nekog gosta ili uglednika u kompaniji i u krug. Zaista nešto što i nije baš vrijedno gubljenja vremena ako očekujemo neki show. No ljudi su prestavili svoje proizvode, koje naravno nazivaju revolucionarnim, prekratnicama u povjesti i nezaobilazno magičnim, kao u onoj narodnoj svaki cigo svoga konja hvali. No to je to. iPhone 8, meni izgleda sasvim dobro, zaista se može reči konzervativno jer taj dizajn više manje vrte od početka s varijacama ali meni je to izuzetno funkcionalno. Ja evo dvije godine (više manje) rabim iPhone 6s i nemam namjeru to mijenjati bar još godinu dana i meni iPhone 8 prestavlja bolje rješenje jer mi se to prepoznavanje lica općenito ne sviđa kao koncept a povjest je pokazala da je osjetljivo na low tech hacks. Istina je mnogo tog su napravili i nadam se da će to biti super i da sam u krivu. Do sad sam imao zaista dobra iskustva sa svim uređajima koje je ta tvrtka napravila i mislim ni ovdje nije fula. No u cjelokupnoj prezentaciji mislim da su sat i Apple TV možda više napredovali u odnosu na prethodne iteracije i mislim da ću se konačno odlučiti na kupovinu sata, Apple TV nažalost u našim krajevima ne daje punu funkcionalnost ali mi se jako svidio jer to više nije samo TV nego i sasvim solidna igračka :)

Voda tece a vrijeme prolazi ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
cro_blue kaže...

Za kraj bih još naveo kako su gotovo svi detalji o novim iPhoneima tjednima unaprijed bili poznati. Leakerima čestitam, a Appleovcima napominjem da bi možda trebali više poraditi na sigurnosti podataka u vlastitoj kompaniji. Da toliko detalja već unaprijed nije bilo poznato, možda bi i sam Event bio zanimljiviji. Ovako, pretvorio se u predstavu u kojoj nam se govno smije u lice...

 Pa ne proizvodi ih Apple. Unajme kineske tvornice. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
15 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
ned kaže...

 U biti kompletan idiot može napraviti kvalitetnu fotografiju

 ovo si izvrsno poentirao, ukazavši kome je zapravo ovako skup šuft namijenjen. samo izbaci drugi dio rečenice (od "može" nadalje).

ja ću dodati nekoliko žirantskih opasaka opravdanja za ovakvu prezentaciju. bolje je kupiti novi ajfon nego:

- dobiti neizlječivu smrtonosnu degenerativnu bolest;

- doznati da te partner/ica vara s nekim iz zg holdinga/hdz-a;

- uzeti neki telefon do soma u vrh glave, a razliku darovati udruzi za obuku "onih smrdjivih ušljivih pasa" vodiča;

- se potruditi pa steći ugled znanjem, sposobnošću, vještinom, dobrotom ...;

- 7 androidastih jednakoakoneiznatnoboljefuncionalnijih telefona, jer koji će ti q 6 telefona viška?!;

- pokazati da si koristan član zajednice, a ne narcisoidni parazit koji između ušiju ima vakuumsku katodnu cijev (crt);

- itd.

 

no ako animirano govno kao simbol eplove tehnološke revolucije nekome vrijedi soma dolara, neka mu njegovo religije. iako u ustavu/bibliji/etičkim kodeksima to eksplicitno ne piše, svatko ima pravo biti kreten za ono što smatra svojim novcem. ono što doista užasava je sloboda da se takvi i razmnožavaju.

 

parafrazirajući "vodič kroz galaksiju ...", kad se dignu kuka i motika, marketingaši će prvi pred zid. čak i prije političara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 12:04 (Ajar).
10 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Horned Reaer kaže...

ovakav test ne priliči jednom ozbiljnom časopisu, barem ga ja tako smatram! Da sam ovo pročitao na index.hr ili 24sata ne bi se nista cudio.

Molimo da svoje tekstove ubuduće  pišete ozbiljno i profesionalno 

Što se tiče ozbiljnih članaka, budimo realni, ipak je ovo Bug. Sjećam se razdoblja od pred 10-ak godina kada su novinari imali napad mačizma i šovinizma (prema ženama) pa sam tada Bug počeo zvati "Teenom za dečke".

 

No, u ovom slučaju, doista imaju svako pravo ovako pisati. Naime, na prezentaciji je Apple sam odabrao "govoreće govno" za prezentaciju nove mogućnosti svog telefona. Stani na trenutak i razmisli malo o tome!? Gdje je tu ozbiljnost???

Korištenjem govna u prezentaciji, Apple je zapravo tražio ovako nešto - u tom smislu, Bug ima apsolutno pravo spustiti se na njihovu razinu.

 

Osim toga, koji to marketinški stručnjak može pomisliti da je odabir govorećeg govna prava marketinška strategija?!

Imam jak subjektivan osjećaj da je netko u upravi bio duhovit i rekao "sad ću vam pokazati da su one izreke o tome da mi u Appleu možemo prodati i govno s logom jabuke zapravo točne"!

 

Ti bi se trebao zapitati zašto te ovakav članak tako jako pogodio - imam osjećaj da si vrlo subjektivan u pogledu Applea (ili radiš u nekom zastupništvu istoga).

 

 

Druga je priča da Apple kao i svi ostali proizvođači mobitela (i računala) nemaju ništa revolucionarno novoga za ponuditi. A novinarima treba hype da bi prodavali članke pa onda napušu maštu čitatelja (kao i svoju). Kad se tih par novih tehnologija iskoristi do krajnjih mogućnosti upotrebljivosti onda i sami novinari ostanu razočarani.

 

Ne znam što ostali čitatelji kažu, ali ja osobno mogao bih sasvim normalno živjeti i s mobitelom 3-4 generacije starijim. Jedini razlog za noviju generaciju mobitela meni predstavlja zaslon s boljim kontrastom (na suncu) i to što se Android pretvorio u bloatware tako da je na starim mobitelima noćna mora išta raditi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Nebih rekao da je Petric hejter Apple-a.Blago rečeno jeste da dobiš drek za tu svotu novaca.Malo i jeste glupost što se toliko pažnje daje iPhone-u ili samo beru debelu lovu za medijski prostor od Apple-a.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
14 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Ezio kaže...
Mycroft kaže...

 

Da nisu u Bugu kolektivno bili na nekakvom tečaju clickbaitanja? Drago po Tesli, Petric po Appleu, ali nekako mi je to od iste stijene odvaljeno.

 

 

Ne ne, prema clickbait tečaju naslov bi bio: "Niste mogli ni sanjati čime je govance šokiralo publiku na predstavljanju novog iphonea"

 

A ovo je naslov po mjeri Telegrama (ako uopće itko zna za taj portal s blesavim naslovima):

 

"Ok, možda smo u krivom, ali što govance govori o novom iPhoneu?"

9 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija. Dakle, iPhone ili voliš ili ne voliš, ili ga imaš ili ga nemaš ali pljuvati po njemu je neodgovarajuća reakcija. Pljuvanje po cijeni već ima smisla ali opet, tko voli iOS opet će ići na noviji model i svi sretni i veseli. Android ima svoje pobornike i svoju publiku i slažem se da netko može biti prezadovoljan dobrim uređajem i na toj platformi.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Horned Reaer kaže...

ovakav test ne priliči jednom ozbiljnom časopisu, barem ga ja tako smatram! Da sam ovo pročitao na index.hr ili 24sata ne bi se nista cudio.

Molimo da svoje tekstove ubuduće  pišete ozbiljno i profesionalno 

 

Onaj sam koji često prigovara BOL-u na kvaliteti tekstova, ali ovdje ne mogu to reći. Naime, tekst je u rubrici "komentar dana" što opravdava subjektivni stav.

13 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

Znači poanta ovog novog top modela je ako sam dobro shvatio je bila da imaju više prostora za inovacije i tehnologije koje ne bi inače mogli ugurati u cijenu standardnog iphonea (kao da im profit margin nije dovoljno velik sa standardnim iphoneom). 

 

I što su napravili? 3d skeniranje lica. Super, ali.... Kao otključavanje lica koja je prednost u odnosu na otisak prsta? Jel brže? Nije. Jel pouzdanije? Sigurno nije. S obzirom da su izbacili fingerprint scanner, da li će banke i ostali servisi koji se oslanjaju na otisak prsta priznati i autentifikaciju licem? Čisto sumnjam, bar na prvu dok se ne pokaže pouzdanost takve tehnologije. A u međuvremenu, dao si min 1150 dolara i ne možeš koristiti autentifikaciju otiskom prsta? Zanimljivo. Koja je prednost u odnosu na iris scanner kod Samsunga, koji također radi po mraku, ali ima i fingerprint scanner pa biraj. 

 

Ok, to ima i drugu primjenu. Kao animiranje emojia.... Neću uopće komentirati. Možeš igrati i AR igre... Vidjet ćemo što će developeri raditi s tim, al za sada djeluje kao gimmick s obzirom da izgleda da ni Apple nije uspio smisliti neku pametnu primjenu za to.

 

Ako maknemo tu inovaciju što nam ostaje. Bezelless ekran? Već viđeno, ali o implementaciji možemo raspravljati. U appleu je sve podređeno dizajnu. Odbijali su implementirati stvari ili pomicali elemente kako ne bi razbijali ravne plohe i linije ili što već ne. I onda naprave ovakav ekran gdje izgleda kao da je gornji dio riknuo. Ako im je trebala traka za sve senzore samo kako bi mogli implemenitrati prilično beskorisno 3d skeniranje lica, zašto nisu napravili mali bezel gore ili dolje od ruba do ruba? Puno ljepše rješenje. 

 

I što smo dobili na kraju kad maknemo te dvije stvari?Realno iPhone koji bi se trebao prodavati po standardnoj cijeni, iPhone koji bi mogao stajati rame uz rame svim ostalim flagshipima koji svakim izlaskom pomiču granice. Čak i preskupi note8 izgleda kao super kupnja u odnosu na to, s obzirom da nudi daleko više korisnih featurea na većem ekranu i da, bolji dizajn. Ne volim i nikad ne bih kupio Samsunga opet, ali to im se mora priznati. 

 

I na kraju, standardni iPhonei. Ok, ne pratim tolko zadnjih par godina specke iPhonea ali ono, standard za ekran top modela je bar FullHD. Običan iPhone nema ni to!??!!? Plus sa svojih 5,5'' ima FullHD? Da se razumijemo, to je skroz ok gustoća piksela ako ne koristiš za VR i slične namjene, ali što onda plaćaš? Mobiteli za 400 eura imaju podjednako dobre ekrane. Još od 6ice iz 2014. se drže iste veličine, tehnologije i rezolucije ekrana. Naravno, tu govorimo o ekranu. Dizajn je također identičan, uz povremenu promjenu materijala. Znači sve odlazi na chipset? Lagana poboljšanja kamere? Nop, odlazi Timu Cooku u bonus jer svake godine uspjeva uvjeriti hrpu ljudi da je predstavljeni iPhone zbilja nešto novo i vrijedno novca. 

 

 

 Ali dok god tech novinari koji bi kao trebali biti objektivni pišu stvari poput:

 

The thing that a lot of people want to talk about with the iPhone X is its $999 starting price, but when you have the phone in your hand, it feels… worth it.

 

kao što je napisao novinar The Vergea odmah nakon predstavljanja, onda što prigovoriti ostalim ljudima koji se oslanjaju na takve likove i reklame za kupnju novog smartphonea?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 12:25 (Chronosus).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Thinker kaže...

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija.

I tupi nož je sigurniji od oštrog 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
MrBlc kaže...
Thinker kaže...

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija.

I tupi nož je sigurniji od oštrog 

 Ne razumijem, što želiš reći? Nadam se ćeš izjaviti nešto pametno a ne da samo trolaš.

13 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Thinker kaže...
MrBlc kaže...
Thinker kaže...

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija.

I tupi nož je sigurniji od oštrog 

 Ne razumijem, što želiš reći? Nadam se ćeš izjaviti nešto pametno a ne da samo trolaš.

 

 Pretpostavljam da je htio reći da je iOS sigurniji zbog zatvorenosti sustava, pa je samim time i daleko manje fleksibilniji. 

13 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Thinker kaže...

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija. Dakle, iPhone ili voliš ili ne voliš, ili ga imaš ili ga nemaš ali pljuvati po njemu je neodgovarajuća reakcija. Pljuvanje po cijeni već ima smisla ali opet, tko voli iOS opet će ići na noviji model i svi sretni i veseli. Android ima svoje pobornike i svoju publiku i slažem se da netko može biti prezadovoljan dobrim uređajem i na toj platformi.

 Kada je izlazio Oneplus 3T sa cijenom od 440€ (skuplji za 40€ od Oneplus 3) u temi "Oneplus 3" sam negodovao oko takvog postepenog povećanja cijena, te sam predvidio da će sljedeći koštati 480€, pa sve do 1000€ jednog dana. Evo, izašao je Oneplus 5 sa cijenom od 480€ i sad iPhone X za 1000€. Tu se ne radi o tome da ako ne voliš iPhone - produži dalje, radi se jednostavno da mi kao kupci/korisnici prihvaćamo sva ta poskupljenja koja nam se kasnije pravdaju da je cijena takva jer je radio ogroman broj dizajnera, developera i raznoraznih stručnjaka na doslovno, govnu. Ukoliko se budemo i dalje postavljali prema takvim situacijama tako kako ti kažeš, vrlo brzo ćemo doći do cifre od 2000€ za faking mobitel. Da, neću nikad kupiti tako skup mobitel, ali problem je šta ti veliki igrači sa takvim povećanjem cijena guraju i one manje od njih, te i oni povećavaju cijene i na kraju će mobiteli u globalu postati luksuz. Dobro kažu dečki iz Dubioze: "Sve dok je ovaca, neće falit vune".

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

Ako tim telefonom snimiš govor štajaznam Plenkovića ili tako nekoga, napraviš animiranu stolicu (iz naslovne slike članka) koja reproducira te grimase i što već radi i javno objaviš taj video, je li to kažnjivo po nekom članku o zabrani vrijeđanja lika i djela?

 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Chronosus kaže...
Thinker kaže...
MrBlc kaže...
Thinker kaže...

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija.

I tupi nož je sigurniji od oštrog 

 Ne razumijem, što želiš reći? Nadam se ćeš izjaviti nešto pametno a ne da samo trolaš.

 

 Pretpostavljam da je htio reći da je iOS sigurniji zbog zatvorenosti sustava, pa je samim time i daleko manje fleksibilniji. 

 Zatvoren je sustav koliko i mobilni Windowsi i taj OS je također imao svoju publiku, nikome nije smetala ograničenost pretumbavanja ikona. Znam o čemu se radi kod te zatvorenosti jer sam koristio Lumiu 920 dugo vremena a završio na poslovnom HTC M9 i privatno koristim iPhone 6+. Ako se nekome više sviđaju šarene ikone, widgeti i pretumbacija izgleda, taj nema izbor nego je osuđen na Android.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

podrška i zakrpe u roku 24 sata od otkrivanja propusta jedina prednost.Naravno da je sigurniji kad nije toliko raširen i zanimljiv kao Android.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Igor150 kaže...

podrška i zakrpe u roku 24 sata od otkrivanja propusta jedina prednost.Naravno da je sigurniji kad nije toliko raširen i zanimljiv kao Android.

 Ne misliš da cijena Android uređaja ima neke veze sa željama/platežnim mogućnostima kupaca i tržišnim udjelom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 13:07 (Thinker).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Čini se da je desetka stigla s8-icu tu je oled) bolji ekran, tu je bezicno punjenje, bolja pokrivenost prednjice ekranom(mada galaxy jos uvijek ljepse izgleda).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Čini se da je desetka stigla s8-icu tu je oled) bolji ekran, tu je bezicno punjenje, bolja pokrivenost prednjice ekranom(mada galaxy jos uvijek ljepse izgleda).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Thinker kaže...

 Ne razumijem, što želiš reći? Nadam se ćeš izjaviti nešto pametno a ne da samo trolaš.

Chronosus ti je već odgovorio.

 

Thinker kaže...

 Ne misliš da cijena Android uređaja ima neke veze sa željama/platežnim mogućnostima kupaca i tržišnim udjelom?

Cijena i kvaliteta Android uređaja variraju prema potrebama korisnika, razvikanosti branda i volje korisnika da to plate. Ako želiš skupi Android za preseravanje, možeš ga naći. Ako želiš nešto povoljniji, ali i dalje kvalitetan i funkcionalan model, možeš ga naći. Ako ti treba mobitel tek da ga imaš i da možeš eventualno pogledati što ima na net.hr, možeš ga naći.

 

Platežna moć tu nekim korisnicima može predstavljati ograničenje, ali prosječni korisnik ipak mobitel ne kupuje tako da bira najskuplji koji si može priuštiti, već najjeftiniji koji ga zadovoljava kvalitetom i performansama.

 

Ono na što ti aludiraš nije platežna moć, već snobizam, pa tako imamo dosta korisnika iPhonea i preskupih Samsungovih top modela koji su mobitel uzeli za pokazati da se ima i može, pa onda kukaju da ih operater dere mjesečnim računom.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Thinker kaže...
Chronosus kaže...
Thinker kaže...
MrBlc kaže...
Thinker kaže...

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija.

I tupi nož je sigurniji od oštrog 

 Ne razumijem, što želiš reći? Nadam se ćeš izjaviti nešto pametno a ne da samo trolaš.

 

 Pretpostavljam da je htio reći da je iOS sigurniji zbog zatvorenosti sustava, pa je samim time i daleko manje fleksibilniji. 

 Zatvoren je sustav koliko i mobilni Windowsi i taj OS je također imao svoju publiku, nikome nije smetala ograničenost pretumbavanja ikona. Znam o čemu se radi kod te zatvorenosti jer sam koristio Lumiu 920 dugo vremena a završio na poslovnom HTC M9 i privatno koristim iPhone 6+. Ako se nekome više sviđaju šarene ikone, widgeti i pretumbacija izgleda, taj nema izbor nego je osuđen na Android.

 

Malo si pomiješao lončiće. Ne govorim o fleksibilnosti u kontekstu prilagođavanja izgleda, govorim o primjerice tome da Apple ne da pristup NFC-u, već se on koristi samo za Apple Pay. Govorim o nemogućnosti instaliranja aplkacija van službenog storea.

Najveća ranjivost u Androidu proizlazi upravo iz mogućnosti instaliranja aplikacija iz raznih neprovjerenih izvora, što ljudi rade kako bi izbjegli plaćanje. I u Play storeu se češće nađe zločudna aplikacija nego na Androidu, ali da uopće kao korisnik dođeš do takve aplikacije samostalnim pretraživanjem trebaš zbilja talent i ignoriranje nedostatka reviewa-loših reviewa i broja instalacija. Kao normalan user, teško da ćeš naletiti na neku zločudnu aplikaciju. 

 

 

 

 

15 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

Telefon mi je jako ružan. Jednostavno zaobljeni rubovi i ovaj hromirani materijal nikako ne pašu. Dok ne vidim u živo, za sada sam razočaran.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Cromaki kaže...
ivoleko kaže...

Medutim, nova 3D camera je uistinu nesto sto me fasciniralo i zao mi je sto ocito neki ne vide ogroman potencijal u ovome, koji je puno veci od animiranog govanca. 

 To je samo sprdancija kako bi na neki način zamaskirali pravu uporabu 3D kamere.

Zar ti nije jasno zbog čega postoji komunikacija sa "Siri" Touch ID, Face ID, - upravo zbog toga što je Apple korisnik samo ID. Imaju sve o tebi, očito sve to nije bilo dovoljno pa zašto nebi imali i 3D portet da ga upare sa tvojim očima, otiskom prsta i glasom.

 

Ljudi, gledajte oko sebe...

TouchID i FaceID informacije se ne salju Apple-u, vec ostaju iskljucivo na uredaju.

Pojednostavljeno objasnjeno, iPhone hashira odnosno generira obicni tekstualni kljuc (poput duzeg passworda) iz svakog otiska prsta. I to je jedina informacija koju na raspolaganju ima Apple i ostali developeri koji koriste autentifikaciju preko TouchID-a, a sada i FaceID-a. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

nisam ciljao na cijenu za krajnjeg korisnika(koja je previsoka u ovom slučaju)...samo o odnosu mana i prednosti.Oduvijek se pokazalo da su platforme s "više" korisnika(windowsi/android) na većoj meti na udaru za zlonamjerne pojave,ransomware,crve.štakore i ostale životinje(nego iOS/Linux).(čitaj koristim android tako da...).Samo realnost.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 13:34 (Igor150).
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
MrBlc kaže...
Thinker kaže...

 Ne razumijem, što želiš reći? Nadam se ćeš izjaviti nešto pametno a ne da samo trolaš.

Chronosus ti je već odgovorio.

 

Thinker kaže...

 Ne misliš da cijena Android uređaja ima neke veze sa željama/platežnim mogućnostima kupaca i tržišnim udjelom?

Cijena i kvaliteta Android uređaja variraju prema potrebama korisnika, razvikanosti branda i volje korisnika da to plate. Ako želiš skupi Android za preseravanje, možeš ga naći. Ako želiš nešto povoljniji, ali i dalje kvalitetan i funkcionalan model, možeš ga naći. Ako ti treba mobitel tek da ga imaš i da možeš eventualno pogledati što ima na net.hr, možeš ga naći.

 

Platežna moć tu nekim korisnicima može predstavljati ograničenje, ali prosječni korisnik ipak mobitel ne kupuje tako da bira najskuplji koji si može priuštiti, već najjeftiniji koji ga zadovoljava kvalitetom i performansama.

 

Ono na što ti aludiraš nije platežna moć, već snobizam, pa tako imamo dosta korisnika iPhonea i preskupih Samsungovih top modela koji su mobitel uzeli za pokazati da se ima i može, pa onda kukaju da ih operater dere mjesečnim računom.

 Znam hrpu ljudi koji bi htjeli iPhone ne iz snobizma već iz razloga što iOS radi fluidnije, bolje i pouzdanije od sadašnjih Androida koje koriste. Među njima je i jedan vlasnik iPhonea kojem je stari iPhone 4 crknuo pa je kupio Android i to "najjeftiniji koji ga zadovoljava kvalitetom i performansama" i žali što je uzeo Android a ne opet iPhone i već kalkulira kako da se dokopa nekog iPhone. A i njega muči ono što i mene, neke aplikacije na Androidu ne odrade svoj posao kako spada. Ja sam se napatio sa slanjem mailova, pošaljem i javi mi Android de pošta nije poslana, ostavim uređaj sat vremena i pokušam ponovo poslati a poruka u međuvremenu sama otišla, spojen cijelo vrijeme na WiFi, bez pucanja veze. Isto tako netko jednostavno treba iz nekog razloga FHD ekran, nije mu samo zbog gledanja filmova, netko treba dobar Wi-Fi prijam signala, netko treba dobar bluetooth na svom uređaju i jasno mi je ako netko iz poslovnih ili sličnih razloga pljucne velik novac na top model. Jedino mi nisu jasni oni koji smatraju da je to zbog šminke jer onda niti Mac Air ili iPad ne bi imali svoje kupce.

9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Chronosus kaže...
Thinker kaže...
Chronosus kaže...
Thinker kaže...
MrBlc kaže...
Thinker kaže...

S obzirom da su zapravo preostala 2 velika mobila OS-a, mislim da je iOS u velikoj prednosti nad Androidom što se tiče sigurnosti ali i kvalitete samog OS-a i aplikacija.

I tupi nož je sigurniji od oštrog 

 Ne razumijem, što želiš reći? Nadam se ćeš izjaviti nešto pametno a ne da samo trolaš.

 

 Pretpostavljam da je htio reći da je iOS sigurniji zbog zatvorenosti sustava, pa je samim time i daleko manje fleksibilniji. 

 Zatvoren je sustav koliko i mobilni Windowsi i taj OS je također imao svoju publiku, nikome nije smetala ograničenost pretumbavanja ikona. Znam o čemu se radi kod te zatvorenosti jer sam koristio Lumiu 920 dugo vremena a završio na poslovnom HTC M9 i privatno koristim iPhone 6+. Ako se nekome više sviđaju šarene ikone, widgeti i pretumbacija izgleda, taj nema izbor nego je osuđen na Android.

 

Malo si pomiješao lončiće. Ne govorim o fleksibilnosti u kontekstu prilagođavanja izgleda, govorim o primjerice tome da Apple ne da pristup NFC-u, već se on koristi samo za Apple Pay. Govorim o nemogućnosti instaliranja aplkacija van službenog storea.

Najveća ranjivost u Androidu proizlazi upravo iz mogućnosti instaliranja aplikacija iz raznih neprovjerenih izvora, što ljudi rade kako bi izbjegli plaćanje. I u Play storeu se češće nađe zločudna aplikacija nego na Androidu, ali da uopće kao korisnik dođeš do takve aplikacije samostalnim pretraživanjem trebaš zbilja talent i ignoriranje nedostatka reviewa-loših reviewa i broja instalacija. Kao normalan user, teško da ćeš naletiti na neku zločudnu aplikaciju. 

 

 

 

 

 Daj mi navedi neki primjer kako bi se NFC mogao pametno iskoristiti a da to nije prebacivanje fotografija između 2 uređaja. A ovo o instaliranju neslužbenih aplikacija neću niti komentirati.

16 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
SveZauzeto kaže...

Osim toga, koji to marketinški stručnjak može pomisliti da je odabir govorećeg govna prava marketinška strategija?!

 

Vidis, ja bi reka da je rijec o jako pronicljivom i kvalitetnom strucnjaku. Jer da je bio neki obican smajlic, sada se nebi o tome pricalo ni blizu koliko sada, niti bi se pisale ovakve vijesti. Nakon ovoga cijeli svijet cuti i znati za Animojie bas zbog tog govna, cak i oni koje Apple uopce ne zanima ili ga hejtaju.


Znas kako kazu: "i losa reklama je dobra reklama". Apple je to vec pokazao na puno primjera, poput onoga kada je Apple-ov inzenjer "izgubio" prototip iPhone 4 uredaja. Mozemo pricat o Apple-u da je ovakav i onakav, ali da nisu marketinski srucnjaci... to im nitko ne moze osporiti. 

Sry na double postu.

14 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

"
Kao jednu od najinovativnijih tehnologija najskupljeg mobitela u povijesti koji će "redefinirati način na koji koristimo mobitele" vidjeli smo govno koje nam se smije u facu... Niti jedan drugi mobitel to ne može. Samo iPhone X ima takve moćne kamere, takav moćni procesor i takav moćni softver koji vam omogućuju da svojim licem animirate govno i nekome ga pošaljete u poruci! "

 

 

:')

 

 

Kako lijepo sumarizirano.

 

Ja bih samo nadodao da su ovi bezeli degutantno fat 

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

Ono što je isgurno je to da izbor emoticona za prezentaciju nije slučajan, znači netko ga je namjerno odabrao.

 

To može značiti dvije stvari:

 

-ili netko glup pri organizacijskom vrhu u kompaniji ima smisao za humor na razini 1-4 razreda osnovne škole i misli da je to smiješno i pametno

-ili netko pametan pri organizacijskom vrhu u kompaniji nešto želi nešto suptilno poručiti.

 

Osobno mislim da je ovo drugo, no o zemlji koja Trumpa izabere za predsjednika ništa me ne može iznenaditi.

 
5 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice