Dell UltraSharp U2412M

poruka: 41
|
čitano: 11.063
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell UltraSharp U2412M".
14 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

Fino. Al pošto je za naše trgovine 1 dolar=10 kuna, al svejedno bi moga bit dobra kupovina.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

ajd dobro, mozda nije tak drasticno XD prije je $1=1€=8Kn naravno plus marza pa onda ovisi o ducanu, oce doci na tvoj tecaj ili nece XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
Nisu sve trgovine takve. Moj G400 je u SAD-u 50$, ja ga kupio za 250kn.
OT: Sve i da bude 400€ isplativa je kupnja.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

Morate na tu cijenu računati i pdv ovisno u kojoj saveznoj državi se kupuje monitor. Npr u NY ima nekoliko različitih taxi, npr new jersey 8.5%... To možete vidjeti kada kupujete online u USA, uvijek na kraju još zaračuna neku taksu ovisno na koje područje šaljete paket.
Realno danas, DELL ima pribložno jednake cijene kod nas i u USA. razlika je cca 1000kn manje više. ipak je pdv malo veći.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

A zato kiša pada ovih dana, monitor nije 1920x1080! {#}

Postadose rijetkost ovi 1920x1200 monitori :(.

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M
Dizajn prethodnih serija mi se činio lijepsi, onako ostriji i robusniji. Inače, cini mi se da DELL radi prilicno jeftine a kvalitetne IPS monitore. Posebno mi se čine dobri njihovi stalci koji se stvarno mogu podesavati u svim smjerovima.
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

Cijene sigurno nisu iste kod nas kao i u SAD-u za veliku većinu informatičke opreme. Svoj 22" IPS Dell platio sam 2300kn, Ameri su ga uzimali za 1000kn po komadu.

Čitam na Hard Forumu ekipa uzme 3 za isprobat pa ih ostavi ak mu se svide ..

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2011 11:23 (sliver).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
sliver kaže...

Cijene sigurno nisu iste kod nas kao i u SAD-u za veliku većinu informatičke opreme. Svoj 22" IPS Dell platio sam 2300kn, Ameri su ga uzimali za 1000kn po komadu.

Čitam na Hard Forumu ekipa uzme 3 za isprobat pa ih ostavi ak mu se svide ..

Ako mislis na 2209WA, iman ga i ja. Ja san ga platia 2000kn, u tom trenutku je u americi bia 160$. Za te pare kupia bi ja bar 2, mozda i 3.

Sviđa mi se šta je monitor 16:10, to mi je puno bolje za radit o d 16:9. Bumo videli, ja san nadam da će bit kandidat za kupnju.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
Mad_Badger kaže...

Ako mislis na 2209WA, iman ga i ja. Ja san ga platia 2000kn, u tom trenutku je u americi bia 160$. Za te pare kupia bi ja bar 2, mozda i 3.

Sviđa mi se šta je monitor 16:10, to mi je puno bolje za radit o d 16:9. Bumo videli, ja san nadam da će bit kandidat za kupnju.

Da, na njega mislim, odličan je monitor .. eto, 160$ =/= 2000kn.

Javi ako ćeš svoga prodavati, bilo bi lijepo spojiti 2-3 ljepotana odjednom.

15 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
alen-c kaže...
Dizajn prethodnih serija mi se činio lijepsi, onako ostriji i robusniji. Inače, cini mi se da DELL radi prilicno jeftine a kvalitetne IPS monitore. Posebno mi se čine dobri njihovi stalci koji se stvarno mogu podesavati u svim smjerovima.

Imam della doma, stalak im i niej najbolje rijesen. Npr okretanje oko osi je nekako "prelagano" pa cim ides palit gasit montios shebes ga malo. To su po meni trebali malo "ukrutit".

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
15 godina
online
Re: Dell UltraSharp U2412M
tnakir kaže...

Imam della doma, stalak im i niej najbolje rijesen. Npr okretanje oko osi je nekako "prelagano" pa cim ides palit gasit montios shebes ga malo. To su po meni trebali malo "ukrutit".

 

 

i ja imam doma della i palim ga i gasim svaki dan i nisam primjetio da se pomaknuo niti 1mm ...   kako je netko već rekao robusno i čvrsto izgleda a takav i je ...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
sliver kaže...
Mad_Badger kaže...

Ako mislis na 2209WA, iman ga i ja. Ja san ga platia 2000kn, u tom trenutku je u americi bia 160$. Za te pare kupia bi ja bar 2, mozda i 3.

Sviđa mi se šta je monitor 16:10, to mi je puno bolje za radit o d 16:9. Bumo videli, ja san nadam da će bit kandidat za kupnju.

Da, na njega mislim, odličan je monitor .. eto, 160$ =/= 2000kn.

Javi ako ćeš svoga prodavati, bilo bi lijepo spojiti 2-3 ljepotana odjednom.

Ja san isto mislia uzet jos jedan. Kad san ga kupova logika mi je bila, bolje 2 od 22, nego jedan od 24. Cijenovno je taman tako i bilo, a

meni radne površine nikad dosta.

To je to

http://farm4.static.flickr.com/3593/3448421415_4a85480898_o.jpg

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2011 11:49 (Mad_Badger).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
tnakir kaže...

Imam della doma, stalak im i niej najbolje rijesen. Npr okretanje oko osi je nekako "prelagano" pa cim ides palit gasit montios shebes ga malo. To su po meni trebali malo "ukrutit".

Neznam sad tocno za taj problem jer ga ni ne posjedujem, ali sjecam se da sam ih isprobavao

i gledao uzivo i da su mi ti stalci izgledali jako kvalitetno izvedeni a i kolko se sjecam bili su prilicno teski

(valjda neki metal u njima) pa mi je sve skupa izgledalo cvrsto i kvalitetno.

Kad bi kupovao jos neki monitor skoro sigurno bi uzeo neki DELL, ali eto ovim nekim zaobljenjima

kao da su malo razvodnili onaj oštar dizajn.

Sjecam se da je bilo neke price oko probijanja svjetla i ne ujednacenom osvjetljenju na tom

U2311h , a ovo mi djeluje kao njegov nasljednik, pa je vjerojatno s LED osvjetljenjem i to rješeno.

Jel postoji neki nasljednik U2311h ili je to sad ovaj model?

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

400$ = 3300 kn kod nas {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
Shen kaže...

A zato kiša pada ovih dana, monitor nije 1920x1080! {#}

Postadose rijetkost ovi 1920x1200 monitori :(.

 

Nije to nego su ti x1200 više za profesionalnu upotrebu, developeri, grafičari itd... a x1080 je više za SVE, za igre, normalan rad...

 

Mene najviše zanima kad će kod nas biti dostupan, jer bi si ovoga baš mogao kupiti.

 

Sad sam malo usporedio sa verzijom U2410, u2412m je lošiji monitor iako noviji i većeg proizvodnog broja ipak lošija verzija te i jeftiniji od starog monitora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2011 17:11 (makopos).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
makopos kaže...

Nije to nego su ti x1200 više za profesionalnu upotrebu, developeri, grafičari itd... a x1080 je više za SVE, za igre, normalan rad...

 

Mene najviše zanima kad će kod nas biti dostupan, jer bi si ovoga baš mogao kupiti.

 

Sad sam malo usporedio sa verzijom U2410, u2412m je lošiji monitor iako noviji i većeg proizvodnog broja ipak lošija verzija te i jeftiniji od starog monitora.

Po čemu je lošiji. A da broj nema veze s tim kakvo je što to san davno s Nokiama naučia.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
13 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

I ja bih volio znati po čemu je lošiji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M

Razlika u cijeni u USA je 80 dolara, što mora biti vidljivo i na samom proizvodu.

U2410 ima:
- 1.07 milijardi boja
- 110% Color Gamut
- Svjetlina 400 cd/m2
- Response time 6 ms

U2412M ima:
- 16.7 milijuna boja
- 82% Color Gamut
- Svjetlina 300 cd/m2
- Response time 8 ms
- nema Media card reader
- i možda neke ostale stvari ima lošije tj. nema.

13 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

Znači li to da u2412 nije naslijednik u2410?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

Bar kod tih LCD-a brojevi ništa ne znače, a taj wide gamut zna bit problematičan osim u recimo Photoshopu. Kao šta bi moj frend reka Color Profile Hell.

Znaci prednosti su iskljucivo u aplikacijama koje su kalibrirane za to. 

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
shadowplay kaže...

Znači li to da u2412 nije naslijednik u2410?

 

Za mene nije, to su htjeli ući na tržište nižeg ranga da ponude nešto i tu sa konkurentnom cijenom ispod $400 za svoje Amere. Vjerojatno zato što Samsung vlada dim djelom tržišta, pa su htjeli probat uzet mali dio tog kolača.

13 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

 

čini mi se dobar monitor, nadam se povoljnoj cijeni.

 

16:9 mi je užas za 24", ovo je taman, a ako nije za full profi stvari gamut je ok. wide gamut samo nosi komplikacije..

 

Color Profil Hell

 

hehehe  TRUE!

 

cijene u americi su bez poreza, a 400 dolara je starting retail price

ako se može usporediti sa  u2311h 320$ (kod nas 1600kn) i U2410 500$ (3600)

predpostavljam da će cijena biti oko 2800kn

što je otprilike rang HPovog zr24w

 

 

moj slijedeći monitor :)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M
 
0 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
makopos kaže...

Razlika u cijeni u USA je 80 dolara, što mora biti vidljivo i na samom proizvodu.

U2410 ima:
- 1.07 milijardi boja
- 110% Color Gamut
- Svjetlina 400 cd/m2
- Response time 6 ms

U2412M ima:
- 16.7 milijuna boja
- 82% Color Gamut
- Svjetlina 300 cd/m2
- Response time 8 ms
- nema Media card reader
- i možda neke ostale stvari ima lošije tj. nema.

Zapravo, Wide Gamut je loša stvar ako radite u sRGB color spaceu (igre, development). Wide Gamut vam jednostavno neće ispravno prikazati boje u sRGB aplikacijama.

Response time je nebitan ako se ne vidi ghosting (a na U2412 se ne vidi).

 

Uniformnost ekrana je vrlo dobra, te posjeduje sve odlike IPS ekrana (makar zapravo ima e-IPS ekran).


Tako da ako ne bude preskup, U2412 će biti odlična kupnja.

Ovdje imate odličnu raspravu gdje ima par ljudi koji se odlično kuže u monitore:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1615513&page=1

13 godina
offline
Dell UltraSharp U2412M

počele su se pojavljivati cijene od 2000 kn :)

 

http://www.nabava.net/monitori__90/dell-monitor-u2412m-lcd-led-24__1515151

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Dell UltraSharp U2412M
tommy5 kaže...

Malo mi je sumnjiva ta razlika u cijeni od soma i pol kuna {#}

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
online
Dell UltraSharp U2412M

Evo, ja naručih jednog iz Magazin RS, pa kud puklo da puklo {#} Danas šalju, vjerujem da sutra stiže... 2080 kn sa dostavom za 24" 16:10 e-IPS monitor - pa ti budi bez {#}

 

Prvi dojmovi...vjerojatno tek u subotu predvečer. Stej tjund {#}

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Dell UltraSharp U2412M

Evo, došao danas...instaliran i mogu amo reći da je oooogromaaaaaan {#} Imam mjesta na njemu da ne znam što s tim mjestom radit {#}

 

Onako na prvu:

- plastika djeluje malo jeftino (u odnosu na moj dosadašnji Asus PW201 koji je doista robustan i kvalitetno izrađen monitor)

- IPS glow se primjeti na crnoj podlozi (al ok, i na PW201 sam imao sličan efekt samo je bila riječ o crvenkastoj boji)

- stalak je jednostavan, malo čvršći od plastike na samom monitoru i da se lijepo podesiti visina

- izbornici su prilično intuitivni i nude podosta opcija i mislim da ga nisam još optimalno podesio (kod PW201 mi je na kuki išao onaj svojeglavi touchscreen od kojeg sam brzo gubio volju za ikakvim podešavanjem)

- krepanih/stuck piksela za sada nema

 

Nisam još probao kakav je u igrama jer sam cijeli dan bio na poslu pa i nemam baš volje... Sutra ću se i time pozabaviti. Ako prođe i taj test, mislim da se za 2030 kn ne može kupiti bolji 24" monitor {#}

 

Ako netko ima kakvih dodatnih pitanja - pucajte. BTW, možda bi se moglo cijelu temu prebaciti pod monitore?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell UltraSharp U2412M

Evo pitanja: da li ima aplikaciju za upravljanje monitorom mišem? I da li si primjetio ikakav lag kod brzih scena, bilo u filmovima, bilo u igrama...

Eto pa kad ga malo isprobaš zamolio bi te odgovore na ova dva pitanja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dell UltraSharp U2412M
miki1981 kaže...

Evo pitanja: da li ima aplikaciju za upravljanje monitorom mišem? I da li si primjetio ikakav lag kod brzih scena, bilo u filmovima, bilo u igrama...

Eto pa kad ga malo isprobaš zamolio bi te odgovore na ova dva pitanja.

 

još da slože i iPhone app z upravljanje?! zar nije važnija kvaliteta ekrana od tih "điđa"?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice