Commodore i Amiga (ponovo)

poruka: 39
|
čitano: 9.686
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Commodore i Amiga (ponovo)".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Commodore i Amiga (ponovo)

http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=6305&start=40#84847

 

Ekipa je izračunala koliko ovakav PC stvarno košta:

 

 

ok, guys. let's analyze this a little more objectively. unlike the custom systems which most of us are used to, the new 'commodore amiga' is something anyone can actually build themselves using off-the-shelf components. so how much would that cost? i mean, to get an exact replica of the machine our friends in florida are offering?

using numbers from online retailer newegg, i drew up a little price list to see what we could build ourselves. here is the bill of materials:

* ZOTAC Z68ITX-B-E: $210 (source)
* intel core i7 2600K 3.5GHz: $340 (source)
* 1TB SATA hard drive: $110 (source)
* 2 x 8GB DDR3 SO-DIMMs: $149 (source)
* intel mini-PCIe wireless card: $19 (source)
* wesena HTPC ITX2 case: $65 (source)
* engraving services $20 (see previous post)
* linux mint: free
* amiga forever: $30 (source)

now, we also need to consider shipping as well. and the time involved to assemble, but just the parts listed above puts us at $943. and that's without looking for the best retail deal, to say nothing of the breaks we'd get if we ordered in bulk, as CUSA would do.

that puts a bit of a different spin on it, eh? that brand is apparently worth a fortune.

Kako na brzinu oderat nostalgičare. Ovo ima veze s amigom kao većina nas s atomskom fizikom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 23:33 (Porga).
12 godina
protjeran
offline
Re: Commodore i Amiga (ponovo)
audioland kaže...
ep0s kaže...
..

 

Amiga is dead, long live  Amiga

 

 

click...

 

connection lost.... redialing....

 

 

 

 

 

Đizesss! Al si se raspiso, svu tintu u fontovima potrošio! xD

U nekom dijelovima se i slažem s tobom, samo što ga tolko zatrola,brate!? xD

Uglavnom, sve to stoji, ali si zaboravio napomenuti A2000 koja je bila dijelomično kompatibilna sa PC-em. Znam da više nema Paola,Agnus,Denis i ostalih na ploči,ali ja za razliku od tebe, ne krivim niti kudim svaki pokušaj da se amigaši dignu na noge.

Dakako da je original samo jedan i jedini, međutim, PPC arhitektura koju si toliko popljuvo je od samog početka amige u dobrim odnosima s njom(PPC Blizzard 1230-1240,itd..) ;)

Šteta što se nije nastavila razvijati kad je trebalo. Ovako će gotovo nemoguće biti nadoknadit vremensku pukotinu u kojoj je PC iz obične elektronske pisaće mašine(dok je Amiga bila multimedija u to doba) evoluirao i stalno se radi na njemu kao da je jedina platforma na planeti.

Za disk si malo možda pretjero po pitanju cijene, jer sam ja na svojoj A1200 spajao razne diskove koji i NE moraju biti SCSI! (spojiš prvih 40 žila i Amiga uredno prepozna disk na koji kasnije instaliraš Workbench!) Takvo što da napraviš PC-u, moš se pozdravit od matične :D

Eto, ja se izvinjavam za djelomičan OffTopic i nadam se da se ova tema neće pretvorit u flame.

12 godina
offline
Commodore i Amiga (ponovo)

nema ni garya i fat agnusa :)

 

ni nofastmem :))) ili ram, ne sjecam se vise.

 

Ovo sto audio* pise se desilo i appleu, te neke medjuplatformne migracija i tanzicije.

 

Ali ok A(miga), A(tari), A(pple) su prije imali 68k motorolu a danas je jedino ziv onaj koji je sve odbacio i krenuo drugim putem.

 

 

 

ja
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2012 14:38 (bender_007).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Commodore i Amiga (ponovo)

...nit je Commodore (64/128--MOS Tech 6502 ) ili fpga C-One...
...a josh manje 11. generacija Amiga(One) X1ooo...dualCore 64-bit PowerPC

RISC...efektivno dualG5/G6 Power4 kompatibilno...sa

AmigaOS 4.2ppc i DebianGNU/LinuxPPC Squeeze (6) :-/

Cini se da taj mutant s Floride samo sluzi opstrukciji i

medijskom odvlacenju paznje...:-(


http://en.wikipedia.org/wiki/AmigaOne_X1000

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Commodore i Amiga (ponovo)

Commodore, Amiga, Atari, Amstrad, Galaksija, Orao, Oric, Nintendo, Sega... (ponovo)

 

http://www.retro-svijet-kompjutera.tk/

 

Još u testnoj fazi no već sada ga ljubitelji računalne retro scene zovu "mrak" portal ;)

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Commodore i Amiga (ponovo)

koliko bi sad vrijedile amiga 500 (2kom) i commodore 64

frend izbacio na hodnik, nema pojma što bi s njima

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Commodore i Amiga (ponovo)
picajzla0707 kaže...

koliko bi sad vrijedile amiga 500 (2kom) i commodore 64

frend izbacio na hodnik, nema pojma što bi s njima

 Odakle si?

ja
11 godina
online
Re: Commodore i Amiga (ponovo)
Zadar
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Commodore i Amiga (ponovo)
picajzla0707 kaže...

koliko bi sad vrijedile amiga 500 (2kom) i commodore 64

frend izbacio na hodnik, nema pojma što bi s njima

 BUMP

jel ima itko i najbližu ideju koliko ovo vrijedi

ima interesenata, ali nitko ne nudi konkretni iznos, a meni je bezveze bubnut neku cifru kad ni približno nemam pojma

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice