Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

poruka: 20
|
čitano: 3.464
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Coffee Lake procesori donose 6 jezgri".
10 godina
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

E to se traži, šest jezgreni "k" procesor kao nasljednik mojim starćićima iz Sandy bridge serije.

Moj PC  
6 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

Vidim na netu za Coffe Lake negdje navode 10nm a negdje 14nm. Ne kuzim kako bi naslijednik procesa cannonlake-a (10nm) bio 14nm... Nova proizvodna sirovina mozda?

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 8:02 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

45W za šest jezgri, fenomenalno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
XXX kaže...

45W za šest jezgri, fenomenalno.

 Je toliko je fenomenalno da mi zvuči i pomalo nevjerojatno, ali živi bili pa vidili.

16 godina
odjavljen
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

Brijem da bu to moj budući procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

Taman bi onda moj Ivy Bridge mogao u mirovinu. Lako moguće da će i meni to biti slijedeći proc, osim ako AMD ne iznenadi.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

AMD bu izdao osam jeugri na 95W i koštati će ko svetog petra kajgana. ZEN mogu kupiti jedino ako padne na soma kn ko sadašnji FX, inače radije uzmem Intela ako je cijena podjednaka. Hebiga ali tak je. A šest jezgri na 45W mi izgleda svemirsko.

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

zen ili ovo...vidjet cemo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
XXX kaže...

45W za šest jezgri, fenomenalno.

 Da, taj TDP je čudo. Inače za veća opterećenja TDP je puno veći (igrice i ostale zahtjevne aplikacije), a ovaj postižu tako da jezgru procesora spuštaju na skroz niske taktove kad nije pod velikim opterećenjem. Kod Haswella 4790 spušta do 800 MHz, ne bi se čudio da bi taj za 2018. mogao spusitit takt i na 400 MHz. Recimo Sandy Brigde spušta do 1.6 GHz. Nadam se da razumijete, da je taj TDP trik.

15 godina
online
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
Master11 kaže...
..Nadam se da razumijete, da je taj TDP trik.

 -nije trik nego TDP. Obrnuto, u idlanju je manji...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Coffee Lake procesori donose 6 jezgri

Ajd, molim te objasni mi sad svaku svoju rečenicu da te razumijem. Možeš i u PM, da ne zamaram ljude.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
Master11 kaže...
XXX kaže...

45W za šest jezgri, fenomenalno.

 Da, taj TDP je čudo. Inače za veća opterećenja TDP je puno veći (igrice i ostale zahtjevne aplikacije).

Uh što volim kad učesnik BOL-a ima doma "igrice" a nema "aplikacijice". Mislim, hajd da smo na 24sata i da pričamo o pokemon go :P

ihush kaže...
Master11 kaže...
..Nadam se da razumijete, da je taj TDP trik.

 -nije trik nego TDP. Obrnuto, u idlanju je manji...

 ...samo što nitko ne spominje na kojoj max. frekvenciji će raditi tih 6 jezgri. Kad "gameri" skuže da nema overclockanja i da proc radi kao na mobitelu, bit će druga pjesma. Također, TDP i pregrijavanje u tako malom proizvodnom procesu nisu u korelaciji. Još od modela i7 4770k na dalje; mali TDP, ali teško za OC, i prilično grijanja (dijelom i zbog guranja grafike pod isti soc) 
"imat će šest jezgri, koje smo od sada imali isključivo u Extreme Editionmodelima Intelovih procesora."
NISMO.
Gospon autor, još model i7 970 imao je 6 jezgri, a nije bio "extreme". Također, gro "k" modela iz 2011 socketa nije extreme i uredno su na 6 jezgri već godinama. Možda ste se mogli izraziti sa "prvi procesor na budget socketu" ili tako nešto.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
XXX kaže...

45W zašest jezgri, fenomenalno.

Da baš je "fenomenalno", samo imaju u vidu da defolt CPU frekvencija na takvom procesoru neče bit niti blizu 4ghz.Eto recimo 6700K 4 Cores/8 Threads, stock frekvencija 4ghz+GPU jezgra/91W TDP-a/14nm.Pa sad ti pogađaj defoltnu CPU frekvenciju za procesor sa 6 CPU jezgri+GPU, i to sve opet na TDP-u od 45W izrađeno na 14nm.

 

Na kraju treba i ovo napomenut, meni ovakav Coffee  Lake procesor uopče ne miriši na Desktop procesor. To je vjerojatno buduči najači Mobilni Intel procesor od 45W TDP-a.Kad smo več tu dobro pogledaj listu jačih Intel Skylake mobilnih procesora, kao što vidiš da večina ima 45W TDP-a.

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/broadwell-crnom-trzistu/238885.aspx?page=0&jumpto=5017413&sort=asc&view=flat

 

Ako si slučajno zaboravil, eto ti podsjetnik kaj najavljuje jedan od Intelovih glavešina.

 

https://www.technologyreview.com/s/600716/intel-chips-will-have-to-sacrifice-speed-gains-for-energy-savings/

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 22:05 (rambox).
16 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
rambox kaže...

 

Na kraju treba i ovo napomenut, meni ovakav Coffee  Lake procesor uopče ne miriši na Desktop procesor. To je vjerojatno buduči najači Mobilni Intel procesor od 45W TDP-a.Kad smo več tu dobro pogledaj listu jačih Intel Skylake mobilnih procesora, kao što vidiš da večina ima 45W TDP-a.

 

 http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/broadwell-crnom-trzistu/238885.aspx?page=0&jumpto=5017413&sort=asc&view=flat

 Ako si slučajno zaboravil, eto ti podsjetnik kaj najavljuje jedan od Intelovih glavešina.

 https://www.technologyreview.com/s/600716/intel-chips-will-have-to-sacrifice-speed-gains-for-energy-savings/

 

 Tak se i meni čini.  "Intel priprema za sada dvije serije procesora –Coffee Lake H te Coffee Lake U seriju."
To uopće ne zvuči kao Intelova desktop nomenklatura. Mislim, OK - 6 jezgri prilično štedljivog prockasa u laptopu, ja sam za. Ali da će društvo s ovime mijenjati nekakve sandy bridge i5 2500 i sl... sumnjam.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
online
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
Master11 kaže...

Ajd, molim te objasni mi sad svaku svoju rečenicu da te razumijem. Možeš i u PM, da ne zamaram ljude.

 odgovorio je overhoul...

tdp ne može biti lažnjak, tad bi imao problem.. hladnjak, specifikacije. Kolika će pri tome biti snaga ili omjer s drugim CPU.. nevažno. Jer je rečenica o tdp-u.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 14:07 (ihush).
13 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
XXX kaže...

Brijem da bu to moj budući procesor.

Uvijek primamo nove članove, osobito fanove AMDa.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 15:37 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

Brijem da bu to moj budući procesor.

Uvijek primamo nove članove, osobito fanove AMDa.

 Imam trenutno doma dva stroja sa intelom, i3 i i5 u dva laptopa a prije ovog FX u desktopu je bio Q8200 da ne nabarajam prije toga. Prije bih rekao da si hejter AMD nego što sam ja fan.

16 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
ihush kaže...
Master11 kaže...

Ajd, molim te objasni mi sad svaku svoju rečenicu da te razumijem. Možeš i u PM, da ne zamaram ljude.

 odgovorio je overhoul...

tdp ne može biti lažnjak, tad bi imao problem.. hladnjak, specifikacije. Kolika će pri tome biti snaga ili omjer s drugim CPU.. nevažno. Jer je rečenica o tdp-u.

Može itekako zakaj ne, poznati Intel stil okvirno prodaju ti stare ušminkane jabuke pod nove jabuke.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/intel-i7-3689y-marketinske-muljaze/176681.aspx

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
online
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
rambox kaže...
..

Može itekako zakaj ne, poznati Intel stil okvirno prodaju ti stare ušminkane jabuke pod nove jabuke.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/intel-i7-3689y-marketinske-muljaze/176681.aspx

-ma tu natežeš 'kožicu' ko žvaku :))

-to je onak, kao potrošnja auta u leru, na nizbrdici.. pola litre :) ali nije lažni TDP (malo zavaravajući kao promo da su baš cool face).

jer to ovisi o designu i OEMu, clock-snaga pa i drejn srtuje-wataže-topline koja se time mora dobiti. Kao undervolting-undeclocking..

 

zašto nije (pogotovo ova tema) lažni TDP, pa zato jer hlađenje mora biti odgovarajuće, ako intel navede 45w TDP tad takav hladnjak mora biti dovoljan. Jel dovoljan? Je. Da navedu 145 ili 5w .. tad to mora biti dovoljno, neovisno na kojem tad clocku radi, tj dok ne uvjetuješ sve podatke u rečenici, ta dva podatka su neovisna, odvojena, istinita..

da kaže da je 1w tdpa i da je pri tome jači od sadašnjeg i7 u performansama (nevažni su core-clock i sve điđe, performanse su bitne) i da se to dokaže ili da se cpu topi, tad bi bila laž

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Coffee Lake procesori donose 6 jezgri
XXX kaže...

 Prije bih rekao da si hejter AMD nego što sam ja fan.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, isto tako ja imam pravo na svoje.

ps. moje mišljenje je da me zaboli za tvoje.

 

EDIT: Ovo je i moj novi procesor, ali nakon Kabylakea ili Cannonlakea, tko zna, možda padne i Skylake-E.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 20:59 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice