Cijene RAM-a rastu za 30 posto

poruka: 25
|
čitano: 4.181
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijene RAM-a rastu za 30 posto".
16 godina
odjavljen
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Ja sam svoje kupio dok je modul od 8 gb bio 250 kn. Bit će opet tak, smo treba biti strpljiv.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
Vec vidim kak umjetno pumpaju cijene i kak ih budu tuzili za pet godina radi kartela ili nekog drugog muljanja trzista. Koje nezasitno trziste pa prodaja sve vise i vise stagnira, jos malo pa bude krenulo nizbrdo.
16 godina
odjavljen
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

LOL, koji bulsit...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
LoL... Nije bulsit nego se proizvodni kapaciteti usmjeravaju na profitabilniji kanal s obzirom da je potraznja u mobilnim segmentu veca od ocekivanja, sto automatski dovodi do povecanja cijena u PCu.
Btw, cijena SSD diskova raste vec tri mjeseca a i dalje ce rasti. Ne treba zaboraviti i da dolar u odnosu na euro raste pa je sada najblize ikada. I to ce dovesti do dodatnog povecanja cijena.
 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
ssoul kaže...
LoL... Nije bulsit nego se proizvodni kapaciteti usmjeravaju na profitabilniji kanal s obzirom da je potraznja u mobilnim segmentu veca od ocekivanja, sto automatski dovodi do povecanja cijena u PCu.
Btw, cijena SSD diskova raste vec tri mjeseca a i dalje ce rasti. Ne treba zaboraviti i da dolar u odnosu na euro raste pa je sada najblize ikada. I to ce dovesti do dodatnog povecanja cijena.

 

Ti mrzis hrvatsku i sve hrvatsko!

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto
 
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

nije puno skocila cijena, samo 200kn za 2x4gb ddr4!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Dobro da sam uzeo 64GB ddr3-ce za 850kn 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Jbte uzo sam G.Skill Ripjaws kit 2x8GB DDR4 3200MHz za 600kn prošle godine u trećem mjesecu. Sad je 930kn. A o SSD-u da ne pričam...

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Moram si ss uzet komentara ,jer stvarno ovo je vise pljacka opcenito.Voditi cu se pri kupnji onda cijenama iz komentara jer se cijen kad tad treba vratiti u normalu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Ja sam ljetos ubo 2x8 ripjaws v 3000. Prije mjesec dana gledam da uzmem jos 2 komada a ono majko mila cijene...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
Ima u iq centru kingston 16 gb 3000mhz 1028kn
Ak je neko u procesu kupnje
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
Friday kaže...

Ja sam ljetos ubo 2x8 ripjaws v 3000. Prije mjesec dana gledam da uzmem jos 2 komada a ono majko mila cijene...

jesi kod nas uzima ili u irskoj i koliko si platia?

ja sam sad  g.skill v 3200 8gb platia 492kn

i to sam bia u nedoumici nadoplatit još 400kn za odma 16gb

16 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
Makić kaže...
Friday kaže...

Ja sam ljetos ubo 2x8 ripjaws v 3000. Prije mjesec dana gledam da uzmem jos 2 komada a ono majko mila cijene...

jesi kod nas uzima ili u irskoj i koliko si platia?

ja sam sad  g.skill v 3200 8gb platia 492kn

i to sam bia u nedoumici nadoplatit još 400kn za odma 16gb

 

U linksu dok sam bio dolje na GO. Mislim da je bilo izmednju 800 i 900 kn.

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Dobra su bila ona vremena kad se moglo reći, "RAMa će ti bit dosta za sada, tog uvijek možeš kupit kad je tako jeftin".

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
baso533 kaže...

Dobra su bila ona vremena kad se moglo reći, "RAMa će ti bit dosta za sada, tog uvijek možeš kupit kad je tako jeftin".

 

Ili kad se govorilo "idem se danas napit pa cu bacit nesto pod jaja". To su isto bila dobra vremena.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Opet namještaju cijene. 

 

Mislim da je vrijeme za novu tužbu, ali ovaj put bi im odrapio kaznu od najmanje 10tak milijardi dolara bez ikakve nagodbe.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
memulica kaže...

Opet namještaju cijene. 

 

Mislim da je vrijeme za novu tužbu, ali ovaj put bi im odrapio kaznu od najmanje 10tak milijardi dolara bez ikakve nagodbe.

 

 

 

Proizvodni procesi sve bolji - cijene sve vise

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

EU komisija bi trebala već naveliko prikupljat materijal za tužbu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
Zadnje kaj sam platil je bilo 483 kn za 16 GB DDR3, neka akcija na amazonu.
Kupujem kad su akcije i samo akcije. Slozil sam si tracking artikla i kad padne cijena dobijem mail. Sve kupujem debelo ispod normalne cijene.
16 godina
neaktivan
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Evo i ja sam pogleda malo cijene: 32GB (2x16) Corsair vengance lpx je otislo 250kn gore. 512gb intel 600p je otisa 200kn gori. Procesor intel 6500 otisa je 100-150kn gori. 

E sad, za dio je vjerojatno odgovoran sam dolar, a dio je ocito umjetno pumpanje cijena. Nema veze - past ce prodaja, past ce cijene, pa opet u krug. 

 

Sad samo cekam neku "prirodnu" katastrofu pa da i cijene diskova otidju gori, iako sad vec malo tko mari za njih, bar kad su krajnji korisnici u pitanju. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cijene RAM-a rastu za 30 posto

Ovo je prestrašno. Ovi kod nas vide da će cijene narasti, i onda dignu odma cijenu stvarima koje već imaju na lageru godinama, to je čisti bezobrazluk. 
Ok mi je kad naruče novu pošiljku pa uzmu svoju maržu na tome kolko već je, ali ovo je čista pljačka postala

Potpisujem
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
Fixcar kaže...

Ovo je prestrašno. Ovi kod nas vide da će cijene narasti, i onda dignu odma cijenu stvarima koje već imaju na lageru godinama, to je čisti bezobrazluk. 
Ok mi je kad naruče novu pošiljku pa uzmu svoju maržu na tome kolko već je, ali ovo je čista pljačka postala

To je savrseno normalna praksa, nego bi trebali prodavat ispod trzisne vrijednosti?

9 godina
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
A sto bi rekao da je kontra situacija?
Budi ponosan!
14 godina
protjeran
offline
Re: Cijene RAM-a rastu za 30 posto
FrankMartin kaže...
A sto bi rekao da je kontra situacija?

Nebitno je i ne tice se kupca kad su i po kojoj cijeni oni u ducanu nabavili proizvod..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice