Cijene računala na Bug Online

poruka: 83
|
čitano: 14.300
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijene računala na Bug Online".
15 godina
offline
Cijene računala na Bug Online

i ... koji je glavni razlog da koristim ovaj pretrazivac a ne Nabava.net ? da li se nudi nesto drugo?

Moj PC  
15 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Bug bi mogao raditi ono što radi Tom's Hardware, samo s cijenama sa naših prostora: svaki mjesec najbolji CPU / GPU za različite cjenovne razrede npr. 500 / 700 / 1500 / 2000 kn.

 

Tom's Hardware za kolovoz piše: CPU za

~$70: Pentium G630

$100: Pentium G870

$120: FX-4170 ili Core i3-2120

$180: Core i5-2310

$200: Core i5-3450

$230: Core i5-3570K

$570: Core i7-3930K

 

I tako...

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 13:57 (Random.).
 
44 0 hvala 0
15 godina
offline
Cijene računala na Bug Online
Da sam zločest rekao bih vam da je puno jednostavnije (i bolje) bilo samo staviti link na nabava.net.

Ovo izgleda kao prva web stranica nekog mladog web dizajnera koji je naučio koristiti jednostavne templejte. Bez podkategorija i mogućnosti odabira po određenim karakteristikama ovo je totalno neupotrebljivo, a samim tim i nepotrebno.

Sorry, ali bez pretjerivanja, ovo je bilo puno truda za ništa.
 
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
BoTiA kaže...

i ... koji je glavni razlog da koristim ovaj pretrazivac a ne Nabava.net ? da li se nudi nesto drugo?

Glavni razlog ti je taj da glavnog razloga nema, vec samo sporedne razloge koji ciljaju na jedan od razloga da zele biti konkurencija od doticnog nabava.net, da forumasi i svi posjetitelji imaju sve na jednom mjestu, da centraliziraju takve informacije, obogate sadrzaj portala itd. Zisku?

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
offline
Cijene računala na Bug Online

Svi samo kritiziraju, pa da netko kaže i nešto dobro ;)

 

Podržavam ovu ideju, samo da nebude da stoji na mjestu, već neka se razvija i ko zna - možda baš za godinu dvije uspijete po tome pitanju preteći neke vodeće servise u tom segmentu!

 

Sretno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Stranica je identicna onoj na nabava.net i po kategorijama i po proizvodima i po ducanima. Npr. Nema zvucnika koji su testrani u novom Bugu.
13 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

hmmm, mozda nebi bilo lose da se u ovaj preglednik integriraju i cijene sa BOL-a za pojedine komponente (mislim na oglase koji su predani preko obrasca)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cijene računala na Bug Online

Danas je osim cijena potreban nekakav feedback o proizvodu, dakle ljude većinom zanima što je best-buy za novce koji su im na raspolaganju. Rijetki redovno prate što novo izlazi i ti "rijetki" bi trebali davati za svaki tip uređaja davati best buy tablicu po rangovima od npr. 500kn. Na taj način bi ljudi izbjeli bacanje novaca na proizvode koji nisu na željenoj razini.

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Onlineu
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijene računala na Bug Onlineu

To ti je nevidljivi monitor koji prikazuje sliku printera.

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
15 godina
odjavljen
offline
Cijene računala na Bug Online

Jel moze meni netko rec kak bi ja doso do tih usporedba cijena preko bug.hr portala.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Čista kopija nabave, kao sto je vec neko primjetio. Nadam se da ce bit cesci i tocniji update proizvoda, pa bi onda i moglo bit korisnije od nabava.net.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cijene računala na Bug Online

Bravo za inicijativu, lijepo i pregledno, samo naprijed!

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
pepelko kaže...

Čista kopija nabave, kao sto je vec neko primjetio.

A da pročitaš tekst prije nego što napišeš glupost?

...izvedeno je u suradnji s Nabava.net...

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 14:58 (dark_wizz).
15 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Kad svi kritiziraju, evo i ja onda mogu pametovat.

Sto niste to napravili prije, recimo prosli tjedan? {#}

Tako se ja nebi zamarao trazeci headset, neznam koliko vremena, vec ljepo za 5 minuta ko danas.

Ma svaka cast na trudu i jednostavnosti upotrebe! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Cijene računala na Bug Online

Nema diskova pod komponente...

13 godina
offline
Cijene računala na Bug Onlineu

Pohvalno!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Bakaluar kaže...

Nema diskova pod komponente...

Diskovi su unutar grupe "pohrana podataka":

 

http://www.bug.hr/cijene/kateg/pohrana-podataka/16.aspx

...
15 godina
offline
Cijene računala na Bug Online

Odlicno, neznam sto neki kukaju bezveze. Odlicna stvar na pravom mjestu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

fora stvar, al nis novo u odnosu na nabavu.

bilo bi odlicno da je ovako napravljeno: http://pcpartpicker.com/parts/partlist/

znaci, po komponentama nudi da se odabere sta se zeli i gleda di je najjeftinije i sve to slaze ko konfu pa se moze na dobar nacin vidjet kolko bi kosto komp.

 
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
sHOCKRE kaže...

fora stvar, al nis novo u odnosu na nabavu.

bilo bi odlicno da je ovako napravljeno:  http://pcpartpicker.com/parts/partlist/

znaci, po komponentama nudi da se odabere sta se zeli i gleda di je najjeftinije i sve to slaze ko konfu pa se moze na dobar nacin vidjet kolko bi kosto komp.

  Pa zar to nema i Nabava?

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
13 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Pozdrav svima!

 

Ja bi ipak rekao nešto sasvim drugo... Kao 'trgovac' informatičkom robom, od prvog dana poslovanja smatram nabava.net velikim "zlom"... Istina, da nisu oni, napravio bi netko drugi stranicu takvog sadržaja, pa bi krivio nekoga drugoga.. Uglavnom, velika večina "igrača" na nabavi.net radi mizerne prihode, dobiti su im nikakve, a do kraja su urušili taj segment tržišta.

 

Razlike u cijeni kod velike većine su od 0,5 do 2%, što bi značilo da mnogi po komponenti od 500 kn nemaju ni 3 kuna zarade, što bi opet značilo da slastičari na kugli sladoleda zarade više...

Usput, meni koji moram platiti brdo nameta, dolazi ekipa sa "listingom" sa nabave.net i traže stvari po cijenama da si ne mogu pomisliti pokriti troškove dostave, a nedaj Bože nešto zaraditi...

 

Želim samo reći da sam od BUG-a očekivao da napravi članak o poslovanju, neopisivom dampingu kao niti u jednom segmentu, rušenjima preporučenih cijena, lošim potezima raznih "direktora" i slično, a ne da se udruži sa nabava.net i još više ruši tržište.

 

Toliko od mene.. tko imalo razumije problematiku neće sada skočiti na ovaj post...

 

P.S. Ako je u suradnji sa nabava.net to znači da nikada neće imati više sadržaja nego oni.. i da.. nabava.net traži naše cjenike u formatu prilagođenim njima, a ne da sami "skidaju" sadržaj naših stranica..

 

Pozz!

 
6 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Ovo će povećati posjećenost Bug Onlineu, ali meni je još uvijek nabava.net barem 5x preglednija od ovoga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cijene računala na Bug Online

Prvi artikal na koji sam kliknuo http://www.bug.hr/cijene/technisat-tv-tuner-skystar-hd-2/207021.aspx ima gresku. Nakon sto se klikne na "informacije o artiklu na stranicama trgovine" dobije se skroz drugi artikal i to http://www.svijet-medija.hr/p/CI-Slot-HD2/23465/.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
requests23 kaže...

Pozdrav svima!

 

Ja bi ipak rekao nešto sasvim drugo... Kao 'trgovac' informatičkom robom, od prvog dana poslovanja smatram nabava.net velikim "zlom"... Istina, da nisu oni, napravio bi netko drugi stranicu takvog sadržaja, pa bi krivio nekoga drugoga.. Uglavnom, velika večina "igrača" na nabavi.net radi mizerne prihode, dobiti su im nikakve, a do kraja su urušili taj segment tržišta.

 

Razlike u cijeni kod velike većine su od 0,5 do 2%, što bi značilo da mnogi po komponenti od 500 kn nemaju ni 3 kuna zarade, što bi opet značilo da slastičari na kugli sladoleda zarade više...

Usput, meni koji moram platiti brdo nameta, dolazi ekipa sa "listingom" sa nabave.net i traže stvari po cijenama da si ne mogu pomisliti pokriti troškove dostave, a nedaj Bože nešto zaraditi...

 

Želim samo reći da sam od BUG-a očekivao da napravi članak o poslovanju, neopisivom dampingu kao niti u jednom segmentu, rušenjima preporučenih cijena, lošim potezima raznih "direktora" i slično, a ne da se udruži sa nabava.net i još više ruši tržište.

 

Toliko od mene.. tko imalo razumije problematiku neće sada skočiti na ovaj post...

 

P.S. Ako je u suradnji sa nabava.net to znači da nikada neće imati više sadržaja nego oni.. i da.. nabava.net traži naše cjenike u formatu prilagođenim njima, a ne da sami "skidaju" sadržaj naših stranica..

 

Pozz!

Pardonček na kritici, ali kad vidim da su razlike među trgovinama i po 50% za neke proizvode, zaista mi je drago da je tako. Slobodno tržište nije zlo. Ako netko radi nešto ilegalno, uvijek možeš pokušati s prijavom, ali kad ti u trgovini traže skoro 15-20 kilokuna za prijenosnik koji, kad sam naručiš i platiš porez (maloprodajno), dobiješ za manje od 10, e onda se vidi da je vrijeme stati na kraj "maržama od 3 kune."

Nije problem platiti ni 10-100 kuna više za proizvod ako će usluga (odgovaranje na telefon, mail, servis...) biti na razini, samo što uglavnom nije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Tonči kaže...


Nije problem platiti ni 10-100 kuna više za proizvod ako će usluga (odgovaranje na telefon, mail, servis...) biti na razini, samo što uglavnom nije.

 

Vidi, radi se o sljedecem fenomenu.. M SAN, Asbis, Microline, Ezy i recimo veci dobavljaci opskrbljuju sve "male" webshopove..

Prodaju određeni proizvod za recimo 100 kn + pdv.. "Pametnjakovici" da bi bilo prvi na nabava.net, a od večeras i na bug online, prodaju taj isti proizvod za 99 kn, onda se pojavi jos pametniji, pa taj isti proizvod prodaje za 98 kn, pa dode treci pametan po 97 i tako unedogled... Onda naide pravi kupac i ode u trgovinu (koja ima 10 zaposlenih, koja placa najam prostora xx.xxx,xx kn, koja placa doprinose iz place, na placu i sve ostale namete da bi ova drzava zivjela) i tamo taj proizvod vidi za 110 kn+pdv, sto je u biti i realna cijena. Naravno, nabava.net kaze da to kosta 95 kn.. I sto sada... svi ostali su lopovi, a onaj pametni sa pocetka price koji nema pojma da je taj proizvod toliko srusio, zove velike dobavljače i moli dodatni rabat zato sto "su mu uvjeti loši"... I sto se desava? ljudi ostaju bez posla, on ti ne moze prodati nesto po 95 kn ako ce ga platiti sa svim troskovima 105, navodi te na drugi proizvod.. ma zlo i naopako..

 

Uglavnom, da se mene pita, nitko, nitko na svom webshopu nebi smio oglasiti proizvod koji nema fizicki kod sebe.. Pa bi vidio kako bi svi postali pametniji i razmisljali u sto ulazu svoj novac..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Studio Level kaže...

Prvi artikal na koji sam kliknuo http://www.bug.hr/cijene/technisat-tv-tuner-skystar-hd-2/207021.aspx ima gresku. Nakon sto se klikne na "informacije o artiklu na stranicama trgovine" dobije se skroz drugi artikal i to http://www.svijet-medija.hr/p/CI-Slot-HD2/23465/.

A kao što je na početku rečeno ,da se ovo bazira na Nabava.net ,pogledaj koji je prvi i najjeftiniji proizvod na Nabavi!! KLIK

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 23:20 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Cijene računala na Bug Online
Ova ekipa o kojoj ti pričaš (web "trgovine" sa jednim zaposlenikom, "ured" u stanu, jedan telefon, web stranica po špranci , nikakvo skladište) je postojala i prije nabava.net-a, razlika je samo u tome što ne moraš googl-ati i pregledati par zasebnih stranica.

S druge strane, kao što je Tonći rekao, ovdje se lako uoče oni koji "lupaju" nenormalne marže.

U krajnjoj liniji, onaj kome je bitno da kupi nešto sa garancijom,i kvalitetnom podrškom (i da zna da neće dobiti "mačka u vreći"), uvijek će odabrati etabliranu firmu po nešto većoj (i realnijoj) cijeni.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijene računala na Bug Online

Čuj, nije ta struka jedina koja pati zbog moderne tehnologije. I radnici u manufakturama su se žalili na strojeve svojevremeno. - Ne znam baš da će netko za 10 kuna birati webshop umjesto trgovine, ali što ja znam. Ja hardver sam naručim vani, jer me iritira što naši dobavljači hardver kupuju za eure (automatski 30% više) i još nabijaju cijene.

 

Dakle, primjer slučajnim odabirom: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=3770

 

Dakle, Protis prodaje za 2400kn, a najskuplji za 2860kn. Dakle, ako Protis posluje i živi (a očito jest) znači da ima zaradu. Najskuplja firma tu ima zaradu od najmanje 460kn više. 460kn je na proizvod od 2400kn preko 19%. Sorry stari, ali ne možeš imati 19% čiste zarade. Da je zarada 5%, ajd', da je 10%, ajd' za trgovinu koja ima prostor i ljude itd. ma i 15% ako imaju vrhunsku uslugu i web i isporuke, ali brate 1/5 zaboravi. Sorry, ne znam tko to legalno ima 20%+ profita na bilo čemu, a pogotovo ne kao kurir od tvornice do korisnika.

 

Ja ću rado platiti Linksu 5-6% više, jer guštam tražiti po njihovom webu koji je odlično iskustvo i to samo iz razloga da se ne zahebavam s no-name web trgovinama i očajnim smećem od webova, ali kad pretjeraju, ne dolazi u obzir. Ionako u trgovinu fizički nisam kročio 10 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 23:15 (Tonči).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijene računala na Bug Onlineu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice