Cijena komponenti Xboxa One

poruka: 11
|
čitano: 2.748
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijena komponenti Xboxa One".
16 godina
offline
Cijena komponenti Xboxa One

Microsoft sigurno zaradjuje 100-200$ po konzolu a moze i vise.

Na primer 8GB memorija je oko 60eur kod nas u Skoplju a Microsoft kako milijunski potrosac sugurno kupuje memoriju za 10-20eur.

 

 

Moj PC  
6 2 hvala 0
16 godina
online
Cijena komponenti Xboxa One

Zašto je procesor u Xboxu skuplji od onog u PS4, zar nisu u pitanju prilično slične komponente, pri čemu je onaj u PS-u jači?

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijena komponenti Xboxa One
Ivan(4) kaže...

Zašto je procesor u Xboxu skuplji od onog u PS4, zar nisu u pitanju prilično slične komponente, pri čemu je onaj u PS-u jači?

ps4 ima jači grafički čip... što je daleko važnije nego cpu čip. iako je sve integrirano pod jednim čipom pa ne kužim zašto se piše o CPU samo. tj nemože se prodavat odvojeno. kad je tako naručeno u paketu. tonči to zna detaljno... :D

13 godina
offline
Cijena komponenti Xboxa One

Ove tu računice nemaju veze s vezom. X faktora nije uračunato, milijunske narudžbe, marketing, plaće, marža u retailu, održavanje servera...

[M|C] pleXx
Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijena komponenti Xboxa One
janiq kaže...

Ove tu računice nemaju veze s vezom. X faktora nije uračunato, milijunske narudžbe, marketing, plaće, marža u retailu, održavanje servera...

nisu tu bitni n-ti faktori cijene, već usporedba, onoga što si maloprodajni kupac može kupit u trgovini za te iste novce. i gledajući naravno performanse za istu sumu novaca.

16 godina
online
Re: Cijena komponenti Xboxa One
ranko091 kaže...

ps4 ima jači grafički čip... što je daleko važnije nego cpu čip. iako je sve integrirano pod jednim čipom pa ne kužim zašto se piše o CPU samo. tj nemože se prodavat odvojeno. kad je tako naručeno u paketu. tonči to zna detaljno... :D

  To sam mislio, samo se nisam precizno izrazio. Dakle, oba imaju sličan APU, sa istom CPU komponentom, dok PS4 ima jači GPU deo sa više tranzistora, a na neku foru je jeftiniji. Kako?!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena komponenti Xboxa One
Ivan(4) kaže...

  To sam mislio, samo se nisam precizno izrazio. Dakle, oba imaju sličan APU, sa istom CPU komponentom, dok PS4 ima jači GPU deo sa više tranzistora, a na neku foru je jeftiniji. Kako?!

 

X-box ima kinect u kompletu, koliko ja znam ne može ga se niti kupiti bez kinecta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 12:30 (bubimir5).
12 godina
offline
Re: Cijena komponenti Xboxa One
Ivan(4) kaže...
ranko091 kaže...

ps4 ima jači grafički čip... što je daleko važnije nego cpu čip. iako je sve integrirano pod jednim čipom pa ne kužim zašto se piše o CPU samo. tj nemože se prodavat odvojeno. kad je tako naručeno u paketu. tonči to zna detaljno... :D

  To sam mislio, samo se nisam precizno izrazio. Dakle, oba imaju sličan APU, sa istom CPU komponentom, dok PS4 ima jači GPU deo sa više tranzistora, a na neku foru je jeftiniji. Kako?!

Ali xbox one ima 32 megabajta SRAM-a koji pojedu puno cipa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena komponenti Xboxa One
Ivan(4) kaže...
ranko091 kaže...

ps4 ima jači grafički čip... što je daleko važnije nego cpu čip. iako je sve integrirano pod jednim čipom pa ne kužim zašto se piše o CPU samo. tj nemože se prodavat odvojeno. kad je tako naručeno u paketu. tonči to zna detaljno... :D

  To sam mislio, samo se nisam precizno izrazio. Dakle, oba imaju sličan APU, sa istom CPU komponentom, dok PS4 ima jači GPU deo sa više tranzistora, a na neku foru je jeftiniji. Kako?!

Kad neki pocnu usporedjivati te procesore sa PC-om nisu upravu. Jes to x86 arhitektura, ali su to modularni cipovi, koje su Sony i MS sastavili kako njima odgovara. Takvo nesto ne mozes uzeti za svoj PC. Negdje sam citao prije, tek kad su najavljene konzole, da je MS sklopio ugovor sa AMD-om i da su dali bruku para za te procesore. Samo Sony i MS znaju tacno sta su ugradili u te procesore. Za ostatak svijeta je samo poznato da su osmojezgreni na poznatoj frekvenciji i da je kod Xbox-a ugradjena DDR3, a kod PS-a GDDR5 memorija. Ali to nije sigurno sve sto se nalazi u tim procesorima. Tako da ne stoji ona da su developeri vec trebali izvuci maksimum iz konzola, samo zato sto su to x86 procesori.

 

A vidimo sada i po cijenama komponenti da je veca cijena Xbox-a bila opravdana.

16 godina
online
Cijena komponenti Xboxa One

Nisam našao ni jedan izvor koji tvrdi da su te komponente išta drugo do derivati Jaguara (tj po par Jaguara). Da li postoji neka interna prepravka? Verovatno, otprilike na nivou nove revizije postojeće arhitekture, nema indicija da je u pitanju bilo šta egzotičnije od toga. Svakako ništa tako egzotično kao Cell u PS3, pa ni PowerPC u Xboxu 360.

 

A što se iskorišćavanja 100% mogućnosti tiče, nije to toliko stvar egzotike, nego, malo koja igra ume ravnomerno da rasporedi opterećenje na 4 jezgra, a još manje na 8. To je vrlo složen problem.

 

Uostalom, zavisi i šta ko očekuje. Za tebe tu za sada nema ničeg neviđenog jer developeri tek moraju ovladati sistemom; ja se slažem da će oni kako vreme bude odmicalo taj hardware iskorišćavati sve bolje, no smatram da nismo dobili ništa neviđeno pre svega zato što je i hardware na kome se igre vrte u velikoj meri već (poodavno) viđen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 1:10 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijena komponenti Xboxa One
Bilal kaže...
Ivan(4) kaže...
ranko091 kaže...

ps4 ima jači grafički čip... što je daleko važnije nego cpu čip. iako je sve integrirano pod jednim čipom pa ne kužim zašto se piše o CPU samo. tj nemože se prodavat odvojeno. kad je tako naručeno u paketu. tonči to zna detaljno... :D

  To sam mislio, samo se nisam precizno izrazio. Dakle, oba imaju sličan APU, sa istom CPU komponentom, dok PS4 ima jači GPU deo sa više tranzistora, a na neku foru je jeftiniji. Kako?!

Kad neki pocnu usporedjivati te procesore sa PC-om nisu upravu. Jes to x86 arhitektura, ali su to modularni cipovi, koje su Sony i MS sastavili kako njima odgovara. Takvo nesto ne mozes uzeti za svoj PC. Negdje sam citao prije, tek kad su najavljene konzole, da je MS sklopio ugovor sa AMD-om i da su dali bruku para za te procesore. Samo Sony i MS znaju tacno sta su ugradili u te procesore. Za ostatak svijeta je samo poznato da su osmojezgreni na poznatoj frekvenciji i da je kod Xbox-a ugradjena DDR3, a kod PS-a GDDR5 memorija. Ali to nije sigurno sve sto se nalazi u tim procesorima. Tako da ne stoji ona da su developeri vec trebali izvuci maksimum iz konzola, samo zato sto su to x86 procesori.

 

A vidimo sada i po cijenama komponenti da je veca cijena Xbox-a bila opravdana.

Znaju se specifikacije, a Jaguri se ocekuju i za PC/laptope, takoder imaju DDR3 memoriju kao Xbox One. PS4 APU je unikatan po tome sto APU koristi GDDR5 memoriju, a to nije normalno za jedan APU (barem nije bilo do sada), a u buducnosti mozemo "GDDR5 APU-e" ocekivati i za PC.

 

Sto se tice eDRAM/eSRAM memorije (PS2, Xbox360, WiiU, Xbox One itd).... nije da je to nepoznanizca za PC, primjer:

 

http://www.golem.de/news/intel-cpu-haswell-kommt-mit-embedded-dram-fuer-die-gpu-manchmal-1304-98651-2.html

 

Tako da, u buducnosti cemo tako mopzda imati PC koji je 100% identican kao konzola (u kontekstu APU-a, ofc samo ce ti APU-i biti jos snazniji).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 13:37 (lovac82).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice