Cijena dijelova PlayStationa 4

poruka: 86
|
čitano: 7.539
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijena dijelova PlayStationa 4".
12 godina
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

Je, samo kaj kod iPada svasta dobijes besplatno, usluge i softver, a kod PSa na tome zaradjuju.

 
3 60 hvala 0
13 godina
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

Po ovoj računici u Americi SONY zarađuje 18 dolara, a u Evropi čak 156 dolara. Zato što kod nas konzola ne košta 399$ nego 399€, što je mnogo skuplje. Pošto im je US&A tržište puno važnije od Evropskog, zbog značajno razvijenije mreže gaming maloprodaja, ovo nimalo ne čudi.

Tamo su u većim gradovima Gamestop prodavnice veće nego neki supermarketi kod nas, a WallMart-ovi i BestBuy-ovi imaju gaming sekcije velike kao naše malo veće prodavnice :D.

Moj PC  
27 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

Stvar je u tome što Sony za razliku od Microsofta proizvodi sam veliki dio hardvera unutar svoje konzole.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

Od harvera se ne živi. Shvatili to. Pametno.

 

Samo izračunajte koliko Apple zaradi od postotka na prodaji aplikacija. Zarada na hardveru je kikiriki u odnosu na zaradu na softveru.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
12 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
DowlaBoy kaže...

Po ovoj računici u Americi SONY zarađuje 18 dolara, a u Evropi čak 156 dolara. Zato što kod nas konzola ne košta 399$ nego 399€, što je mnogo skuplje. Pošto im je US&A tržište puno važnije od Evropskog, zbog značajno razvijenije mreže gaming maloprodaja, ovo nimalo ne čudi.

Tamo su u većim gradovima Gamestop prodavnice veće nego neki supermarketi kod nas, a WallMart-ovi i BestBuy-ovi imaju gaming sekcije velike kao naše malo veće prodavnice :D.

Je, a VAT koji se u europi redovito krece iznad 20% si zaboravio? Cijene u americi su bez sales taxa, a ove u europi su s VATom. Plus sto u europi moras nudit 2 godine garancije, dok u US ne moras. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
s1m0n kaže...

Od harvera se ne živi. Shvatili to. Pametno.

 

Samo izračunajte koliko Apple zaradi od postotka na prodaji aplikacija. Zarada na hardveru je kikiriki u odnosu na zaradu na softveru.

mislim da se varaš, Apple najveću zaradu ostvaruje upravo na hardveru, naravno zarade i na aplikacijama ali većina je hardver

12 godina
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
s1m0n kaže...

Od harvera se ne živi. Shvatili to. Pametno.

 

Samo izračunajte koliko Apple zaradi od postotka na prodaji aplikacija. Zarada na hardveru je kikiriki u odnosu na zaradu na softveru.

Jel? Kolko? Do sad, od pojave Appstorea, developerima su platili cca 9-10 milijardi dolara. To je 70%. Znaci njihovih 30% je manje od pola od toga, odnosno blize 4 milijarde. Odnosno sve skupa oko jedne polovice dobiti jednog kvartala :D A ovo je od 2008, dakle punih 5 godina.

12 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

I eto uz nisku marzu ,popust na kolicinu/vlastitu proizvodnju jedva je ~100$ jeftiniji od PC-a slicnih performansi sa komercijalnom cijenom komponenti.

 

 

 

Quad AMD / 8GB RAM / 7790 se slozi za manje od 500$ i vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1920x1080 / Sve Medium potstavke sa teksturama na High

 

 

Dok PS4 vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1600x900 i negdje oko Medium potstavkama. 

 

 

 

Tako je i sa ostalim igrama koje su na obje platforme...ako vec sada zaostaju sto ce biti za par godina?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 12:02 (fade).
Moj PC  
5 12 hvala 1
15 godina
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
fade kaže...

I eto uz nisku marzu ,popust na kolicinu/vlastitu proizvodnju jedva je ~100$ jeftiniji od PC-a slicnih performansi sa komercijalnom cijenom komponenti.

 

 

 

Quad AMD / 8GB RAM / 7790 se slozi za manje od 500$ i vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1920x1080 / Sve Medium potstavke sa teksturama na High

 

 

Dok PS4 vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1600x900 i negdje oko Medium potstavkama. 

 

 

 

Tako je i sa ostalim igrama koje su na obje platforme...ako vec sada zaostaju sto ce biti za par godina?

ti ces tu sad rec da 7790 vrti bf4 isto kao ps4? daj se smiri malo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
mar123 kaže...

Tako je i sa ostalim igrama koje su na obje platforme...ako vec sada zaostaju sto ce biti za par godina?

ti ces tu sad rec da 7790 vrti bf4 isto kao ps4? daj se smiri malo.

 

Ne vrti isto nego i malo bolje.  Pogledaj par videa na YT i uvjeri se.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 12:09 (fade).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
F10EXX kaže...
s1m0n kaže...

Od harvera se ne živi. Shvatili to. Pametno.

 

Samo izračunajte koliko Apple zaradi od postotka na prodaji aplikacija. Zarada na hardveru je kikiriki u odnosu na zaradu na softveru.

Jel? Kolko? Do sad, od pojave Appstorea, developerima su platili cca 9-10 milijardi dolara. To je 70%. Znaci njihovih 30% je manje od pola od toga, odnosno blize 4 milijarde. Odnosno sve skupa oko jedne polovice dobiti jednog kvartala :D A ovo je od 2008, dakle punih 5 godina.

Krivo sam napisao. Nisam mislio isključivo na aplikacije već na cjelokupni sotfverski dio.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
15 godina
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
DowlaBoy kaže...

Po ovoj računici u Americi SONY zarađuje 18 dolara, a u Evropi čak 156 dolara. Zato što kod nas konzola ne košta 399$ nego 399€, što je mnogo skuplje. Pošto im je US&A tržište puno važnije od Evropskog, zbog značajno razvijenije mreže gaming maloprodaja, ovo nimalo ne čudi.

Tamo su u većim gradovima Gamestop prodavnice veće nego neki supermarketi kod nas, a WallMart-ovi i BestBuy-ovi imaju gaming sekcije velike kao naše malo veće prodavnice :D.

Pa kad si već pretvorio cijenu konzole u eure, pretvori i cijenu komponenti u eure te na maloprodajnu cijenu dodaj i porez koji je u europi iskazan u cijeni a u americi je od države do države različit i iskazuje se tek dolaskom na blagajnu, a da ne kažem da je skoro duplo manji nego u europi?  Nakon toga izbaci cifru da vidimo koliko to nas europljane deru više nego amere. Dućani im možda jesu veći nego kod nas ali je ponuda siromašnija. Kad sam to vidio, Gratz mi je za to bio svemirski brod..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 12:30 (movie).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4

Ja imam taj hardver i uspio sam na 1920x1080 vrtit sve na high sa 40 fpsa

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
fade kaže...

Quad AMD / 8GB RAM / 7790 se slozi za manje od 500$ i vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1920x1080 / Sve Medium potstavke sa teksturama na High

Dok PS4 vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1600x900 i negdje oko Medium potstavkama. 

Tako je i sa ostalim igrama koje su na obje platforme...ako vec sada zaostaju sto ce biti za par godina?

Ne znam gdje si to vidio, ali 7790 na 1920x1080 jedva drzi 30 fps.

PS4 ima dosta slab CPU kad ga usporedjujes sa bilo kojim 4-8 core procesorima za desktop a BF4 ipak izgleda i radi odlicno.

A za par godina ce stvari biti samo bolje, dok developeri pocnu koristiti sve sto im PS4 nudi. Nemaju OS overhead, nemaju DX overhead i mogu sa relativno malo resursa raditi ono sto PC moze samo sanjati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
Shen kaže...
fade kaže...

Quad AMD / 8GB RAM / 7790 se slozi za manje od 500$ i vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1920x1080 / Sve Medium potstavke sa teksturama na High

Dok PS4 vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1600x900 i negdje oko Medium potstavkama. 

Tako je i sa ostalim igrama koje su na obje platforme...ako vec sada zaostaju sto ce biti za par godina?

Ne znam gdje si to vidio, ali 7790 na 1920x1080 jedva drzi 30 fps.

PS4 ima dosta slab CPU kad ga usporedjujes sa bilo kojim 4-8 core procesorima za desktop a BF4 ipak izgleda i radi odlicno.

A za par godina ce stvari biti samo bolje, dok developeri pocnu koristiti sve sto im PS4 nudi. Nemaju OS overhead, nemaju DX overhead i mogu sa relativno malo resursa raditi ono sto PC moze samo sanjati.

 

Vidio sam na video i raznim benchmark testovima posto sam kupovao 7790, pa sam testirao i sam. Meni vrti  1920x1080 / 50-60 FPS / High Postavke posto imam i5.

 

7790 dobiva oko 30FPS na 1080p Ultra sa 16XAF i 4XAA a ne na Medium sto je blize PS4... http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2013/03/22/sapphire-radeon-hd-7790-1gb-review/3

 

Znam de ce igre biti optimiziranije na PS4 u buducnosti ali nisu ni developeri carobnjaci i postoji granica koliko se nesto moze optimizirati.  

 

Za par godina ce i PC hardware biti sve jeftiniji / jaci + SteamOS ce biti optimiziran da izvuce maksimum iz igri, tako da ces do tada imati i laptope bolje za gaming nego PS4.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 12:55 (fade).
15 godina
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

ajde uzmi pc iz 2006. godine i ps3. pa pogledaj malo usporedbu, ps3 i dalje pokrece igre, npr gta v i to sa dosta dobrom grafikom a taj pc nemoze ni gta iv pokrenut(uzmimo da je to pc za 10k kuna).

Moj PC  
9 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
s1m0n kaže...
F10EXX kaže...
s1m0n kaže...

Od harvera se ne živi. Shvatili to. Pametno.

 

Samo izračunajte koliko Apple zaradi od postotka na prodaji aplikacija. Zarada na hardveru je kikiriki u odnosu na zaradu na softveru.

Jel? Kolko? Do sad, od pojave Appstorea, developerima su platili cca 9-10 milijardi dolara. To je 70%. Znaci njihovih 30% je manje od pola od toga, odnosno blize 4 milijarde. Odnosno sve skupa oko jedne polovice dobiti jednog kvartala :D A ovo je od 2008, dakle punih 5 godina.

Krivo sam napisao. Nisam mislio isključivo na aplikacije već na cjelokupni sotfverski dio.

I opet je puno puno manji. Barem red velicina.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
mar123 kaže...

ajde uzmi pc iz 2006. godine i ps3. pa pogledaj malo usporedbu, ps3 i dalje pokrece igre, npr gta v i to sa dosta dobrom grafikom a taj pc nemoze ni gta iv pokrenut(uzmimo da je to pc za 10k kuna).

 

Zapravo neki Dual Core Athlon ili Pentium i 7900 GTX vrti sve sto i PS3. Istina PC je tada bio skuplji ali to je doba sada proslo, ne zivimo vise u proslosti.

 

Ispast ce da sam neki mrzitelj, nisam ali realnost je da je PS4 ili Xbone slabiji i ostat ce slabiji od ~500$ PC-a, uz to su i skuplje igre,DRM i ostale limitacije a sudeci po raznim clancima o brickanim i klimavim konzolama izgleda i losa kvaliteta izrade.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 13:18 (fade).
16 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

Sumnjam u te "njihove" cijene. Razlika u cijeni dijelova za 1000 i 1000000 komada je ogromna, a pogotovo ako je u pitanju ogromna firma ala Sony koji ima puno drugih proizvoda, npr notebookovi.

Da nemaju neku bajnu zaradu, da. Kao i kod printera glavna zarada je u "tintama", tj igrama i svemu oko njih.

 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
fade kaže...

Zapravo neki Dual Core Athlon ili Pentium i 7900 GTX vrti sve sto i PS3. Istina PC je tada bio skuplji ali to je doba sada proslo, ne zivimo vise u proslosti.

 

Ispast ce da sam neki mrzitelj, nisam ali realnost je da je PS4 ili Xbone slabiji i ostat ce slabiji od ~500$ PC-a, uz to su i skuplje igre,DRM i ostale limitacije a sudeci po raznim clancima o brickanim i klimavim konzolama izgleda i losa kvaliteta izrade.

ali trenutno to nije slucaj, za 550$ dobijes komp po sirovim performansama u rangu ps4/xbonea i to ti je sad dovoljno da vrti ove prve "portove" (tocnije je rec lose optimizarne naslove, ac4, bf4, cod ghost...) na low postavkama, 1080p i 30fps-a, za 800$ vec mozemo pricat o visokim performansama ali za 2 godine ce to bit preslabo da bi se vrtjeli novi portovi. kljucna rijec je optimizacija koja se u pravilu za PC igre (tj. portove) NE RADI vec se koristi sirova snaga hardwarea pa ti za istu igru s vremenom treba i duplo jaci komp da bi igra izgledala isto ko na konzoli. pogledaj si vamo ti je lik slozio priblizne konfiguracije s cijenama (koje su kod nas puno vise al su i konzole pa je omjer slican):

 

http://www.pcper.com/reviews/Systems/PC-vs-PS4-vs-Xbox-One-Hardware-Comparison-Building-Competing-Gaming-PC/Why-Go-PC

watch?v=lcIYDxmnKHY
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 14:06 (0.o_qwerty).
15 godina
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

dakle, Sony konzole prodaje iz humanitarnih razloga. lijepo. {#}

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
fade kaže...
Shen kaže...
fade kaže...

Quad AMD / 8GB RAM / 7790 se slozi za manje od 500$ i vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1920x1080 / Sve Medium potstavke sa teksturama na High

Dok PS4 vrti Battlefield 4 na 60FPS / 1600x900 i negdje oko Medium potstavkama. 

Tako je i sa ostalim igrama koje su na obje platforme...ako vec sada zaostaju sto ce biti za par godina?

Ne znam gdje si to vidio, ali 7790 na 1920x1080 jedva drzi 30 fps.

PS4 ima dosta slab CPU kad ga usporedjujes sa bilo kojim 4-8 core procesorima za desktop a BF4 ipak izgleda i radi odlicno.

A za par godina ce stvari biti samo bolje, dok developeri pocnu koristiti sve sto im PS4 nudi. Nemaju OS overhead, nemaju DX overhead i mogu sa relativno malo resursa raditi ono sto PC moze samo sanjati.

 

Vidio sam na video i raznim benchmark testovima posto sam kupovao 7790, pa sam testirao i sam. Meni vrti  1920x1080 / 50-60 FPS / High Postavke posto imam i5.

 

7790 dobiva oko 30FPS na 1080p Ultra sa 16XAF i 4XAA a ne na Medium sto je blize PS4... http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2013/03/22/sapphire-radeon-hd-7790-1gb-review/3

 

Znam de ce igre biti optimiziranije na PS4 u buducnosti ali nisu ni developeri carobnjaci i postoji granica koliko se nesto moze optimizirati.  

 

Za par godina ce i PC hardware biti sve jeftiniji / jaci + SteamOS ce biti optimiziran da izvuce maksimum iz igri, tako da ces do tada imati i laptope bolje za gaming nego PS4.

To je test sa i5 na 4.2 GHz, sto je puno jace od procesora u PS4 i vrlo vjerojatno puno skuplje od procesora kojeg imaju ljudi koji kupuju 7790. SteamOS i dalje koristi OpenGL, koji ima overhead, isto kao i DX. Dok za PS4 imas kompletnu kontrolu nad resursima, na SteamOS i Windowsima to nemas, nemas uopce direktan pristup CPU i RAM-u.

 

I obicno kad se usporedjuje cijena konzola vs PC, zaboravi se u cijenu staviti i ostatak bitnih stvari; Napajanje, WiFi kartica, Blu-Ray, OS, kuciste, tipkovnica, mis, hladnjaci, ventilatori... A to sve podize cijenu, pa na kraju ispadne puno skuplje od konzole.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 14:24 (Shen).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4

Nevjerojatno. Pokazem benchmark sa pouzdane stranice kako 7790 vrti jednu od najzahtjevnijih igri na ultra,16xAF,4XAA sa vise od 30FPSa a oni i dalje pricaju kako je jedva dovoljno da vrti 30 na low.

 

Bolja optimizacija i minimalan os stizu i na PC. Valve je vec demonstrirao kako igre rade brze kada ih optimiziraju a i AMD je predstavio novi low level API koji omogucava brzu vezu izmedu softwarea i hardwarea.

 

Ako vec razmisljamo o buducnosti onda u cijenovni faktor mozemo ukljuciti i cijene igara,manji broj besplatnih igara,psn pretplatu (50$ godisnje da uopce mozes igrati online {#}) i cinjenicu da vecini uz PS4 i dalje treba pravi kompjuter.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 14:56 (fade).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
fade kaže...

Nevjerojatno. Pokazem benchmark sa pouzdane stranice kako 7790 vrti jednu od najzahtjevnijih igri na ultra,16xAF,4XAA sa vise od 30FPSa a oni i dalje pricaju kako je jedva dovoljno da vrti 30 na low.

 

Bolja optimizacija i minimalan os stizu i na PC. Valve je vec demonstrirao kako igre rade brze kada ih optimiziraju a i AMD je predstavio novi API koji omogucava brzu vezu izmedu softwarea i hardwarea.

 

Ako vec razmisljamo o buducnosti onda u cijenovni faktor mozemo ukljuciti i cijene igara,manji broj besplatnih igara,psn pretplatu i cinjenicu da vecini uz PS4 i dalje treba pravi kompjuter.

 

38-40 fps-a je premalo za kompetitivni multiplayer, minimum minimuma je 60 fps-a tim vise sto je taj test radjen na sigleplayer misiji a ne na mapi s 64 igraca gdje je sigurno manji. sve sto sam reko stoji a ti si ili neupucen il trolas. steam os i mantle su znanstvena fantastika i pokazat ce se tek da li tu ima neceg konkretnog il je samo jos jedan marketinski trik da bi ljudi kupili novi super skupi hardware pa onda opet isto iduce godine po "nekoj novoj modi" u vidu matle2 i slicno samo da bi se portovi jedva mogli izvodit da ne kazem emulirat. kad pricamo o cijeni tu pogotovi nisi u pravu i trenutno nema tog kompa ispod 500$ niti ce ga bit u skorije vrijeme koji je u rangu konzolama po performansama. sirova snaga je ku*** kad ac4 na gtx780 jedva dodje do 40 fps-a. a ni na temu cijene igara nisi upucen jer ce i box i plejka bit krcate indie igrama, a psn pretplata ti daje dobar value za taj novac u vidu "besplatnih" igara.

watch?v=lcIYDxmnKHY
16 godina
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

A bogte ... paaa svaka šuša danas zna, da su ove 'nextgen' konzole zapravo punokrvni PCeki.

 

Imaju AMD 8(6+2) jezgreni procesor i 8(5+3) radne memorije.

 

Xbone ima slabiju grafičku u rangu ATi 7790, a PS4 ima jaču u rangu ATi 7870.

 

 

Dakle u startu su slabiji od zadnje generacije PC komponenti na dana izlaska. Pa mi nije jasno o čemu vi pričate !?

Glory Glory Man United
Moj PC  
5 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
0.o_qwerty kaže...
fade kaže...

Nevjerojatno. Pokazem benchmark sa pouzdane stranice kako 7790 vrti jednu od najzahtjevnijih igri na ultra,16xAF,4XAA sa vise od 30FPSa a oni i dalje pricaju kako je jedva dovoljno da vrti 30 na low.

 

Bolja optimizacija i minimalan os stizu i na PC. Valve je vec demonstrirao kako igre rade brze kada ih optimiziraju a i AMD je predstavio novi API koji omogucava brzu vezu izmedu softwarea i hardwarea.

 

Ako vec razmisljamo o buducnosti onda u cijenovni faktor mozemo ukljuciti i cijene igara,manji broj besplatnih igara,psn pretplatu i cinjenicu da vecini uz PS4 i dalje treba pravi kompjuter.

 

38-40 fps-a je premalo za kompetitivni multiplayer, minimum minimuma je 60 fps-a tim vise sto je taj test radjen na sigleplayer misiji a ne na mapi s 64 igraca gdje je sigurno manji. sve sto sam reko stoji a ti si ili neupucen il trolas. steam os i mantle su znanstvena fantastika i pokazat ce se tek da li tu ima neceg konkretnog il je samo jos jedan marketinski trik da bi ljudi kupili novi super skupi hardware pa onda opet isto iduce godine po "nekoj novoj modi" u vidu matle2 i slicno samo da bi se portovi jedva mogli izvodit da ne kazem emulirat. kad pricamo o cijeni tu pogotovi nisi u pravu i trenutno nema tog kompa ispod 500$ niti ce ga bit u skorije vrijeme koji je u rangu konzolama po performansama. sirova snaga je ku*** kad ac4 na gtx780 jedva dodje do 40 fps-a. a ni na temu cijene igara nisi upucen jer ce i box i plejka bit krcate indie igrama, a psn pretplata ti daje dobar value za taj novac u vidu "besplatnih" igara.

 

Sigh. Ne stoji to nista.

 

Vec sam rekao da radi na 60+ FPS-a na Medium sto je slicnije PS4 grafici jer na ultra sigurno nije,a PS4 vrti BF4 i na nizoj rezoluciji tj.1600x900. Ako stavis na medium i 1600x900 onda 7790 ide i do 80+.

 

Sto je premalo za kompetitivni mulitplayer je kontroler , niska rezolucija i FOV,  lobby serveri i nemogucnost koristenja misa i tipkovnice... ( BF3 PS3). Evo npr. MS je prije 2-3 god makuno cross platform multiplayer projekt jer su PC igraci bili "prejaki".

 

Sve najpopularnije kompetativne igre su na PC-u , profesionalni gaming isto uglavnom PC , LAN natjecanja PC... dok je kompetativnost na konzolama na razini easy mode singleplayera.

 

Opet sa AC radis nepravednu usporedbu i usporedujes test na  visokim potstavkama i visokom rezolucijom sa nizim potstavkama na PS4. 

 

Mantle nije nikakva znastvena fantastika i zapravo uskoro stize update bas za BF4 i mantle.

 

 

Znaci 50$ za nesto sto je oduvijek bilo besplatno, slaba nadogradivost i popravljivost, DRM i zakljucan sistem su u redu a izdavanje novih grafickih kartica ,tehnologija i besplatan/slobodan OS su marketinski trik?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 15:53 (fade).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
F10EXX kaže...

Je, samo kaj kod iPada svasta dobijes besplatno, usluge i softver, a kod PSa na tome zaradjuju.

Softver nikada nije free na takvim uređajima. Usluge davaju svi oni koji imaju takve uređaje pa i sony, softver spada u cijenu uređaja.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 16:01 (77ari).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova PlayStationa 4
memulica kaže...

A bogte ... paaa svaka šuša danas zna, da su ove 'nextgen' konzole zapravo punokrvni PCeki.

 

Imaju AMD 8(6+2) jezgreni procesor i 8(5+3) radne memorije.

 

Xbone ima slabiju grafičku u rangu ATi 7790, a PS4 ima jaču u rangu ATi 7870.

 

 

Dakle u startu su slabiji od zadnje generacije PC komponenti na dana izlaska. Pa mi nije jasno o čemu vi pričate !?

Nezz, poimanje ljudi i zatvorenog sistema {#} Koje današnje računalo bi s 256 MB RAM-a (koliko inače ima PS3) moglo pokrenuti Battlefield 3/4, GTA V ili The Last of Us. Osnovna stvar koju ljudi ne razumiju jest to da jedna kućna konzola ima zatvoreni sustav koji svu svoju sirovu snagu daje igri.

E sad, kad PS3/X360 pokreći sve najmodernije igre s 256MB RAM-a, pitate se što mogu s 32 puta više brze radne memorije (8 GB GDDR RAM-a)?

I can do anything I want. And so can you.
13 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

Sigh. Vec sam rekao da radi na 60+ FPS-a na Medium sto je slicnije PS4 grafici jer na ultra sigurno nije,a vrti BF4 i na nizoj rezoluciji tj.1600x900. Ako stavis na medium i 1600x900 onda ide i do 80+.

kolko sam ja vidio u usporedbama prakticki nema nikakve razlike izmedju ps4, box i PC verzije bf4 na ultra postavkama na istoj rezoluciji. razlika je u nijansama, a cinjenica je da jos i danas PC verzija pati od tonu bugova koje ce dice/ea pokrpat u iducih godinu dana. takvih problema na konzoloma nemas. a sad druga je prica sto 1% populacije moze slozis space shatle i igrat na 4k rezoluciji. tu je PC u prednosti i uvijek ce bit al za tvoj 500$ argument posve nebitno.  

Opet sa AC radis nepravednu usporedbu i usporedujes test na  visokim potstavkama i visoukom rezolucijom sa nizim potstavkama na PS4.

lol. bas nekidan, mozda i jucer citam kako ubisoft veli kak im nije u interesu radit istu igru sto puta vec zele inovaciju i bolju grafiku opravdavajuci cinjenicu kako next gen AC4 ne odskace znacajno od PS3 i xbox360 verzije te da je zbog marketinga i last gen trzista neprakticno reklamirat 2 razlicite verzije istog proizvoda (next gen s uber grafikom i last gen) pa se nisu NI TRUDILI napravit verziju s uber grafikom. PC optimizaija je bolja u odnosu na AC trojku al AC4 je igra koja uopce ne lici na next gen a na gtx780 postize jedva 40 fps-a samo pokazuje kako optimizaija za PC nije niti ce bit rijesena na ovoj pa ni na iducoj generaciji. em se komp od 10-15 tisuca kuna ne isplati kupovat za istu grafiku samo na vecoj rezoluciji, em je PC konfiguracija koja ti treba da igra ide na 40 fps i izgleda ko na ps4 puno skuplja od 500 dolara. jel moram i crtat?


Mantle nije nikakva znastvena fantastika i zapravo uskoro stize update bas za BF4 i mantle.

dok ne izadje i pokaze se kao prakticna zamjena za directX i golemim performance boostom za mene je to u domeni SF-a.

 
Znaci 50$ za nesto sto je oduvijek bilo besplatno, slaba nadogradivost i popravljivost, DRM i zakljucan sistem su u redu a izdavanje novih grafickih kartica i tehnologija je marketinski trik?

lol a ti bi i AAA igre i jos tonu usluga za koje treba placat servere za djabe (ni jedan wow koji ima 7 milijuna ljudi nije free, zasto bi sustav od preko 50 il 100 milijuna bio?). tipicni balkanski mentalitet. slaba nadogradivost nije minus jer si 5 godina miran i igre ce se vrtit bez bugova i lose optimizacije. drm je los al kakve to veze ima s platformom? svaki izdavac o tome sam odlucuje i vrijedi jednako za PC, opet si neupucen il trolas! a nove kartice i tehnologije koje kupujemo u trgovini jesu dobrim dijelom marketiski trik jer se malo radi na optimizaciji, software ne prati razvoj hardwarea jednakom brzinom. ko je tu kriv? sigurno ne velike kompanije koje guraju te proizvode svakih par mjeseci. lol

 

VIDIM DA SI PREPRAVLJO PA DA SE NADOVEZEM:

Sve najpopularnije kompetativne igre su na PC-u , profesionalni gaming isto uglavnom PC , LAN natjecanja PC... dok je kompetativnost na konzolama na razini easy mode singleplayera.

 

to je istina, al kakve veze ima s temom o 500$ PC koji vrti next gen naslove ne znam. lol

 

 

watch?v=lcIYDxmnKHY
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 16:08 (0.o_qwerty).
 
6 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova PlayStationa 4

Balkanski mentalitet? Bas konzole i pasu u to jer dobivas kratkorocno jeftinije rijesenje i onda kasnije zivis na takoreci kredit jer PS4 skoro beskoristan bez tih 50 dolara godisnje i barem jedne igre.

 

Jer zasto uzeti kvalitetan PC kad mozes uzeti konzolu i neki junk laptop pa za 2 god obadvoje crknu, kolicina preko kvalitete jel tako?

 

Moj PC  
7 7 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice