Cijena dijelova iPhonea 5

poruka: 31
|
čitano: 5.077
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cijena dijelova iPhonea 5".
12 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

I onda kažu kako je to sve kvalitet kod njih, kako je Iphone najbolji, najbolji drug mi ne veruje sa za te pare ne vredi kupovati mobitel, jer je takva cifra samo zbog imena i te jabučice na njemu.

200$ vrede komponente, a evo recimo da sveukupno vredi 300$, a košta 800$. I još na sve to nemože se menjati baterija na njemu, a nakon garancije možeš se j****i i kupiti novi samo zato jer je baterija ošla.

Koji vam je čoveče. Zbog čega svi kupuju to?

Nedavno sam čuo od druga ovo: "Pa mora da valja ako toliko košta"

Ako imate validnih argumenata na ovo što sam rekao, molim vas objasnite mi i ja ću taj argument prihvatiti, a do tada kažem da je apple čisto sranje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 10:55 (Krtislav1).
Moj PC  
16 19 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Krtislav1 kaže...

I onda kažu kako je to sve kvalitet kod njih, kako je Iphone najbolji, najbolji drug mi ne veruje sa za te pare ne vredi kupovati mobitel, jer je takva cifra samo zbog imena i te jabučice na njemu.

200$ vrede komponente, a evo recimo da sveukupno vredi 300$, a košta 800$. I još na sve to nemože se menjati baterija na njemu, a nakon garancije možeš se j****i i kupiti novi samo zato jer je baterija ošla.

Koji vam je čoveče. Zbog čega svi kupuju to?

Nedavno sam čuo od druga ovo: "Pa mora da valja ako toliko košta"

Ako imate validnih argumenata na ovo što sam rekao, molim vas objasnite mi i ja ću taj argument prihvatiti, a do tada kažem da je apple čisto sranje.

drug ti je u pravu. slušaj ga ubuduće.

15 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Krtislav1 kaže...

I onda kažu kako je to sve kvalitet kod njih, kako je Iphone najbolji, najbolji drug mi ne veruje sa za te pare ne vredi kupovati mobitel, jer je takva cifra samo zbog imena i te jabučice na njemu.

200$ vrede komponente, a evo recimo da sveukupno vredi 300$, a košta 800$. I još na sve to nemože se menjati baterija na njemu, a nakon garancije možeš se j****i i kupiti novi samo zato jer je baterija ošla.

Koji vam je čoveče. Zbog čega svi kupuju to?

Nedavno sam čuo od druga ovo: "Pa mora da valja ako toliko košta"

Ako imate validnih argumenata na ovo što sam rekao, molim vas objasnite mi i ja ću taj argument prihvatiti, a do tada kažem da je apple čisto sranje.

razloge koje si naveo su sranje. prvo kostat ce kao konkurencija, znaci oko 3500 kn kad dođe (u oglasniku). ovo kolko kostaju dijelovi to je tako za svaki mobitel samo sto se za ostale ne pise tako po vijestima. baterija se moze zamjenit, samo budala ju nebi znala zamjenit(odserafe se ona dva serafa i skine se poklopac i odserafis jos jedan seraf koji drzi bateriju). baterija se neda mjenjat na mnogim novim mobitelima ne samo na iphonu. zasto bi ga nakon garancije bacio ako je baterija krepala?? pa to se zamjeni za 5 minuta max.

11 godina
protjeran
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

Treba imati malo mozga pa shvatiti neke stvari, jedna stvar je koliko koštaju fizički dijelovi iphona, a tu nije uračunat rad ljudi u Kini koji taj telefon sastavljaju, i ono najbitnije, rad ljudi u appleu koji taj telefon razvijaju, njihov radni sat i njihovo znanje, to je ono što se kupuje.

 

Normalno da to neka dječurlija neće shvatiti (kao ovaj što je napisao prvi post) pa će ovakve vijesti čitati doslovno.

Isto je i s razvojem lijekova, kupiš paket tableta koji košta 100 kn, a tvornicu koja proizvodi taj lijek taj paket košta 50 lipa, 99.50 kn ti plaćaš RAZVOJ toga lijeka, a ne fizičke komponente.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 11:09 (Rade0n).
 
19 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Krtislav1 kaže...

I onda kažu kako je to sve kvalitet kod njih, kako je Iphone najbolji, najbolji drug mi ne veruje sa za te pare ne vredi kupovati mobitel, jer je takva cifra samo zbog imena i te jabučice na njemu.

200$ vrede komponente, a evo recimo da sveukupno vredi 300$, a košta 800$. I još na sve to nemože se menjati baterija na njemu, a nakon garancije možeš se j****i i kupiti novi samo zato jer je baterija ošla.

Koji vam je čoveče. Zbog čega svi kupuju to?

Nedavno sam čuo od druga ovo: "Pa mora da valja ako toliko košta"

Ako imate validnih argumenata na ovo što sam rekao, molim vas objasnite mi i ja ću taj argument prihvatiti, a do tada kažem da je apple čisto sranje.

 Ahahaha, dijelovi samsunga dodju 5000 kuna, samsung telefon prodaje po 5100 kuna tako da em su dijelovi skuplji - a time i kvalitetniji + em je samsung bolji pa telefone prodaje s skoro nista zaradje jer su oni dobri decki. Ae nemoj vise trolat.

 

A sad da ne bude offtopic: ako je retina ekran 28$ zasto ga cesce ne vidjamo u drugim uredjajcicima?

15 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Rade0n kaže...

Treba imati malo mozga pa shvatiti neke stvari, jedna stvar je koliko koštaju fizički dijelovi iphona, a tu nije uračunat rad ljudi u Kini koji taj telefon sastavljaju, i ono najbitnije, rad ljudi u appleu koji taj telefon razvijaju, njihov radni sat i njihovo znanje, to je ono što se kupuje.

 

Normalno da to neka dječurlija neće shvatiti pa će ovakve vijesti čitati doslovno.

Isto je i s razvojem lijekova, kupiš paket tableta koji košta 100 kn, a tvornicu koja proizvodi taj lijek taj paket košta 50 lipa, 99.50 kn ti plaćaš RAZVOJ toga lijeka, a ne fizičke komponente.

ne placas nikakav razvoj kad je to vec napravljeno, oni su dobili fiksnu placu a ne placu po tom kolko je njihovog proizvoda prodano, tako da dolazimo do tog da lijek placas 50 lipa izrada, 30 kn ostali troskovi(to je ta placa i ostalo) a sve dalje je zarada koje ide u džep tvrtki koja je napravila taj proizvod.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Krtislav1 kaže...

 Nisam neki ljubitelj Applea, ali se nikako ne mogu složiti da je sranje. Danas je većina njihovih proizvoda ispolirana skoro do maksimuma.

Prosjećan korisnik iPhoneu ne može naći manu (ili mu je mana da ''fejs šteka''). Mmalo napredniji korisnici su prifilirani i tu se radi o osobnim protebama pojedinog korisnika, pa je zato nekome najbilji iphone, nekome neki Samsung s androidom...

To da iPhone ne vrijedi 800$ se slažem. U tih 170 $ nije uračunat razvoj i razni troškovi, koji sigurno nisu zanemarivi.

Oni prodaju iPhone za 800$ zato jer mogu, tj. ima onih koji će ga kupiti, ali to nije problem Applea nego demokracije i slobodnog tržišta. Ne prodaje samo Apple proizvode iznad realne/poštene cjene.

15 godina
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

Mogu imati tu cjenu kada znaju da če prodati Iphone po toj cjeni. Da im prodaja ne ide smanjili bi cjenu. Nikome nije cilj da bude na nuli kada proda nešto što je proizveo. Cilj je zaraditi barem duplo više od uloženog, a ako ide i više može.

Kome treba ovakav mobitel taj sigurno ima način da zaradi i kupi ga. Kome ne treba za ništa drugo osim za {#} taj se nema što žaliti na cjenu.

Potpiši peticiju http://www.gopetition.com/petitions/save-merp-from-corporate-greed.html i spasi MERP (Middle Earth) mod za Skyrim
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 11:22 (Hummer).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
grzzi kaže...
drug ti je u pravu. slušaj ga ubuduće.

Čemu TDovi za grzzi-ja? Lik očito zeza, a prema TDovima mu je i uspjelo :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Bastardo kaže...

A sad da ne bude offtopic: ako je retina ekran 28$ zasto ga cesce ne vidjamo u drugim uredjajcicima?

 Pa danas svaki malo bolji smarphone ima rezoluciju preko 300PPI, jedino što je ta Appleova ''Retina'' mrvicu bljeđa od nekih amoleda.

 

mar123 kaže...

ne placas nikakav razvoj kad je to vec napravljeno, oni su dobili fiksnu placu a ne placu po tom kolko je njihovog proizvoda prodano, tako da dolazimo do tog da lijek placas 50 lipa izrada, 30 kn ostali troskovi(to je ta placa i ostalo) a sve dalje je zarada koje ide u džep tvrtki koja je napravila taj proizvod

Logika ti nije logična. Ne placaš razvoj ljeka kojeg kupuješ zato jer je on već razvijen, nego plaćaš ljek koji oni tek razvijaju. Pa ne razviju oni jedna ljek i onda ga samo prodaju i više ništa ne razvijaju.

Razvoj ljeka kojeg kupuješ ne plačaš izravno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5

IOs, i android su skoro isti isto izgledaju sve je slićno, kod kupnje mobitela svaki korisnik gleda što njemu paše, nekome ne paše SGS3 pa želi mobitel slićnih preformansi s menjim ekranom i uzet če neki model od Applea. Iako ima i drugih mobitela na tržištu ponekad odlućije samo izgled mobitela oćete ga kupiti ili ne, jer npr uzimate mobitel za 2000kn ima još mnogo modela u tom cjenovnom rangu i po preformansama su slični veličina ekrana itd. Konačna odluka je na potrošaću uvjek je tako bilo i bit če. 

Arian RIčko
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5

77ari kaže...

IOs, i android su skoro isti isto izgledaju sve je slićno, kod kupnje mobitela svaki korisnik gleda što njemu paše, nekome ne paše SGS3 pa želi mobitel slićnih preformansi s menjim ekranom i uzet če neki model od Applea. Iako ima i drugih mobitela na tržištu ponekad odlućije samo izgled mobitela oćete ga kupiti ili ne, jer npr uzimate mobitel za 2000kn ima još mnogo modela u tom cjenovnom rangu i po preformansama su slični veličina ekrana itd. Konačna odluka je na potrošaću uvjek je tako bilo i bit če. 

 

koliko si nepismen, teško mi je pratiti što uopće pišeš

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 11:49 (Grga911).
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
mar123 kaže...

ne placas nikakav razvoj kad je to vec napravljeno, oni su dobili fiksnu placu a ne placu po tom kolko je njihovog proizvoda prodano, tako da dolazimo do tog da lijek placas 50 lipa izrada, 30 kn ostali troskovi(to je ta placa i ostalo) a sve dalje je zarada koje ide u džep tvrtki koja je napravila taj proizvod.

:facepalm:

Stvarno si bistar, razvoj plaćaš cijeloj kompaniji i svim njihovim proizvodima koji su oni napravili i koje će tek napraviti, to je paušalna stavka i ne odnosi se samo na TAJ JEDAN proizvod šta kupuješ, ti financiraš novu implementaciju tehnologije i njihovo znanje da oni to naprave.

15 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Rade0n kaže...
mar123 kaže...

ne placas nikakav razvoj kad je to vec napravljeno, oni su dobili fiksnu placu a ne placu po tom kolko je njihovog proizvoda prodano, tako da dolazimo do tog da lijek placas 50 lipa izrada, 30 kn ostali troskovi(to je ta placa i ostalo) a sve dalje je zarada koje ide u džep tvrtki koja je napravila taj proizvod.

:facepalm:

Stvarno si bistar, razvoj plaćaš cijeloj kompaniji i svim njihovim proizvodima koji su oni napravili i koje će tek napraviti, to je paušalna stavka i ne odnosi se samo na TAJ JEDAN proizvod šta kupuješ, ti financiraš novu implementaciju tehnologije i njihovo znanje da oni to naprave.

aj ne serendaj, samo si prepiso post od forumasa gore i uredio ga malo da nije bas skroz isti. ne, ja kad kupim neki proizvod ja placam njega i nejgovu izradu, troskove a te pare idu toj firmi koja za te pare moze napravit novu tehnologiju a moze ih i donirat udruzi za zastitu pasa i onda dick redit da naprave novu tehnologiju, lupas gluposti. znaci po tebi ja kupnjom iphona 5 direktno financiram iphone 6, sta oni te pare stavljaju u fond za izradu iphona 6? ne, pare idu firmi a ona za te pare moze radit sto hoce, moze novi imac napravit, moze novi iphone, moze vlasnik to dic i stavit na privatni racun i onda kupovat kuce i aute.

12 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

Ekipa, ima jedan pojam koji se zove lanac vrijednosti i on otprilike izgleda ovako:

 

razvoj i istraživanje(R&D) - nabava - proizvodnja - marketing - distribucija - prodaja

 

i kao što se vidi po njemu u članku je opisano samo po meni nabava tj. cijena po kojoj su nabavljeni dijelovi a da bi se formulirala cijena treba uzeti cijeli lanac vrijednosti u obzir. Tu ima još jedan segment koji se naziva oprema, strojevi i sl. a možemo ga nazvati tehnologija što podrazumijeva posjedovanje određene tehnologije koja se s vremenom troši te se obračunava i amortizacija koja također ulazi u cijenu proizvoda.

 

Ugl....ima masu stavki koje treba uzeti u obzir i treba gledati dalje od onoga što je napisano, tako da ne znam oko čega se prepucavate....

 

 

mart123.....Upravo tvoje zadnje rečenice objašnjavaju sistem amortizacije - znači amortizacija bi se trebala računati kao trošak a dobit je naravno ono što ostane i gazda može raditi od njega što hoće. Nemoj me krivo shvatiti ali ta amortizacija je kao neki fond za buduću tehnologiju (oprema, strojevi itd.) 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 12:09 (Galiante).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Galiante kaže...

Ekipa, ima jedan pojam koji se zove lanac vrijednosti i on otprilike izgleda ovako:

 

razvoj i istraživanje(R&D) - nabava - proizvodnja - marketing - distribucija - prodaja

 

i kao što se vidi po njemu u članku je opisano samo po meni nabava tj. cijena po kojoj su nabavljeni dijelovi a da bi se formulirala cijena treba uzeti cijeli lanac vrijednosti u obzir. Tu ima još jedan segment koji se naziva oprema, strojevi i sl. a možemo ga nazvati tehnologija što podrazumijeva posjedovanje određene tehnologije koja se s vremenom troši te se obračunava i amortizacija koja također ulazi u cijenu proizvoda.

 

Ugl....ima masu stavki koje treba uzeti u obzir i treba gledati dalje od onoga što je napisano, tako da ne znam oko čega se prepucavate....

 

 

nitko to ne zna ... i pitam se koliko su točne ove procijene cijene sklopova i na osnovu kojih količina, tipa standardno preko 10 000 komada ili standardno za apple preko 100 miljuna komada?

15 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
mar123 kaže...

ja kad kupim neki proizvod ja placam njega i nejgovu izradu, troskove a te pare idu toj firmi koja za te pare moze napravit novu tehnologiju a moze ih i donirat udruzi za zastitu pasa i onda dick redit da naprave novu tehnologiju, lupas gluposti. znaci po tebi ja kupnjom iphona 5 direktno financiram iphone 6, sta oni te pare stavljaju u fond za izradu iphona 6? ne, pare idu firmi a ona za te pare moze radit sto hoce, moze novi imac napravit, moze novi iphone, moze vlasnik to dic i stavit na privatni racun i onda kupovat kuce i aute.

 

Pa nije to obućarski obrt kod grge pa da se novci dižu i troše kako se grgi digne kita....

12 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

Znam da malo njih zna lanac vrijednosti, ali ja studiram ekonomiju pa mi je nešto poznato. Što se tiče nabavne cijene sigurno da cijena nije ista za 10 000 kom i za 1 000 000 komada. To obični novinari mogu samo pretpostavljati a realnost znaju samo određeni u Apple-u. Teško je izračunati stvarne troškove izrade jer R&D zahtjeva dosta intelektualnog rada za koji ne možeš tako lako odrediti pravu cijenu.

 

movie.....imaš potpuno pravo da nije to obućarski obrt...ipak je to korporacija i o tome gdje ide dobit ne odlučuje pojedinac nego skupina (Upravni odbor)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 12:16 (Galiante).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
movie kaže...
mar123 kaže...

ja kad kupim neki proizvod ja placam njega i nejgovu izradu, troskove a te pare idu toj firmi koja za te pare moze napravit novu tehnologiju a moze ih i donirat udruzi za zastitu pasa i onda dick redit da naprave novu tehnologiju, lupas gluposti. znaci po tebi ja kupnjom iphona 5 direktno financiram iphone 6, sta oni te pare stavljaju u fond za izradu iphona 6? ne, pare idu firmi a ona za te pare moze radit sto hoce, moze novi imac napravit, moze novi iphone, moze vlasnik to dic i stavit na privatni racun i onda kupovat kuce i aute.

 

Pa nije to obućarski obrt kod grge pa da se novci dižu i troše kako se grgi digne kita....

:rofl:

 

ma ne kuži ti on to.

15 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
movie kaže...
mar123 kaže...

ja kad kupim neki proizvod ja placam njega i nejgovu izradu, troskove a te pare idu toj firmi koja za te pare moze napravit novu tehnologiju a moze ih i donirat udruzi za zastitu pasa i onda dick redit da naprave novu tehnologiju, lupas gluposti. znaci po tebi ja kupnjom iphona 5 direktno financiram iphone 6, sta oni te pare stavljaju u fond za izradu iphona 6? ne, pare idu firmi a ona za te pare moze radit sto hoce, moze novi imac napravit, moze novi iphone, moze vlasnik to dic i stavit na privatni racun i onda kupovat kuce i aute.

 

Pa nije to obućarski obrt kod grge pa da se novci dižu i troše kako se grgi digne kita....

karikiro sam bezveze samo da pokazem sto hocu rec, zasto se sad hvatas toga?

12 godina
protjeran
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

sgs3 je ruzan...i zato po meni nije vridan onih para...a moze sve sta i ip5  :D

al dosta glupih prica...

zasto majica u new yorkera kosta 50,a u armania 1500 ...eto odg kad usporedujete huawei i apple(samsung)

 

 
1 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Krtislav1 kaže...

I onda kažu kako je to sve kvalitet kod njih, kako je Iphone najbolji, najbolji drug mi ne veruje sa za te pare ne vredi kupovati mobitel, jer je takva cifra samo zbog imena i te jabučice na njemu.

200$ vrede komponente, a evo recimo da sveukupno vredi 300$, a košta 800$. I još na sve to nemože se menjati baterija na njemu, a nakon garancije možeš se j****i i kupiti novi samo zato jer je baterija ošla.

Koji vam je čoveče. Zbog čega svi kupuju to?

Nedavno sam čuo od druga ovo: "Pa mora da valja ako toliko košta"

Ako imate validnih argumenata na ovo što sam rekao, molim vas objasnite mi i ja ću taj argument prihvatiti, a do tada kažem da je apple čisto sranje.

Lol, zar ti zbilja mislis da se primjerice cijena dijelova koji se ugradjuju u auto od sad recimo 60k eura proizvodjaca dodje iole priblizno toliko? daj ne budi naivan, ispadas glup...

 

jos bolje, cijena same proizvodnja najnovijeg Intelovog procesora njih dodje max dolar dva, pa sad ti pogledaj njihove cijene na nabavi{#}

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 12:55 (R4sput1n).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Bastardo kaže...

 

A sad da ne bude offtopic: ako je retina ekran 28$ zasto ga cesce ne vidjamo u drugim uredjajcicima?

  A zasto bi? Nova Lumia ima bolji ekran od novog iphonea (vise PPI). DELL, HP i ostali AIO kopmpjuteri imaju istu rezoluciju kao i retine. Zasto bi nesto sto se naziva retina kostalo vise od konkurencije koja je iste kvalitete ili i bolje?

 

Neko je gore rekao da kosta i sklapanje u Kini. Pa sta mislis zasto ih sklapaju u Kini? Vjerovatno im sklapanje ne dodje ni 1$ po komadu.

15 godina
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

Pa svi sklapaju u kini ne samo apple.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

@Bilal je upravo rekao ono naj poraznije; cijena sklapanja i distribucije je unutar "marginalne pogreške"

a grunt kojeg su kupili za onu megalomansku utvrdu (koja je po meni samo za show of,

porezi kojeg plaćaju (od kojeg su neki ekonomisti prognozirali da bi mogao iči čak do 4% BDP-a. (a naravno da neće)

 

Nego mene zanima jedna stvar kod Dioničara Appla, kad je apple zadnji puta isplatio dividendu (podjelio zaradu sa vlasnicima dionica)?

tu mislim da bi se svi iznenadili

s'trolo sam te ko' odojka
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
Volim dok ANALiticari ANALiziraju. Nekaj me caps zeza, anyway, veoma jeftino. :)
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
neaktivan
offline
Cijena dijelova iPhonea 5

Dobro zarađuju oni:)

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
drveni krastavac kaže...

@Bilal je upravo rekao ono naj poraznije; cijena sklapanja i distribucije je unutar "marginalne pogreške"

a grunt kojeg su kupili za onu megalomansku utvrdu (koja je po meni samo za show of,

porezi kojeg plaćaju (od kojeg su neki ekonomisti prognozirali da bi mogao iči čak do 4% BDP-a. (a naravno da neće)

 

Nego mene zanima jedna stvar kod Dioničara Appla, kad je apple zadnji puta isplatio dividendu (podjelio zaradu sa vlasnicima dionica)?

tu mislim da bi se svi iznenadili

nije uobičajeno da tvrtka koja raste brzinom startupa, što je apple bio donedavno, isplaćuje i dividendu.

 

Dakle ako imaš rast (yoy) od recimo 80% kao apple godinama, a tvrtka strateški koristi cash zalihe onda nitko nije nezadovoljan što posjeduje te dionice, a ne dobija dividendu. Sad kad je zaliha casha postala tolika da je odbor zaključio da imaju više nego im treba za strateška preuzimanja, kontrolu lanca nabave i prodaje i što sve ne odlučili su se podijeliti puno novaca i kroz dividendu. Eto.

12 godina
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
drveni krastavac kaže...

 

Nego mene zanima jedna stvar kod Dioničara Appla, kad je apple zadnji puta isplatio dividendu (podjelio zaradu sa vlasnicima dionica)?

tu mislim da bi se svi iznenadili

Prije mjesec dana cca?

 

17.8 su sjele pare ako se dobro sjecam?

 

Inace, kad tvrtka isplacuje dividendu, to znaci da vise vjeruje meni da znam sto cu s lovom, nego oni sami. A da ja sam znam sto cu s lovom, onda ne bi kupovao dionice. Iskreno, to ne volim bas previse.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2012 8:28 (F10EXX).
12 godina
protjeran
offline
Re: Cijena dijelova iPhonea 5
F10EXX kaže...

 

Inace, kad tvrtka isplacuje dividendu, to znaci da vise vjeruje meni da znam sto cu s lovom, nego oni sami. A da ja sam znam sto cu s lovom, onda ne bi kupovao dionice. Iskreno, to ne volim bas previse.

Ovo je nesto najgluplje sta sam ikad procita......

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice