E-cigarete su štetne – za računala

poruka: 16
|
čitano: 7.642
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "E-cigarete su štetne – za računala".
12 godina
odjavljen
offline
E-cigarete su štetne – za računala
Zar jednostavno ne možete puniti preko noći dok je komp ugašen?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
E-cigarete su štetne – za računala

"No, do sada nije bilo poznato da elektroničke cigarete, osim zdravlju pušača, mogu štetiti i zdravlju njegovog računala. Kako izvještavaju strani mediji, neke kineske marke vapera postale su prijenosnici raznih malicioznih programa."

 

Mali ispravak, riječ vaper označava osobi koja vapea, a uređaj je vaporizer. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
E-cigarete su štetne – za računala

I, kako to USB uređaji s neprogramabilnim čipovima kao ft232 šire viruse, teoretski ili praktično?

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
E-cigarete su štetne – za računala

Vi ste napisali na su ecigarete loše po zdravlje, a ja baš znam da ne postoji ni jedna studija do dan danas da dokaže kako su ecigarete loše.

 

Vi dakle, imate tu studiju?

Moj PC  
2 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: E-cigarete su štetne – za računala
amd freak kaže...

Vi ste napisali na su ecigarete loše po zdravlje, a ja baš znam da ne postoji ni jedna studija do dan danas da dokaže kako su ecigarete loše.

 

Vi dakle, imate tu studiju?

Ne postoji studija koja dokazuje da su loše znači da su loše?

 

Zašto bi netko uopšte testirao da li je uređaj kojeg koristi slavensko smeće i balkanci štetan?

16 godina
offline
E-cigarete su štetne – za računala

Jedno je komentirat materijal izrade i onog tko izrađuje a drugo kako je "udisanje" tople pare štetno??

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
E-cigarete su štetne – za računala
A zato je meni komp kašlja dok sam pušija to sra-nje. Koliko su štetne za ljudsko zdravlje dovoljno je reć da se od iste tvari radi antifriz a svi znamo koliko je on kancerogen.
nista mi se neda
Moj PC  
1 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: E-cigarete su štetne – za računala
nicky.sl kaže...
Koliko su štetne za ljudsko zdravlje dovoljno je reć da se od iste tvari radi antifriz a svi znamo koliko je on kancerogen.

Antifriz nije uopće kancerogen, u smislu u kojem pokušavaš pisati, već samo "obično" otrovan. Radi se o etilen glikolu kao osnovnoj komponenti koja će ti konzumirana u odgovarajućoj količini, zayebat bubrege, srce pa čak i mozak. Tvar u tekućinama za elektroničke cigarete je propil glikol i gotovo potpuno je bezopasan . U zadnje vrijeme se pokušava se zamijenti etilen glikol sa propil glikolom u antifrizu upravo radi netoksičnosti. Isto tako se i pokušava vratiti glicerol u rashladne tekućine automobila, također sastojak e-tekućina. Najveći problem u antifrizu su zapravo aditivi (kojekakvi podmazivači i antikorozivi) kojima se i ne zna sastav, a kamoli utjecaj na zdravlje.

 

Da ne zaboravim, i u antifrizu i elektronskim cigaretama ima i destilirane (demineralizirane) vode. To je valjda najveće zlo od svega. Strašno nešto.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
16 godina
neaktivan
offline
Re: E-cigarete su štetne – za računala
amd freak kaže...

Jedno je komentirat materijal izrade i onog tko izrađuje a drugo kako je "udisanje" tople pare štetno??

 

 

Ovisi o kakvoj pari se radi. Ecigarete nisu čista vodena para. Osnovni dodatak je nikotin. Citat s wikipedije:

bezbojna uljasta tekućina i jedan od najjačih biljnih otrova, neurotoksin koji djeluje na središnji i periferni živčani sustav. Smrtonosna doza mu je oko 50 miligrama

 

Ako znamo i da izaziva ovisnost, teško da možemo reći da nije štetan. Takve cigarete su vjerojatno manje štetne od klasičnih, ali su i dalje štetne.

 

 

I zašto si udisanje stavio u navodnike?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: E-cigarete su štetne – za računala
DigiMagic kaže...

I, kako to USB uređaji s neprogramabilnim čipovima kao ft232 šire viruse, teoretski ili praktično?

 

E-cigareta nema ft232 niti joj treba. Njoj USB treba samo za punjenje. Međutim, proizvođač ili distributer takvih uređaja može na podatkovne linije spojiti memoriju s malicioznim kodom koji će odmah sakriti istu od korisnika.

 

Preventiva: koristiti kabel bez podatkovnih linija.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
E-cigarete su štetne – za računala

vidim sve sami strucnjaci za ecigarete. bas me zanima koliko vas je uopce probalo ecigaretu, a pod probalo mislim pravu stvar. ti si nicky vjerojatno probao neku bateriju do 300tinjak kuna i naravno da ti se zgadilo, i meni se prvi put na jeftilen uredaju.

nakon skoro 10 godina dudanja cigareto el klasiko prebacio sam se na mod sa varijabilnom voltazom(watazom).

genijalna stvar, nema vise smrada ni problema s kondicijom, a u zadnje vrijeme se lagano skidam i sa duhanskih okusa i pocinjem zezat s vocnim okusima i izbacivat previse kofeina iz upotrebe.

 

a ovaj clanak necu niti komentirat jer mi spada u onu temu "teorije zavjera". 

da, kineski ogranak iluminata je odlucio preko ecigareta cijelom svijetu ubacit špijunski softver u racunala..

 

 

Moj PC  
7 1 hvala 1
10 godina
offline
E-cigarete su štetne – za računala
Je u pravu si ja sam proba onu od 250kn (neznam model) al moran rec da me spasila. Pocetkom drugog miseca ove godine sam ju kupio s namjerom da se skinem s cigareta uz e pomoc i uz nju sam kupio najjacu tekucinu 24mg nikotina i to pusio negdi misec dana. Za taj misec dana nisan pravi cigaret zapalija. Tada sam kupio tekucinu bez nikotina s okusom mentola i pomisa ju s pola bocice stare tekucine i kad sam to spusija prisa sam na cisti mentol bez nikotina e tad su nastali prvi problemi. Naime vuka san ka lud doslovno nisan pusta ono cudo iz ruke ali kako su dani odmicali sve manje i manje sam vuka da bi nakon negdi misec ipo dana skuzija da ju tri dana nisan u ruke uzeo. I to je bilo to vise ne pusin ni duvan ni e sranj-e. Cigarete sam poceo trosit u prvom srednje sta znaci pusija sam priko 23 godine.
nista mi se neda
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
offline
E-cigarete su štetne – za računala

istina. pušenje mu i skraćuje radni vijek. da moje računalo nije pasivni pušač, sad bi bilo staro dvadeset godina. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 6:46 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: E-cigarete su štetne – za računala
Visak kaže...
amd freak kaže...

Jedno je komentirat materijal izrade i onog tko izrađuje a drugo kako je "udisanje" tople pare štetno??

 

 

Ovisi o kakvoj pari se radi. Ecigarete nisu čista vodena para. Osnovni dodatak je nikotin. Citat s wikipedije:

bezbojna uljasta tekućina i jedan od najjačih biljnih otrova, neurotoksin koji djeluje na središnji i periferni živčani sustav. Smrtonosna doza mu je oko 50 miligrama

 

Ako znamo i da izaziva ovisnost, teško da možemo reći da nije štetan. Takve cigarete su vjerojatno manje štetne od klasičnih, ali su i dalje štetne.

 

 

I zašto si udisanje stavio u navodnike?

 

Ne nego ovisi o aromi koja ide, a imaš arome sa 0% nikotina, tako da je sve do odabira i želje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: E-cigarete su štetne – za računala
amd freak kaže...

Ne nego ovisi o aromi koja ide, a imaš arome sa 0% nikotina, tako da je sve do odabira i želje.

Tekućine bez nikotina služe uglavnom za razblaživanje onih s nikotinom i ponekad za zadnju fazu odvikavanja. Uhvatio si se rubnog slučaja. Velika većina vapera koristi nikotin i u tom svjetlu treba sve promatrati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: E-cigarete su štetne – za računala
amd freak kaže...

Vi ste napisali na su ecigarete loše po zdravlje, a ja baš znam da ne postoji ni jedna studija do dan danas da dokaže kako su ecigarete loše.

 

Vi dakle, imate tu studiju?

Pogledaj pod citate. Nijedno?

https://www.sciencenews.org/article/health-risks-e-cigarettes-emerge

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice