Chrome vas može prisluškivati

poruka: 14
|
čitano: 3.745
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome vas može prisluškivati".
14 godina
offline
Chrome vas može prisluškivati

Svi iskusni ko ja, znamo da je chrome spyware od prvog dana ... tako da ovo nije ništa novo .....

 
44 5 hvala 0
15 godina
offline
Chrome vas može prisluškivati

To nije bug nego funkcija tog programa {#}

 
32 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
ivanv000 kaže...

To nije bug nego funkcija tog programa {#}

Ddddd...It's not a bug, it's a feature :D

14 godina
offline
Chrome vas može prisluškivati

Nemam mikrofon Cool

Swedish latin super funk.
Moj PC  
26 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
Memphis kaže...

Svi iskusni ko ja, znamo da je chrome spyware od prvog dana ... tako da ovo nije ništa novo .....

Ovo je sigurnosni propust u Chromeu a ne spyware. Pristup mikrofonu i kameri bi trebao biti onemogućen na svim stranicama pa se prikaže okvir za davanje dozvole. Super stvar za potrebe WebRTC-a koji postaje otvoreni web standard za jednostavnu, sigurnu i kriptiranu audio/video komunikaciju bez ikakvih programa i dodataka. Neovisno o pregledniku najveću opasnost predstavljaju razni dodaci (Adobe Reader, Flash, Java) koje je potrebno redovito ažurirati. Koga brine špijuniranje, bolje je koristiti open source programe kao što je Chromium (Googleova službena verzija Chromea koja je u potpunosti otvorenog koda) ili još bolje Firefox. Ukoliko je moguće treba izbjegavati zatvoreni kod a pogotovo Microsoftove proizvode i usluge nakon informacija koje je objavio Snowden.

EDIT:

U Hrvatskoj su valjda Google, Snowden i otvoreni kod najveće zlo a Microsoft, Apple i Facebook svetinja. Vidim da dobivam thumbs down pa evo link za neinformirane o toma kako su FBI i Microsoft surađivali da bi NSA imala lak pristup na Hotmail, Skype i Outlook... Čini se da je Microsoftova antigoogleovska kampanja za naivne (Scroogled) kod nas bila uspješna. Rugala se sova sjenici, nisu ništa bolji. Ne nasjedam na nikakve kampanje, vjerujem samo dokumentima koje objavi Snowden. Spyware je kud god se okreneš.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 21:43 (DragonShit).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
@DragonShit: os rec da je Chrome opensource i da ga ti svaki puta buildas za svoju uporabu?
Svi oni, ukljucujuci Google ponajprije, su "spijuni" koji ce ucinit sve samo da sto vise zarade. Svaka kompanija koja dobi dopis od NSA ili slicnih itekako bu se sagnula i ... Njima je parica najbitnija i sve ce ucinit i za 1 cent.

A open source, pa vidimo kako stoji stvar sa Androidom. Ako neko probije dobro cuvani soft (Adobei, Windowsi) kako onda ne bu nesto za sto ima sve na pladnju. Koliko je zajednici (pa i Googleu) stalo do ispravka ovog problema vidimo koliko je vremena proslo. Identicno i za Android za koji su desete firme radile prevenciju propusta.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
sirka666 kaže...

Nemam mikrofon Cool

Ili ti tako mislis ;)

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
11 godina
neaktivan
offline
Chrome vas može prisluškivati

RUČAAAAAAAAAAAAAK

RUČAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

RUČAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

 

ZAČEPI VIŠE DOĆI ĆU KAD DOĐEM

 

RUČČČČČČČČČČČČČČČČAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Moj PC  
19 3 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
Drazen kaže...
@DragonShit: os rec da je Chrome opensource i da ga ti svaki puta buildas za svoju uporabu?
Svi oni, ukljucujuci Google ponajprije, su "spijuni" koji ce ucinit sve samo da sto vise zarade. Svaka kompanija koja dobi dopis od NSA ili slicnih itekako bu se sagnula i ... Njima je parica najbitnija i sve ce ucinit i za 1 cent.

A open source, pa vidimo kako stoji stvar sa Androidom. Ako neko probije dobro cuvani soft (Adobei, Windowsi) kako onda ne bu nesto za sto ima sve na pladnju. Koliko je zajednici (pa i Googleu) stalo do ispravka ovog problema vidimo koliko je vremena proslo. Identicno i za Android za koji su desete firme radile prevenciju propusta.

Prednost otvorenog koda je što će propuste netko od tisuće entuzijasta i firmi koje ga koriste brzo otkriti, prijaviti ili popraviti. Zatvoreni kod nitko ne zna što sve sadržava pa će se propusti teško, sporo ili nikada otkriti iako će ih iskorištavati NSA i drugi stručnjaci. Ne kažem da je Linux potpuno siguran, šta vrijedi ako koristiš otvoreni kod a podatke ostavljaš Facebooku, Microsoftu, Googleu ili imaš instaliranu Javu koja je najčešća meta hakerskih napada.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 22:06 (DragonShit).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
Drazen kaže...
A open source, pa vidimo kako stoji stvar sa Androidom. Ako neko probije dobro cuvani soft (Adobei, Windowsi) kako onda ne bu nesto za sto ima sve na pladnju. Koliko je zajednici (pa i Googleu) stalo do ispravka ovog problema vidimo koliko je vremena proslo. Identicno i za Android za koji su desete firme radile prevenciju propusta.

 

1. Android nije u potpunosti open source.

2. Svi znamo kako update-i rade na Androidu. Dakle i da riješe probleme, nema šanse da dođe do svih korisnika prije nego što se ti problemi iskoriste.

3. Većina malware-a na Androidu su naravno crapware-i koji ne mogu neku ozbiljnu štetu da naprave.

 

Android je po meni samo klasičan primjer kako ne treba razvijati softver (prve dvije stavke koje sam nabrojao). Što se tiče malware-a, tu je po meni mnogo više kriva ljudska glupost i instaliranje svega i svačega nego sam Android kao sistem.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
16 godina
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
Drazen kaže...
@DragonShit: os rec da je Chrome opensource i da ga ti svaki puta buildas za svoju uporabu?

Ne buildam ga "ja", builda se automatski, i nije Chrome već Chromium, iz kojeg je izbačeno sve što ima veze sa praćenjem korisnika i slično:

http://build.chromium.org

tj.

http://commondatastorage.googleapis.com/chromium-browser-continuous/index.html

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome vas može prisluškivati
Mojpismonosa kaže...
sirka666 kaže...

Nemam mikrofon Cool

Ili ti tako mislis ;)

Ukoliko zvučnik uključimo u port za mikrofon, preko njega se može snimati kao da je uključen i mikrofon. Naravno kvaliteta je lošija, ali princip je isti.

Zanima me da li se može to isto napraviti dok je zvučnik uključen u port za zvučnik? Može li on onda hvatati zvuk?

15 godina
offline
Chrome vas može prisluškivati

ne može jer ne postoje pretpostavke za takvo što (osim Chrome-a kao takvog). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Chrome vas može prisluškivati

Zasto bi itko uopce koristio taj Chrome, pored Chromiuma?

Drazen kaže...
...
A open source, pa vidimo kako stoji stvar sa Androidom. Ako neko probije dobro cuvani soft (Adobei, Windowsi) kako onda ne bu nesto za sto ima sve na pladnju. Koliko je zajednici (pa i Googleu) stalo do ispravka ovog problema vidimo koliko je vremena proslo. Identicno i za Android za koji su desete firme radile prevenciju propusta.

Prouci malo ovaj link.

"Security through obscurity is generally a pejorative term referring to a principle in security engineering, which attempts to use secrecy of design or implementation to provide security."

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2014 15:06 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice