Chrome OS prema planu

poruka: 18
|
čitano: 4.144
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome OS prema planu".
15 godina
protjeran
offline
Chrome OS prema planu

jedva cekam 

stavljam ga isti dan odma cim izađe

http://companyofheroesonline.tumblr.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 23:46 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Chrome OS prema planu

Ja sam jos uvijek skeptican prema "oblacima" i drzanju podataka negdje daleko od mene...

 

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
offline
RE: Chrome OS prema planu
Trebali su izumiti novi OS, linux mi i nije omiljen.
15 godina
neaktivan
offline
Chrome OS prema planu

Nek se oni jebu sa držanjem podataka na serverima daleko od mene....

 
6 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome OS prema planu
to je bezveze...njima krepa nešt i ode sve u 3 pm. a ak men ndšt krepa u 90% skućajeva nešto ču izvuč s hdd-a na drugom pc-u
15 godina
protjeran
offline
RE: Chrome OS prema planu
Zvjerkan kaže...
to je bezveze...njima krepa nešt i ode sve u 3 pm. a ak men ndšt krepa u 90% skućajeva nešto ču izvuč s hdd-a na drugom pc-u

neznam vidjet cemo ipak je to google,a ne tam nekakav ubisoft...ja cu sigurno probat 

zanima me kak ce to sve funkcionirat 

ko zna mozda nas iznenadi

http://companyofheroesonline.tumblr.com/
14 godina
offline
RE: Chrome OS prema planu
Da se nisu dogodili Wave i Buzz, ne bi bio skeptican. S navedenim proizvodima su mi pali u ocima.. Ali opet, mogao bi to bit zanimljiv OS, mada ga sigurno necu koristiti, ali probati virtualno sigurno da.
Plod nepouzdanosti kontracepcije
15 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome OS prema planu
syncmaster245b kaže...

Ja sam jos uvijek skeptican prema "oblacima" i drzanju podataka negdje daleko od mene...

 

nevjerujem da ćes obavezno morati podatke imati u oblacima, skoro isto je kao i dropbox koji pomako koristim. Vjerujem da će ostaviti opciju da podaci ostaju samo u tvojem kompjutoru. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
16 godina
offline
RE: Chrome OS prema planu
Zvjerkan kaže...
to je bezveze...njima krepa nešt i ode sve u 3 pm. a ak men ndšt krepa u 90% skućajeva nešto ču izvuč s hdd-a na drugom pc-u

Ti misliš da oni nemaju nikakav backup ;) Ja sam sigurniji kada jeto kod njih. Uostalom gearsi će se brinuti (kao i do sada) da mogu pristupati dokumentima i kada nisam online. Dakle, backup je kod njih i nema straha.

15 godina
offline
RE: Chrome OS prema planu
zbuzanic kaže...
Zvjerkan kaže...
to je bezveze...njima krepa nešt i ode sve u 3 pm. a ak men ndšt krepa u 90% skućajeva nešto ču izvuč s hdd-a na drugom pc-u

Ti misliš da oni nemaju nikakav backup ;) Ja sam sigurniji kada jeto kod njih. Uostalom gearsi će se brinuti (kao i do sada) da mogu pristupati dokumentima i kada nisam online. Dakle, backup je kod njih i nema straha.

Ti bi sve svoje podatke povjerio njima? Mislim, google nije microsoft, ali svejedno...

I jos jedna stvar, crkne net, nema ni podataka.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome OS prema planu
bnaci kaže...

I jos jedna stvar, crkne net, nema ni podataka.

Krivo si shvatio kako fukcionira Chrome OS, ti napises neki tekst i spremis ga u komp, istodobno će se podaci sikronizirati i s podacima na serveru. Ako nemas internet onda će pričekati dok ne osposobiš internet i automatski tada sikronizirati podatke.

Isto vrijedi za aplikacije, ti ćes moči pokrenuti na chrome OS-u aplikacije ali ćes kada se spojis na net osviježiti podatke ajmo recimo doći ce novija aplikacija. Bit će kao da si instalirao noviju aplikaciju samo toga nečes biti svijestan, sve će ti to biti uobičajeno. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
16 godina
offline
Chrome OS prema planu

Bilo je vrijeme da se netko s lovom i ljudima dohvati Linuxa, ispegla ga za desktop i ponudi narodu. Još ako se ta tzv. sinkronizacija bude mogla isključiti - ko bog!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Chrome OS prema planu

ovo će prvenstveno radit na hardwareu koji će nudit partneri googlea. to će biti netbook od oko 200$ na ARM-u. ništa spektakularno. plus je brzina i sinkronizacija u oblaku. profitirati bi mogao i linux za kojeg bi google i partneri mogli  napisati drivere za egzotični hardware čiji tvorci nisu/neće/ne žele/nemaju interesa to napraviti.

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Chrome OS prema planu

Meni je sve ovo bezveze, prodavanje muda pod bubrege. Ovo se prodaje kao next-best-thing, a stvarno ne vidim niša posebno. O opet, Googleove "do no evil" je bezveze, daleko od istine...

There's no business like showbusiness
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Chrome OS prema planu
southy kaže...

Meni je sve ovo bezveze, prodavanje muda pod bubrege. Ovo se prodaje kao next-best-thing, a stvarno ne vidim niša posebno. O opet, Googleove "do no evil" je bezveze, daleko od istine...

pa nece ovo bit zamjena za winodwse tj bit ce al samo za netbooke to je stvoreno za njih 

neznam kaj mu fali ima sve i kaj bi trebo na jednom netbooku 

i boota se za par sekundi

http://companyofheroesonline.tumblr.com/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Chrome OS prema planu
funat kaže...

Bilo je vrijeme da se netko s lovom i ljudima dohvati Linuxa, ispegla ga za desktop i ponudi narodu. Još ako se ta tzv. sinkronizacija bude mogla isključiti - ko bog!

Pokrenuo ovo u virtualcu i zaključak je jednostavan

Linux kernel, x server i umjesto window managera se pali browser (chrome) koji je različit od onoga što ima za download po tome što ima dva taba koji se nedaju zatvoriti (mail i calendar)

i ulogiravaš se sa svojim mailom

dakne, nikako konkurencija ičemu... igdje...

a kamoli da je to ispeglani linux desktop za mase...

Dolje Matija Gubc
15 godina
protjeran
offline
RE: Chrome OS prema planu
franjo tahy kaže...
funat kaže...

Bilo je vrijeme da se netko s lovom i ljudima dohvati Linuxa, ispegla ga za desktop i ponudi narodu. Još ako se ta tzv. sinkronizacija bude mogla isključiti - ko bog!

Pokrenuo ovo u virtualcu i zaključak je jednostavan

Linux kernel, x server i umjesto window managera se pali browser (chrome) koji je različit od onoga što ima za download po tome što ima dva taba koji se nedaju zatvoriti (mail i calendar)

i ulogiravaš se sa svojim mailom

dakne, nikako konkurencija ičemu... igdje...

a kamoli da je to ispeglani linux desktop za mase...

ma probo sam i ja tu verziju...ona nije ni slicna onom kaj prikazivaju na demonstraciji

http://companyofheroesonline.tumblr.com/
14 godina
offline
Chrome OS prema planu

To se sigurno neće prihvatiti korisnici koji imaju velike količine podataka.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice