Carevo novo ruho

poruka: 100
|
čitano: 20.824
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Carevo novo ruho".
14 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

Jedva čekam reakcije "starijih" korisnika tj. onih koji nisu toliko skloni najnovijim IT čudima... Za određeni dio njih je i prijelazak na "ribbon sučelje" s ispremještanim naredbama bio popriličan problem na navikavanje. Kada novi Office postane defacto standard, opet ih čeka (očito znatna) promjena

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

"Studenti i kućni korisnici ne trebaju se previše brinuti ako namjeravaju kupiti Windows RT tablet(ARM), jer će MIcrosoft Office Home i Student 2013 biti uključeni sa sustavom."
Točno ono što već govorim neko vrijeme, M$-ovci debelo kopiraju apple u svim pogledima. Ali sa strane studenta, na ovu promjenu gledam sa smjeskom. Prvi puta da nude nekakav softver skupa sa operacijskim sustavom. (Zgleda da su se ugledali na iLife). Ako je tako, pa bilo je i vrijeme!! {#}

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Carevo novo ruho

I nema podrške za Windows XP (očekivano) i Windows Vista (!?) operativne sisteme.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

Nije link u redu, treba ići:
http://www.microsoft.com/office/preview/en

 
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Carevo novo ruho
royalhero kaže...

Nije link u redu, treba ići:
http://www.microsoft.com/office/preview/en

Tu i ide.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
Tonči kaže...

Tu i ide.

Mene redirektuje na http://www.microsoft.com/office/preview i ispiše mi IP adresu. Evo slika:

16 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

Krenuo sam skidati novi Office ali kada sam procitao What's New.....odustao sam.

 

Trenutno sam full zadovoljan sa Officeom 2010 i nema razloga da se prede na ovo "cudo tehnologije" + sa ovdasnjim "Zimbabve" upload brzinama novi Office je  big no no za mene

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
royalhero kaže...
Tonči kaže...

Tu i ide.

Mene redirektuje na http://www.microsoft.com/office/preview i ispiše mi IP adresu. Evo slika:

  Klik na Word ikonu i ulogirajte se na Live. Nakon toga vam se ponudi da skinete Downloader za Office

 

IMO

Pirati nece biti zadovoljni sa ovim Officeom posto sve ideo preko Live accounta

 

[edit]

 

Well, nitko nije savrsen  {#}

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 9:54 (Lazarus Long).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
Lazarus Long kaže...

Krenuo sam skidati novi Office ali kada sam procitao What's New.....odustao sam.

 

Trenutno sam full zadovoljan sa Officeom 2010 i nema razloga da se prede na ovo "cudo tehnologije" + sa ovdasnjim "Zimbabve" upload brzinama novi Office je big no no za mene

"zimbabve" upload brzinama....hahahhahhha dobra dobra xD

{| qu!ck_s!1\/3r |}
15 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

Sto je najbolje, njihov video na web stranicama prikazuje "Office" svuda od prirode pa do kuhinja, samo ne u office-u. {#}

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Carevo novo ruho
royalhero kaže...
Tonči kaže...

Tu i ide.

Mene redirektuje na http://www.microsoft.com/office/preview i ispiše mi IP adresu. Evo slika:

E i? Gdje je problem?

12 godina
offline
Re: Carevo novo ruho
Clone kaže...

"Studenti i kućni korisnici ne trebaju se previše brinuti ako namjeravaju kupiti Windows RT tablet(ARM), jer će MIcrosoft Office Home i Student 2013 biti uključeni sa sustavom."
Točno ono što već govorim neko vrijeme, M$-ovci debelo kopiraju apple u svim pogledima. Ali sa strane studenta, na ovu promjenu gledam sa smjeskom. Prvi puta da nude nekakav softver skupa sa operacijskim sustavom. (Zgleda da su se ugledali na iLife). Ako je tako, pa bilo je i vrijeme!! {#}

Outlook Expres, Mediaplayer, Notepad, igre, Internet Explorer, Movie Maker.... nisu software?

 

Ajde nek sam dozivio i da Microsoft sa Officeom kopira Apple {#}

 

Netko ocito ne moze shvatiti razliku izmedju Apple-a koji prodaje komplet hardware+software i MS-a koji prodaje software pa su mu nametnuta ogromna ogranicenja u integriranju aplikacija u OS. Dovoljno je vidjeti koliko su problema imali sa IE i obaveze da moraju korisniku omoguciti izbor internet browsera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 10:55 (BlueMax).
14 godina
offline
Carevo novo ruho

Evo malo slika.

 

Sviđa mi se što ga možete koristit dok se instalira, zgodno. Čini mi se da je dosta brži u pokretanju nego 2010, sve je povezano sa Live accountom pa tako možete odma spremati dokumente u Skydrive.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

Pa ovi fontovi od File, Home, Insert,.. izgledaju kao da ih je sljepac stavio tamo..{#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Carevo novo ruho
sirka666 kaže...

Evo malo slika.

 

Sviđa mi se što ga možete koristit dok se instalira, zgodno. Čini mi se da je dosta brži u pokretanju nego 2010, sve je povezano sa Live accountom pa tako možete odma spremati dokumente u Skydrive.

jednako kako 2003 sprema u Dropbox. Kaoi i sve druge aplikacije.

 

Sto se koristenja za vrijeme instalacije tice, stvarno revolucionarno svakodnevno potrebno :)

 

sporije pokretanje od 2003.

 

Sucelje puno teze prilagodljivo. U 2003 na jednom ekranu imam sve sto koristim 99% vremena.

 

(subjektivno) Izgled - fuj/bljak.

 

Razloga za upgrade = 0

14 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

I like it.

Općenito mi se dopada cjelokupan koncept Metroa, samo što sam stava da su u Windowsima 8 upropastili potencijal koji (po meni) ima nepotrebnim maksimiziranjem svega...

 

Dakle, instalacija je, neočekivano, olakšana i uljepšana, zanimljivo je ovo instant korištenje, jer uopće ne znate kad se paket skida, da li se skida, kad se instalirao...

Sučelje je okljaštreno, ali sviđa mi se ova jednostavnost... Veliki plus je proširen File menu, no nejasno mi je zašto i Opcije nisu ukomponirane.

Brže se pokreće, to je istina, mnogo brže.

 

Sad, da li se isplati ili ne, potpuno je glupo pametovati, ako neka firma ili pojedinac imaju para na bacanje, mogli bi nadograditi, a ako nemaju, što je vjerojatno češći slučaj, neće nadograditi. Ima li ili nema razloga za nadogradnju, to je sasvim nebitno, važno je jedino da nema razloga protiv, da bi se zbog nečega reklo "ovo je gore od onoga što imamo..." Nije gore. Bolje je, ali koliko bolje, individualno je pitanje.

Make it so!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 11:08 (Igy.voy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Carevo novo ruho - Office 2013

besmislica i novo ms sviranje kukuruzu. čemu to?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Carevo novo ruho
BlueMax kaže...
..Razloga za upgrade = 0

 -ali nije smisao upgradea da tebi bude bolje-lakše.. pogotovo posao (jer je na fotkama, sve samo ne posao - OFFICE?).. cilj je promjena prodajnog modela, licnenciranja (naplata za korištenje vs jednokratne kupnje softwarea). MS je izračunao da mu je profitabilnije prodati novi soft svake godine svim korisnicima (pa i trenutno dampingira..), nego jednom u desetak godina koliko se npr održao XP i ponkeka reinkarnacija officea. Sad je cilj trogodišnji ciklus, po mogućnosti još skratiti...

Naravno da ne vidiš razlog, oni ga vide. Ostalo je shema '' stvoriti dojam da je iPotreba ono što stvarno trebaš..'' kojom M$ postaje iM$ po uzoru na neimenovanu konkurentsku firmu i način naplate, npr kuna/dan.

Nakon nekog vremena, razlog za upgrade će se pojaviti, prisilno (npr SP4 converter/ compatability pack). Do tad izbjegavam privikavanje na 'jahače' i pametne markere...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
BlueMax kaže...
Clone kaže...

"Studenti i kućni korisnici ne trebaju se previše brinuti ako namjeravaju kupiti Windows RT tablet(ARM), jer će MIcrosoft Office Home i Student 2013 biti uključeni sa sustavom."
Točno ono što već govorim neko vrijeme, M$-ovci debelo kopiraju apple u svim pogledima. Ali sa strane studenta, na ovu promjenu gledam sa smjeskom. Prvi puta da nude nekakav softver skupa sa operacijskim sustavom. (Zgleda da su se ugledali na iLife). Ako je tako, pa bilo je i vrijeme!! {#}

Outlook Expres, Mediaplayer, Notepad, igre, Internet Explorer, Movie Maker.... nisu software?

 

Ajde nek sam dozivio i da Microsoft sa Officeom kopira Apple {#}

 

Netko ocito ne moze shvatiti razliku izmedju Apple-a koji prodaje komplet hardware+software i MS-a koji prodaje software pa su mu nametnuta ogromna ogranicenja u integriranju aplikacija u OS. Dovoljno je vidjeti koliko su problema imali sa IE i obaveze da moraju korisniku omoguciti izbor internet browsera.

Vidim prepucavanje ti dobro ide jel? A da malo razmislis da to sto si naveo jednači sa  : Mail, quick time player, textedit,safari, photo booth itd...   Stoga kad kažem software, mislim na software koji se i inače može kupiti posebno, jednako kao što se i iLife može kupiti posebno.  Ali očito da ti je ismijavanje u prvom planu pa sam sebe motaš nesvjesno..  

PS. da se nadovežem-> koliko svi znamo, sad će i MS imati svoj hardware, stoga moja izjava makes even more sense... 

{| qu!ck_s!1\/3r |}
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 11:23 (Clone).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
Lazarus Long kaže...

Krenuo sam skidati novi Office ali kada sam procitao What's New.....odustao sam.

 

Trenutno sam full zadovoljan sa Officeom 2010 i nema razloga da se prede na ovo "cudo tehnologije" + sa ovdasnjim "Zimbabve" upload brzinama novi Office je big no no za mene

A dobro ,istina je ,ali kad se već dijeli ,nije naodmet probat ..... kupovat ga neću sigurno.

ihush kaže...
.....

E taj prokleti kapitalizam .... kud nas to vodi ....

Clone kaže...
........

Tebi je očito MS ubio nekog u familiji ...... za sve su ti krivi .......

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 11:41 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Carevo novo ruho
ihush kaže...
BlueMax kaže...
..Razloga za upgrade = 0

 -ali nije smisao upgradea da tebi bude bolje-lakše.. pogotovo posao (jer je na fotkama, sve samo ne posao - OFFICE?).. cilj je promjena prodajnog modela, licnenciranja (naplata za korištenje vs jednokratne kupnje softwarea). MS je izračunao da mu je profitabilnije prodati novi soft svake godine svim korisnicima (pa i trenutno dampingira..), nego jednom u desetak godina koliko se npr održao XP i ponkeka reinkarnacija officea. Sad je cilj trogodišnji ciklus, po mogućnosti još skratiti...

Naravno da ne vidiš razlog, oni ga vide. Ostalo je shema '' stvoriti dojam da je iPotreba ono što stvarno trebaš..'' kojom M$ postaje iM$ po uzoru na neimenovanu konkurentsku firmu i način naplate, npr kuna/dan.

Nakon nekog vremena, razlog za upgrade će se pojaviti, prisilno (npr SP4 converter/ compatability pack). Do tad izbjegavam privikavanje na 'jahače' i pametne markere...

sjecam se, od prije desetak godina, jedne rasprave u kojoj sam predvidio ovakav razvoj dogadjaja.

 

Kako ce nas MS natjerati na kupovinu novog softwarea:

 

1. ukidanje podrske za standardne formate. pokusali. pravno oboreno. mislim da je sudska odluka dugorocno u MS-ovu korist jer cesto mijenjaje formata navelo bi korisnike na alternativu tj. konkurencijske alate koji bi se drzali standarda. 

 

2. OEM licenciranje. prodaja bi isla sa prodajom racunala. Office bi ti bio "ziv" dok ti je zivo racunalo. Novo racunalo - novi Office.

 

3. Iznajmljivanje - dobar model za proizvodjaca ali los za trgovca i kupca. Nikad to nece masovno zazivjet jer korisnici nisu ovce (vecina).

 

4. Znacajno poboljsanje aplikacije iz verzije u verziju - nemoguce. Sjekira je sjekira i mozes ti novi model malo izbalansirati, uljepsati i naostriti ali tesko ces je prodati nekome ko vec ima sjekiru i zna je sam naostriti.

 

14 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

Ubuntu/Mint i Libre Office i to je sve što ti treba ako si nezahtjevan kućni korisnik.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
zoran123456 kaže...

Ubuntu/Mint i Libre Office i to je sve što ti treba ako si nezahtjevan kućni korisnik.

Dobro ,da ,to znamo - i?! Kakve to veze ima s ovom temom?! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 13:18 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Carevo novo ruho
BlueMax kaže...

Razloga za upgrade = 0

Pa neznam, meni je ovo dosta za upgrade, po ovim stavkama koje si naveo uopće nema razloga za prelazak sa Officea97 na bilo koji drugi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
sirka666 kaže...

Pa neznam, meni je ovo dosta za upgrade, po ovim stavkama koje si naveo uopće nema razloga za prelazak sa Officea97 na bilo koji drugi.

Gledaj ,kod 99% Office usera (a u 99% slučajeva to su firme i pustimo sad na stranu državnu upravu) prvo i osnovno pitanje je - koliko se to isplati?

 

Jedino pozitivno - nema novih formata! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 13:16 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Carevo novo ruho

ja sam još na 10 i iskreno novi mso po izgledu ne izgleda toliko drukčiji od 10 i ono sve novine kad mi zatrebaju nabavit ću no za sad ja osobno ne vidim nikakav razlog za upgrade 

i još nesviđa mi se ovaj novi smjer ms-a koji se više fokusira na mobilne platforme (makar ovo vrijeme) što će im u skoroj budućnost odvest one PC likove(ja uključen) da ms ne smatraju onime što je nekad bila (meni se ta misao ovih dana sve više petlja po glavi)ali budućnost će pokazati 

za dugi post ;) za dugi post ;)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Carevo novo ruho
zoran123456 kaže...

Ubuntu/Mint i Libre Office i to je sve što ti treba ako si nezahtjevan kućni korisnik.

Potpisujem, veliki plus za produktivnost i jednostavnost rada. MS se gubi u traženju novog šarenijeg omota za svoje stare proizvode. Ne bih se iznenadio ako u sljedećem ciklusu bude uveden revolucionarni novi izgled sa: "Datoteka, Uređivanje, Pogled, Ubaci, Oblik, Tablica, Alati, Prozor, Pomoć" trakom i par ikona ispod. Ne vidim razlog za prelazak na nove verzije MS office-a dokle god postoji paket koji je bolji i jednostavniji za korištenje. Smatram se power userom i imam značajno iskustvo u korištenju  WP, MS office-a i inih, te danas Libre office-a. Libre je po mom sudu trenutno najbolji uredski paket, što duguje potpunoj MS-office kompatibilnosti, pridržavanju ODF formata, implementiranoj podršci za export/import pdf dokumenta, nadmoćnom radu sa tablicama i vrhunskom math editoru. Prvi put u povjesti MS ima značajno lošiji proizvod djelom zato što im glavni cilj nije u izradi dobrog paketa nego u tome kako sve postojeće korisnike natjerati na nove verzije. Badava im sve trakice i metro filing kad ne podržavaju direktni izvoz i uvoz pdf dokumenata, ODF (službeni ISO standard) pošteno radi tek uz SUN-ov plugin, itd. Mogu samo reći JADNO! Jadniji su samo ovi u državnoj upravi koji su zakačeni na MS platformi.

 

16 godina
offline
Re: Carevo novo ruho
rmiculini kaže...
zoran123456 kaže...

Ubuntu/Mint i Libre Office i to je sve što ti treba ako si nezahtjevan kućni korisnik.

 Jadniji su samo ovi u državnoj upravi koji su zakačeni na MS platformi.

 

 

 

Nisam siguran da su ovi što ubiru proviziju baš toliko jadni {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
odjavljen
offline
Re: Carevo novo ruho
rmiculini kaže...
ne podržavaju direktni izvoz pdf dokumenata

Odakle ti to?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Carevo novo ruho
rmiculini kaže...
Badava im sve trakice i metro filing kad ne podržavaju direktni izvoz i uvoz pdf dokumenata, ODF (službeni ISO standard) pošteno radi tek uz SUN-ov plugin, itd. Mogu samo reći JADNO! Jadniji su samo ovi u državnoj upravi koji su zakačeni na MS platformi.

 

 

Ha?!

Daj brate ,ne kaki!!

 

Jadno je da pričaš gluposti bez da si se prethodno uopće informiral!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 14:25 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice