Canon EOS 7D?

poruka: 15
|
čitano: 7.314
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon EOS 7D?".
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 7D?

A što će canonu 3 FF tijela... za pokazivanje moći pored Nikona? Pa sumnjam da će uspjeti....

 

Nikon D3 vs 1D = Nikon

D3x vs 1DS = Nikon

D700 vs 5D = Nikon

 

I gdje tu stoji 7D?

Four Thirds
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 1:26 (Oly_E3).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 7D?

Ma koje žutilo je ova vijest o 7D, pa te iste ili vrlo slične specifikacije za 7D kruže već pune 2 godine, a aparat jop nije ugleda svitlo dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Canon EOS 7D?

Čisto sumnajm da ova vijest neće biti i zbilja, jer do sada se skoro uvijek pokazalo da je trač zapravo vrlo osnovan.. Što reći nego dobro došao nam, dobro došao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Canon EOS 7D?
Oly_E3 kaže...

A što će canonu 3 FF tijela...

 

 

I gdje tu stoji 7D?

  Šta će Nikonu 6 aparata (D700, D300, D5000, D3, D300s te D90) sa rezolucijom senzora od 12 Mpx?

 

Što nisi pitao gdje je stojao Nikon kada još nije imao Full Frame DSLR? Gdje stoji sad kada nema pandana za mini FF visoke rezolucije (iliti 5D mk2)? Zašto onda pitaš gdje stoji 7D? Nikon jednostavno nema lepezu aparata kao što to Canon ima.

 

Inače taj rat Nikon vs. Canon nikako me ne dotiče pa volim adekvatno pohvaliti/pokuditi obje kompanije, jedini aparat koji mi je dirnuo srce je taj što ga ti imaš (Oly E-3), inače ja imam E-10. Pozz.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 7D?
Envy kaže...
Oly_E3 kaže...

A što će canonu 3 FF tijela...

 

 

I gdje tu stoji 7D?

  Šta će Nikonu 6 aparata (D700, D300, D5000, D3, D300s te D90) sa rezolucijom senzora od 12 Mpx?

 

Što nisi pitao gdje je stojao Nikon kada još nije imao Full Frame DSLR? Gdje stoji sad kada nema pandana za mini FF visoke rezolucije (iliti 5D mk2)? Zašto onda pitaš gdje stoji 7D? Nikon jednostavno nema lepezu aparata kao što to Canon ima.

 

Inače taj rat Nikon vs. Canon nikako me ne dotiče pa volim adekvatno pohvaliti/pokuditi obje kompanije, jedini aparat koji mi je dirnuo srce je taj što ga ti imaš (Oly E-3), inače ja imam E-10. Pozz.

Da nisi ti slučajno canon fanboy? Kriješ 3 glavna nedostatka Canona ka zmija noge, a ti nedostaci su kvaliteta izrade, loša ergonomija i sramotno loš rad sa blicom. Nikonu i nije baš bija prijeko potreban FF baš zbog vrhuskog rada sa blicom prilikom dosvjetljavanja.

 

Što će Nikonu relativno jeftini aparat sa 20+ MP? To tako većini fotografa nije od koristi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 11:38 (Bara).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 7D?
Envy kaže...

  Šta će Nikonu 6 aparata (D700, D300, D5000, D3, D300s te D90) sa rezolucijom senzora od 12 Mpx?

 

Što nisi pitao gdje je stojao Nikon kada još nije imao Full Frame DSLR? Gdje stoji sad kada nema pandana za mini FF visoke rezolucije (iliti 5D mk2)? Zašto onda pitaš gdje stoji 7D? Nikon jednostavno nema lepezu aparata kao što to Canon ima.

 

Inače taj rat Nikon vs. Canon nikako me ne dotiče pa volim adekvatno pohvaliti/pokuditi obje kompanije, jedini aparat koji mi je dirnuo srce je taj što ga ti imaš (Oly E-3), inače ja imam E-10. Pozz.

Ima Nikon lepezu:

  • D5000 - ulazni
  • D90 - naapredni ulazni
  • D300/D300s - polu profi (D300s je samo tvornički "updatan" D300)
  • D700 - polu profi FF
  • D3/D3x (jedan za sport, a drugi za sve ostalo) - profesionalni

Ima Canon lepezu:

  • 1000D - ulazni
  • 500D - napredni ulazni
  • 50D - polu profi (60D prema ovom članku)
  • 7D - polu profi FF
  • 5D - polu profi FF
  • 1D/DS (jedan za sport, a drugi za sve ostalo) - profesionalni

 

I što ima Canon? Dva polu profi FF DSLR-a (je da je rezolucija skroz različita skoro prepolovljena, ali to je još i dobra stvar)

 

Sada Nikon ima sve po 12 megapiksela (osim 24 D3X-a, ali ima opravdanu tu rezoluciju), ali velike su razlike u senzoru (D700/D3 daju šuma na 6400 koliko D300 na 1600). Zato D700 ima bolju kvalitetu slike nego 5D mark II... Sada malo kome je potrebna rezolucija od 21MP za fotoaparat pristupačan običnim korisnicima polu profi DSLR-a, pravi profesionalci ako im je potrebna rezolucija idu ili na D3X/1Ds ili još bolje na Medium format fotoaparate koji imaju široki raspon rezolucije.

 

Baš zbog ove dominacije Canon/Nikon sam otišao na alternativu iz domaćeg tabora, a kako je već netko spomenuo ova vjest je malo vjerojatna da će biti istinita. Canon je tako trebao izdati i 3D fotoaparat  isto sa FF senzorom

Four Thirds
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 7D?
Envy kaže...

ja imam E-10.

moderni klasik. kad padne na ispod 500 kn - kupujem. :)

 

Bara kaže...
Da nisi ti slučajno canon fanboy? Kriješ 3 glavna nedostatka Canona ka zmija noge, a ti nedostaci su kvaliteta izrade, loša ergonomija i sramotno loš rad sa blicom. Nikonu i nije baš bija prijeko potreban FF baš zbog vrhuskog rada sa blicom prilikom dosvjetljavanja.

 

Što će Nikonu relativno jeftini aparat sa 20+ MP? To tako većini fotografa nije od koristi.

ajde ajde, canon 1000D stvarno je uvredljivo loše izrađen, slažem se, ali već 500D nije uopće grozan. 40D je zato već stvarno odličan aparat. loš rad s blicom je karakteristika canonovog sustava, zato canonaši koriste pocket wizarde, cactus triggere i slične stvari.

 

svaki modni fotograf će zaplakati za 30+mpx mamiyama, hasselbladima i sličnim srednjeformatnim beštijama, njima je to vrlo bitan podatak. sony a900 se pokazao kao odličan studijski fotić, upravo zbog velike rezolucije.

 

Oly_E3 kaže...

Ima Nikon lepezu:

  • D5000 - ulazni
  • D90 - naapredni ulazni
  • D300/D300s - polu profi (D300s je samo tvornički "updatan" D300)
  • D700 - polu profi FF
  • D3/D3x (jedan za sport, a drugi za sve ostalo) - profesionalni

 

fali ti D3000 - ulazni model. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
RE: Canon EOS 7D?
Bara kaže...

Ma koje žutilo je ova vijest o 7D, pa te iste ili vrlo slične specifikacije za 7D kruže već pune 2 godine, a aparat jop nije ugleda svitlo dana.

Eto koje je žutilo da mi je kolega sa ITbaze pogodio u dan kada će izaći.

 

http://www.itbaza.com/id-1930-Canon_EOS_7D_prikazan__na_tržištu_1._septembra_(rujna)_vijest.aspx

 

Pohvaljujem 100% Viewfinder i sigurno kako bolju rezu tako i ISO osjetljivost, ali testovi su pred nama.

 

;)

16 godina
offline
RE: Canon EOS 7D?
Envy kaže...

 

Pohvaljujem 100% Viewfinder i sigurno kako bolju rezu tako i ISO osjetljivost, ali testovi su pred nama.

 

 

A koliko ima smisla osjetljivost 12800 na APS-C senzoru sa 18 MP?

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 7D?
DrNasty kaže...
Envy kaže...

 

Pohvaljujem 100% Viewfinder i sigurno kako bolju rezu tako i ISO osjetljivost, ali testovi su pred nama.

 

 

A koliko ima smisla osjetljivost 12800 na APS-C senzoru sa 18 MP?

To se i ja pitam pogotova nakon fijaska koji se dogodija sa senzorom od 15MP kojeg radi ista firma.

 

Inače me ovaj 7D ugodno iznenadija sa AF sustavom i tražilom dok je 18MP za APS-C puno previše, objektivi su definitivno na mukama.

15 godina
offline
RE: Canon EOS 7D?
Bara kaže...
A koliko ima smisla osjetljivost 12800 na APS-C senzoru sa 18 MP?

  Kao što rekoh testovi su pred nama ;)

 

PS: samo neka konkurencije, nema bolje stvari na svijetu.

15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 7D?
Four Thirds
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 7D?

Mala Ispravka.

Aparat neće imati full-frame Senzor, već APS-C senzor.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 7D?

I to 18MP (mislim da će ga i 4/3" pregaziti na višem ISO-u, a objektivi će patiti na veliko)

Four Thirds
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 7D?
Oly_E3 kaže...

I to 18MP (mislim da će ga i 4/3" pregaziti na višem ISO-u, a objektivi će patiti na veliko)

Možda, no 7D ima po prvim slikama manje šuma i veću oštrinu po pikselu od 50D, doduše taj šum je još lošiji nego kod Nikona D90. Šta se tiče novih objektiva tu su 15-85 i 18-135 i oni bi valjda tribali utažit glad senzora koji bi da je FF imao 46MP. Dobro, morali su napravit nove objektive jel ima sadašnji nisu bili dobri ni za APS-C sa 8MP.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 21:42 (Bara).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice