Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

poruka: 33
|
čitano: 7.012
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player".
14 godina
neaktivan
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Na temu "Ja u brojkama"... Nebroj puta sam u zadnje vrijeme čuo ovu famoznu rečenicu "Sve s ciljem postizanja bolje kvalitete života"!

Tako i na poslu sve u cilju poboljšanja radnih uvijeta, sve u cilju olakšavanje poslova... ali to se u biti nikad ne dogodi. Ne znam vama ali meni ove rečenice već pomalo zvuče otrcano i prazno...

Sve u svemu zanimljivo novo izdanje Bug-a {#}

Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
dasoo988 kaže...

Na temu "Ja u brojkama"... Nebroj puta sam u zadnje vrijeme čuo ovu famoznu rečenicu "Sve s ciljem postizanja bolje kvalitete života"!

Tako i na poslu sve u cilju poboljšanja radnih uvijeta, sve u cilju olakšavanje poslova... ali to se u biti nikad ne dogodi. Ne znam vama ali meni ove rečenice već pomalo zvuče otrcano i prazno...

Sve u svemu zanimljivo novo izdanje Bug-a {#}

Podsjetio si me na:

 

 

Samomrzeći hrvat
16 godina
odjavljen
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Sviđa mi se presjek, kupuje se definitivno. Samo, imam jedno pitanje - zašto se uvijek o overclockingu priča sa pitanjem "da li se isplati?"? Ja se time bavim od devedesetih i ne pamtim da je postojalo vrijeme kad se to nije isplatilo - osim, eventualno, u vrijeme prescott procesora koji su se grijali kao sumanuti jer su već bili na granici...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Ja već 7-8 mjeseci vrtim OpenElec na Piu. OpenElec je "nadogradnja" za xbmc i sve što radi na xbmx u radi i na OpenElec. Preporučam da probate

 

Nadogradnja u smislu da je to Linux distra napravljena da vrti xmbc 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.5.2014 9:12 (daseparo).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
Ja kupio od Seagatea NAS sa 3TB diskom koji podrzava DLNA po cijeni HDDa.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
Drazen kaže...
Ja kupio od Seagatea NAS sa 3TB diskom koji podrzava DLNA po cijeni HDDa.

 

Ja sam prije koji tjedan uzeo Synology po paprenoj cijeni. Ali to je ipak Synology... {#}

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Vlasnik istog.  Dobar za te novce, ali "savršeni HD player" je čisto pretjerivanje, da ne kažem nešto gore.

Glatkoća kretanja u menijima neusporediva i sa vremešnim PC-om sa osrednjom grafikom (GTX-260).

Ako se stavi složeniji skin pogotovo. Sve će to radit, ali vrlo daleko od savršenog. Jednostavno nema fluidnosti. Probao i Raspbmc i OpenElec.

Dobre strane su dimenzije. Može se napajat iz USB-a na telki pa nema cluttera sa kabelima i potrebe za dodatnim utičnicama. Podrška za HDMI CEC pa radi sa daljinskim od TV-a.

Ima imagea sa predinstaliranim addonima, tako da može sve radit out-of-the-box

Nefluidnost je ipak za mene show-stopper.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

evo jedan bum iz vedrog neba..

nije li neki wdtv praktičniji za hd materijal i općenito multimediju od jednog Pi-a? na stranu customizacija i prčkanje po hardveru koje nosi Pi..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Doda se malo keša pa se kupi wdtv ili jedan od onih kineskih android pcova koji več sad imaju više cpu snagi a i više rama nego raspberry

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.5.2014 10:45 (peroko).
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
versus2 kaže...

Vlasnik istog.  Dobar za te novce, ali "savršeni HD player" je čisto pretjerivanje, da ne kažem nešto gore.

Glatkoća kretanja u menijima neusporediva i sa vremešnim PC-om sa osrednjom grafikom (GTX-260).

Ako se stavi složeniji skin pogotovo. Sve će to radit, ali vrlo daleko od savršenog. Jednostavno nema fluidnosti. Probao i Raspbmc i OpenElec.

Dobre strane su dimenzije. Može se napajat iz USB-a na telki pa nema cluttera sa kabelima i potrebe za dodatnim utičnicama. Podrška za HDMI CEC pa radi sa daljinskim od TV-a.

Ima imagea sa predinstaliranim addonima, tako da može sve radit out-of-the-box

Nefluidnost je ipak za mene show-stopper.

 

Prošle godine sam se igrao sa rPI-em i xbmc-om, radi to OK kada se jednom starta film, no dok dođem do toga posjedim. Daleko od fluidnosti i savršenstva. Fora je što podržava HDMI CEC.

Tako da sve u svemu simpatično za pokazati, ali daleko od praktičnosti za korištenje. Možda da je hardver jači... npr. Banana Pi koji se pojavio nedavno, kompatibilan sa rPI-em, samo jači hardver.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
nixass kaže...

evo jedan bum iz vedrog neba..

nije li neki wdtv praktičniji za hd materijal i općenito multimediju od jednog Pi-a? na stranu customizacija i prčkanje po hardveru koje nosi Pi..

 

Mislim da je WDTV već jako dugo dobar za HD materijal o čemu god da se radi. Iako, čudno mi je da se ti kojekakvi playeri tako dobro drže s obzirom da su danas manje-više svi smart televizori sposobni prožvakati bilo što. Ja imam panasonica starog dvije godine i još nisam vidio materijal koji nije u stanju reproducirati bez greške preko DLNA. Čak i gromade od 30 GB. Jednostavno - sve radi perfektno.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
Friday kaže...

Sviđa mi se presjek, kupuje se definitivno. Samo, imam jedno pitanje - zašto se uvijek o overclockingu priča sa pitanjem "da li se isplati?"? Ja se time bavim od devedesetih i ne pamtim da je postojalo vrijeme kad se to nije isplatilo - osim, eventualno, u vrijeme prescott procesora koji su se grijali kao sumanuti jer su već bili na granici...

Ja sam ga overclockao (njega: Rpi) za nekih 20%, stavio hladnjake i mogu reci da se razlika osjeti. Istina, smrzne se jednom mjesecno, ali nista strasno.

 

Friday kaže...
Drazen kaže...
Ja kupio od Seagatea NAS sa 3TB diskom koji podrzava DLNA po cijeni HDDa

Ja sam prije koji tjedan uzeo Synology po paprenoj cijeni. Ali to je ipak Synology... {#}

Takodjer imam synology... kombinacija njega, RPi-a i CouchPotatoa je zakon. 

Rvat katolik!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
tnakir kaže...

Ja sam ga overclockao (njega: Rpi) za nekih 20%, stavio hladnjake i mogu reci da se razlika osjeti. Istina, smrzne se jednom mjesecno, ali nista strasno.

 

 

Ma OC se uvijek isplati, to i ja kažem...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

za 350 kn kupis minix G4 out of box

Install xbmc i vozi miki + imas cijeli tablet ili ti ga mob android na TV-u

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Nije fluidan, to je problem, imao sam i AMD e350 i tamo je to OK ali opet fali onaj osjećaj da leti. na kraju sam ubo G2030, itx ploču i sad sam prezadovoljan. Em leti, em mogu odigrat nešto, em je tiho.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
Procitao sam na brzaka onaj dio o HRT2 HD; samo basic stuff koji smo predpostavili, a bitrate? :/
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Slažem sa time da je to daleko od savršenstva, iako je jako dobra kombinacija i mnogo mi se više dopada od smart tv rješenja ili nekih Android boxova koje sam probao (doduše ništa novije). Isprobao sam sa OpenELEC i mislim da je to za Pi najbolja distribucija i sve radi sasvim ok, ali ima lagova u svakodnevnom radu. Radio sam i overclocking, no onda stvar postaje dosta nestabilnija. Nadam se da će izaći neka novija reinkarnacija Pia sa jačim hardverom, iako mi već svejedno jer sam pronašao svoju savršenu kombinaciju: Mac Mini + XBMC koji zaista radi bez greške i ima neke funkcionalnosti koje ne rade na Linuxu (npr. Netflix). Nešto jest skuplje, ali meni se isplatilo i ja sam vrlo zadovoljan time. Da još malo zaglibim dublje u OT, koliko sam vidio postojeće Android uređaje nije to idealno rješenje i nije to fluidno koliko bi se čovjek nadao, a još više je problem činjenica da je XBMC za Android dosta neoptimiziran i nestabilan pa po mojem iskustvu ne preoporučam. Moj favorit je Mac Mini + XBMC, a kao jeftinija varijanta ipak Rasp Pi + OpenELEC (sad je izašla nova verzija OpenELEC-a i možda je još optimiziranija)

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
southy kaže...

Slažem sa time da je to daleko od savršenstva, iako je jako dobra kombinacija i mnogo mi se više dopada od smart tv rješenja

 

Za one koji isključivo konzumiraju video zapise - ne vidim kako išta može biti bolje od smart tv-a uparenog sa nekim mrežnim uređajem koji streama. To jednostavno radi i to perfektno.

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
Friday kaže...
nixass kaže...

evo jedan bum iz vedrog neba..

nije li neki wdtv praktičniji za hd materijal i općenito multimediju od jednog Pi-a? na stranu customizacija i prčkanje po hardveru koje nosi Pi..

 

Mislim da je WDTV već jako dugo dobar za HD materijal o čemu god da se radi. Iako, čudno mi je da se ti kojekakvi playeri tako dobro drže s obzirom da su danas manje-više svi smart televizori sposobni prožvakati bilo što. Ja imam panasonica starog dvije godine i još nisam vidio materijal koji nije u stanju reproducirati bez greške preko DLNA. Čak i gromade od 30 GB. Jednostavno - sve radi perfektno.

Zato što Tv-i nemaju mogućnosti poput playera, i na kraju krajeva nisu namjenjeni tome, imam Philips HMP 5000 jer mi treba mogućnost manipulacije titlovima, fluidno sučelje, brzo brisanje filmova i serija koje sam pogledao, podrška za nove codece.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.5.2014 15:45 (lovacmaki).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
Friday kaže...
southy kaže...

Slažem sa time da je to daleko od savršenstva, iako je jako dobra kombinacija i mnogo mi se više dopada od smart tv rješenja

 

Za one koji isključivo konzumiraju video zapise - ne vidim kako išta može biti bolje od smart tv-a uparenog sa nekim mrežnim uređajem koji streama. To jednostavno radi i to perfektno.

Imam 42PFL6198 koji ima SMART, DLNA i ostale mogućnosti reprodukcije streamanih sadržaja ali nemam titlove.. ako stavim neki server na komp tipa PS3 media server ili slično koji imaju podršku za transkodiranje titlova ne mogu premotavat filmove što je tlaka ako ga nisam pogledao u komadu taj put..

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.5.2014 15:45 (lovacmaki).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
Kad uopće izlazi novi BUG? Kupit ću ga ponovo nakon jako velike pauze, ali u tekstu nisam našao informaciju od kojeg je datuma dostupan na kioscima.
“Choose your battles wisely. Life is too short to spend it on warring. Fight only the most, most, most important ones, let the rest go.”
16 godina
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
meni cak ni dlna ne treba, a tv ga podrzava, nisam ga nikad koristio.. sve kaj iman jest usb stick od 32gb za input i to je to.. eventualno bi si nabavio bezicnu tastaturu sa touchom, da preko hdmi-a gledam sadrzaj na tv..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

ja nisam baš upućen u medijske uređaje pa kao bi mi neko mogo rec kak to funkcionira?! znaci moram kupit neki komad hardwarea i na njega instalirat neki od navedenih "programa" i to je to? inace imam doma smart tv pa me zanima dal mi se isplat? jer ja bi htio nesto sto radi bolje od smart tva tipa da si mogu pusštat streamove s neta i takve stvari,jel to pomocu toga izvedivo ili?

||| Fc Barcelona ||| lg nexus 4 |||
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Koristim OpenELEC godinu i pol i mogu reci samo rijeci hvale. A PC na kojem se vrti platio sam 180 KM (oko 600 kuna).

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
schwarz3108 kaže...

ja nisam baš upućen u medijske uređaje pa kao bi mi neko mogo rec kak to funkcionira?! znaci moram kupit neki komad hardwarea i na njega instalirat neki od navedenih "programa" i to je to? inace imam doma smart tv pa me zanima dal mi se isplat? jer ja bi htio nesto sto radi bolje od smart tva tipa da si mogu pusštat streamove s neta i takve stvari,jel to pomocu toga izvedivo ili?

Prvo je pitanje kakav smart tv imaš doma i koliko je star. Najnoviji smart tv-i podržavaju više manje sve šta i media player i ne isplati se kupovina media playera.

Ako imaš malo stariji smart tv kao ja na primjer (i to malo stariji je samo 2 godine...) i ne podržava dts zvuk (ili neki format) onda treba media player. Pošto mi se ne da enkodirati svaki film sa dts-om koristim WDTV koji je ionako kupljen prije tv-a.

 

Šta se streamanja tiče pitanje je na šta misliš. Smart tv ti vjerovatno podržava youtube a ako misliš na netflix ili hulu (koje možda isto podržava smart tv) za te servise treba ne samo pretplata (9$ za netflix i/ili 8$ za hulu+) nego i pretplata na neki servis koji pokazuje da si iz amerike (ja koristim unblock-us 5$). Šta se tiče ta dva servisa ako imaš dobar net 4+ Mb i radi ti u full HD onda je kvaliteta streama naprosto nevjerovatna i 5.1 zvuk, čak ima i neki 3d sadržaj. Titlove ima za skoro sve ali su na engleski.

 

Ako želiš netflix najbolje ti je prvo vidjeti da li smart tv podržava ako ne onda da li imaš neku konzolu ove ili prošle generacije a ako nemaš pogledaš na njigovoj stranici šta ti se isplati kupiti za streamanje.

 

I PC podržava streamanje i može se besplatno napraviti account na oba servisa pa isprobaš i vidiš da li ti paše.

15 godina
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
bubimir5 kaže...
schwarz3108 kaže...

ja nisam baš upućen u medijske uređaje pa kao bi mi neko mogo rec kak to funkcionira?! znaci moram kupit neki komad hardwarea i na njega instalirat neki od navedenih "programa" i to je to? inace imam doma smart tv pa me zanima dal mi se isplat? jer ja bi htio nesto sto radi bolje od smart tva tipa da si mogu pusštat streamove s neta i takve stvari,jel to pomocu toga izvedivo ili?

Prvo je pitanje kakav smart tv imaš doma i koliko je star. Najnoviji smart tv-i podržavaju više manje sve šta i media player i ne isplati se kupovina media playera.

Ako imaš malo stariji smart tv kao ja na primjer (i to malo stariji je samo 2 godine...) i ne podržava dts zvuk (ili neki format) onda treba media player. Pošto mi se ne da enkodirati svaki film sa dts-om koristim WDTV koji je ionako kupljen prije tv-a.

 

Šta se streamanja tiče pitanje je na šta misliš. Smart tv ti vjerovatno podržava youtube a ako misliš na netflix ili hulu (koje možda isto podržava smart tv) za te servise treba ne samo pretplata (9$ za netflix i/ili 8$ za hulu+) nego i pretplata na neki servis koji pokazuje da si iz amerike (ja koristim unblock-us 5$). Šta se tiče ta dva servisa ako imaš dobar net 4+ Mb i radi ti u full HD onda je kvaliteta streama naprosto nevjerovatna i 5.1 zvuk, čak ima i neki 3d sadržaj. Titlove ima za skoro sve ali su na engleski.

 

Ako želiš netflix najbolje ti je prvo vidjeti da li smart tv podržava ako ne onda da li imaš neku konzolu ove ili prošle generacije a ako nemaš pogledaš na njigovoj stranici šta ti se isplati kupiti za streamanje.

 

I PC podržava streamanje i može se besplatno napraviti account na oba servisa pa isprobaš i vidiš da li ti paše.

Može biti Smart TV bilo kakav ali bez XBMC_a je sranje, jednostavno XBMC nema konkurenciju u tom segmentu.

15 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Moram priznati da je clanak u Bugu napisan bzvz. Naveli su osnovne stvari i to je to, mogli ste malo vise opisati neke zanimljive pluginove tipa IcyFilms i slicno.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player
tnakir kaže...

Moram priznati da je clanak u Bugu napisan bzvz. Naveli su osnovne stvari i to je to, mogli ste malo vise opisati neke zanimljive pluginove tipa IcyFilms i slicno.

1 channel, youbito obavezno. Imaš navix ali ne radi u zadnje vrijeme. itd...

 

Sportski kanali (na RasbPi) ne radu baš dobro....

 

Što se isplati:

* gledanje filmova (preko pluginova), slike, muzika OK.

* sportski stream ne baš jer dosta vremena provedeš čekajući i čekajući (radim u kutu se vrti na ure).

 

 

Ali većina toga  je ilegalno tako da možda i ne čudi što se nije spomenulo.

 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
16 godina
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

jel postoji koji repo da se može gledat njemački kanali tipa pro7, rtl, rtl2 itd preko xbmc ? Ili i nešto iz ex yu područja?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bug + Raspberry Pi + XBMC = savršeni HD player

Postoji i alternativa XBMC-u: ako imate računar koji vam služi kao server i koji sadrži vašu multimedia kolekciju, bolja alternativa je instalirati na njega (na računar) PLEX server i

RASPLEX na rasperry Pi (u zadnjoj verziji 0.4.0 RC4 je jako brz kako u menijima tako i u dekodiranju full hd bez overclockiranja). Plex je dostupan i na drugim platformama npr. na androidu i iOS-u te na nekim tv-ovima Samsung, LG. Pogodnost ovakvog centralizovanog sistema je što se možete prebacivati sa jednog na drugi uređaj i tamo nastaviti playback te ako imate više od jednog tv-a.

 

Inače raspberry pi (2 kom do sad) sam naručio na ebay-u, 62$ sa dodatcima i jako sam zadovoljan sa prodavcem i uredjajem. (Nemojte se zeznuti pa naručiti bez adaptera kao što sam ja jer su jako osjetljivi na kvalitetno napajanje, nece raditi na bilo koji microusb punjač)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=221372337467

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice