Brža grafika na Sandy Bridgeu

poruka: 31
|
čitano: 3.792
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brža grafika na Sandy Bridgeu".
15 godina
neaktivan
offline
Brža grafika na Sandy Bridgeu

"Za ove procesore korisnici će morati imati i novu matičnu ploču s čipsetom šeste generacije i utorom LGA1155"

 

Opet novi socket....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Brža grafika na Sandy Bridgeu

Nevidim u čemu je problem, pa imali ste 3 godine rok da predete na i7 platformu, i procesori za 1366 socket ce biti još dostupni godinama.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu

Još uvijek je aktualan i 775.

 

Doduše, 4 socketa će biti omanji overkill, but... Isti socket i nova arhitektura baš i nejdu zajedno, jel...

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
Weky kaže...

Nevidim u čemu je problem, pa imali ste 3 godine rok da predete na i7 platformu, i procesori za 1366 socket ce biti još dostupni godinama.

Nemaju svi love da pređu na socket 1366,a intel samo forsira nove sockete,ko da ljudi seru novce

16 godina
odjavljen
offline
Brža grafika na Sandy Bridgeu

grafika me na procesoru baš i ne zanima

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu

ne vidim problem u tome..niko te ne tjera da ides na novi socket, i starija generacija radi i dan danas odlicno..

da bi se sljedeca generacija cpu-a znacajno razlicila od prethodne, potreban je i novi socket..AMD ima isti socket, i sve sto unapredjuje je broj jezgri i turbo boost..

 

za normalne kupce je ovo prilika da sebi uzmu neki i7 i X58 plocu, koja ce vjerovatno pojeftinit..a oni koji hoce najbolje i najskuplje, neka izvole..

14 godina
odjavljen
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
Apocalypso kaže...

Nemaju svi love da pređu na socket 1366,a intel samo forsira nove sockete,ko da ljudi seru novce

  A tko te tjera na najnovije? Jedan Q9550 i s775 danas rade odlično i sasvim ljepo pariraju najnovijim AMD-ovim procesorima.

 

Ja sam na Dualcu i s775, i još nema potrebe da išta mjenjam. Sve radi odlično, počevši od igara pa do programa.

M4X kaže...

grafika me na procesoru baš i ne zanima

  Ali je za Intel najbitnija jer beru na tome ogromne novce. Koliko OEM računala koristi Intelovu grafiku.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
14 godina
neaktivan
offline
Brža grafika na Sandy Bridgeu

cekajte ne shvacam , nije mi bas jasno ovo u vezi integrirane grafike , to zamjenjuje integriranu grafičku karticu na ploči? , dakle na njemu se dobije graficka jezgra relativno male snage , i videomemoriju ima u sebi , nekuzim?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
athlon64 kaže...

cekajte ne shvacam , nije mi bas jasno ovo u vezi integrirane grafike , to zamjenjuje integriranu grafičku karticu na ploči? , dakle na njemu se dobije graficka jezgra relativno male snage , i videomemoriju ima u sebi , nekuzim?

Nista novo. Intel vec ima grafiku integriranu na nekim i5 i i3 procesorima. Tko zeli igrati te procesore ne treba ni gledati a za 99% ostalih stvari je dovoljno (multimedia, office, internet....). za laptope idealna stvar zbog potrosnje. Naravo, u Sandy Bridge liniji postojat ce i gamerski procesori bez integrirane grafike, ali neke druge stvari me nerviraju i prije nego je linija izasla. 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu

Mozes ti staviti i pravi GPU neovisno o tome imao ti integriku na ploci, u procesoru ili ju nemao uopce...

 

Mozes se igrati i na i3 i i5 procesorima koji imaju integriranu grafiku, samo sto se ne mozes oslanjati na tu integriku nego ce ti jos trebati i pravi GPU.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
athlon64 kaže...

cekajte ne shvacam , nije mi bas jasno ovo u vezi integrirane grafike , to zamjenjuje integriranu grafičku karticu na ploči? , dakle na njemu se dobije graficka jezgra relativno male snage , i videomemoriju ima u sebi , nekuzim?

Da, radi se o prakticki istoj stvari, samo sto ce ova u procesoru raditi malo brze. Kao i gotovo svi integrirani graficki cipovi za video memoriju ce se koristiti sistemski RAM.

 

Nothing new to see here, move on...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 13:49 (rustweaver).
13 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
rustweaver kaže...

Mozes ti staviti i pravi GPU neovisno o tome imao ti integriku na ploci, u procesoru ili ju nemao uopce...

 

Mozes se igrati i na i3 i i5 procesorima koji imaju integriranu grafiku, samo sto se ne mozes oslanjati na tu integriku nego ce ti jos trebati i pravi GPU.

Jeini problem kod igre na takvim CPU-ima je to sto placas nesto sto ne koristis. To je ona ruzna Intelova trzisna politika kod koje uvijek nahebe kupac. Doslovno tjeraju gamere na kupovinu skupljeg procesora jer ovaj jeftiniji nije dovoljno dobar za novce koje kosta. dokaz toga je povezivanje FSB-takta svih kontrolera i komponenti u sustavu na Sandy Bridge arhitekturi. Ocito je rijec o velikom napretku u arhitekturi kojeg oni ne zele odmah ponuditi kupcu nego mu dati krnju i osakacenu verziju a postupno je oslobadjati da bi u potpunosti bila dostupna userima tek pred izlazak slijedece generacije. no to je tako vec "stoljecima".

14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu

Sandy Bridge jest napredan, tu ce doci AVX, ali integrirana grafika nema apsolutno nikakve veze s tim i koliko sam upucen svi Sandy Bridge cipovi ce dolaziti s integriranom grafikom. A to da to netko ne koristi ti ne drzi vodu, integrirana grafika kao backup, ako ne vec kao primarno rjesenje je veoma korisna, a da ne spominjem uredska racunala koja nece morati kupovati nikakve graficke kartice...

Shvatite vec jednom da se svijet ne vrti oko gaminga, ogromna se lova vrti na uredskim racunalima...

 

Po tvojoj logici i810 chipset je isto los, jer je dolazio "s necime sto ne koristis - integriranom grafikom", te je bezveze samo bio skuplji. Koliko je to krivo stajaliste valjda ne moram ni naglasavati.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
protjeran
offline
Brža grafika na Sandy Bridgeu

Ako ti crkne grafička ne možeš koristiti računalo i tu dobro dođe intergrirka.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
lukavg kaže...

Ako ti crkne grafička ne možeš koristiti računalo i tu dobro dođe intergrirka.

hipotetski, a sta ako ti crkne intergrirka na procesoru, dal mozes onda koristi CPU ? - nekako sumanjamSmijeh

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
14 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
dado8 kaže...
lukavg kaže...

Ako ti crkne grafička ne možeš koristiti računalo i tu dobro dođe intergrirka.

hipotetski, a sta ako ti crkne intergrirka na procesoru, dal mozes onda koristi CPU ? - nekako sumanjamSmijeh

Ja pretpostavljam da možeš. Treba vidjeti. Ali nije baš da te grafe redovito crkavaju. :D

Slobodno klikni hvala ako sam ti pomogao.
14 godina
odjavljen
offline
Brža grafika na Sandy Bridgeu

A procesor crkava jednom u 100 godina (izuzev ako ga korisnik se shebe voltazom ili temperaturama).

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu

@Dado8

Kakve to veze ima s icime? Covjek ti govori da ako krepa GPU, imas grafiku na procesoru i ti i dalje mozes koristiti komp dok ne nabavis novi GPU. Zasto bi integrika krepala? Zasto mislis da ono sto bi dovelo do krepavanja integrike ne bi ionako dovelo i do krepavanja procesora, bio on s integrikom ili ne?

 

Koliko cesto krepavaju integrike?

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 16:55 (rustweaver).
13 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
rustweaver kaže...

Sandy Bridge jest napredan, tu ce doci AVX, ali integrirana grafika nema apsolutno nikakve veze s tim i koliko sam upucen svi Sandy Bridge cipovi ce dolaziti s integriranom grafikom. A to da to netko ne koristi ti ne drzi vodu, integrirana grafika kao backup, ako ne vec kao primarno rjesenje je veoma korisna, a da ne spominjem uredska racunala koja nece morati kupovati nikakve graficke kartice...

Shvatite vec jednom da se svijet ne vrti oko gaminga, ogromna se lova vrti na uredskim racunalima...

 

Po tvojoj logici i810 chipset je isto los, jer je dolazio "s necime sto ne koristis - integriranom grafikom", te je bezveze samo bio skuplji. Koliko je to krivo stajaliste valjda ne moram ni naglasavati.

1. Informaticar sam sa 15 godina iskustva u 3D modeliranju i vizualizacijama u arhitekturi tako da ovo kako se svijet ne vrti oko gaminga pricas nekome drugome. Da si pazljivije procitao sta sam napisao mogao si i sam to shvatit.

2. Lose si upucen jer nece svi Sandy Bridge CPU imati integriranu grafiku nego samo nizi segment i dijelom srednji. Lijepo na www.intel.com ili wiki pa tamo se upucuj, dosadasnji izvori su ko sto si i sam.

3. Uredska racunala ni do sada nisu imala potrebu za diskretnom grafikom. Grafika je bila na MB (razni proizvodjaci) i svakako je jeftinija verzija kupovine nove MB nego CPU kad ti crkne integrirana. Kad ode grafika na maticnoj ti lijepo kupis istu maticnu (isti chipset) no kad ti ode na procesoru moras kupovati novi procesor (opet Intelov proizvod) + najcesce i maticnu.

4. Nauci sta znaci rijec "backup".

5. U desktop racunalima integrirana grafika na CPU pored integrirane na MB nema nikakvog smisla sve do trenutka kada pocmes razmisljati o Intelovom monopolizmu i otimanju dijela trzista ostalim proizvodjacima chipseta kojima je Intel jako masno naplatio dugogodisnje licence.

 

6. Ne znam ima li smisla ovo objasnjavat nekome ko ne moze sa razumijevanjem ni jednu recenicu procitati.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
Commodore kaže...

1. Informaticar sam sa 15 godina iskustva u 3D modeliranju i vizualizacijama u arhitekturi tako da ovo kako se svijet ne vrti oko gaminga pricas nekome drugome. Da si pazljivije procitao sta sam napisao mogao si i sam to shvatit.

2. Lose si upucen jer nece svi Sandy Bridge CPU imati integriranu grafiku nego samo nizi segment i dijelom srednji. Lijepo na www.intel.com ili wiki pa tamo se upucuj, dosadasnji izvori su ko sto si i sam.

3. Uredska racunala ni do sada nisu imala potrebu za diskretnom grafikom. Grafika je bila na MB (razni proizvodjaci) i svakako je jeftinija verzija kupovine nove MB nego CPU kad ti crkne integrirana. Kad ode grafika na maticnoj ti lijepo kupis istu maticnu (isti chipset) no kad ti ode na procesoru moras kupovati novi procesor (opet Intelov proizvod) + najcesce i maticnu.

4. Nauci sta znaci rijec "backup".

5. U desktop racunalima integrirana grafika na CPU pored integrirane na MB nema nikakvog smisla sve do trenutka kada pocmes razmisljati o Intelovom monopolizmu i otimanju dijela trzista ostalim proizvodjacima chipseta kojima je Intel jako masno naplatio dugogodisnje licence.

 

6. Ne znam ima li smisla ovo objasnjavat nekome ko ne moze sa razumijevanjem ni jednu recenicu procitati.

 

Žestoko Osmijeh

14 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
rustweaver kaže...

@Dado8

Kakve to veze ima s icime? Covjek ti govori da ako krepa GPU, imas grafiku na procesoru i ti i dalje mozes koristiti komp dok ne nabavis novi GPU. Zasto bi integrika krepala? Zasto mislis da ono sto bi dovelo do krepavanja integrike ne bi ionako dovelo i do krepavanja procesora, bio on s integrikom ili ne?

 

Koliko cesto krepavaju integrike?

moje pitanje je je sasvim na mjestu

evo sasvim jedna realna pretpostavka i vjerujem da bi mogli bit dosta takvih slucajeva, pogotovo na laptopima

recimo da se radi o sasvim prosjecnom korisniku kojem dedicated grafika ne treba, a vjerujem mi ima i takvih, i to dosta, ali povremeno se uhvati necega ne bas prezhtjevnog sta trazi gpu(recimo WoW-a) naclocka tu svoju integrirku na Intelovom procu i ova ode i sta onda? 

 

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
Commodore kaže...

1. Informaticar sam sa 15 godina iskustva u 3D modeliranju i vizualizacijama u arhitekturi tako da ovo kako se svijet ne vrti oko gaminga pricas nekome drugome. Da si pazljivije procitao sta sam napisao mogao si i sam to shvatit.

Nisi napisao nista sto bi upucivalo na to. Napisao si samo da trenutni i5 i i3 procesori sa integriranom grafikom nisu za gaming.

 

Commodore kaže...

2. Lose si upucen jer nece svi Sandy Bridge CPU imati integriranu grafiku nego samo nizi segment i dijelom srednji. Lijepo na www.intel.com ili wiki pa tamo se upucuj, dosadasnji izvori su ko sto si i sam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge_microarchitecture 

Sto uopce reci? xD

 

Commodore kaže...

3. Uredska racunala ni do sada nisu imala potrebu za diskretnom grafikom. Grafika je bila na MB (razni proizvodjaci) i svakako je jeftinija verzija kupovine nove MB nego CPU kad ti crkne integrirana. Kad ode grafika na maticnoj ti lijepo kupis istu maticnu (isti chipset) no kad ti ode na procesoru moras kupovati novi procesor (opet Intelov proizvod) + najcesce i maticnu.

 

Koji to razni? U 90% slucajeva intel. Zasto bi ti integrika uopce crkla? Jeftiniji uredski procesori kostaju koliko i maticna, pa si ti vidi sto ti je lakse promijeniti, plocu ili procesor? Ali ja i dalje drzim da te integrike nece crkavati.

 

Commodore kaže...

4. Nauci sta znaci rijec "backup".

Kakve ovo ima veze s icime? Integrika kao backup rijesenje je super. Eto, usudio sam se ponoviti.

 

Commodore kaže...

5. U desktop racunalima integrirana grafika na CPU pored integrirane na MB nema nikakvog smisla sve do trenutka kada pocmes razmisljati o Intelovom monopolizmu i otimanju dijela trzista ostalim proizvodjacima chipseta kojima je Intel jako masno naplatio dugogodisnje licence.

Ili ako pocnes gledati da je lakse promjeniti procesor nego plocu, pogotovo ako su podjednakih cijena. U biti ovaj cijeli argument je zalopojka protiv zlocestog Intela.

 

Commodore kaže...

 

6. Ne znam ima li smisla ovo objasnjavat nekome ko ne moze sa razumijevanjem ni jednu recenicu procitati.

 

I ja tebe volim... Poljubac

 

 

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
dado8 kaže...

moje pitanje je je sasvim na mjestu

evo sasvim jedna realna pretpostavka i vjerujem da bi mogli bit dosta takvih slucajeva, pogotovo na laptopima

recimo da se radi o sasvim prosjecnom korisniku kojem dedicated grafika ne treba, a vjerujem mi ima i takvih, i to dosta, ali povremeno se uhvati necega ne bas prezhtjevnog sta trazi gpu(recimo WoW-a) naclocka tu svoju integrirku na Intelovom procu i ova ode i sta onda? 

 

Izgori i procesor i integrika jer mulac nije shvatio smisao integrirane grafike. Normalnim koristenjem integrirana grafika NECE krepati. Ako ti perfomanse nisu dovoljne kupi si GPU, ne siluj jadnu integriku sto ti je ona skrivila?

Odakle ti uopce ideja da se WoW ne moze vrtiti na integriranoj grafici?

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
dado8 kaže...

moje pitanje je je sasvim na mjestu

evo sasvim jedna realna pretpostavka i vjerujem da bi mogli bit dosta takvih slucajeva, pogotovo na laptopima

recimo da se radi o sasvim prosjecnom korisniku kojem dedicated grafika ne treba, a vjerujem mi ima i takvih, i to dosta, ali povremeno se uhvati necega ne bas prezhtjevnog sta trazi gpu(recimo WoW-a) naclocka tu svoju integrirku na Intelovom procu i ova ode i sta onda? 

 

Pa ako će intel biti doslijedan sebi onda će klokanje biti jako jako ograničeno, a kao što kažu klokat će se i sama grafika u turbo modu kao i proc, znači da rezeve ima u svakom slučaju.

Auostalom...šta sada radi korisnik kojem skikne grafika integrirana grafika na laptopu? Moraš uzet drugu MB, što je zasigurno skuplje riješenje od drugog proca. Čak i u slučajevima kad se mož popravit skurena integrirka cijene su i dalje u najboljem slučaju u rangu novog proca.

14 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
rustweaver kaže...
Odakle ti uopce ideja da se WoW ne moze vrtiti na integriranoj grafici?

 u rukama "majstora" kad se opice postavke WoW moze poprilicno opteretit i gtx260 kamoli ne ono integrirano sranje

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu

Ne znam kakve to veze ima, jedno je opteretit grafički čip a drugo je OCat grafički čip do izgaranja. Nisu baš povezani pojmovi. Opteretit ga možeš bez problema, otvori furmark i nek se vrti koliko god vremena želiš...a ako si mislio na OCani čip onda opet imaš onaj odgovor koji sam gore napisao.

13 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
rustweaver kaže...

Nisi napisao nista sto bi upucivalo na to. Napisao si samo da trenutni i5 i i3 procesori sa integriranom grafikom nisu za gaming.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge_microarchitecture 

Sto uopce reci? xD

 

Koji to razni? U 90% slucajeva intel. Zasto bi ti integrika uopce crkla? Jeftiniji uredski procesori kostaju koliko i maticna, pa si ti vidi sto ti je lakse promijeniti, plocu ili procesor? Ali ja i dalje drzim da te integrike nece crkavati.

 

Kakve ovo ima veze s icime? Integrika kao backup rijesenje je super. Eto, usudio sam se ponoviti.

 

Ili ako pocnes gledati da je lakse promjeniti procesor nego plocu, pogotovo ako su podjednakih cijena. U biti ovaj cijeli argument je zalopojka protiv zlocestog Intela.

 

I ja tebe volim... Poljubac

 

 

 

Nisam ni napisao da se na njima ne moze igrati. Namjena im nije za gaming. Da ne govorim o tome kako je OC potencijal CPU jezgre daleko veci od GPU jezgre. Ako ides proceesor dovest do optimalnog takta GPU to nece podnijet i automatski ti taj tvoj "backup" nabija ogranicenje. Naravno idioti su se potrudili i da nas ogranice tako sto ce paralelno sa rastom takta sabirnice rasti taktovi USB, PCI..... kontrolera i ode sve u p.m.

Sto se tice podatka da kompletan Sandy Bridge ima integrirani GPU morao sam se poruditi i postati ti ovu dolje tabelu nakon koje se nadam da ces promijeniti misljenje i ne biti tako tvroglav.

Pod razne naravno mislim i na Nvidiu i prvenstveno na ATI (AMD) ciji udjel u trzistu integrirane grafike brzo raste (odakle ti podatak od 90%? mislim da vise nije ni 80%) i ovaj potez intela je krajnje monopolistican i odvratan. ATI se prosirio i na Apple a to ocigledno ovima nije drago a svjesni su da su u tehnologiji i proizvodnji  CPU-a puno jaci tako da na ovaj nacin zele vratiti i to trziste. Nece Apple kupovati kod ATIja dodatnu grafiku ako uz procesor dobije ono sto ispunjava njihove zahtjeve (a oni nisu veliki, vidi koja se grafika ugradjuje u najjaci iMac trenutno). AMD sa ATI-jem je postao preozbiljan konkurent i oni sad to zele okoncat.

Zaista ne shvacam kako ti ne shvacas ovo sa izmjenom (takodjer i prvom kupovinom) procesora i MB. Pitas zasto bi integrirka crkla a prvi si je spomenuo u kontekstu nekakvog backupa.  Proizvodjaci maticnih ploca zaradjuju na grafickoj a intel zeli da jedini koji zaradjuje bude Intel. Mnogim ljudima ni dan danas nije jasno zasto je Microsoft izgubio mnoge parnice vezane uz monopolizam, pretpostavljam ni tebi. Zasto je Microsoft u svoj operativni sistem morao staviti mogucnost odabira alternativnih web browsera?

Moj post na ovoj temi je i poceo kao zalopoljka protiv Intela a tako evo i završava, zao mi je ako je ova prepirka presla na osobnu razinu ali prvi si poceo sa nekim ostrim tonovima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 20:41 (Commodore).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu

Ti "Extreme" procesori za mene ni ne postoje jer su namjenjeni tzv entuzijastima i nemaju nikakvu drugu namjenu, a intelova grafika se u njima ne nalazi iz jednostavnog razloga - ne stane i samo smeta. Za bilo kakve ozbiljnije radnje se koriste clusteri jeftinijih procesora...

 

Nekako ozbiljno sumnjam u tvoju poslovnu pozadinu sa hardcore overclocking stavom. Nije ni cudo da se plasis da ce ti integrika krepat... Smijeh

Optimalni takt... umirem... Smijeh Da neces mozda jos krenuti i ismijavati Pixar jer ne drze svoje clustere na "optimalnom taktu?

Nazivanje Intelovih zaposlenika "idiotima", i jos su ti prva dva posta na ovoj temi cisto vezana uz gaming... koliko ti godina imas?

 

Evo prepravljeni link, da vidis odakle sam ja svoje informacije vadio. Istina Ivy Bridge uopce nece imati IGP, ali ne pricamo o Ivy Bridge. Takoder ce postojati i jeftiniji procesori bez IGP-a sto tvoj napad na Intel cini potpuno besmislenim. Tim vise sto si se toliko uhvatio Intela a imas i AMD, tko te prisiljava da kupujes Intelove procesore?

 

Sto se ATI-ja sa svojim slabasnim driverima tice, jos dugo vremena nece biti nikakva konkurencija Intelu, neovisno o boljem hardveru, dok se nvidia gubi na horizontu u tom segmentu. Integrirana grafika ili diskretna grafika? Naime Intel zasigurno drzi 90% udjela na trzistu integrirane grafike i to su jos pesimisticne brojke.

 

Sto ti nije jasno s backupom? Imam recimo procesor sa integriranom grafikom koja je iskljucena, i koristim GPU. GPU mi krepa, i ja umjesto da ugasim komp i odem u prirodu, fino izvadim neispravnu karticu van, u biosu ukljucim integriku i deri dalje. Dok ne kupim novi GPU.

 

A paranoidni upisi o Intelovom monopolu... recimo samo da ima nesto u tome, ali uopce ne tamo gdje ti upires prstom. Strasno nesto, Intel u nekim (znaci ne svim) svojim procesorima ima integriranu grafiku, to je zasigurno nelojalna konkurencija na djelu, a to sto ce AMD uskoro na trziste sa svojim Fusionima ti je nekako promaklo?

 

Tvoj cijeli upis na ovoj temi zvuci kao "buntovnik bez razloga" i poludio si samo zato sto sam te ispravio.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 23:28 (rustweaver).
13 godina
protjeran
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
rustweaver kaže...

Ti "Extreme" procesori za mene ni ne postoje jer su namjenjeni tzv entuzijastima, a intelova grafika se u njima ne nalazi iz jednostavnog razloga - ne stane i samo smeta. Za bilo kakve ozbiljnije radnje se koriste clusteri jeftinijih procesora...

 

Nekako ozbiljno sumnjam u tvoju poslovnu pozadinu sa hardcore overclocking stavom. Nije ni cudo da se plasis da ce ti integrika krepat... Smijeh

Optimalni takt... umirem... Smijeh Da neces mozda jos krenuti i ismijavati Pixar jer ne drze svoje clustere na "optimalnom taktu?

Nazivanje Intelovih zaposlenika "idiotima", i jos su ti prva dva posta na ovoj temi vezana uz gaming... koliko ti godina imas?

 

Evo prepravljeni link, da vidis odakle sam ja svoje informacije vadio. Istina Ivy Bridge nece imati IGP, ali ne pricamo o Ivy Bridge. Takoder ce postojati i jeftiniji procesori bez IGP-a sto tvoj napad na Intel cini potpuno besmislenim.

 

Sto se ATI-ja sa svojim slabasnim driverima tice, jos dugo vremena nece biti nikakva konkurencija Intelu, neovisno o boljem hardveru, dok se nvidia gubi na horizontu u tom segmentu. Integrirana grafika ili diskretna grafika? Naime Intel zasigurno drzi 90% udjela na trzistu integrirane grafike i to su jos pesimisticne brojke.

 

Sto ti nije jasno s backupom? Imam recimo procesor sa integriranom grafikom koja je iskljucena, i koristim GPU. GPU mi krepa, i ja umjesto da ugasim komp i odem u prirodu, fino izvadim neispravnu karticu van, u biosu ukljucim integriku i deri dalje. Dok ne kupim novi GPU.

 

Ne uvlaci MS u ovo, itekako mi je jasno kako je isla situacija s browserima, ali ti u Intelu krivis potpuno drugu stranu. Ima Intel putra na glavi, samo uopce nije tamo gdje ti upires prstom...

Probaj malo za promjenu: mijenjanje ekstenzija u zadnjem trenutku, ne odobravanje x86 licence konkurenciji, podesavanje vlastitog compilera da radi losiji kod za procesore konkurencije, da vidis kako ima materijala...

Proizvodaci maticnih ploca ne zaraduju na integrikama nego na samoj ploci, valjda si htio reci chipset ali ni to nije posve tocno jer opet i na ploci zaraduju, i koliko njih uopce ima svoje integrike? Na pamet mi pada samo VIA. Zar stvarno mislis da Intel ima potrebu pokopati proizvodace maticnih ploca namjenjenih njihovim procesorima? A osim toga, Intel radi chipsete za vlastite procesore oduvijek.

 

Da te jos malo razveselim. I Intel, i ATI i Nvidija vide da je buducnost u spoju CPU-a i GPU-a. Intel i ATI konje za trku vec imaju, a Nvidija uzurbano radi na tome. I tu se nece raditi o nekakvoj jadnoj integrici niti slabasnom procesorcicu vec o univerzalnom komadu silikona sa masovnom sposobnoscu vektorizacije...

 

Tvoj cijeli upis na ovoj temi zvuci kao "buntovnik bez razloga" i poludio si zato sto sam te ispravio. Na tvoju nesrecu puno ljudi sa i3 i i5 procesorima ima i zasebni GPU te se na njima veselo igra...

Zasto sumnnjas? Trenutno najvise radim na i5 750 3.8 i render u Artlantisu mi je do 25% brzi i . Vecina ljudi u struci zaista koristi stock hardware, ali s obzirom da ja i nisam arhitekt nego informaticar ne bi te trebalo cuditi clockanje u smislu dobivanja performansi (vremena, novca). S obzirom na danasnju "kompliciranost" overclockinga mene cudi sto svi to ne rade jer racunalo koje na stocku se po performansama moze usporediti sa mojim kosta duplo. Nesh ti mudrosti danas clockat procesor, kupish hladnjak, upalis jubito i vozi. Prije je to bilo malo gadnije i kupovanje novog procesora je bilo cesta realnost. Gust je gust i jos jedan od razloga moje frustracije novom intelovom poslovnom politikom.

Poprilicno si kontradiktoran u nekim postovima. Prvo tvrdis da svi Sandy Bridge CPU-i dolaze sa integriranom grafikom, ja ti dokazem da nisu i onda kazes da te ti procesori ne zanimaju i kao dokaz mi dajes linkove na kojima pise da nisi u pravu? U jednom pitas zasto bi crkla grafika dok u drugom pises i sam kako imas integriranu u slucaju da glavna crkne? Meni npr. kad glavna crkne, u slucaju koristenja integrirane, ostaje nesto neupotrebljivo i racunalo mi ne sluzi nicemu dok ne kupim novu grafiku. Sta je cudno u tome da ne zelim kupovati nesto sto ne zelim niti mogu koristiti? Upravo tu je poveznica Microsoftovog i Intelovog monopolizma. Znam ja za cake sa kompajlerima, ekstenzijama..... ali ovo je slucaj gdje te Intel tjera kupovati nesto sto ne zelis, isto kao sto je slucaj sa IE. O nastimavanju kompajlera ovdje nema smisla govoriti, nije tema. Tema je integriranje i prisiljavanje kupca na kupovinu onoga sto im ne treba. Mozes ti sad reci "pa kupi AMD ako ti ne treba". I microsoft se pokusao braniti da postoje alternativni OS-ovi ako user ne zeli njihov kompletan proizvod. Nije proslo. Intel ovdje ima malo jacu zakonsku osnovu, ali je postupak pederski kao sto im je kompletna poslovna politika vec 20 godina.

Buducnost? Ako gledas da se vec u svijetu prodaje vise prijenosnih nego desktop racunala onda si u pravu jer je integriranje idealno za prijenosnike. Ekoloski takodjer, smanjuje potrosnju i troskove proizvodnje. Ostaje jedino cinjenica da ja ne zelim niti trebam intelovu integriranu grafiku a uskoro cu je morati kupovati.

Ova boldana recenica mi zaista nije jasna. Proizvodjaci maticnih ploca u pravilu skoro nista ne proizvode sami. Jedna tvornica proizvodi kontrolere, jedna proizvodi jednu vrstu konektora, druga drugu, treca BIOS.... no oni to sklapaju i kao gotov proizvod prodaju. Ovo je kao da si rekao da HP ili Lenovo ne zaradjuju na tudjim procesorima, maticnima, memorijama.... nego samo na konfiguracijama. Ko da prodaju samo kutije sa svojim logom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Brža grafika na Sandy Bridgeu
Commodore kaže...
...

Zato sto overclock povecava potrosnju struje i skracuje zivotni vijek procesora. A i ne sjecam se da je meni mog starog pentiuma 3 na 500 mhz bilo strasno komplicirano za overclockati, otisao u bios i podigao mnozitelj i FSB. Cak ni novi cooler nisam morao kupovati.

Sad kazes da je to gust, pa jel ti gust ili posao? Jel bi i serverski procesor overclockao? Mnogi bi to nazvali neozbiljnocu, jer se na takvim stvarima ne stedi overclockanjem. Uzmi si jedan net render i mali cluster, da vidis kako ce ti vrijeme rendanja pasti. I tu ces biti na dobitku, umjesto da silujes taj svoj procesor.

 

Za tvrdnju da svi sandy bridge dolaze sa integrikom sam u krivu, radi se samo o 32 nanometarskim, Ivy bridge uopce ne dolaze. A ove ekstremne verzije Sandy Bridge procesora mene uopce ne zanimaju jer to nisu procesori za rad nego za nadomjestak necega (da ne budem vulgaran).

 

Za grafiku nisam kontradiktoran. Zasto bi ti crkla integrika? GPU moze, jer ga se forsira upravo overclockom sto dovodi do kraceg vijeka same kartice, ali zato kad/ako krepa imas integriku u procesoru na koju se mozes prebaciti dok si ne uzmes novi GPU.

 

Sto se nejasnoce oko proizvodaca maticnih ploca tice, sam si rekao da oni zaraduju na proizvodnji grafickih, sto god ti to znacilo, te si time neizravno implicirao da time Intel i njih pokopava. Ali oni zaraduju samo na krajnjem proizvodu kojeg sklope od 1001 dijela - maticnoj ploci.

 

Da rezimiramo, tebi smeta jer moras platiti (tko te uopce tjera da kupujes bas Sandy Bridge, cekaj Ivy Bridge, koliki je uopce udarac integrike na cijenu? 20$?) i nesto sto ne zelis iako uvijek mozes otici konkurenciji (AMD). Te je zato Intel uzasna monopolisticka firma? I ne, paralela sa Microsoftom ne vrijedi jer su procesori medusobno kompatiblilni, za razliku od Windowsa i Linuxa. Lupetas...

U biti upravo iz mog poslijednjeg odlomka se upravo vidi kako ova rasprava stvarno nema smisla. Ocito je da si ljut na Intel, a ja tvrdim da ta ljutnja nije opravdana, i tu smo dosli do zida.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 0:14 (rustweaver).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice