Brojniji Corsair Force SSD-ovi

poruka: 20
|
čitano: 4.041
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brojniji Corsair Force SSD-ovi".
15 godina
offline
Brojniji Corsair Force SSD-ovi

Odlični SSD-ovi.

 

Da sam znao za njih, uzeo bi ih prije X25-M......

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi

Ma ajde kolega nemoj tako, intel je sasvim dobar, bude on tebi jos posluzio dugo vremena. Budi sretan da imas SSD, mnogi nemaju i rade na mehanickim diskovima.

15 godina
offline
Brojniji Corsair Force SSD-ovi

Svaka čast, međutim ovi diskovi su u write testovima oprali Intela uzduž i poprijeko, a za nižu cijenu.

 

Može se samo preporučiti....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Brojniji Corsair Force SSD-ovi

Može li se takav SATA 2,5 inčni disk direkt spojiti na kablove od stolnog računala?

Ili treba adapter kao što je trebao kod PATA 2,5 diskova?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Brojniji Corsair Force SSD-ovi

Normalno da može. Samo trebaš bracket da montiraš taj 2.5" disk u 3.5" kućište, a interface je isti (power + data). 

 

Iako imam Mushkin SSD 120GB, i za sada je sve OK, ipak je Intel prvi što se tiče pouzdanosti.

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva evo ti ga na
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Brojniji Corsair Force SSD-ovi

1100kn za 90gb nije loše... samo kada bi bilo tako kod nas, vjerojatno nebi ni sekunde razmišljao a ovako jos godinu dvije pa ce biti poštenih 100gb za soma kuna i kod nas...

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
Lex Luthor kaže...

1100kn za 90gb nije loše... samo kada bi bilo tako kod nas, vjerojatno nebi ni sekunde razmišljao a ovako jos godinu dvije pa ce biti poštenih 100gb za soma kuna i kod nas...

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=9426

16 godina
protjeran
offline
Brojniji Corsair Force SSD-ovi

evo Damage High s dva 500 GB Samsung f3 u raid polju  ima 220mb/s read i write i to sve možete dobiti za kojih 600 kn.

 

nešto sporije od tih SSd-ova a puno više komfora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
Bugofil kaže...

evo Damage High s dva 500 GB Samsung f3 u raid polju  ima 220mb/s read i write i to sve možete dobiti za kojih 600 kn.

 

nešto sporije od tih SSd-ova a puno više komfora.

To što su usporedivi po transferu ne znači da i u praksi jednako brzo rade.

A pod komforom si vjerojatno mislio na buku i zagrijavanje koje proizvode?

14 godina
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
Bugofil kaže...

evo Damage High s dva 500 GB Samsung f3 u raid polju  ima 220mb/s read i write i to sve možete dobiti za kojih 600 kn.

 

nešto sporije od tih SSd-ova a puno više komfora.

Ti diskovi sa 220 mb/s nisu ni blizu SSD-ovima, jedini nedostatak je puno manje prostora!?

Nije Ivsa, nego bi treblo bit > Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
neaktivan
offline
Brojniji Corsair Force SSD-ovi

Nikakav RAID 0  od obicnih HDD se nemoze mjeriti sa ovim i slicnim SSD, jer access time manji od 1ms i brzina manipulacije 4k fileovima doslovno ubija svaki HDD Raid 0.

 

Ali dok se ne slegnu malo cijene SSD, HDD raid 0 je nelosa privremena zamjena, koja kasnije moze dobro doci za brzi storage.

Google is your friend
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
M4X kaže...
Lex Luthor kaže...

1100kn za 90gb nije loše... samo kada bi bilo tako kod nas, vjerojatno nebi ni sekunde razmišljao a ovako jos godinu dvije pa ce biti poštenih 100gb za soma kuna i kod nas...

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=9426

 Pošteno, ali još uvijek za barem 100 eura skupo, ali dobro je znati da se približava onoj psihološkoj granici od soma kuna u rvata {#}

16 godina
protjeran
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
Jurky kaže...

Nikakav RAID 0  od obicnih HDD se nemoze mjeriti sa ovim i slicnim SSD, jer access time manji od 1ms i brzina manipulacije 4k fileovima doslovno ubija svaki HDD Raid 0.

 

Ali dok se ne slegnu malo cijene SSD, HDD raid 0 je nelosa privremena zamjena, koja kasnije moze dobro doci za brzi storage.

sve ok no meni osobno je glupo dati 1700 kn za 120 GB SSd disk, jer ne vidim korist za mene kao njegova korisnika.

nekome je ta brzina vjerojatno potrebna ali ne razumijem one koji ga kupuju samo zato jer je "brz".

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 18:43 (Bugofil).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
Bugofil kaže...

sve ok no meni osobno je glupo dati 1700 kn za 120 GB SSd disk, jer ne vidim korist za mene kao njegova korisnika.

nekome je ta brzina vjerojatno potrebna ali ne razumijem one koji ga kupuju samo zato jer je "brz".

 

 

Slazem se da su trenutno cijene prenapuhane kao i za svako novo cudo koje se pojavi na trzistu, ali za jedno godinu dana vjerujem da ce se moc uzet posteni SSD veceg kapaciteta za manje od 700kn.....

Google is your friend
14 godina
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi

da ne bi davao pare za nove skupe tehnologije,sjećam se kad sam prije 3-4 godine gledao cijene laptopa bili su skupi kao suho zlato a sad ih ima za bagatelu,tako će i biti sa ssd za 2-3 godine,druga je stvar ako nekom pati posao radi sporosti diska ali za po kući je bacanje para

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
odjavljen
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
blackalbum kaže...

da ne bi davao pare za nove skupe tehnologije,sjećam se kad sam prije 3-4 godine gledao cijene laptopa bili su skupi kao suho zlato a sad ih ima za bagatelu,tako će i biti sa ssd za 2-3 godine,druga je stvar ako nekom pati posao radi sporosti diska ali za po kući je bacanje para

kad bude ssd za bagatelu dotle će izać već neki još brži diskovi,isto vrijedi za sve ostale komponente

 

 

14 godina
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
M4X kaže...
blackalbum kaže...

da ne bi davao pare za nove skupe tehnologije,sjećam se kad sam prije 3-4 godine gledao cijene laptopa bili su skupi kao suho zlato a sad ih ima za bagatelu,tako će i biti sa ssd za 2-3 godine,druga je stvar ako nekom pati posao radi sporosti diska ali za po kući je bacanje para

kad bude ssd za bagatelu dotle će izać već neki još brži diskovi,isto vrijedi za sve ostale komponente

 

 

slažem se ali najnovije tehnologije su preskupe,da sam isti ovakav laptop kupio prije 4-5 godina platio bih ga 15 000 kn

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
protjeran
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
M4X kaže...
kad bude ssd za bagatelu dotle će izać već neki još brži diskovi,isto vrijedi za sve ostale komponente

 

 

čuj, SSD jest revolucija i neće se slijedeđih 7-8 godina dogoditi ništa revolucionarno kao što je SSD u računalnoj PC tehnologiji.

 

jedino bi još mogli reći da je blue ray revolucionaran proizvod jer se pomaknuo s 4,7 DVD na 25/50 DL GB u prvim danima proizvodnje.

sad već postoji i 125 GB na DL mediju ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 23:20 (Bugofil).
16 godina
protjeran
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
Bugofil kaže...

sve ok no meni osobno je glupo dati 1700 kn za 120 GB SSd disk, jer ne vidim korist za mene kao njegova korisnika.

nekome je ta brzina vjerojatno potrebna ali ne razumijem one koji ga kupuju samo zato jer je "brz".

Pa cijela PC industrija se vrti oko "brzine" odnosno performansi. Jednom kad se navikneš da se Windowsi podižu za 7-8 sekundi, a Photoshop u jednoj sekundi... povratka nema.

16 godina
protjeran
offline
RE: Brojniji Corsair Force SSD-ovi
Vortac kaže...

Pa cijela PC industrija se vrti oko "brzine" odnosno performansi. Jednom kad se navikneš da se Windowsi podižu za 7-8 sekundi, a Photoshop u jednoj sekundi... povratka nema.

da, ali revolucija je neočekivana velika promjena, a zadnjih 10 godina ništa osim SSD i blue ray formata nije to nadmašilo.

normalno da se ide naprijed u inf.tehnologiji, ne ide se nazad ;)

 

što se windowsi imaju dizat.

hoću, kad upalim računalo da su već "dignuti" {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 23:38 (Bugofil).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice