British Telecom ukida Dial-up

poruka: 17
|
čitano: 4.233
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "British Telecom ukida Dial-up".
16 godina
odjavljen
offline
British Telecom ukida Dial-up

Bas gledam cijene interneta i telefona kod njih, za 31 funtu sto je 272 kn moze se dobiti flat internet brzine oko 16 mb-a (ne mbita-a) i telefon. S tim da sad imaju akciju da je prvih 6 mjeseci besplatno, a ugovor je na 18 mjeseci, a ne na 24 kao kod nas. Dakle kad se odbije ovih 6 besplatnih mjeseci, taman ce ugovor trajat jos 12 mjeseci.

 

Iako nama sad 272 kn izgleda malo skuplje, treba razumijeti da je britanska prosjecna penzija veca od hrv. prosjecne place.

 

EDIT: U T-comu MAX2 paket: dakle flat internet brzine 2-4 mbit-a i telefon koji ima neograniceno unutar HT-a kostaju 268 kn. Tko je tu lud? hahah

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 14:01 (Edge).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
Edge kaže...

Bas gledam cijene interneta i telefona kod njih, za 31 funtu sto je 272 kn moze se dobiti flat internet brzine oko 16 mb-a (ne mbita-a) i telefon. S tim da sad imaju akciju da je prvih 6 mjeseci besplatno, a ugovor je na 18 mjeseci, a ne na 24 kao kod nas. Dakle kad se odbije ovih 6 besplatnih mjeseci, taman ce ugovor trajat jos 12 mjeseci.

 

Iako nama sad 272 kn izgleda malo skuplje, treba razumijeti da je britanska prosjecna penzija veca od hrv. prosjecne place.

 

EDIT: U T-comu MAX2 paket: dakle flat internet brzine 2-4 mbit-a i telefon koji ima neograniceno unutar HT-a kostaju 268 kn. Tko je tu lud? hahah

1 MB = 8 Mb, veličina

1 MBps = 8 Mbps, brzina prijenosa podataka

 

Pretpostavljam da misliš da je brzina 16 MBps u downu, a up koliki je?

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
16 godina
odjavljen
offline
British Telecom ukida Dial-up

Piše ovako:

 

Download speed: 16 Mb

Upload speed: 0,4 Mb

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
Ajme buraz, pa to je onda preskupo. :)
K
13 godina
offline
British Telecom ukida Dial-up

Ja u Sarajevu placam 18/1,5 Mbps, flat, 25 KM, preracunajte u kune.

You better run, you better take cover!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
Edge kaže...

 flat internet brzine oko 16 mb-a (ne mbita-a) 

Pogrešno si prepisao, radi se o 16 Mb dakle 16 megabita u sekundi (da je pisalo 16 MB onda bi se radilo o megabajtima u sekundi). Isto kao i kod nas, ne radi se o konstantnoj brzini, nego o maksimalno mogućoj, što znači da tih 16 Mb mogu ostvariti samo oni koji su relativno blizu centrale i sa kvalitetnom linijom.

 

Inače, cijene triple-play usluga su im nešto jeftinije nego kod nas (ali ništa dratično), jedino su im brzine znatno veće-

15 godina
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
Edge kaže...

Piše ovako:

 

Download speed: 16 Mb

Upload speed: 0,4 Mb

Ond to nisu megabajti vec megabiti...... ajde, nismo toliko losi lol

 

BTW od adsl-a i ne mozec ocekivati puno vise....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 15:42 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
British Telecom ukida Dial-up

@edge, Bnet je jeftiniji od onog što si ti rekao :S

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
osta_os kaže...

@edge, Bnet je jeftiniji od onog što si ti rekao :S

 

Ma nisam razumio jel se radilo o megabajtu ili megabitu, obicno pise 16 Mbit, a ovo je bilo 16 Mb, al ocito ista stvar.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 16:12 (Edge).
14 godina
neaktivan
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
Edge kaže...

Ma nisam razumio jel se radilo o megabajtu ili megabitu, obicno pise 16 Mbit, a ovo je bilo 16 Mb, al ocito ista stvar.

Malo 'b' - bitovi

Veliko 'B' - bajti

 

Veličina slova koje označava prefiks (kilo, mega, giga...) je nevažna. Veličina slova koja označava jedinicu (bajti ili bitovi) je bitna.

 

Upravo se zato sufiks koji označava da je riječ o bitovima često piše kao 'bit' umjesto samo 'b'. Kako bi se umanjila mogućnost greške. Pa imamo kbit, mbit...

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 16:18 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
Edge kaže...
osta_os kaže...

@edge, Bnet je jeftiniji od onog što si ti rekao :S

 

Ma nisam razumio jel se radilo o megabajtu ili megabitu, obicno pise 16 Mbit, a ovo je bilo 16 Mb, al ocito ista stvar.

 

b = bit

B = bajt

 

Razlika je samo u tome da li je slovo malo ili veliko, ali i inače se kod navođena brzina prijenosa uvijek koristi b-it, a ne B-ajt.

15 godina
odjavljen
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
rustweaver kaže...

Malo 'b' - bitovi

Veliko 'B' - bajti

 

Veličina slova koje označava prefiks (kilo, mega, giga...) je nevažna. Veličina slova koja označava jedinicu (bajti ili bitovi) je bitna.

 

Upravo se zato sufiks koji označava da je riječ o bitovima često piše kao 'bit' umjesto samo 'b'. Kako bi se umanjila mogućnost greške. Pa imamo kbit, mbit...

  Veličina slova koje označava prefiks je sve samo ne nevažna!

 

Malo 'm' je mili, 1/1000

Veliko 'M' je mega, 1*1000

 

Razlika je samo 1 000 000 puta. Jedino što ti bar malo ublažuje fail je činjenica da je mb toliko sporo da je odmah jasno da se radi o grešci, osim ako se radi o nekim eksperimentalnim tehnologijama na područjima na kojima do sad nije uspješno uspostavljena ama baš nikakva komunikacija, iako tu mjerenje brzine baš i nema smisla.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
MrBlc kaže...

 Veličina slova koje označava prefiks je sve samo ne nevažna!

Ponekad je potrebno sagledati kontekst. Milibajti ne postoje. Isto tako, za mene su kilobajti još uvijek 1024 bajta, tako da si vjerojatno našao pogrešnoj osobi cjepidlačiti sa SI prefiksima. Ne doživljavam ti ja to previše. Sorry?

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 21:11 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up

Ovdje se ne radi o 'pišanju u dalj' niti cjepidlačenju, nego o vrlo jednostavnoj činjenici: ako već želiš nekoga podučiti nečemu što nije znao, onda je vrlo bitno dati mu potpuno točnu informaciju, a ne nonšalantno izjaviti nešto što nije točno (bez obzira da li je to u konkretnom slučaju nebitno), i onda se naći uvrijeđen kad tebe netko ispravi.

15 godina
odjavljen
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
rustweaver kaže...

Ponekad je potrebno sagledati kontekst. Milibajti ne postoje. Isto tako, za mene su kilobajti još uvijek 1024 bajta, tako da si vjerojatno našao pogrešnoj osobi cjepidlačiti sa SI prefiksima. Ne doživljavam ti ja to previše. Sorry?

Milibajt i milibit kao veličine fizikalno nemaju nikakvog smisla, ali milibit po sekundi itekako ima smisla (barem fizikalno).

 

Što se tiče priče 1000 vs. 1024, po SI sustavu je 1000 i mislim da su prefiksi ki, Mi, Gi, Ti... stvarno potrebni za uvesti reda i izbjeći lov u mutnom i nesporazume.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
neaktivan
offline
British Telecom ukida Dial-up

....

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Lancer Evolution X <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: British Telecom ukida Dial-up
MrBlc kaže...
rustweaver kaže...

Ponekad je potrebno sagledati kontekst. Milibajti ne postoje. Isto tako, za mene su kilobajti još uvijek 1024 bajta, tako da si vjerojatno našao pogrešnoj osobi cjepidlačiti sa SI prefiksima. Ne doživljavam ti ja to previše. Sorry?

Milibajt i milibit kao veličine fizikalno nemaju nikakvog smisla, ali milibit po sekundi itekako ima smisla (barem fizikalno).

 

Što se tiče priče 1000 vs. 1024, po SI sustavu je 1000 i mislim da su prefiksi ki, Mi, Gi, Ti... stvarno potrebni za uvesti reda i izbjeći lov u mutnom i nesporazume.

Međunarodni ured za mjere i utege, jedna od organizacija koja vodi brigu o SI sustavu, izričito navodi u brošuri iz 1998. godine i kasnijim brošurama da se SI prefiksi isključivo odnose na potencije broja 10 i da se ne smiju koristiti za potencije broja 2; za njih se obavezno koriste IEC prefiksi.

 

1999. godine IEC je donio standard s novim prefiksima za potencije broja 2, IEEE ih je 2003. prihvatio, a 2005. podigao na razinu punog standarda. U Europi su binarni prefiksi prihvaćeni u obliku harmonizacijskog dokumenta 2003. godine, a 2007. kao europski standard i pravno su obvezujući u svim članicama EU.

 

Korištenje malih i velikih slova kod SI prefiksa je također propisano - svi simboli prefiksa za potencije broja 10 manje od 0 pišu se malim slovom, dok se oni za potencije broja 10 veće od 0 pišu velikim slovom, s iznimkom deka (da, 101), hekto (h, 102) i kilo (k, 103). Sva imena prefiksa pišu se malim slovima, osim ako se nalazi na početku rečenice, kada se prvo slovo piše veliko.

 

Standardizirani binarni prefiksi (prema ISO/IEC 80000, koji ih je preuzeo iz IEC 60027 standarda) su kibi (Ki (K je veliko za razliku od kilo), 210), mebi (Mi, 220) , gibi (Gi, 230), tebi (Ti, 240), pebi (Pi, 250) i exbi (Ei, 260).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 23:53 (hrx).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice