Boeing ima laserski top protiv dronova

poruka: 14
|
čitano: 3.395
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Boeing ima laserski top protiv dronova".
15 godina
offline
Boeing ima laserski top protiv dronova

kompliciraju. sačivica i sačmarica su dovoljni. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova

Dok god čovijek odlućuje kada laser uništava ili ne onda je ok, da nebi gađalo pravi avion umjesto dronova. Dronovi blizu aerodroma mogu biti jako jako opasni. Ima i video kako je dron udario u krilo aviona.

 

 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
77ari kaže...

Dok god čovijek odlućuje kada laser uništava ili ne onda je ok, da nebi gađalo pravi avion umjesto dronova. Dronovi blizu aerodroma mogu biti jako jako opasni. Ima i video kako je dron udario u krilo aviona.

 

 

 Ma jel ? jesi pogledao video do kraja ?

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
16 godina
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
viper kaže...
77ari kaže...

Dok god čovijek odlućuje kada laser uništava ili ne onda je ok, da nebi gađalo pravi avion umjesto dronova. Dronovi blizu aerodroma mogu biti jako jako opasni. Ima i video kako je dron udario u krilo aviona.

 

 

 Ma jel ? jesi pogledao video do kraja ?

 Očito nije :D Donekle mi je jasno kad ljudi sheraju i "puše" ovaj clip koji je editiran tako da nema zadnjeg dijela clipa... Ali kad netko shera taj video kao "pravi" a u samom videu je objašnjeno kak je video NAPRAVLJEN onda mi je to fakat za posebnu kategoriju gluposti :)

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 16:46 (Berko).
14 godina
offline
Boeing ima laserski top protiv dronova

zasto to ne uvedu za ptice?

 
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
gmit kaže...

zasto to ne uvedu za ptice?

 Ili još bolje, za komarce...

scientia est potentia
9 godina
neaktivan
offline
Boeing ima laserski top protiv dronova

Compact Laser Weapons System, a kratica je gotovo sigurno CLaWS, zvučno i smisleno, kako Ameri vole nazivati svoje oružje

 

Definitivno jako zanimljiv uređaj i nešto što bi u budućnosti moglo koristiti i montirano na krovu zgrade ili kuće, ako dronovi postanu prevelika napast, što mi se čini vrlo moguće

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
77ari kaže...

Dok god čovijek odlućuje kada laser uništava ili ne onda je ok, da nebi gađalo pravi avion umjesto dronova. Dronovi blizu aerodroma mogu biti jako jako opasni. Ima i video kako je dron udario u krilo aviona.

 

 

Oštećenje bi sigurno izazvao, ali ovakvo ne. Vjerojatno ne bi imalo nikakav utjecaj na sami let aviona.

 

Prava opasnost je ako uleti u motor jer ga uništi (i ptica ga uništi). 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
protjeran
offline
Boeing ima laserski top protiv dronova

Oblozis dron alu folijom,staklom ili u ekstremnim slucajevima grafitom.Kad neko nesto hoce da uradi nema te tehnologije koja ce ga sprijeciti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2015 0:07 (Firef0X).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
77ari kaže...

Dok god čovijek odlućuje kada laser uništava ili ne onda je ok, da nebi gađalo pravi avion umjesto dronova. Dronovi blizu aerodroma mogu biti jako jako opasni. Ima i video kako je dron udario u krilo aviona.

 

 

 A što znači "čovijek" ?

 

15 godina
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
77ari kaže...

Dok god čovijek odlućuje kada laser uništava ili ne onda je ok...

Zanimljivo mi je kako se ljudi boje samostalnih strojeva i pouzdaju se jedino u ljude. Istovremeno, sve katastrofe koje su se desile (prirodne u to ne brojim) su bile izazvane isključivo čovjekovom voljom, nepažnjom, nemarom i sl. Avioni padaju, nuklearke se raspadaju, vlakovi sudaraju, brodovi se nasukavaju, dronovi bacaju bombe na gotovo svakodnevnoj bazi. Nisam još niti jednom čuo da je neki softver samovoljno donio odluku da napravi neku štetu. Uvijek je iza njega direktno ili indirektno ljudska volja. 

U tom smislu ja bih radije da laserom na aerodromu upravlja samostalni softver nego neki pospani i/ili potplaćeni i/ili neodgovorni djelatnik koji će samostalno donositi procjene koga ili što treba izroštiljati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
Firef0X kaže...

Oblozis dron alu folijom,staklom ili u ekstremnim slucajevima grafitom.Kad neko nesto hoce da uradi nema te tehnologije koja ce ga sprijeciti.

super a kak ces onda upravljati s njim ak je u foliji!?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
Firef0X kaže...

Oblozis dron alu folijom,staklom ili u ekstremnim slucajevima grafitom.Kad neko nesto hoce da uradi nema te tehnologije koja ce ga sprijeciti.

 Mislim da je več bila rasprava negdje o tome, zaključak je bio da još nema tog materijala koji ima 100% refleksiju, te da je i najmanji postotak prodora lasera dovoljan da uništi metu.

scientia est potentia
9 godina
protjeran
offline
Re: Boeing ima laserski top protiv dronova
zzXXy kaže...

super a kak ces onda upravljati s njim ak je u foliji!?

 

Neces ga zamotat kao peceno pile.

 

alien kaže...

 Mislim da je več bila rasprava negdje o tome, zaključak je bio da još nema tog materijala koji ima 100% refleksiju, te da je i najmanji postotak prodora lasera dovoljan da uništi metu.

 

I ne treba ti 100% refleksija, ogledala se koriste  u laserima i nisam cuo da se tako lako propale.Grafit se nemoze tek tako propaliti, a moguce ga je jeftino kupiti na netu u raznim oblicima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice