Bill Gates ponovno najbogatiji

poruka: 31
|
čitano: 8.089
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bill Gates ponovno najbogatiji".
11 godina
neaktivan
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

Ma ja pere u fondaciji novac, ne plaća porez...

Moj PC  
4 52 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

Smijesno zapravo, kada pogledas razliku u bogatstvu izmedu njih dvojice: 0,6.

Na prvu mislis si: "sitnica", kad ono vise nego sto bih zaradio u 500 zivota {#}

 

http://make-everything-ok.com/
Moj PC  
71 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji

ma te fondacije

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
12 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
bameg kaže...

Ovo je lista za neupućene ljude. Gates nikako ne može biti bogatiji od Rockfellera koji skupljaju pare već skoro 150 godina i imaju 500 milijardi dolara nafte samo u rezervi. A niti od Rothschilda koji 250 godina drže banke. Samo njihovo bogatstvo nije službeno i ne plaćaju poreze pa nisu na listi.

Ovdje se govori ko je najbogatiji čovjek a ne porodica ili već šta.

It's not how good you are, it's how good you want to be.
Moj PC  
35 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

Zastrašujuče je znati da postoje osobe na svijetu koje imaju tolika bogatstva, dok s druge strane na tu 1 osobu dolazi xyz onih koji nemaju ništa... Nije samo zastrašujuče nego i tužno :S...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
31 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
zerocool12 kaže...

Zastrašujuče je znati da postoje osobe na svijetu koje imaju tolika bogatstva, dok s druge strane na tu 1 osobu dolazi xyz onih koji nemaju ništa... Nije samo zastrašujuče nego i tužno :S...

jos je tuznije sto taj novac samo stoji jer je sa jednom tisucinkom osigurano 150 generacija za odlican zivot a mogli bi nahranit tolka usta, pronac ljekove za neizljecive bolesti, modernizirat zivot, izgradit svasta.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
shoT kaže...

Ma ja pere u fondaciji novac, ne plaća porez...

Terminalni stadij balkanitisa, zadnji trzaji su izvikivanje nacionalističkih parola i mahanje krunicom. Go die in fire.

 

Fascinantno da će se uvijek naći netko da pljuje po jednom od najvećih filantropa na svijetu - Stevo je bio toliko pohlepan da si je odredio plaću od 1$ samo da ne plaća porez na nju. Eto ga sad, 2m pod zemljom, satralo ga ono u što nije htio ulagati. Karma is bi*ch.

 

Gates je vjerojatno dao više novaca u dobrotvorne svrhe nego što je idućih 20 na listi dalo skupa.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
bameg kaže...

nije istina, i dalje su u vlasništvu nafte. Ne bi se oni toga nikad odrekli. Banke drže, kao i još puno kompanija.

 

@Artem nisam ja ni mislio na obitelji, slobodno istraži najbogatijeg od njih i vidjet ćeš da je Gates za njega siromah.

Kratkim pregledom interneta sam nasao da najbogatiji zivuci Rockefeller vrijedi otprilike $2,5 milijarde, a Rothschild $1,6 milijarde. Postoje tu jos spekulacije i nagadanja, ali nista ne premasuje $7-8 milijarde. Mislim da nije tako kako ti mislis, jer ne vidim razloga zasto nekog od njih ne bi uvrstili u listu. Jesu mozda najbogatiji kao obitelj, ali kao pojedinci nikako.

http://make-everything-ok.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 0:34 (Phill).
Moj PC  
3 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

Bill pokloni mi 0.1% od svog bogatstva da iducih 1000 godina moji potomci mogu uzivati u zivotu. {#}

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
16 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
Sum_of_all_fears kaže...
shoT kaže...

Ma ja pere u fondaciji novac, ne plaća porez...

Terminalni stadij balkanitisa, zadnji trzaji su izvikivanje nacionalističkih parola i mahanje krunicom. Go die in fire.

 

Fascinantno da će se uvijek naći netko da pljuje po jednom od najvećih filantropa na svijetu - Stevo je bio toliko pohlepan da si je odredio plaću od 1$ samo da ne plaća porez na nju. Eto ga sad, 2m pod zemljom, satralo ga ono u što nije htio ulagati. Karma is bi*ch.

 

Gates je vjerojatno dao više novaca u dobrotvorne svrhe nego što je idućih 20 na listi dalo skupa.

upravo to ja ne razumijem, zasto je tako tesko povjerovat da je covjek stvarno filantrop? on donira novac, eto donirao je 28 milijardi dolara, to je ogromna suma, vjerojatno se osjeca bolje kad to radi, a i radi da se i drugi osjecaju bolje.

16 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
Sum_of_all_fears kaže...

 

Gates je vjerojatno dao više novaca u dobrotvorne svrhe nego što je idućih 20 na listi dalo skupa.

 Nije, jer je treći na listi, Warren Buffet "darovao" čak pola svog bogatstva.
No sad mi nije jasno; nije li ovdje na početku godine pisalo da Gates POKLANJA
gotovo SVE što ima?
http://www.bug.hr/vijesti/gates-donira-95-imetka/121305.aspx
zar je već zaradio iznova najviše od sviju ili je ono bio običan PR?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
overhaul kaže...
 Nije, jer je treći na listi, Warren Buffet "darovao" čak pola svog bogatstva.

No sad mi nije jasno; nije li ovdje na početku godine pisalo da Gates POKLANJA
gotovo SVE što ima?
http://www.bug.hr/vijesti/gates-donira-95-imetka/121305.aspx
zar je već zaradio iznova najviše od sviju ili je ono bio običan PR?

To će nakon svoje smrti ili postepeno dati, neće sve odmah staviti u zakladu.

 

 

 

jos je tuznije sto taj novac samo stoji jer je sa jednom tisucinkom osigurano 150 generacija za odlican zivot a mogli bi nahranit tolka usta, pronac ljekove za neizljecive bolesti, modernizirat zivot, izgradit svasta.

 

Ne pronalaze se lijekovi tako da baciš novac na istraživače. Ako nahraniš jedna usta koja sama ništa ne rade, sutra ćeš opet ta usta i usta njegovog djeteta hraniti - rupa bez dna, samo eksponencijalno bi raslo i radio bi više štete čovječanstvu nego ikakvu korist.

Nemoraju on ništa izgraditi ni tebi ni meni, to su njihove pare, ti zaradi pa radi sa svojima šta hoćeš - i Bill Gates je započeo u garaži {#}

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 2:03 (njonji).
16 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
Colossus7 kaže...

Već je neko vrijeme poznato na što u stvari Bill  *donira* pare koje bi inače išle na porez.

 

 

 

 

 

 pa dobro što ste vi teoretičari zavjere navalili na tu kontrolu populacije kao na nekakav nacistički genocid i doživljavate kao čedomorstvo ili sterilizaciju?
Što bi sad trebalo biti strašno i demonično u tome da je ustanovljeno da zdravi i educirani roditelji imaju

manje djece? Ti bi radije živio na smeću bez vode i kanalizacije sa 15 (polu)braće i sestara, nepismen, bez mogućnosti školovanja
i velikom vjerojatnošću da umreš ti i polovica braće prije puberteta, a roditelji pak između 30 i 40. godine?
Ili misliš da Gatesu ne odgovara što si ti zdrav i dovoljno imućan da koristiš i plaćaš njegove Windowse i ostale proizvode i usluge?
Da je sebičan i ne tangira ga ničije zdravlje (poput ovog drugog, meksičkog tajkuna Carlosa)
i da mešetari tim parama da stekne političku moć, onda bi bio super?
Evo i tebi jedan youtube.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
20 4 hvala 1
14 godina
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

nekome je dosadno u noćnoj smjeni ,ha?

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Moj PC  
26 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
Kaj sad vise nisu dobri ljudi-reptili? xD Izadjite van malo, sunce je.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
7 4 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
dzelo kaže...

 

Odabrao Đelo Hadžiselimović? {#}

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
21 0 hvala 0
12 godina
online
Bill Gates ponovno najbogatiji

A uvijek je netko nekog iskorištavao... Ako na svijetu imaš 100 tona "nečega" strateški važnog, nastojiš to pokupiti svom "čoporu"...

Gledao sam dokumentarac gdje su rekli kada bi svi trošili kao zapadnjaci (naftu, plin, pamuk, svilu, hranu, drvnu masu, minerale...), trebale bi nam još dvije kugle zemaljske.

On topic, Gates će, kako je kolega rekao, davati lovu pomalo.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
bameg kaže...
77ari kaže...

Ta kompanija zaradi 38 milijardi dolara, ali moraš shvatiti da on ne može dobiti sve, dio novca mora ostati u kompaniji jedan dio njemu, a da ne govorimo da ta kompanija sigurno ima jako puno dionićara koji uzimaju jedan dio zarade.

 

shvaćam ja puno više nego ti, tema je predugačka da ovdje iznesem sve. Moraš shvatiti da oni nemaju samo jednu bušotinu, već tisuće. Tih 38 milijardi pomnoži sa 150 godina, dodaj imovinu bušotina, zatim banke, pa sve ostale kompanije. I nakon što sve to izračunaš, ako dobiješ da najbogatiji Rockfeller ima manje novaca od Todorića, ja izgradim spomenik tvojoj genijalnosti. Daj malo pameti ljudi u glavu, pa nije ovo vrtić.

prvo jedan rockfeller ne posjeduje 100% vlasnistva na busotinu kao ni na kompaniju, ima njih hrpa kao i hrpa dionicara. to se sve dijeli na njih. tako mozes rec i za gatesa onda, pogledaj zaradu microsofta na godinu, onda pogledaj sve zaklade koje vodi, ostale firme. pojedinacno je bill gates najbogatiji covjek na svijetu, necu sad ulazit kolko neki rockfeller pojedinacno ima, ili koliko je imo u povjesti prije.

Moj PC  
6 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
RaNzO kaže...

Poanta je u tome što Rockefelleri, Rothschildi i još par bankarskih familija drže kompletni bankarski sustav svijeta, što znači da su direktni, ili indirektni vlasnici svega, npr. tvojeg, ili stana tvojeg prijatelja kojeg je uzeo na kredit...a kad ga otplati, će jednoj od tih familija direktno dati masu 000 deviza...i tako svi poslovni i privatni korisnici diljem svijeta, pa isto tako i Bill Gates i sve njegove firme i zaklade.

Kakve to veze ima s ovom ljestvicom?

 

Ova Forbes-ova ljestvica se gleda prema vrijednosti imovine, a ne prema bankovnom računu.

 

A i Gates nije samo materijalno bogat, pogledaj koliko je donirao u humanitarne svrhe.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
mar123 kaže...
bameg kaže...
77ari kaže...

Ta kompanija zaradi 38 milijardi dolara, ali moraš shvatiti da on ne može dobiti sve, dio novca mora ostati u kompaniji jedan dio njemu, a da ne govorimo da ta kompanija sigurno ima jako puno dionićara koji uzimaju jedan dio zarade.

 

shvaćam ja puno više nego ti, tema je predugačka da ovdje iznesem sve. Moraš shvatiti da oni nemaju samo jednu bušotinu, već tisuće. Tih 38 milijardi pomnoži sa 150 godina, dodaj imovinu bušotina, zatim banke, pa sve ostale kompanije. I nakon što sve to izračunaš, ako dobiješ da najbogatiji Rockfeller ima manje novaca od Todorića, ja izgradim spomenik tvojoj genijalnosti. Daj malo pameti ljudi u glavu, pa nije ovo vrtić.

prvo jedan rockfeller ne posjeduje 100% vlasnistva na busotinu kao ni na kompaniju, ima njih hrpa kao i hrpa dionicara. to se sve dijeli na njih. tako mozes rec i za gatesa onda, pogledaj zaradu microsofta na godinu, onda pogledaj sve zaklade koje vodi, ostale firme. pojedinacno je bill gates najbogatiji covjek na svijetu, necu sad ulazit kolko neki rockfeller pojedinacno ima, ili koliko je imo u povjesti prije.

 

.Evo malo humora :) oznacio sam timeline

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xbp6umQT58A
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 15:26 (Colossus7).
14 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
vrx kaže...

nekome je dosadno u noćnoj smjeni ,ha?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xbp6umQT58A
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji

Gle Rockefeleri su familija, imaju zajedno jako puno para ali ni jedan pojedinac nema neko pre veliko bogastvo mislim da je netko spomenuo da naj bogatiji ima 2 milijarde dolara. 

Todorić ima oko 4  milijarde kuna (tako je bilo na televiziji).

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
 
4 3 hvala 0
15 godina
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

dali mi ovdje raspravljamo o najbogatijoj kompaniji, najmocnijoj obitelji, najbogatijoj obitelji ili najbogatijem pojedincu? jer to su vam razlicite stvari. najmocnija obitelj vjerojatno i je rockfeller, najbogatija kompanija iskreno neznam koja je. najbogatiji pojedinac je zasigurno gates, jer vi sto kazete da je neki rockfeller jos niste nigdje iznjeli dokaz gdje to pise da on im vise od 70 milijardi dolara, znaci samo on. sto se tice todorica on ima 4 milijarde KUNA, znaci niti jednu milijardu dolara, uopce ne spada u 50 najbogatijih na svijetu a kamoli nesto drugo, a sad o vrijednosti agrokora i njegovoj moci nebi, jer on je jedan od najmocnijih ljudi na balkanu i vjerujem da kontrolira nasu vladu.

Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
lebo1 kaže...

Ja sam čuo da Todorić sprema ponudu za preuzimanje kontrolnog paketa dionica Microsofta, naravno u slučaju ako mu propadne opet sa Mercatorom... Koji ste vi likovi, kako todorić ne može biti najbogatiji (na planeti) kad u zemlji koju je on opljačkao (uglavnom) zadnjih 20-tak godina, a zaboravili ste da je on (u biti glava njegove obitelji tj. negovog dede pradedo pa još prije njega nekoliko koljena) čekao od 7 (sedmog) stoljeća državu u koju će moći pljčkati, i samo da je svaki dnevno ostavio po 20 kn (u švicarcima) uz složeno ukamaćivanje (za to vrijeme vladajućih 8,65 %) složeno ukamćivanje pomnoži (dnevni obračun kamata) puta godine ...Kakav bill i rockfeller i njihove bušotine i prozori, pa bill i sad kada ide na put (pogotovo u afriku) nosi paket jane, to mu je najbolja voda koju je pio, a bar je se on vode napio (voli popit - zavirit u čašu). Ja mislim da sam vam sada pomogao da sagledate bogatstvo jednog domaćeg tajkuna, da ga uzmete u obzir kad drugi put budete sastavljali liste najbogatijih i, zašto ne, najpoštenijih osoba u svijetu. Nemojte se više prepirati o tome ko je najbogatiji, ajde ovu godinu je bill, iduću recimo ivica, pa marica...{#} 

Ja se unaprijed ispričavam ako sam bio malo neozbiljan u ovako važnoj i napetoj temi, pogotovo pred skori ulazak RH u eU, i po pitanju manjina možda sam malo bio oštar prema njima pa se ispričavam je su tajkuni manjina i trebaju biti ravnopravni sa većinom, ne smiju trpiti ugnjetavanje većine.

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji

Daj ljudi smirite se, Bill ima love da kupi cijelu Hrvatsku i još pola Balkana. Ta cifra šta nam oni prikazuju je sigurno puno manja od stvarnog iznosa, jer nitko ne može znati šta on sastrane ima, u koje poslove sastrane je uložio pare, koliko je digao od toga, gdje drži svu tu lovu, itd. Ima on puno više nego šta tu piše.

 

Puknem se smijati kad idete uspoređivati nekoga sa ovih prostora i prave bogataše na svijetu. Ovi naši ne bi bili ni stavljeni na rang listu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2013 13:41 (crash11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

jel se sjecate one liste kad su istrazivali imovinu nasih politicara? ono, bili su prosjecni a na kraju se ispostavi da milijuni im sjede na nekim racunima i imaju neznam sto. tako vjerojatno i gates i svi oni.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

Au jes tema pršti znanstvenicima... sve je puno sa "znam ja bolje nego ti misliš da znaš".

{#}

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
11 3 hvala 0
16 godina
offline
Bill Gates ponovno najbogatiji

Da je rođen u RH prodavao bi kalkulatore na placu {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
Sum_of_all_fears kaže...

 

Fascinantno da će se uvijek naći netko da pljuje po jednom od najvećih filantropa na svijetu - Stevo je bio toliko pohlepan da si je odredio plaću od 1$ samo da ne plaća porez na nju. Eto ga sad, 2m pod zemljom, satralo ga ono u što nije htio ulagati. Karma is bi*ch.

 

Gates je vjerojatno dao više novaca u dobrotvorne svrhe nego što je idućih 20 na listi dalo skupa.

 

Tek toliko da vidiš koliko si u krivu. Nemaju baš svi potrebu na sva zvona objavljivati svoje filantropske aktivnosti.

 

 

Think.
16 godina
offline
Re: Bill Gates ponovno najbogatiji
ChrisB kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

 

Fascinantno da će se uvijek naći netko da pljuje po jednom od najvećih filantropa na svijetu - Stevo je bio toliko pohlepan da si je odredio plaću od 1$ samo da ne plaća porez na nju. Eto ga sad, 2m pod zemljom, satralo ga ono u što nije htio ulagati. Karma is bi*ch.

 

Gates je vjerojatno dao više novaca u dobrotvorne svrhe nego što je idućih 20 na listi dalo skupa.

 

Tek toliko da vidiš koliko si u krivu. Nemaju baš svi potrebu na sva zvona objavljivati svoje filantropske aktivnosti.

 

 

 Jah okej ali to je Apple insider tekst iz usta Jobsove žene, if YOu know what I mean...
(no dao sam ti anonimno thumbs up, jer sam ipak optimist i vjerujem u njegov altruizam i skromnost ;) )

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 21:28 (overhaul).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice