Baloni za afrički Internet

poruka: 17
|
čitano: 3.930
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Baloni za afrički Internet".
16 godina
neaktivan
offline
Baloni za afrički Internet
Zanimljiva ideja. Nadam se da neće biti neko baterijsko napajanje, nego solarno!
0100001001101111011010100110000101101110
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Baloni za afrički Internet

Meni wifi slabo radi već na manje od 20 metara, kakve odašiljače onda trebaju ove pristupne točke za 20 kilometara...? Zar nije ograničen i broj kanala na 16 ili tako nešto?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Baloni za afrički Internet

net u okružju korištenja mobitela od cca 10 dolara komad a pokriva potrebe jednog sela.. {#}

 

Gugl,izmisli neš korisno..{#}

 
1 10 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Baloni za afrički Internet
redneck kaže...

net u okružju korištenja mobitela od cca 10 dolara komad a pokriva potrebe jednog sela.. {#}

 

Gugl,izmisli neš korisno..{#}

 ajd ne kenjaj, svaka akcija s ciljem da se pokrene ona crna rupa danasnjeg svijeta je hvale vrijedna, najlakse je samo pljuvat.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Baloni za afrički Internet
DigiMagic kaže...

Meni wifi slabo radi već na manje od 20 metara, kakve odašiljače onda trebaju ove pristupne točke za 20 kilometara...? Zar nije ograničen i broj kanala na 16 ili tako nešto?

Wifi sa odgovarajućom opremom i sa direktnom linijom vidljivosti između dva uređaja može potegnuti i par stotina kilometara...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Long_Range_WiFi

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2013 17:07 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Baloni za afrički Internet

Mda, (hvala na linku) no to zahtjeva posebne antene, pojačala i napajanje na oba kraja. Tekst naprotiv govori o pokrivanju tisuća četvornih kilometara uz minimalni trošak i jeftine Android mobitele. Izgleda mi da ili cijela zamisao nema smisla ili fali u tekstu neka ključna informacija. 'Minimalni trošak' recimo nije definiran. {#} Sumnjiv je i ovaj balon na slici koji nema nikakav vidljivi pogon da ga održi na mjestu. Sve u svemu, čudna priča...

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Baloni za afrički Internet
R4sput1n kaže...
redneck kaže...

net u okružju korištenja mobitela od cca 10 dolara komad a pokriva potrebe jednog sela.. {#}

 

Gugl,izmisli neš korisno..{#}

 ajd ne kenjaj, svaka akcija s ciljem da se pokrene ona crna rupa danasnjeg svijeta je hvale vrijedna, najlakse je samo pljuvat.

Vidim da imaš saznanja o situaciji u Africi..{#}

Jel ti palo na pamet,da je tamo jednostavno nemoguće organizirati stabilno društvo bez stalnih sukoba,ratovanja i ubijanja..??vjerovatno ne znaš..

 

Elementarni problem je i doprema životno važnih potrepština,a svaki Warlord se trudi,bilo kakvu inozemnu investiciju skrenuti u svoj džep,ne računajući mito koje se podrazumijeva..

 

ne postoji mogućnost osnivanja stabilnog društva koje će se razvijati,a time i pokrenuti ekonomiju,a ti tu gnojiš o bežičnom internetu??

 

Treba tebi dati laptop i pristup net-u,nakon što nisi jeo barem 2 tjedna,pa ćemo vidjeti koliko si zainteresiran..

 

Čuj internetom pokrenuti crnu rupu Afričkog problema..daj se saberi..{#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Baloni za afrički Internet
redneck kaže...

Vidim da imaš saznanja o situaciji u Africi..{#}

Jel ti palo na pamet,da je tamo jednostavno nemoguće organizirati stabilno društvo bez stalnih sukoba,ratovanja i ubijanja..??vjerovatno ne znaš..

 

Elementarni problem je i doprema životno važnih potrepština,a svaki Warlord se trudi,bilo kakvu inozemnu investiciju skrenuti u svoj džep,ne računajući mito koje se podrazumijeva..

 

ne postoji mogućnost osnivanja stabilnog društva koje će se razvijati,a time i pokrenuti ekonomiju,a ti tu gnojiš o bežičnom internetu??

 

Treba tebi dati laptop i pristup net-u,nakon što nisi jeo barem 2 tjedna,pa ćemo vidjeti koliko si zainteresiran..

 

Čuj internetom pokrenuti crnu rupu Afričkog problema..daj se saberi..{#}

Totalno ocekivani odgovor od tutleka poput tebe. Extreman natalitet, korupcija, gospodarska zaostalost, glad, bolestine, etnicka mrznja, ratovi,... sve su to samo posljedice, njihov najveci problem je totalna neobrazovanost i zaostalost drustva.

 

a od te humanitarne pomoci cesto vise zla nego koristi, primjera koliko hoces, evo samo jedan iz odlicnog dokumentarca kojeg sam nedavno sasvim slucajno ulovio na satelitu:

slika 1 - xy ratarsko-sakljupacko pleme u subsaharskoj africi

slika 2 - extremna susa, pa glad, bolestine... i kako to dalje ide

slika 3 - naravno nasli se xy humanitarci te uz pomoc vise ni sam neznma kakvih sve ne donacija organizirali visegodisnji humanitarni program u vidu dostave hrane, lijekova i osnovnih zivotnih potrebstina.

slika 4 -  program je skoro pri kraju a u plemenu vise nitko skoro nista ne obradjuje, prakticki je sve zapusteno, cak su prestali s tradiconalnom proizvodnjem orudja, izradjuju jos samo nakit. uglavnom sve sta vidim da jos aktivno rade je da bubnjaju i plasu oko vatre - jer cemu se zamarat, sve sto treba donjet ce "velika ptica"

 

Vise bi njima vrijedila samo jedna skola, nekoliko sposobnih ucitelja (oni kojih ih ne bi samo sopali s glupostima o Bogu, kraljevstvu nebeskom i apstinenciji) s par racunala spojenih na net, nego neznam koliko tona hrana, lijekova, pokrivaca... sto su oni njima poslali u "pomoc."

 

 

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2013 20:32 (R4sput1n).
11 godina
protjeran
offline
Baloni za afrički Internet

Uskoro ti baloni dolaze u Hrvatsku jer kad u africi počne iznenadna pjescana oluja sva ce sela u hrvatskoj biti pokrivena internetom :p

www.mmo-balkan.com/forum
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Baloni za afrički Internet
R4sput1n kaže...
redneck kaže...

Vidim da imaš saznanja o situaciji u Africi..{#}

Jel ti palo na pamet,da je tamo jednostavno nemoguće organizirati stabilno društvo bez stalnih sukoba,ratovanja i ubijanja..??vjerovatno ne znaš..

 

Elementarni problem je i doprema životno važnih potrepština,a svaki Warlord se trudi,bilo kakvu inozemnu investiciju skrenuti u svoj džep,ne računajući mito koje se podrazumijeva..

 

ne postoji mogućnost osnivanja stabilnog društva koje će se razvijati,a time i pokrenuti ekonomiju,a ti tu gnojiš o bežičnom internetu??

 

Treba tebi dati laptop i pristup net-u,nakon što nisi jeo barem 2 tjedna,pa ćemo vidjeti koliko si zainteresiran..

 

Čuj internetom pokrenuti crnu rupu Afričkog problema..daj se saberi..{#}

Totalno ocekivani odgovor od tutleka poput tebe. Extreman natalitet, korupcija, gospodarska zaostalost, glad, bolestine, etnicka mrznja, ratovi,... sve su to samo posljedice, njihov najveci problem je totalna neobrazovanost i zaostalost drustva.

 

a od te humanitarne pomoci cesto vise zla nego koristi, primjera koliko hoces, evo samo jedan iz odlicnog dokumentarca kojeg sam nedavno sasvim slucajno ulovio na satelitu:

slika 1 - xy ratarsko-sakljupacko pleme u subsaharskoj africi

slika 2 - extremna susa, pa glad, bolestine... i kako to dalje ide

slika 3 - naravno nasli se xy humanitarci te uz pomoc vise ni sam neznma kakvih sve ne donacija organizirali visegodisnji humanitarni program u vidu dostave hrane, lijekova i osnovnih zivotnih potrebstina.

slika 4 -  program je skoro pri kraju a u plemenu vise nitko skoro nista ne obradjuje, prakticki je sve zapusteno, cak su prestali s tradiconalnom proizvodnjem orudja, izradjuju jos samo nakit. uglavnom sve sta vidim da jos aktivno rade je da bubnjaju i plasu oko vatre - jer cemu se zamarat, sve sto treba donjet ce "velika ptica"

 

Vise bi njima vrijedila samo jedna skola, nekoliko sposobnih ucitelja (oni kojih ih ne bi samo sopali s glupostima o Bogu, kraljevstvu nebeskom i apstinenciji) s par racunala spojenih na net, nego neznam koliko tona hrana, lijekova, pokrivaca... sto su oni njima poslali u "pomoc."

 

 

E da, o tome mi je bas pricao jedan lik sto je bio u misiji tamo, samo je on to govorio više kao o dobroj stvari. Rekao je da jedan dan im nije uspijela stići riža od UN-a, i taj dan niš u selu nisu jeli, doslovno su im rekli tamo "nema veze, jest ćemo sutra dok stigne"... On se tome divio kako su oni opusteni,no meni se to zgadilo, jbt. ak se ne potrudis za sebe što si onda? :S

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Baloni za afrički Internet
DeathBringer12 kaže...

Uskoro ti baloni dolaze u Hrvatsku jer kad u africi počne iznenadna pjescana oluja sva ce sela u hrvatskoj biti pokrivena internetom :p

 

 

baloni se nalaze na visini od dvadesetak kilometara..{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2013 23:15 (TalaxY).
14 godina
offline
Baloni za afrički Internet

Zar Pirate Bayov server nije na jednom takvom balonu? {#}

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Baloni za afrički Internet
Diablo86 kaže...

Zar Pirate Bayov server nije na jednom takvom balonu? {#}

Dah, njihovi kruže u orbiti.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
11 godina
protjeran
offline
Re: Baloni za afrički Internet
R4sput1n kaže...

Totalno ocekivani odgovor od tutleka poput tebe. Extreman natalitet, korupcija, gospodarska zaostalost, glad, bolestine, etnicka mrznja, ratovi,... sve su to samo posljedice, njihov najveci problem je totalna neobrazovanost i zaostalost drustva.

 

a od te humanitarne pomoci cesto vise zla nego koristi, primjera koliko hoces, evo samo jedan iz odlicnog dokumentarca kojeg sam nedavno sasvim slucajno ulovio na satelitu:

slika 1 - xy ratarsko-sakljupacko pleme u subsaharskoj africi

slika 2 - extremna susa, pa glad, bolestine... i kako to dalje ide

slika 3 - naravno nasli se xy humanitarci te uz pomoc vise ni sam neznma kakvih sve ne donacija organizirali visegodisnji humanitarni program u vidu dostave hrane, lijekova i osnovnih zivotnih potrebstina.

slika 4 -  program je skoro pri kraju a u plemenu vise nitko skoro nista ne obradjuje, prakticki je sve zapusteno, cak su prestali s tradiconalnom proizvodnjem orudja, izradjuju jos samo nakit. uglavnom sve sta vidim da jos aktivno rade je da bubnjaju i plasu oko vatre - jer cemu se zamarat, sve sto treba donjet ce "velika ptica"

 

Vise bi njima vrijedila samo jedna skola, nekoliko sposobnih ucitelja (oni kojih ih ne bi samo sopali s glupostima o Bogu, kraljevstvu nebeskom i apstinenciji) s par racunala spojenih na net, nego neznam koliko tona hrana, lijekova, pokrivaca... sto su oni njima poslali u "pomoc."

 

 

 o čemu sam ja pričao nego vrlo poznatim problemima u Africi..mujo jedan..

 

Što nabrajaš očigledno??Ideš detaljnijje navesti ono što ja rekoh??..dobro..

 

Upravo si potvrdio sve ono na što sam aludirao..

 

E sad zamisli njihov nivo,platežnu moć i odjednom kako koriste internet,a skoro 100% je nepismeno..halo???

 

Prvo se uči abeceda..

 

I ne govorim o korjenu problema,nego o tome,da ne možeš odjednom skočiti na desetu stepenicu..

 

I što bi onda oni sa tim znanjem??

 

Što ćeš ti sa svojim "znanjem" ,a država ti je u rasulu??

 

I u kojem smislu bi im korištenje net-a pomoglo,a osnovna struktura društva ne funkcionira..Ista stvar kao eskimima prodavati led

 

O maštanju znaš puno,ali ekonomske zakonitosti ti niti mrvu nisu poznate..{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Baloni za afrički Internet
DigiMagic kaže...

Meni wifi slabo radi već na manje od 20 metara, kakve odašiljače onda trebaju ove pristupne točke za 20 kilometara...? Zar nije ograničen i broj kanala na 16 ili tako nešto?

 

Evo uskoro cijeli centar Zagreba na WiFiaju besplatnom... a veći je od 20m.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
11 godina
protjeran
offline
Re: Baloni za afrički Internet
12 godina
neaktivan
offline
Baloni za afrički Internet

 

Slično nešto razvijaju kod nas: dr.sc.Bojan Pečnik, projekt "Hipersfera", tehnološki park ili štoveć kod Čakovca.

 

Bio na predavanju prošle godine.

 

Ludo...

 

http://www.hipersfera.hr/

 

Mladi fizičar i biznismen u Zagrebu stvaraju izum koji će pokoriti svijet

 

Projekt "Hipersfera" predstavljen u Londonu

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice