AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

poruka: 16
|
čitano: 4.577
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2".
14 godina
neaktivan
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Gdje ima dima ima i vatre. Samo nek ih kazne, dobro dođe koja kuna u proracun.

Ionako nas sva trojica kradu gdje stignu i mogu. Nek i njima netko bar malo stane na rep {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Oho jel to zafalilo para u budzetu...ista praksa znaci kao i u Bosni, kad zafali para inspekcijama put pod noge...

Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Sve je to super i sve je za 5, no ja se naviše bojim načina na koji će operateri nadoknaditi gubitke...

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Ma sve je to svirenje ku*cu. Pročitao sam cijeli tekst i tamo stoji da se mogu slikati ako nemaju 'zviždača'...a nemaju ga... {#}

Čvarci su bomboni od svinje
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Mene uvijek fascinira jedna stvar. Drzava naplacuje globu, tj uzima si novac, a sto je sa korisnicima koji su tu u stvarnosti osteceni? To kaj buju operateri platili milione kn globa mi kao korisnici nemamo ama bas nista. Zasto ne natjeraju operatere da na neki nacin obestete prevarene korisnike?

 

I drugo. Zivo me zanima kada udjemo u EU, ako bu ova jos postojala, koliko vremena ce trebati operaterima da nam uvedu istu cijenu roaminga kao sto je to sada u EU. Vec vidim plakanje i kukanje kako im treba vremena (barem godinu dana) da preprave software itd.

 

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2
malina22 kaže...

Oho jel to zafalilo para u budzetu...ista praksa znaci kao i u Bosni, kad zafali para inspekcijama put pod noge...

To ti je isto ko sta panduri cesce zaustavljaju aute pri kraju mjeseca - skupljaju za place :P

Informaticki casopis Bug se na web stranicama sve manje bavi informatikom, a sve vise gadgetima i televizijom. Uzas.
15 godina
online
Re: AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2
Drazen kaže...

Mene uvijek fascinira jedna stvar. Drzava naplacuje globu, tj uzima si novac, a sto je sa korisnicima koji su tu u stvarnosti osteceni? To kaj buju operateri platili milione kn globa mi kao korisnici nemamo ama bas nista. Zasto ne natjeraju operatere da na neki nacin obestete prevarene korisnike?

 

I drugo. Zivo me zanima kada udjemo u EU, ako bu ova jos postojala, koliko vremena ce trebati operaterima da nam uvedu istu cijenu roaminga kao sto je to sada u EU. Vec vidim plakanje i kukanje kako im treba vremena (barem godinu dana) da preprave software itd.

 

Pa to je bar jasno. U slucaju da operateri plate kaznu, korisnici (potrosaci) se trebaju udruziti u podizanju gradjanske tuzbe i trazenju odstete od operatera.

14 godina
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Uh šta svi najednom rade punom parom...

 

Treba organizirati izbore svaka 2 mjeseca, pa bi se možda nešto i radilo u ovoj državi..{#}

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2
Drazen kaže...

Mene uvijek fascinira jedna stvar. Drzava naplacuje globu, tj uzima si novac, a sto je sa korisnicima koji su tu u stvarnosti osteceni? To kaj buju operateri platili milione kn globa mi kao korisnici nemamo ama bas nista. Zasto ne natjeraju operatere da na neki nacin obestete prevarene korisnike?

 

I drugo. Zivo me zanima kada udjemo u EU, ako bu ova jos postojala, koliko vremena ce trebati operaterima da nam uvedu istu cijenu roaminga kao sto je to sada u EU. Vec vidim plakanje i kukanje kako im treba vremena (barem godinu dana) da preprave software itd.

 

 

tvoje razmisljanje i zelje su apsolutno pravedne i iskrene, ali one nemaju veze s realnoscu...drzava vodi sve i drzavi idu novci, te nema nikakvog nacina da se fizicke osobe obestete. No to u vezi para budi svijestan da je proracun nacelno nas zajednicki, te da ga koristimo svi zajedno; vrtici, skole, infrastruktura, place ogromnog broja stanovnistva....barem bi tako stvari trebale funkcionirati, a pitanje je drugo kako i da li funkcioniraju! Sto se tice postupka smatram da ce biti ili zaustavljen na sudu ili istraga nece dati rezultate, te ce sve to trajati tocno do parlamentarnih izbora, da se osvoji jos koji glas od pokradene raje...preveliki su to igraci i prevelik je to DEAL drzave i operatera da bi ikome od njih odgovarala "pravda". Mozda se na kraju pokaze suprotno, a u tom slucaju ja bih bio najsretniji covjek jer bi mi se na trenutak vratilo povjerenje u institucije drzave...sve do tad razmisljanje je apsolutno suprotno, uzrokovano svakodnevnom bijedom koju vidim oko sebe i na koju ne mogu utjecati. -.-
Oko mene pijani drugari, a ja samo tebe dozivam....
13 godina
neaktivan
offline
Re: AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2
bocic kaže...

Ma sve je to svirenje ku*cu. Pročitao sam cijeli tekst i tamo stoji da se mogu slikati ako nemaju 'zviždača'...a nemaju ga... {#}

 

Što ti to vrijedi kad ga očito nisi shvatio, pročitaj još jednom, bit ćeš pametniji!

 

Za sve ostale:

pisalo je da proces dokazivanja kartela traje 3x duže ukoliko nema zviždaća, tj. traje u prosjeku od 1,5-2 godine, ali itso tako treba znati, da firma koja prizna ili razotkrije kartel najčešće bude oslobođena kazne, ili ona bude trastično smanjena. Kazna iznosi do 10% prihoda iz godine ranije!

16 godina
neaktivan
offline
Re: AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2
Ivan1902 kaže...
pisalo je da proces dokazivanja kartela traje 3x duže ukoliko nema zviždaća, tj. traje u prosjeku od 1,5-2 godine, ali itso tako treba znati, da firma koja prizna ili razotkrije kartel najčešće bude oslobođena kazne, ili ona bude trastično smanjena. Kazna iznosi do 10% prihoda iz godine ranije!

Ono što ti nije pisalo je da je ovo nemoguće dokazati bez nekoga tko će propjevati. Zar misliš da se to stavlja na papir? Da se za ovako što rade službeni sastanci? Ako su se već dogovarali za cijene, onda će se dogovoriti i da svi glume gljive na sudu, jer dokaza neće biti, a fiškale ionako plaćaju stalno.

 

Ukoliko se, pak, nisu dogovarali, onda se ne moraju brinuti. S obzirom na to kako je sročen tekst, očito nema nikoga tko će propričati (barem zasad), pa sam poprilično uvjeren da tu neće biti ništa, posebno što znamo u kakvoj državi živimo.

 

P.S. Probaj i ti ponekad razmisliti o onom što pročitaš (kad se već voliš praviti pametan i vrijeđati druge), bit će ti bolje u životu...

Čvarci su bomboni od svinje
14 godina
neaktivan
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

U slucaju da bi propjevali, to bi moigao biti Tele2. Oni jedini nisu ništa demantirali vec samo šute.

I ne samo to, oni ionako u cijelom slucaju placaju najmanju kaznu.

 

Tko zna, vidjet cemo.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2
alen-c kaže...

U slucaju da bi propjevali, to bi moigao biti Tele2. Oni jedini nisu ništa demantirali vec samo šute.

I ne samo to, oni ionako u cijelom slucaju placaju najmanju kaznu.

 

Tko zna, vidjet cemo.

Specifično kod ovog slučaja je to što su u igri samo tri firme, a ovakve se stvari dogovaraju isključivo na najvišem nivou. Dakle, nema nekih manjih koji bi mogli propjevati, nekakav srednji management i slično, a nema ih ni puno da računaš da će netko zinuti. Lako ti je kad ih je 20-ak manjih firmi u priči, onda puno lakše nađeš nekoga tko će se izlajati. Ovo, kao ni građevinare, neće moći dokazati bez zviždača, a ljudi koji su uključeni u eventualno dogovaranje predobro zarađuju da bi imali savjest (ako me razumiješ).

 

Uostalom, tko može reći da nisu špijunirali jedni druge i na taj način došli do odluke da će oni napraviti isto? Bilo je dosta 'ekskluzivnih' akcija s kojima su kretali gotovo istovremeno, ponekad i u isti dan, dok su za neke druge opcije čekali i po godinu dana kako bi se zaboravilo na istu akciju drugog operatera da ne ispadne da kopiraju.

 

Iskreno, lako je moguće da su dogovorili. Jesu li? Ne znam, neka iz AZTN-a utvrde ako imaju kako, no u ovako uskom krugu uključenih sumnjam da će naći nekoga tko će propjevati. Usput, izbori su pred nama pa se i Spevecka i Bajić i Samodol zadnjih mjeseci trude ostaviti dojam da nešto rade kako bi preživjeli smjenu vlasti. Čim prođu izbori mnoge će se stvari stišati...

 

P.S. Zar nije sumnjivo da npr. gotovo nikada nisu istraživali pekarsku industriju za kartel, a kada bi se i pokrenula priča brzo bismo doznali da za to 'nema dokaza'...

Čvarci su bomboni od svinje
14 godina
neaktivan
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Tko zna šta ce biti. Sasvim je moguce da je to jedna od predizbornih fora.

Kopiranje jednih drugih je stvarno vidljivo vec dugo vrijeme, ali kopiranje je toliko uspješno i istodobno i u previše slucajeva da bi se to događalo slucajno.

Gotovo sam siguran da se tu radi o dogovorima, posebno između Vip-a i T-Mobile-a, to su sijamski blizanci {#}

Toplo se nadam da ce ih stisnuti i da ce netko propjevati, makar znam da je takav razvoj događaja bliži snovima nego realnosti.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2

Imajmo ovo na umu kada raspravljamo o cijenama hardvera i namirnica općenito.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AZTN protiv HT-a, Vipneta i Tele2
alen-c kaže...

U slucaju da bi propjevali, to bi moigao biti Tele2. Oni jedini nisu ništa demantirali vec samo šute.

I ne samo to, oni ionako u cijelom slucaju placaju najmanju kaznu.

 

Tko zna, vidjet cemo.

vidiš vidiš...znači Tele2 ne može steći drugačije pare pa si je našao nekog iz AZTN-a i riskira ovih bijednih par milijunčića da zada junački udarac konkurenciji {#} E pa ako ovo nije uvezena zapadna demokracija, ne znam što je {#}

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice