U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

poruka: 24
|
čitano: 3.881
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po".
9 godina
protjeran
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Klokanska demokracija.

Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

OK, otkrili ga, al zasto ga ima posjecivati policija, sta je to covjek nezakonito uradio?

 

Neka posjeti policija i tvorce AES algoritma, jbg i oni su im napravili stetu, nezakonite radnje se enkripcijom prikrivaju pa bi bio red i da se njih upita kako ih nije bilo stid izmisliti tako nesto! 

 
18 0 hvala 0
10 godina
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Hm, treba vidjeti dal' je navodno njegovo bogatstvo stečeno nezakonito. Ak' je, ah, onda, sorry buraz, zna se kaj slijedi...Suđenje, ćorka, robija...

Al' opet ak' je on stvarao virtualnu valutu, kad nije bila to uopće poznato, kako onda da imamo zakon koji bi to njegovu aktivnost ili čin, stavio iza zakona???

O.K., ak' je gomilao lovu, a nije plaćao porez, onda se opet zna kaj slijedi...

 

Najbolje da se dogovori sa ekipom kaj predstavlja zakon, da plati naknadno porez, a i njemu bude nakon toga ostali silni milijuni....

 

Njegovo priznanje? Pa, možda ga mogu osuditi i ako postoji samo zatvoren krug indicija...

 

Hm, ak je već stvorio nešto revolucionarno, zašto onda nije išao se legalno na osnovu toga bogatiti?

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Sad satoshije moram prestat nazivat satoshijima? :(

Pzkpfw, ak sam dobro skuzio on ce te bitcoine dobiti tek 2020. godine.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 12:51 (zerocool12).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
Gh0sT kaže...

OK, otkrili ga, al zasto ga ima posjecivati policija, sta je to covjek nezakonito uradio?

 

Neka posjeti policija i tvorce AES algoritma, jbg i oni su im napravili stetu, nezakonite radnje se enkripcijom prikrivaju pa bi bio red i da se njih upita kako ih nije bilo stid izmisliti tako nesto! 

 

Prevara? Utaja poreza? 

15 godina
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Meni ovo s bitcoinom i dalje nije nikako jasno. Kako je moguce da tako nesto moze netko izmislit a da nitko nezna za njega? Valuta se u jednom trenutku morala popularizirat, autor je moro vuc neke poteze da dodje do toga, a tu bi bio neki trag. Da ne kazem i dalje kako je moguce bez nekog centraliziranog susatava odredjivat vrijednost. Iako stvarno ne volim teorije zavjere mislim da je ovdje malo sira prica od nekog misticnog lika za kojeg nitko nezna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
zerocool12 kaže...

ak sam dobro skuzio on ce te bitcoine dobiti tek 2020. godine.

 Ako ih ima, ima ih sad tj. izrudario ih je najvjerovatnije još 2009. Doduše, uvijek postoji mogućnost da ih je iz nekog razloga odlučio čuvati do 2020.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
neaktivan
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
Vortac kaže...
zerocool12 kaže...

ak sam dobro skuzio on ce te bitcoine dobiti tek 2020. godine.

 Ako ih ima, ima ih sad tj. izrudario ih je najvjerovatnije još 2009. Doduše, uvijek postoji mogućnost da ih je iz nekog razloga odlučio čuvati do 2020.

Bitcoini su na sejšelima u fondu : https://www.documentcloud.org/documents/2644014-Tulip-Trust-Redacted.html

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
BlackDog22 kaže...

 

Prevara? Utaja poreza? 

Pretpostavljam da je tako nesto, ali ne kontam kakve to ima veze sa BitCoin-om.

Izgleda da je on ovdje krivac zbog toga jer je "kreator" BitCoina kao takvoga, bar se tako da iscitati iz tekstova. Nigdje ne pise da je utajio ovoliko ili onoliko, da spominju se neke cifre, al ne i da ih je utajio nego jednostavno da ima BitCoin-e u tolikoj vrijednosti. To sto je vrijednost BitCoin-a porasla za XX puta od kad ga je on kreirao i sebi "podario" respektabilnu cifru u njima, to je vec druga tema.

15 godina
neaktivan
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
zlosobno kaže...

Meni ovo s bitcoinom i dalje nije nikako jasno. Kako je moguce da tako nesto moze netko izmislit a da nitko nezna za njega? Valuta se u jednom trenutku morala popularizirat, autor je moro vuc neke poteze da dodje do toga, a tu bi bio neki trag. Da ne kazem i dalje kako je moguce bez nekog centraliziranog susatava odredjivat vrijednost. Iako stvarno ne volim teorije zavjere mislim da je ovdje malo sira prica od nekog misticnog lika za kojeg nitko nezna.

 Da si imalo proucio kako radi bitcoin sve ovo bi ti bilo jasno.

15 godina
neaktivan
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

kak bi nasi poslovni ljudi iz dalekih 90tih kad su zgrmili pun k... para rekli;


-"Malo mi se posrecilo pri rizicnom ulaganju pa se ima novaca"


prepostavljam da skoro svi poznajete te osobe a tak i njemu se mal posrecilo pa covik ljepe pare zaradio!

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Meni je ta utaja malo cudna ako na racunu imas btc koji vrijede neku kolicinu fizickih dolara ali ti te btc-ove nisi pretvorio u nista a btc nije valuta kako kazu sta je onda bitno

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
Gh0sT kaže...
BlackDog22 kaže...

 

Prevara? Utaja poreza? 

Pretpostavljam da je tako nesto, ali ne kontam kakve to ima veze sa BitCoin-om.

Izgleda da je on ovdje krivac zbog toga jer je "kreator" BitCoina kao takvoga, bar se tako da iscitati iz tekstova. Nigdje ne pise da je utajio ovoliko ili onoliko, da spominju se neke cifre, al ne i da ih je utajio nego jednostavno da ima BitCoin-e u tolikoj vrijednosti. To sto je vrijednost BitCoin-a porasla za XX puta od kad ga je on kreirao i sebi "podario" respektabilnu cifru u njima, to je vec druga tema.

 Pa kakve veze i da li ima veze će probat otkrit policija i inspektori, zato i postoje. Nije ga nitko bacio u zamnicu da kraja života bez suđenja, nego se istražuje. Jedan od načina istrađivanja je čitanje raznoraznih dokumenata koje osumnjičeni ima, što rade nalozima i zapljenom. 

 

Uostalom tko kaže da ima veze s bitcoinima. Vjerojatno ga policija i porezna prate malo duže vremena, a krenuli su sad jer se otkrilo da je on tvorac bitcoina što znači da bi čovjek mogo uhvatit maglu ili počet uništavat dokaze i sl. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
Doktor-X kaže...

Meni je ta utaja malo cudna ako na racunu imas btc koji vrijede neku kolicinu fizickih dolara ali ti te btc-ove nisi pretvorio u nista a btc nije valuta kako kazu sta je onda bitno

 Pa ni auti, slike, kuće, zemlja, nakit i sl nisu valuta, a vrijede neku količinu nečega, pa ne znači da nisu bitni...

15 godina
odjavljen
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
BlackDog22 kaže...
Doktor-X kaže...

Meni je ta utaja malo cudna ako na racunu imas btc koji vrijede neku kolicinu fizickih dolara ali ti te btc-ove nisi pretvorio u nista a btc nije valuta kako kazu sta je onda bitno

 Pa ni auti, slike, kuće, zemlja, nakit i sl nisu valuta, a vrijede neku količinu nečega, pa ne znači da nisu bitni...

Da, ali ako auto kupiš, dobiješ na poklon, izvršiš zamjenu za drugo dobro ili dobiješ kao naknadu za rad ili djelo onda je ostvaren promet i to je oporezivo.

 

Međutim, recimo da auto sam složiš od nule, tebi to predstavlja dobit tek kad ga prodaš (i to tek onda kad se to može smatrati djelatnošću).

 

Ako primjerice, ekipa koja na njuškalu prodaje razne ručni rad torbe ili nakite, vrše djelatnost i trebali bi platiti porez, i to po prodanom, a ne po napravljenom artiklu. Međutim, ako ti sebi napraviš torbu, pa ti se na kraju ne svidi, imaš je pravo prodati bez plaćanja poreza. Naravno, ako "sebi" mjesečno napraviš 50 torbi, onda je jasno da ih ne proizvodiš za sebe.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
MrBlc kaže...

Da, ali ako auto kupiš, dobiješ na poklon, izvršiš zamjenu za drugo dobro ili dobiješ kao naknadu za rad ili djelo onda je ostvaren promet i to je oporezivo.

 

Međutim, recimo da auto sam složiš od nule, tebi to predstavlja dobit tek kad ga prodaš (i to tek onda kad se to može smatrati djelatnošću).

 

Ako primjerice, ekipa koja na njuškalu prodaje razne ručni rad torbe ili nakite, vrše djelatnost i trebali bi platiti porez, i to po prodanom, a ne po napravljenom artiklu. Međutim, ako ti sebi napraviš torbu, pa ti se na kraju ne svidi, imaš je pravo prodati bez plaćanja poreza. Naravno, ako "sebi" mjesečno napraviš 50 torbi, onda je jasno da ih ne proizvodiš za sebe.

 Nemaš. Prodaja torbe koju ti napraviš pa ti se ne sviđa i prodaja torbe koju si kupio pa preprodaješ je potpuno ista preprodaja i na nju trebaš platiti porez. Nakon određenog iznosa vrijednosti stvari. Znači ako napraviš torbu koja vrijedi 12 kuna nitko te neće ništa pitati za taj porez. No ako ta torba 2020 vrijedi 100.000 eura, bome ćeš platiti porez. Porez na Dodanu Vrijednost. 

 

No ima još jedna stvar, a to je da si ti napravio 2 torbe od 12 kuna, jednu si prodao za 12 kuna i jednu ostavio sebi. Ovu za koju si prodao stalno vičeš da je jedina jedina i da ju je nemoguće kopirati, a onda 2020-te odjednom iskrsne još jedna torba, nakon što je u međuvremenu ona koju si prodao naglo dobila na vrijednosti (dijelom i zato što je ima u ograničenom broju i nemogućnosti kopiranja). E to se može tumačit i kao prevara. Nategnuto, ali ništa neobično da te policija pozove malo na obavjesni razgovor i da se pokoji uvrijeđeni vlasnik odluči na parnicu.

 

Postoji i treća stvar je da si skužio da torba odjednom vrijedi masu para i da si ju pokušao prebacit na drugu lokaciju van zemlje gdje se plaća manji ili nikakav porez i tamo ju probao prodati. 

 

Nitko od nas tu ništa ne zna ni zašto je taj lik uhićen ni kakvi su zakoni Australije prema bitcoinu, ni prema bilo ćemu drugom, nego samo lupamo bezvezeze, a ima milijuna "a šta ako". 

10 godina
neaktivan
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Sve u svemu, slančit će ga radi nečega. Ne možeš tako izigrati sistem i bankare a da ti se to ne odbije o glavu. Već je dugo njima bitcoin trn u oku, a ako njega slanče, imaju dobar razlog da bitcoin zatru. Po principu, nastalo na kaznenom djelu je samo po sebi kazneno djelo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Ko god da je izmislio bitconi zivio on meni jos 150 godina.Zasto bi placo reket(porez) drzavi?Da bogati budu jos bogatiji,  a siromasni jos siromasniji.Yebes drzave.

 
5 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
BlackDog22 kaže...

 Nemaš. Prodaja torbe koju ti napraviš pa ti se ne sviđa i prodaja torbe koju si kupio pa preprodaješ je potpuno ista preprodaja i na nju trebaš platiti porez. Nakon određenog iznosa vrijednosti stvari. Znači ako napraviš torbu koja vrijedi 12 kuna nitko te neće ništa pitati za taj porez. No ako ta torba 2020 vrijedi 100.000 eura, bome ćeš platiti porez. Porez na Dodanu Vrijednost. 

 

No ima još jedna stvar, a to je da si ti napravio 2 torbe od 12 kuna, jednu si prodao za 12 kuna i jednu ostavio sebi. Ovu za koju si prodao stalno vičeš da je jedina jedina i da ju je nemoguće kopirati, a onda 2020-te odjednom iskrsne još jedna torba, nakon što je u međuvremenu ona koju si prodao naglo dobila na vrijednosti (dijelom i zato što je ima u ograničenom broju i nemogućnosti kopiranja). E to se može tumačit i kao prevara. Nategnuto, ali ništa neobično da te policija pozove malo na obavjesni razgovor i da se pokoji uvrijeđeni vlasnik odluči na parnicu.

 

Postoji i treća stvar je da si skužio da torba odjednom vrijedi masu para i da si ju pokušao prebacit na drugu lokaciju van zemlje gdje se plaća manji ili nikakav porez i tamo ju probao prodati. 

 

Nitko od nas tu ništa ne zna ni zašto je taj lik uhićen ni kakvi su zakoni Australije prema bitcoinu, ni prema bilo ćemu drugom, nego samo lupamo bezvezeze, a ima milijuna "a šta ako". 

Malo si pobrkao stvari. Ti kao privatna osoba nisi obveznik PDV-a ako se ne radi o DJELATNOSTI ili DOHOTKU. Međutim, promet se plača kad dođe do PROMETA. Ti možeš puniti doma jednu sobu s torbama dokle god mogu stati. Ako ih kreneš prodavati, to je promet i plaćaš porez. Ovo bi se moglo smatrati povećanjem temeljne vrijednosti ukoliko bi se radilo o pravnoj osobi, ali to je u pravilu porezna OLAKŠICA, a ne osnovica. Dakle, ako on ima miljarde u bitcoinima, nikom ništa. Ako ih proda, onda se može postaviti pitanje poreza. Isto kao i dionice. Ako sad kupiš dionicu koja dođe 1 lipu i 2020 ona dosegne vrijednost od 100.000€ ti i dalje imaš tu dionicu i na nju ne plačaš nikakav porez. Porez plaćaš (i to ne u svim državama) ako:

- dobiješ isplatu dividende od te dionice

- prodaš tu dionicu (plaćaš porez na razliku nabavne i prodajne cijene ako je u plusu)

 

Žuto - bit coin to ima samoregulirajuće - matematički model predviđa vjerojatnost nalaženja, a sami sustav osigurava da onaj tko je prvi PRIJAVIO pronalazak zadržava vlasništvo, odnosno prenosi dalje. Sustav je distribuiran i nema načina da jedna osoba manipulira podacima, a ako se pojave dva identična bitcoina, jedan ima validan lanac validacija koje se dodaju pri pronalasku i promjeni vlasnika, a drugi nema. Dakle, čak i da doma ima kopiju svih bitcoina na tržištu, to je uludo bačen prostor na disku.

 

Zeleno - nije to sjeverna koreja da je izvoz zabranjen. Plaćanje poreza na inozemne transakcije se kontrolira po računima, a ne po kamionima!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

U Hrvatskoj 95% sveg novca u opticaju stvorile su privatne banke. Iako privatne osobe (vlasnici privatnih banaka) stvaraju novac ni iz čega, i samo na kamatama na taj iz ničega stvoreni novac (zapravo, na upisanu brojku u bazu podataka na računalu - vaše stanje računa kada dižete kredit) godišnje zarade 42 milijarde kn - njihove vlasnike nitko ne hapsi. Slične je i u svijetu. Osim u Islandu gdje je 26 bankara završilo na robiji, a haopse i dalje. Kod nas većina ljudi još uvijek misli da novac stvara država ili HNB, ne znaju da je stvaranje novca privatizirano.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po

Kako kaže uzrečica; Duh je izašao iz boce..

 

 

Bitcoin je još uvijek tu, bez obzira šta banksteri i podanici štrumpfovi radili sa pojedincom koji je navodno tvorac bitcoina.

 

Sad je vrlo jasna svrha pseudonima od samog starta bitcoina.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
MrBlc kaže...

Ako si privatna osoba ne možeš se baviti preprodajom stvari, a prilikom prodaje određenih pojedinačnih stvari nakon određene vrijednosti, kako za koje stvari, moraš platiti porez. Tako recimo na prodaju kuće imaš porez na prodaju nekretnina, auta porez na promet rabljenih vozila, kod dionica porez na kapitalnu dobit. A, u principu, cijeli plavi oglasnik, njuškalo, hrelić i sliči buvljaci, preprodaja rabljenih stvari je ilegalna. (mislim da, iako nisam siguran da li uopće i do kojeg iznosa, možeš legalno prodavat stvari rabljene stvari tipa) A kakva je stvar s istim u Australiji to znam još manje. Znam samo da se bitcoin tretira kao roba, a ne valuta. Bez plaćanja poreza ja tebi ne smijem ni poklonit nešto (opet ima određena vrijednost, ne znam točno kolika je). Tako da onu torbicu koju si napravio kao privatna osoba ne smiješ prodati, a ako ju smiješ prodati znači da si pravna osoba i plaćaš PDV, osim ako si obrtnik (onda plaćaš poreze po drugoj osnovi) no opet to nema nikakve veze Australiom i kakvi su zakoni tamo i zbog čega je njega posjetila porezna.

 

Sustav je distribuiran sada, no kad se isti program vrtio samo na računalu njegova tvorca nije bio distribuiran.

 

Izvoz nije nigdje zabranjen, čak štoviše. No pokušaj iznosa određene robe iz države može biti. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 22:48 (BlackDog22).
15 godina
odjavljen
offline
Re: U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah g
BlackDog22 kaže...

Ako si privatna osoba ne možeš se baviti preprodajom stvari, a prilikom prodaje određenih pojedinačnih stvari nakon određene vrijednosti, kako za koje stvari, moraš platiti porez. Tako recimo na prodaju kuće imaš porez na prodaju nekretnina, auta porez na promet rabljenih vozila, kod dionica porez na kapitalnu dobit.

Opet krivo. Porez na promet nekretninama plaća KUPAC, porez na promet motornim vozilima plaća KUPAC. Oba poreza se plaćako pri obavljanju PROMETA.

Prodavatelj nekretnine plaća porez na dohodak ako u x godina proda y nekretnina iste vrste koje nije naslijedio jer se to onda smatra DJELATNOŠĆU.

 

Nekretnina i motorno vozilo su jedine imovine na koje se plaća porez na POSJEDOVANJE u nekim državama i većina ekonomista smatra da je to NEISPRAVNO, ali se donekle može opravdati činjenicom da obe imovine traže određene javne usluge (komunalne ili održavanje cestovne infrastrukture), pa je taj porez samo zamjena za drugi, parafiskalni namet i u osnovi je porez isključivo po imenu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
U Australiji otkriven tvorac bitcoina, odmah ga po
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice