Audio egzotika iz Sennheisera

poruka: 22
|
čitano: 4.300
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Audio egzotika iz Sennheisera".
14 godina
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Ne znam šta bi komentirao za cijenu. U mom gradu možeš kupit kuću za te pare (ja sam kupio sebi kuću za te pare). Ne kužim šta te slušalice rade i imaju da toliko koštaju. Shvaćam pojam ekskluziva, ali ovo nema veze sa pameti. Naravno da će biti kupaca za ovaj proizvod, ali stvarno nema smisla osim kreveljenje među svojim bogatim prijateljima da imaš sluške od 50.000€ 

Moj PC  
6 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Nemam ništa protiv da se domaći distributeri strane audio opreme oglašavaju u BUGu. Ali onda na vrhu vijesti piše „Promo“, pa znam da čitam neobjektivne informacije.

Ali kad vijesti pišete na ovakav način („kvalitetom i cijenom daleko ispred konkurencije“– zar ste ih već testirali? „Impresije sretnika“„sustav je daleko bolji od kompletnog vrha ponude današnjih slušalica“...) onda pada vaša vjerodostojnost.

Znam da sada neće svi čitajući ovaj oglas pohrliti u sponzorirani dućan na trešnjevci po ove precijenjene slušalice, ali će biti voljniji iskeširati 500-1000 kuna za neki slabiji model.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

To nisu nikakvi novci za tako nešto kad su bogataši u pitanju, i ako se među njima nađe audiofil ekstaza je zagarantirana. Komentari kako to nema smisla su besmisleni, da ne kažem smiješni. Netko će si sad možda preračunati to u pive, Baldrick u repu, netko u kuću, netko u auto... No ostaje činjenica da je zvuk s toga zasigurno vrh doživljaja. Iza toga stoji renome proizvođača, brdo godina iskustva u razvoju i vojska ljubitelja dobrog sounda koja koristi njihovu opremu. Da li je to najbolji sustav, odn. bolji od nekog drugog sustava je isto bespredmetno razglabati jer svako čuje, percipira i preferira zvuk na sebi svojstven način, pogotovo u ezoteričnoj audiofiliji. Isto je tako smiješno to stavljati u kontekst opreme za 500-1000 kn. Realno možemo smisleno razglabati o razlikama toga i opreme za 10k kn. Nadalje žalosno bi bilo da takve stvari dopadnu šaka i ušiju ljudi koji imaju puno novca, a koji bi se s tim samo šminkali ili kompenzirali neki fizički ili psihički nedostatak, ili koji bi na tome slušati neku glupost, odn. lošu snimku. Isto vam je recimo s foto opremom, opremom za ribičiju, automobilima, biciklima, ženskim torbicama, oblekom i masom drugih "sportova". U svakom sportu postoji ezoterija u kojoj se i najmanji pomak naprijed plaća cijenom koja raste eksponencijalno. E sad, druga je stvar koliko se gladnih ustiju može nahraniti s tim novcima, koliko se pive može popiti, kupiti kuća ili Baldrickove repe, i pitanje morala i nemorala trošenja novca na takve stvari dok s druge strane ljudi umiru od bijede. Čisto sumnjam da ljudi s ogromno novca na računima ili u čarapama razbijaju glavu s tim pitanjima.

Deckard
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
deckard kaže...

To nisu nikakvi novci za tako nešto kad su bogataši u pitanju, i ako se među njima nađe audiofil ekstaza je zagarantirana. Komentari kako to nema smisla su besmisleni, da ne kažem smiješni. Netko će si sad možda preračunati to u pive, Baldrick u repu, netko u kuću, netko u auto... No ostaje činjenica da je zvuk s toga zasigurno vrh doživljaja. Iza toga stoji renome proizvođača, brdo godina iskustva u razvoju i vojska ljubitelja dobrog sounda koja koristi njihovu opremu. Da li je to najbolji sustav, odn. bolji od nekog drugog sustava je isto bespredmetno razglabati jer svako čuje, percipira i preferira zvuk na sebi svojstven način, pogotovo u ezoteričnoj audiofiliji. Isto je tako smiješno to stavljati u kontekst opreme za 500-1000 kn. Realno možemo smisleno razglabati o razlikama toga i opreme za 10k kn. Nadalje žalosno bi bilo da takve stvari dopadnu šaka i ušiju ljudi koji imaju puno novca, a koji bi se s tim samo šminkali ili kompenzirali neki fizički ili psihički nedostatak, ili koji bi na tome slušati neku glupost, odn. lošu snimku. Isto vam je recimo s foto opremom, opremom za ribičiju, automobilima, biciklima, ženskim torbicama, oblekom i masom drugih "sportova". U svakom sportu postoji ezoterija u kojoj se i najmanji pomak naprijed plaća cijenom koja raste eksponencijalno. E sad, druga je stvar koliko se gladnih ustiju može nahraniti s tim novcima, koliko se pive može popiti, kupiti kuća ili Baldrickove repe, i pitanje morala i nemorala trošenja novca na takve stvari dok s druge strane ljudi umiru od bijede. Čisto sumnjam da ljudi s ogromno novca na računima ili u čarapama razbijaju glavu s tim pitanjima.

Slažem se sa većinom šta kažeš, ali budimo realni 99,99% pravih audiofila i možda jedinih i pravih korisnika koji bi možda mogli izvući taj maksimum iz sluški, te znali to cijeniti neće imati novaca da to kupe, i to je činjenica.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
MasterOfDisaster kaže...

Slažem se sa većinom šta kažeš, ali budimo realni 99,99% pravih audiofila i možda jedinih i pravih korisnika koji bi možda mogli izvući taj maksimum iz sluški, te znali to cijeniti neće imati novaca da to kupe, i to je činjenica.

 Kako misliš? 

 

Dakle, ovo su kolekcionarske slušalice, to znači da imaju 2 svrhe: da se posjeduju i da se kroz njih pušta bilo kakav zvuk. 

 

Bolesni "audiofili" imaju taj kompleks superiornosti koji nikako ne mogu da shvatim. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
14 godina
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Imam Sennheiserice od 250kn i mogu reći da sam prilično zadovoljan. Za radoznale , model  HD 201. Zanima me koliko puta bolje zvuče slušalice koje su preračunato oko 1500 puta skuplje od početnog modela. Sigurno ne 1500 puta, jer je to fizički nemoguće. Osim toga nisam kit ni šišmiš pa da čujem 8 Hz ili 100 Khz, tako da mi nije sasvim jasan smisao tolikog frekventnog opsega. Opseg 20Hz do nekih 20 KHz je ono što se može čuti, ostalo je pre....vanje. Kužim da ima zvukoljubaca koji mogu ili žele izvući dobru lovu za ovakav komad opreme, samo me zanima koliko bi skužili razliku između tih slušalica i nekih malo boljih u rangu cijene 1000$ na nekom slijepom testu. Uglavnom, prikaz moći tehnologije i poziv seronjama da izvuku lovu da se mogu praviti važni. Oni pravi zvukoljupci koji bi ovo mogli stvarno cijeniti vrlo vjerovatno nemaju lovu za to.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Ovo i jeste samo za mulitimilionerske sretnike, neznam sta se pjenite.

 

Nitko od citatelja nemoze priustiti ovo ali normalno da trebaju objavljivati vijesti o ovako ekstremnim tehnoloskim proizvodima isto kao sto auto stranice objavljuju novosti o ferarijima. Pa necu citati clanke o slusalicama od 20kn sa pijace, vec znam kako one zvuce xD

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Upravo tako, usporedba sa Ferrarijem je adekvatna.........ovo je proizvod za kolekcionare, kako i piše u članku, jednak slučaj kao i onaj kad ljudi kupuju kolekciju Ferrarija i spremaju ih u garaže pod kontroliranim uvjetima temperature, vlažnosti i slično. Ili kao kod kolekcionara umjetnina, čak...... Svrha ovakvog proizvoda je da tvrtka pokaže tehnološku superioriornost i na taj način poboljša prodaju ostalih modela, koji su uistinu namjenjeni masovnom tržištu. Vjerojatno je potpuno irelevantno, u ovom slučaju, hoće li ih koji od 50 kupaca uistinu i slušati.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 10:41 (goddard).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

a u mp3, fali mi samo 49.998 EUR da si ih kupim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
učo kaže...

... Osim toga nisam kit ni šišmiš pa da čujem 8 Hz ili 100 Khz, tako da mi nije sasvim jasan smisao tolikog frekventnog opsega. Opseg 20Hz do nekih 20 KHz je ono što se može čuti, ostalo je pre....vanje. ...

 Ultraniske frekvencije se ne čuju, ali (navodno) ih organizam na određeni način registruje i utiču na celokupan doživljaj. 100kHz jeste overkill (mada ni ne škodi). 

 

Cena je očigledno previsoka u smislu uloženo/dobijeno, ali, ako gledate taj faktor, nije za vas (da ne bude zabune, nije ni za mene). Sa druge strane, u ovo je ugruvan relativno veliki R&D, a prodaće se u malom broju primeraka; s te strane, cena možda nije ni visoka, tj proizvođač možda na kraju ostane i u minusu na njima, iako će se naći makar određeni broj bliskoistočnih bogataša koji će ovo kupiti. Znam ponešto o tome kako kupuju kompove, i njma 50,000€ za tehniku nije previše ekstravagantno.

 

Ukratko, ovo je za ljude koji ne pitaju za cenu. To se vidi čim se pogleda uređaj, a dodatno kad se pročitaju detalji kao što je to da je korišćen mermer iz Carrare, Michelangelov omiljeni. Kad se to izbaci iz jednačine, slušalice su verovatno vrhunske i barem su, bez obzira na ciljanu publiku, imali dovoljno dobrog ukusa da ih ne optoče zlatom i dijamantima.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
Ivan(4) kaže...

Ukratko, ovo je za ljude koji ne pitaju za cenu. To se vidi čim se pogleda uređaj, a dodatno kad se pročitaju detalji kao što je to da je korišćen mermer iz Carrare, Michelangelov omiljeni. Kad se to izbaci iz jednačine, slušalice su verovatno vrhunske i barem su, bez obzira na ciljanu publiku, imali dovoljno dobrog ukusa da ih ne optoče zlatom i dijamantima.

 Nadam se da znaš da je mermer iz Karare obični kamen. 

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
Ko voli nek izvoli. Zvuk dakako nece bit 50 puta bolji od sluski od 1000€, al ima nesto i u prezentaciji. Kao rolex, vertu telefon, dizajnerska odjeca itd.
Ne ocekujem da ce pravi audiofili ovo kupovati
...i tako dalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
Onjegin kaže...

 Nadam se da znaš da je mermer iz Karare obični kamen. 

 Zato sam to i napomenuo, mada kompletan pasus jeste malo konfuzan. Proizvod je tehnološki (gotovo sigurno) izvrstan, a, nevezano za to, očigledno je napravljen da bude ekskluzivan i otud egzotični detalji tipa mermera, i to baš tog mermera.

15 godina
neaktivan
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Stvarno izgleda mrak. Volio bih vidjeti što u toj priči stvarno vrijedi toliko para.

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Audio egzotika iz Sennheisera

Vredi to kad popusti izolacija, pa te opiči 500V preko ušiju. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
apoteka kaže...
Ko voli nek izvoli. Zvuk dakako nece bit 50 puta bolji od sluski od 1000€, al ima nesto i u prezentaciji. Kao rolex, vertu telefon, dizajnerska odjeca itd.
Ne ocekujem da ce pravi audiofili ovo kupovati

Kad ženska dođe i vidi sluje, gačice same padaju.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
online
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
Da kojim slučajem imam taj keš, kupio bih i prodao nakon god/dvije jer će im cijena rasti onog trena kad izađu iz trgovine. Pa prvi orfijus je višestruko skuplji sad nego nekad i sama je nirvana za audiofile a ovaj tehnološki state of the art može bit samo vrijedniji s vremenom. To su kolekcionarski primjerci kao i auti. Tko kaže da jedan laferrari ili veyron vrijede tu cijenu za koju se prodaju da bi na kraju većinu vremena bili ili u garaži, ili pod budnim okom tehničara jer to nisu vozila u koja ćeš ti samo sjest i vozit se kad poželiš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Audio egzotika iz Sennheisera

Kad ženska dođe i vidi sluje, gačice same padaju.

   Da ja imam te pare (ne znam na kom mjestu bi mi bile te sluške u smislu trošenja love) ali padale bi gaćice više od jedne žene to je sigurno....(u stvari nadam se, jer nije sve ni u komp. hardveru. I kao što su rekli naši stari: "Ko nema u glavi, ima među nogama").

Eto, čitajući ovaj članak spomenuli ste Carraru i za čas mi se vrati 2011-ta. Jeste da nemam para za sluške ali bar sam vidio i "pipao"  mermer  iz Carrare.

Čim smo stigli iz BiH na obalu,  pojurismo na kupanje, kad ono na obali (prvo pa muško)  sl. br.1. (nije moja cigareta).

   Zahvaljujući prijateljici koja tamo živi, stigoh posjetiti i čuvene kamenolome mermera iz Carrare sl.br. 2 do sl. br. 8.

Koliko je sve veliko i impresivno, naziru se bageri na slikama 3 i 4.

   Dalje od rudnika, uz brdo dolazi se i do nekakvog  parka sl.br.5.

Zatim na ulazu u park, skulpture, opet od mermera, sl.br.6 i sl.br.7.

   Jedna od njih "posebno" interesantna je bila i sl.br.8. (Da oprosti mlađa populacija, ja ovo posmatram sa kulturnog aspekta).

Zašto se svega sjećam je razlog i što sam, da li dan prije ili poslije kamenoloma, posjetio i kosi toranj u Pizi sl.br. 9 i sl.br.10. Kad smo već kod slike br.10. ponijelo se bilo i "obavezno štivo za čitanje". Ako bi ovo čitao glavni urednik, da dokažem da sam to ja, na sl.br.10 evo i slike br.11. (dvobroj iz 7 i 8 mjeseca 2011.)

Nešto se slabo putuje i slabo se objavljuju slike sa putovanja u zadnje vrijeme. Crysis na sve strane, pa ko ne može da putuje, neka lista slike.

(Foto-lična arhiva).

sl.br.1 sl.br.1
sl.br.2 sl.br.2
sl.br.3 sl.br.3
sl.br.4 sl.br.4
sl.br.5 sl.br.5
sl.br.6 sl.br.6
sl.br.7 sl.br.7
sl.br.8 sl.br.8
sl.br.9 sl.br.9
sl.br.10 sl.br.10
14 godina
protjeran
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Ja ne kužim čemu to forsiranje renđa do 100 khz ako prosječno ljudsko uvo čuje raspon do kakvih 20 khz-a (izuzev hipster - audiofila koji, naravno, čuju i preko 100 khz, nemreš ih zaje**t da kak oćeš).
Gledal sam review 

  i sve 5, do trenutka kad lik veli da se skoro rasplakal kad ih je prvi put čul, kakti to je bio vrlo emotivan trenutak za njega i ve bu ih stalkal okolo po svetu na HiFi sajmovima. E to je već preseravanje level audio - snob.

Apropo cijene, to nisu samo audiofilske slušalice, to je odlična investicija (cijena im pe samo gore s obzirom da svakih 25 let dobiju nasljednika) za one koji ne znaju kam bi z nofcima a neda im se baš porez plaćat (nije sve u Berberima, Mihanovićima, Monetima i skupim ćukama ). Kladim se da su Ćaća, Mićko, Nenadan i ini već zakaparili svoje sluške. 

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2015 7:23 (ITman).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Audio egzotika iz Sennheisera
ITman kaže...

Ja ne kužim čemu to forsiranje renđa do 100 khz ako prosječno ljudsko uvo čuje raspon do kakvih 20 khz-a (izuzev hipster - audiofila koji, naravno, čuju i preko 100 khz, nemreš ih zaje**t da kak oćeš).

A čuj, marketinga uvijek mora biti jer bez toga nema ni prodaje. Inače kad bi sve bilo u KHz onda bi odabir bio lagan i jeftin. Frekvencijski opseg je tek kap u moru karakteristika slušalica. Nedavno sam radio web stranice za jedan obrt koji se bavi slušnim pomagalima i dosta sam toga pročitao vezano uz sluh. Koliko mi je ostalo od gradiva, u globalu sa starenjem se frekvencijski opseg koji čujemo smanjuje, tipični prag čujnosti koji se testira u ordinacijama je 8KHz pri različitim glasnoćama na čemu otprilike i završimo u starosti tamo negdje oko 70-e tko doživi i ako kroz život ne pokupi kakve druge razloge za oštećenje sluha. Samo djeca i mladi tipično mogu čuti frekvencije iznad 15-16 KHz. Imate po netu masu chartova s prikazom frekvencijskih opsega instrumenata i vokala, i ako pogledate vidjet ćete da malo toga postoji iznad 10-12KHz. Dakle držati se frekvencijskog opsega koji neke slušalice mogu odraditi i prema tome ih mjeriti je otprilike kao da auto procjenjujete samo po boji. Toliko je toga karakteristično i specifično za svake ozbiljnije slušalice da bi potrošili gladnu godinu da sad počnemo diskutirati o tome. Još kad se sve karakteristike iskombiniraju kraja varijacijama nema. A tehnikalije su tu uvijek da nam (nekima) pomognu potvrditi odabir :-)

Deckard
10 godina
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

Kaj nema logike da ako slusalice imaju maksimalan doseg 20 kHz te se na njih pusti, recimo 25 kHz one ce reproducirat mozda sum ili nista kaj ce kvariti ukupnu kvalitetu zvuka?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Audio egzotika iz Sennheisera

To s donjim pragom ima logike, ali tromost membrane na visokim frekvencijama predstavlja rast otpora u tom frekvencijskom pojasu, pa su slušalice same sebi filtar. Ako se i stvori neki šum, on je opet u visokim frekvencijama i jako slab, a prag čujnosti je na tim frekvencijama dosta viši.

 

 

Eventualni argument koji bi imao smisla, a to bi se dalo i mjeriti je utjecaj frekvencijskog opsega slušalica na fazni na višim frekvencijama koje su još u čujnom području. Primjerice, ako slušalice kojima je 20 kHz gornja granica uzrokuju veći fazni pomak zvuka na 10 kHz od slušalica kojima je gornja granica 50 kHz, onda možemo reći da ove druge vjernije reproduciraju zvuk. Oko toga koliko to znači u praksi se još lome koplja.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice