Aspire One na AMD-u

poruka: 19
|
čitano: 3.038
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aspire One na AMD-u".
16 godina
offline
Aspire One na AMD-u

Bilo je i vrijeme da se i AMD/ATI ubaci u trziste netbookova!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Aspire One na AMD-u

Dobra grafička! Cool

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Aspire One na AMD-u

Istina obojica.Samo sto ima bottleneck(procesor 1 jezgra 1.2)-Da mi je vidit cara koji bi na tome vrtio cod4 lol

Kako se zove najpoznatiji albanski metereolog ?-Azimi Aljeti
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Aspire One na AMD-u
nicash kaže...

Istina obojica.Samo sto ima bottleneck(procesor 1 jezgra 1.2)-Da mi je vidit cara koji bi na tome vrtio cod4 lol

nece niko vrtit na ovom cod4..

a mislio sam da je dvojezgreni, pa sam bolje pogledo..

cini se ipak premalo 1.2Ghz..

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 19:39 (ismar89).
16 godina
neaktivan
offline
Aspire One na AMD-u

Lol ... a jel se na Atomu može igrati COD ??

Ako gledate da je to konkurencija ULV Celeronu i Atomu, koji nema ni Out-of-order izvršavanje instrukcija, niti je 64-bitni onda će vam biti jasno zašto samo jedna jezgra i zašto 1.2Ghz. Ovo je lijepa uvertira za 2011 i Ontario platformu (dual Bobcat + DX11 GPU sve na jednom čipu).

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Aspire One na AMD-u

Sumljam da sa tim procesorom može on vrtjet 1080p video

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Aspire One na AMD-u

Ukratko, ovo će biti svjetlosnu godinu ispred Atoma kombiniranog sa "Intel Grafičkim usporivačem".

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Aspire One na AMD-u
korg11 kaže...

Sumljam da sa tim procesorom može on vrtjet 1080p video

 

Zato imaš 880G čipset s UVDom. Osim toga, procesor je punokrvni K10 a ne jad i bijeda Atom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 19:57 (stef).
15 godina
offline
RE: Aspire One na AMD-u
stef kaže...
korg11 kaže...

Sumljam da sa tim procesorom može on vrtjet 1080p video

 

Zato imaš 880G čipset s UVDom. Osim toga, procesor je punokrvni K10 a ne jad i bijeda Atom.

Taj laptop može istovremeno vrtiti ćak dva full hd videa (pictur in picture), ima sata 3 nativnu podršku (mislim čak da ima u usb3), ddr3 memoriju, 6 sati baterije....

Atom nije loš, on je ciljani proizvod, a to što ti ne možeš igrati igrice na njemu, to je druga stvar.

9A3BMQ
15 godina
neaktivan
offline
RE: Aspire One na AMD-u
korg11 kaže...

Sumljam da sa tim procesorom može on vrtjet 1080p video

Bez problema ce ova graficka vrtit 1080p.

Forever MUFC
15 godina
offline
Aspire One na AMD-u

Nije takt najbitnija stvar, kao sto je neko napisao gore, to je k10 arhitektura i bio je u pravu, ovaj procesor je baziran na athlonu II i ovo je trenutno najslabiji model koji postoji, ali vjerojatno bi i takav bio brzi od atoma na 2 GHz, jos pogotovo uz takav cipset. Pa u starom laptopu imam prastari Celeron na 1.3 GHz koji odlicno sluzi za surfanje i filmove, tako da je ovaj AMD-ov V105 sigurno jos bolji, sto je za netbook i vise nego dovoljno.

Edit: i sad sam tek skuzio da surfam na dvije jezgre na 800 MHz, u power saver modu i takoder nema nikakvih problema, nisam ni osjetio da je ista sporo. Koliko znaci punokrvni procesor, a ne okrnjeni atom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 22:20 (Renesis).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Aspire One na AMD-u
korg11 kaže...

Sumljam da sa tim procesorom može on vrtjet 1080p video

 

Ljudi su uspjevali zavrtiti 720p s overclockanim Atomom i kako kaže stef "Intel Grafičkim usporivačem".

 

Na Atomu s Nvidia ubrzivačem se 1080p sasvim fino vrti, a kako je Atom na 1.6 GHz otprilike ekvivalent Athlonu na 0.8 MHz i sam proc bi možda mogao zavrtiti 1080p25, a smatram da AMD/ATI nije u stanju proizvesti grafički proc usporediv s Intelom (razvoj tolikog usporenja bi ih preskupo stajao).

14 godina
offline
Aspire One na AMD-u

A zašto bi i vrtio 1080p kad nema ni ekran te rezolucije???

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Aspire One na AMD-u
Oldy kaže...

A zašto bi i vrtio 1080p kad nema ni ekran te rezolucije???

ima hdmi konektor pa ga mozes spojit na tv

Death Cube K
14 godina
neaktivan
offline
Aspire One na AMD-u

zar ne treba za 1080 neki dual core

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Aspire One na AMD-u
RPG vs TENK kaže...

zar ne treba za 1080 neki dual core

dobra logika :)

16 godina
offline
RE: Aspire One na AMD-u
Trickortreat kaže...
RPG vs TENK kaže...

zar ne treba za 1080 neki dual core

dobra logika :)

 

Je, to je proizvođačka logika (uvaliti ljudima nešto što im u osnovi ne treba, ali ih marketing uvjeri suprotno)

15 godina
neaktivan
offline
Aspire One na AMD-u

Neko je napiso da ce ovo biti svjetlosnu godinu ispredd usporivaca i atoma. hm pa kaj vi radite na tim netboocima.To je surfanje plus office za nuzdu.Uz to slucajno sam doma dobil asus 1005ha i to pleya 720p ko iz suba upareno sa core avc codecima.A xp i osnovni rad uopce nije spor..1005ha ima 6-cel bateriju i za tu klasu uredjaja je autonomija zadivljujuca.amd se ubaciva grafickim rjesenjme za netbook kojem to i nije bas potrebno.Na ovakvim uredjajima je jedino bitna sto veca autonomija baterije.Mislim da ni ovim nece amd razbiti negativne trendove sa svojim procovima na prijenosnicima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Aspire One na AMD-u

To je istina. Ali ako mi ponude bolje performanse na uz 2h manje autonomije (6h naprema 8h), I'm ok with that.

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2010 11:28 (D4RKL1NG).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice