Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

poruka: 116
|
čitano: 13.158
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%".
15 godina
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Dragane, "margin" je marža (razlika između kupovne i prodajne vrijednosti robe). margina je rub, granica, rubnica. u tekstu navedeni marginalci nisu, dakle, maržoretkinje nego proizvođači s ruba tržišnih zbivanja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 17:52 (Ajar).
Moj PC  
13 0 hvala 2
9 godina
protjeran
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Ajar kaže...

Dragane, "margin" je marža (razlika između kupovne i prodajne vrijednosti robe). margina je rub, granica, rubnica. u tekstu navedeni marginalci nisu, dakle, maržoretkinje nego proizvođači s ruba tržišnih zbivanja. 

 Sto je sa margarinom. Da li je bolji od masla? 

16 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Samsung kupuje ekrane od Samsunga, memoriju od Samsunga, procesore od Samsunga i RAM od Samsunga. Na kraju dana Samsung zaradi puno vise od one margine koju ostvare prodajom telefona jer je Samsung puno vise od samo proizvodaca telefona.

Kupit jedan od tih telefona po 700+ eura je u danasnje doba bacanje novaca jer postoje jeftinije alternative iste ili bolje kvalitete.
11 godina
neaktivan
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Znaci Apple dere po svojim kupcima, uzima im puno puno vecu marzu a oni jos uvjek vjeruju da su njihivi uredaji rade od kvalitenijih materijala. E pa dragi jabucari, cijena iPhona nije veca od ostalih telefona jer se rade od kvalitetnijih materijala nego Apple pravi od vas budale i uzima na vama 5 puta vecu marzu od ostalih sa slabijom kvalitetom izrade. Dovoljno je slomenuti Amoled ekran kojeg neki imaju vec godinama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 18:25 (kingofthenight).
 
2 15 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
NEW_MAN kaže...
Samsung kupuje ekrane od Samsunga, memoriju od Samsunga, procesore od Samsunga i RAM od Samsunga. Na kraju dana Samsung zaradi puno vise od one margine koju ostvare prodajom telefona jer je Samsung puno vise od samo proizvodaca telefona.

Kupit jedan od tih telefona po 700+ eura je u danasnje doba bacanje novaca jer postoje jeftinije alternative iste ili bolje kvalitete.

 

Naravno, isto kao i za mercedes, bmw, rolex... i hrpu sličnih stvari. Ne vidim svrhu tog kukanja na cijene mobitela, svaka roba ima svog kupca.

13 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
kingofthenight kaže...

Znaci Apple dere po svojim kupcima, uzima im puno puno vecu marzu a oni jos uvjek vjeruju da su njihivi uredaji rade od kvalitenijih materijala. E pa dragi jabucari, cijena iPhona nije veca od ostalih telefona jer se rade od kvalitetnijih materijala nego Apple pravi od vas budale i uzima na vama 5 puta vecu marzu od ostalih sa slabijom kvalitetom izrade. Dovoljno je slomenuti Amoled ekran kojeg neki imaju vec godinama.

U kontekstu naslova, u samom startu sam želio napisati samo jednu riječ; AMAZING !!!! 

 

No, kada sam pročitao članak pa i komentare, i dalje sam kod stava amazing, ali uz malu digresiju! 

Kažete kolega, citiram; "Apple od vas pravi budale i uzima na vama 5 puta veću maržu od ostalih sa slabijom kvalitetom izrade", kraj citata! 

 

Na osnovu čega ste kolega došli do ovog zaključka?!?! 

Na osnovu što Apple sa zadnjim update-om svog OS-a ima pokrivenost preko 80% u roku keks?! 

Na osnovu što android verzija "Nougat" nije još uvijek sjela na niti 5% ukupno gadgeta, pitam se dali i flagship killera?! 

Na osnovu što je, budimo realni i dalje FullHD sasvim razumna rezolucija na 5.5 incha priznao to tko ili ne, nije nužno imati više a da niste funkcionalni?! 

Na osnovu što, u recimo Hrvatskoj državi narod ima crkavicu od plaće, nadnice za život, pa si nije u mogućnosti uzeti ono što srce želi, ali novčanik ne može podnijeti?! 

Na osnovu što je trenutna verzija OS-a, funkcionalna za preko 75% ukupno proizvedenih gadgeta ( malo napamet, ali nisam daleko od točnih brojki siguran sam )?! 

Na osnovu što su i aplikacije rađene za iOS uvelike kvalitetnije, isto tako recimo?! 

 

Koji argument ima recimo Samsung da je generalno bolji od iPhone gadgeta?! 

Jedino što ja priznajem, postojanje Note serije, jer je to po mojem skromnom subjektivnom viđenju, vrhunska "igračka"! 

ATJ Lučko
12 godina
odjavljen
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Tu nema ekonomske računice!"

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Zauzet nadimak kaže...
NEW_MAN kaže...
Samsung kupuje ekrane od Samsunga, memoriju od Samsunga, procesore od Samsunga i RAM od Samsunga. Na kraju dana Samsung zaradi puno vise od one margine koju ostvare prodajom telefona jer je Samsung puno vise od samo proizvodaca telefona.

Kupit jedan od tih telefona po 700+ eura je u danasnje doba bacanje novaca jer postoje jeftinije alternative iste ili bolje kvalitete.

 

Naravno, isto kao i za mercedes, bmw, rolex... i hrpu sličnih stvari. Ne vidim svrhu tog kukanja na cijene mobitela, svaka roba ima svog kupca.

Telefon nije auto nego malo racunalo sa maticnom, procesorom, ram, ekran i cpu. Jedno te isto sranje koje ima razlike u dizajnu ali u proizvodnji ne kosta nista vise ili je jeftiniji od konkurencije. Isto tako Mercedes i BMW se proizvode u njemackoj gdi je skupa radna snaga pa da bi se pokrili moraju masno naplatit i opet nemaju 67,6% zarade po autu. Osim toga postoji ogromna razlika kad sjednes u BMW ili neki drugi auto jer BMW nije losiji od niti jednog jedinog jeftinijeg auta dok npr. iPhone ima manji losiji ekran od vecine konkurencije, manje memorije i nemogucnost nadogradnje iste. Znaci losiji proizvod u konacnici ljudi placaju masno i debelo vise. To nije kukanje nego fact a kaj ko radi sa svojim novcima me nije briga, just sayn da je bacanje novaca kupnja losijeg uredaja fakin potrosacke elektronike. iPhone nije Rolex, nije BMW, nije Mercedes to je fakin telefon od losijih komponenata sa kracom garancijom od konkurencije.

16 godina
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%
Nikada nisam patio za skupim brendovima. Nike ne volim u sportskom segmentu, Apple nikada ne bih kupio kod mobitela ili kompjutera.
 
2 4 hvala 0
14 godina
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

A hebga, to sta vi nebi i vama nevalja,, dosta njima valja i parsto dolara više manje ako na mjesecnoj placi ni ne osjetis,, ovdje kod nas sve preko 100-150 $ Je previse gledamo sa razvijenim zemljama

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Petricu, ne znam kako si došao do zaključka da Apple plaća najmanju cijenu da bi prodao jedan mobitel. Oni imaju najveću marginu, ali i najveću prodajnu cijenu.

 

Ako je početni model 650 dolara, to znači da Apple plaća minimalno 439,4 dolara za sve svoje troškove.

Tih 439,4 dolara je više nego što kupci plate 98% svih ostalih prodanih mobitela.

Ja rekoh
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
NEW_MAN kaže...

Telefon nije auto nego malo racunalo sa maticnom, procesorom, ram, ekran i cpu. Jedno te isto sranje koje ima razlike u dizajnu ali u proizvodnji ne kosta nista vise ili je jeftiniji od konkurencije. Isto tako Mercedes i BMW se proizvode u njemackoj gdi je skupa radna snaga pa da bi se pokrili moraju masno naplatit i opet nemaju 67,6% zarade po autu. Osim toga postoji ogromna razlika kad sjednes u BMW ili neki drugi auto jer BMW nije losiji od niti jednog jedinog jeftinijeg auta dok npr. iPhone ima manji losiji ekran od vecine konkurencije, manje memorije i nemogucnost nadogradnje iste. Znaci losiji proizvod u konacnici ljudi placaju masno i debelo vise. To nije kukanje nego fact a kaj ko radi sa svojim novcima me nije briga, just sayn da je bacanje novaca kupnja losijeg uredaja fakin potrosacke elektronike. iPhone nije Rolex, nije BMW, nije Mercedes to je fakin telefon od losijih komponenata sa kracom garancijom od konkurencije.

 Ti si pobrkao kvalitetu, uz to vezani imidž, dizajn i cijenu sa pojedinim performansama.

Kad si već nastavio analogiju s premium markama u automobilskom svijetu, ima preko nekoliko narodskih marki čiji pojedini modeli mogu na cesti poprašiti poprilično puno mercedesa za dva ili tri puta manje novca. Stvar je samo u tome da mercedes ne čine konji, on ih ima kako se to među vlasnicima kaže dovoljno. Mercedes čini još ponešto.

 

Ekran na iphoneu je najbolji LCD ikad proizveden, sve ostalo također. Memorija u konkretnim brojkama? kakve to veze ima s ičime? Da li je uređaj zbog toga sporiji? Ne bih rekao. Ako misliš na spremište za podatke iliti flash, nađi mi jedan drugi mobitel koji može snimati 4k video u high profilu neograničene dužine. Nećeš jer ga nema. A onda mi samo objasni kako ćeš snimati ovakav video na te povoljnije MicroSD kartice (jer očito pucaš na to da je jeftinije kupiti osnovni model i onda gore roknuti najjeftiniju karticu da bi dobio more gigabajta). Nećeš nikako prijatelju, zato je iphone - Mercedes. Ako ti treba više memorije kupiš jači model i radiš sve ovo što nitko drugi ne može bez ikakvog razmišljanja o tome đe ga metnu. E ta bezbrižnost i apsolutno nenadjebive performanse se plaćaju - tko voli nek izvoli.

 

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 22:27 (Feudalac).
16 godina
neaktivan
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Šteta da nema usporedbe po linijama mobitela, a ne samo po proizvođačima. Baš me zanima odnos iPhonea i npr. S7 serije kod Samsunga što se tiče udjela marže u cijeni. Sama činjenica da 80% odlazi na iPhone ne čudi budući da se radi isljučivo o high-end segmentu dok nitko drugi osim Samsunga mu nije ni blizu po prodanim komadima, no kod Samsunga je u tom broju dio srednje i jeftinije linije mobitela, čak i dumb-phoneova koji nemaju ni približnu maržu. Količine koje ostali prodaju nisu ni blizu tome da mogu ostvariti veći udio u podjeli zarade.

Apple očito pametnije posluje od Samsunga jer obje firme imaju uređaje koji su po karakteristikama i cijeni ciljane za isti segment pa je svjedno prevaga izrazito na stranu Applea. Jedan dio razloga leži i u tome da nakon prve "žetve" cijene Samsunga drastično padnu izlaskom nove generacije, a čini mi se i da su predbilježbe malo prenapuhane i samo rezerviraju jedan dio uređaja, no oni se na kraju prodaju po nižoj cijeni.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Korny1603987 kaže...
Nikada nisam patio za skupim brendovima. Nike ne volim u sportskom segmentu, Apple nikada ne bih kupio kod mobitela ili kompjutera.

Sve ovisi za što koristiš neki proizvod. Isto tako možeš reći da nikad ne bi kupio npr. Makitu jer Pevec ima drastično povoljnije uređaje, no to nije usporedivo.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
southy kaže...

Šteta da nema usporedbe po linijama mobitela, a ne samo po proizvođačima. Baš me zanima odnos iPhonea i npr. S7 serije kod Samsunga što se tiče udjela marže u cijeni. Sama činjenica da 80% odlazi na iPhone ne čudi budući da se radi isljučivo o high-end segmentu dok nitko drugi osim Samsunga mu nije ni blizu po prodanim komadima, no kod Samsunga je u tom broju dio srednje i jeftinije linije mobitela, čak i dumb-phoneova koji nemaju ni približnu maržu. Količine koje ostali prodaju nisu ni blizu tome da mogu ostvariti veći udio u podjeli zarade.

Apple očito pametnije posluje od Samsunga jer obje firme imaju uređaje koji su po karakteristikama i cijeni ciljane za isti segment pa je svjedno prevaga izrazito na stranu Applea. Jedan dio razloga leži i u tome da nakon prve "žetve" cijene Samsunga drastično padnu izlaskom nove generacije, a čini mi se i da su predbilježbe malo prenapuhane i samo rezerviraju jedan dio uređaja, no oni se na kraju prodaju po nižoj cijeni.

Uočio sam kolega da ste napisali nešto fenomenomenalno, pa da ne ostane previđeno, nezapaženo, a vi ste stvarno odlično uočili! 

 

U oči mi je upao dio, citiram; "Jedan dio razloga leži i u tome da nakon "žetve" cijene Samsunga drastićno padnu izlaskom nove generacije", kraj citata! 

Odavno smo ovdje na forumu zaključili kako bi svi pa i Samsung bolje funkcionirali i poslovali da imaju uvrh glave pet modela, pa usudio bih se kazati i sa S i sa Note serijom, još kada bi Note izlazio svake druge godine, hmmmmmmmmm?! 

A kuda bi stigli da podržavaju "prošlogodišnje" flagship modele sa novim nadogradnjama OS-a, taman za onu dvije godine ciklus razvoja novih modela u serijama!? 

Ali ne, POHLEPA i BRZOPLETOST (svih) glavešina su rezultat kako poslovne politike tako i ukupnog poslovanja odnosno kvalitete ubiranja marže. 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
southy kaže...
Korny1603987 kaže...
Nikada nisam patio za skupim brendovima. Nike ne volim u sportskom segmentu, Apple nikada ne bih kupio kod mobitela ili kompjutera.

Sve ovisi za što koristiš neki proizvod. Isto tako možeš reći da nikad ne bi kupio npr. Makitu jer Pevec ima drastično povoljnije uređaje, no to nije usporedivo.

Jedna mala analogija! 

 

Svojedobno je jedan CEO SUZUKI-a kazao kakva je fora Mercedesa G u odnosu na SUZUKI VITARA-u, jer i ona može sve što i G Wagen?! 

 

Mercedesov CEO je galantno odgovorio; "Isrina, može, samo je pitanje, koliko puta"?!?! 

 

To što netko uloži u ADIDAS ili NIKE, prije svega ulaže u svoje zdravlje. 

Ulagane u karikiram MAKITA alat, je ulaganje u sigurnost u radu, zadovoljstvo prije svega! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
southy kaže...

Šteta da nema usporedbe po linijama mobitela, a ne samo po proizvođačima. Baš me zanima odnos iPhonea i npr. S7 serije kod Samsunga što se tiče udjela marže u cijeni. Sama činjenica da 80% odlazi na iPhone ne čudi budući da se radi isljučivo o high-end segmentu dok nitko drugi osim Samsunga mu nije ni blizu po prodanim komadima, no kod Samsunga je u tom broju dio srednje i jeftinije linije mobitela, čak i dumb-phoneova koji nemaju ni približnu maržu. Količine koje ostali prodaju nisu ni blizu tome da mogu ostvariti veći udio u podjeli zarade.

Apple očito pametnije posluje od Samsunga jer obje firme imaju uređaje koji su po karakteristikama i cijeni ciljane za isti segment pa je svjedno prevaga izrazito na stranu Applea. Jedan dio razloga leži i u tome da nakon prve "žetve" cijene Samsunga drastično padnu izlaskom nove generacije, a čini mi se i da su predbilježbe malo prenapuhane i samo rezerviraju jedan dio uređaja, no oni se na kraju prodaju po nižoj cijeni.

 upravo zato ova analiza nema puno smisla osim što kaže da u appleu znaju mlatiti pare fokusiranjem samo na ono najbitnije.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Feudalac kaže...

Petricu, ne znam kako si došao do zaključka da Apple plaća najmanju cijenu da bi prodao jedan mobitel. Oni imaju najveću marginu, ali i najveću prodajnu cijenu.

 

Ako je početni model 650 dolara, to znači da Apple plaća minimalno 439,4 dolara za sve svoje troškove.

Tih 439,4 dolara je više nego što kupci plate 98% svih ostalih prodanih mobitela.

 Ovu cifru si izvukao iz dupeta ili imas nekakav pouzdan izvor? Volio bih vidjeti taj izvor....

Feudalac kaže...
...

 Ti si pobrkao kvalitetu, uz to vezani imidž, dizajn i cijenu sa pojedinim performansama.

Kad si već nastavio analogiju s premium markama u automobilskom svijetu, ima preko nekoliko narodskih marki čiji pojedini modeli mogu na cesti poprašiti poprilično puno mercedesa za dva ili tri puta manje novca. Stvar je samo u tome da mercedes ne čine konji, on ih ima kako se to među vlasnicima kaže dovoljno. Mercedes čini još ponešto.

 

Ekran na iphoneu je najbolji LCD ikad proizveden, sve ostalo također. Memorija u konkretnim brojkama? kakve to veze ima s ičime? Da li je uređaj zbog toga sporiji? Ne bih rekao. Ako misliš na spremište za podatke iliti flash, nađi mi jedan drugi mobitel koji može snimati 4k video u high profilu neograničene dužine. Nećeš jer ga nema. A onda mi samo objasni kako ćeš snimati ovakav video na te povoljnije MicroSD kartice (jer očito pucaš na to da je jeftinije kupiti osnovni model i onda gore roknuti najjeftiniju karticu da bi dobio more gigabajta). Nećeš nikako prijatelju, zato je iphone - Mercedes. Ako ti treba više memorije kupiš jači model i radiš sve ovo što nitko drugi ne može bez ikakvog razmišljanja o tome đe ga metnu. E ta bezbrižnost i apsolutno nenadjebive performanse se plaćaju - tko voli nek izvoli.

 

 

 Mozda najbolji lCD ali ne i najbolji ekran ikad proizveden. Amoled je bolji i to vec godinama a aple ce to priznati kad ga stavi u iphone a to svi iphoneovci prizeljkuju iako sad pricaju kao i ti....

Sta je high profile? koji codec koji bitrate. Neogranicene duzine? U cemu je problem da se snima 4k neogranicene duzine na sd karticu dovoljne brzine zapisivanja? Zasto ne moze? To sam imao na note 4 prije 3 godine...

Apsolutno nenadjebive performanse? Vidim PR u najboljem svjetlu. Koje performanse? Ako pucas na antutu onda ti je dovoljno pogledati 3. mjesto. Kinez koji kosta 40% cijene iphonea a sporiji 7% a u relanom radu nema teorije da primijetis razliku ;)

 

Nemoj drug zaboraviti sve izjave appleovaca tipa 4" je dovoljno kad ono puf koliko sad ima incha? Extra radi sa 512 MB rama ad ono koliko ima rama? Amoled je smece kad ono puf naruceni amoledi od onog smeca od samsunga ;) Apple misli drugacije i hvata prikljucak za konkurencijom. Kamera vec odavno nije superiorno najbolje ako je najbolja opste. Preium izrada takodje. OS debelo zaostaje. Inovacija ni od korova. Dizajn godinama isti. Po cemu se pamti iphone zadnjih godina? 3d touch koji ne donosi funkcionalno nista novo sto se ne moze dobiti i bez njega i izbacivanje 3,5mm jacka bez razloga niti ga je zamijenulo ista bolje osim dodatnog adaptera. To je novo kod iphonea zadnjih 5 godina....

Svake godine zema pocne bice ovo bice ono a na kraju prepakovan proslogodisnji model uz "optimizaciju".....

13 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
ATJLučko kaže...
southy kaže...
Korny1603987 kaže...
Nikada nisam patio za skupim brendovima. Nike ne volim u sportskom segmentu, Apple nikada ne bih kupio kod mobitela ili kompjutera.

Sve ovisi za što koristiš neki proizvod. Isto tako možeš reći da nikad ne bi kupio npr. Makitu jer Pevec ima drastično povoljnije uređaje, no to nije usporedivo.

Jedna mala analogija! 

 

Svojedobno je jedan CEO SUZUKI-a kazao kakva je fora Mercedesa G u odnosu na SUZUKI VITARA-u, jer i ona može sve što i G Wagen?! 

 

Mercedesov CEO je galantno odgovorio; "Isrina, može, samo je pitanje, koliko puta"?!?! 

 

To što netko uloži u ADIDAS ili NIKE, prije svega ulaže u svoje zdravlje. 

Ulagane u karikiram MAKITA alat, je ulaganje u sigurnost u radu, zadovoljstvo prije svega! 

 ne vrijedjaj mi suzukija.. imal sam svifta 4x4.. autic za izivljavanje.. nema konfora, nema radija ali stari moj,sta je taj auto podnio.. a najbolje je, kad zavrsite na boku u grabi, pijani ko majke, jednostavno izadjete van i dignete ga na cestu opet... kad se strijeznis, platis 400,500 kn popravak i pici dalje..  26 godina star, prodan krajem 2015-te za 500 e.. 

 

a stanodavac ima G klasu, amg 63 mislim.. pocetna cijena je mislim oko 120k e u njem s tom opremom.. jest da je auto takav da mu je danas vjerojatno poklonil ruzu i odpeljal na voznju, ali mu je cijena kao 4 vitare.

15 godina
neaktivan
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Što su ovi bedaci navalili uspoređivati Makitu i šrotfon? Pro alat i igračku koju zamjeni trostruko jeftiniji uređaj bez da zamjetiš razliku.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
5 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Torent kaže...

 Mozda najbolji lCD ali ne i najbolji ekran ikad proizveden. Amoled je bolji i to vec godinama a aple ce to priznati kad ga stavi u iphone a to svi iphoneovci prizeljkuju iako sad pricaju kao i ti....

Sta je high profile? koji codec koji bitrate. Neogranicene duzine? U cemu je problem da se snima 4k neogranicene duzine na sd karticu dovoljne brzine zapisivanja? Zasto ne moze? To sam imao na note 4 prije 3 godine...

Apsolutno nenadjebive performanse? Vidim PR u najboljem svjetlu. Koje performanse? Ako pucas na antutu onda ti je dovoljno pogledati 3. mjesto. Kinez koji kosta 40% cijene iphonea a sporiji 7% a u relanom radu nema teorije da primijetis razliku ;)

 

Nemoj drug zaboraviti sve izjave appleovaca tipa 4" je dovoljno kad ono puf koliko sad ima incha? Extra radi sa 512 MB rama ad ono koliko ima rama? Amoled je smece kad ono puf naruceni amoledi od onog smeca od samsunga ;) Apple misli drugacije i hvata prikljucak za konkurencijom. Kamera vec odavno nije superiorno najbolje ako je najbolja opste. Preium izrada takodje. OS debelo zaostaje. Inovacija ni od korova. Dizajn godinama isti. Po cemu se pamti iphone zadnjih godina? 3d touch koji ne donosi funkcionalno nista novo sto se ne moze dobiti i bez njega i izbacivanje 3,5mm jacka bez razloga niti ga je zamijenulo ista bolje osim dodatnog adaptera. To je novo kod iphonea zadnjih 5 godina....

Svake godine zema pocne bice ovo bice ono a na kraju prepakovan proslogodisnji model uz "optimizaciju".....

Revolucionarnih novosti na mobitelima već godinama ionako nema, radi se uglavnom o natjecanju u bildanju specifikacija. A što se Androida tiče njegov napredak je rezultat toga da je do prije nekoliko godina bio poluproizvod i tek zadnje verzije su funkcionalno usporedive sa iOS-om. S druge strane, iPhone i sa "ustajalom" politikom promjena i dizajnom starim 3 godine pomete Samsung i ostale. Kako je to moguće ako su Android uređaji toliko bolji kako ti tvrdiš? 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
southy kaže...

Revolucionarnih novosti na mobitelima već godinama ionako nema, radi se uglavnom o natjecanju u bildanju specifikacija. A što se Androida tiče njegov napredak je rezultat toga da je do prije nekoliko godina bio poluproizvod i tek zadnje verzije su funkcionalno usporedive sa iOS-om. S druge strane, iPhone i sa "ustajalom" politikom promjena i dizajnom starim 3 godine pomete Samsung i ostale. Kako je to moguće ako su Android uređaji toliko bolji kako ti tvrdiš? 

 Ti koda si u 2013-2014.. Android je već odavno prešao iOS po funkcionalnosti, debelo. Pomete jer je uletio prvi i pobrao ovce koje najbolje vunu daju.

Give a man a mask and he will show you his true face
11 godina
neaktivan
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Android je već odavno prešao iOS po funkcionalnosti

 

 

 
7 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam

 

Mada mi nije jasno sta brzina otvaranja aplikacija ima sa "funkcionalnosti", posebno za duplo manju cijenu. 

Da je najfluidniji uredjaj je ocigledno i odavno poznato, i opet se dovoljan broj kupaca odlucuje za nesto drugo, posebno u nizem segmentu. 

 

Mislim da vecu ulogu u svemu tome igraju druge stvari, kao marketing i sposobnost kompanije da bude svugdje zastupljena, a i sama cinjenica da je OS i uredjaj potpuno pod kontrolom apple-a. 

 

7 godina
online
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
ismar89 kaže...

Da je najfluidniji uredjaj je ocigledno i odavno poznato, i opet se dovoljan broj kupaca odlucuje za nesto drugo, posebno u nizem segmentu. 

Fluidiniji je samo kad se uspoređuje sa Samsungom, HTC-om, Lenovom, Huaweiem, Sonyem i LG-em.

Protiv ostalih iPhone puši generalno.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Pa ne bas.... Sta znaci fluidniji? To se vec par godina ne može primijetiti u radu. Ostalo par postotaka na antutu testu.
Pomete android a android drzi 85%tržišta... Mana androida jeste da su android kupci navikli da imaju izbor pa precijenjeni mobiteli ne prolaze. Apple kupci kupuju bez obzira na cijenu pa apple lupa marže kako želi al nece ni to dovijeka....
7 godina
protjeran
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
kapetan_ajkula kaže...
Ajar kaže...

Dragane, "margin" je marža (razlika između kupovne i prodajne vrijednosti robe). margina je rub, granica, rubnica. u tekstu navedeni marginalci nisu, dakle, maržoretkinje nego proizvođači s ruba tržišnih zbivanja. 

 Sto je sa margarinom. Da li je bolji od masla? 

 Nije bolji. Margarin je umjetna zamjena za maslac i čine ga nezdrave biljne masnoće, izbjegavati pod must.

My pleasure darlin
8 godina
offline
Re: Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali sam
Torent kaže...

 Mozda najbolji lCD ali ne i najbolji ekran ikad proizveden. Amoled je bolji i to vec godinama a aple ce to priznati kad ga stavi u iphone a to svi iphoneovci prizeljkuju iako sad pricaju kao i ti....

Sta je high profile? koji codec koji bitrate. Neogranicene duzine? U cemu je problem da se snima 4k neogranicene duzine na sd karticu dovoljne brzine zapisivanja? Zasto ne moze? To sam imao na note 4 prije 3 godine...

Apsolutno nenadjebive performanse? Vidim PR u najboljem svjetlu. Koje performanse? Ako pucas na antutu onda ti je dovoljno pogledati 3. mjesto. Kinez koji kosta 40% cijene iphonea a sporiji 7% a u relanom radu nema teorije da primijetis razliku ;)

 

Nemoj drug zaboraviti sve izjave appleovaca tipa 4" je dovoljno kad ono puf koliko sad ima incha? Extra radi sa 512 MB rama ad ono koliko ima rama? Amoled je smece kad ono puf naruceni amoledi od onog smeca od samsunga ;) Apple misli drugacije i hvata prikljucak za konkurencijom. Kamera vec odavno nije superiorno najbolje ako je najbolja opste. Preium izrada takodje. OS debelo zaostaje. Inovacija ni od korova. Dizajn godinama isti. Po cemu se pamti iphone zadnjih godina? 3d touch koji ne donosi funkcionalno nista novo sto se ne moze dobiti i bez njega i izbacivanje 3,5mm jacka bez razloga niti ga je zamijenulo ista bolje osim dodatnog adaptera. To je novo kod iphonea zadnjih 5 godina....

Svake godine zema pocne bice ovo bice ono a na kraju prepakovan proslogodisnji model uz "optimizaciju".....

 Već sam ti objasnio zašto će se AMOLED, sada kada su dječje bolesti poput efikasnosti i trajnosti uglavnom riješene, dobro uklopiti na iPhone. Jednostavno, iOS već ima podršku za boje - bilo kakva fotka, film ili knjiga bit će, kao i sada, prikazani onako kako je to autor zamislio. Automatski. Na androidu - uzalud ti široki gamut oleda, služi prikazu šarenijih ikona da bi ga deca prije kupila.

 

mobiteli su zreli proizvodi, nema nitko više nikakvih specijalnih inovacija osim ako u to ne računaš 7 načina automatskog otključavanja telefona od kojih je 5 nesigurno. Ili ako inovacija nije što je gotovo sve i jedan aktuelni highend android uređaj kopija zadnjeg iphonea. Podjeb na stranu, to je tako. Tržišna realnost....

Ja rekoh
10 godina
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Poučan tekst koji će pametni ljudi shvatiti.

 

Ak' na nekome tržištu koja se mjeri u milijardama nečega imaš i neki promil udjela, opet ti se isplati. 

To žiki i naš Hangar 18.

Krenulo im je nakon MWC.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Apple ubere 80%, Samsung 15%, a svi ostali samo 5%

Nigdje se ne vidi Samsung i ostali tehnološki divovi navode ukupnu zaradu po nekom uređaju, Poslovanja takvih tvrtki su obično segmentirana.

Pa kad Samsung ugradi LCD i Bateriju i CPU u svoj Galaxy njegove poddivizije su dijelove naplatile njegovom odjelu "sklapača mobitela".

 

Dakle Samsung nije zaradio samo na odjelu "sklapača mobitela" nego i na odjelu proizvodnje CPUa, LCDa, Baterija i šta ja znam šta sve ne proizvode kroz svoje razne odjele.

Isto je i sa drugima a to se nigdje ne vidi u tekstu ovom i svima sličnima ovog tipa.

 

Jabučar to nema, jer su samo sklapači mobitela pa se njihova marža vidi u cjelosti.

 

Mislim da je ukupna količina novca koja se vrti u elektroničkim igračkama znatno veća i da nije sve prikazano, a Applu naravno ne smeta da izgleda dominantno kao što niti ostalima ne smeta da su tamo gdje jesu jer Apple ionako kupuje puno toga od njih samo se brojke prikazuju kako se prikazuju. Statistika je kurva.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice