Apple standardizira manje SIM kartice?

poruka: 193
|
čitano: 19.327
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple standardizira manje SIM kartice?".
15 godina
odjavljen
offline
Apple standardizira manje SIM kartice?

"Podršku Appleovom standardu već je dao mobilni operater Orange, koji ističe kako bi prvi uređaji s manjim SIM karticama na tržište mogli stići tokom sljedeće godine." - To onda znaći da idu na još manje kartice od microSIM-a ili?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple standardizira manje SIM kartice?

Hm,kakve veze ima manja sim kartica s debljinom uređaja, ili ih žele uguravat okomito pa im trebaju sićušne sim kartice?

 

Ustvari kad smo već kod toga, hej Steve evo ti dobra ideja,ustvari dvije:

- zašto bi IPhone 5, 6,7... itd,uopće imali sim karticu,odnosno utor za istu. Jednostavno kod kupnje telefona unesu se svi podaci u telefon i šibaj.

Uređaj bi mogao biti tanji,ljepšoi ,savršeniji,najbolji,a brdo novih patenata bi se smiješilo.Uređaj bi mogao biti tanji od danjašnjih sim kartica,zalockan neprobojnim apple enkripcijama...

Osim toga jednim udarcem ubio bi par muha, izvođenje jailbreaka(koji bi ustvari bio nemoguć) na uređaju rezultiralo bi i gubitkom broja, odnosno uređaj bi bio samo lijepi ukras na polici,a odlazak u servis bi se popratio određenim novčanim iznosom za popravak, s proslijeđenom prekršajnom(kaznena je previše ne) nadležnim organima...

Ili verzija 2. SIM kartica se nalazi implantirana pod kožom vlasnika,a s uređajem komunicira bežično.Napajanje sim kartice u tom slučaju rješeno je na način da se to malo struje dobiva pretvorbom topline vlasnikova tijela u potrebnu struju...

Osim toga sim kartice bi se mogle implantirat na nekom mjestu gdje bi to modno osvještenim osobama bilo uber, fensi-šmensi za pokazivanje u kafiću...

Pa sad reci da čitatelji BUG-a nemaju SF ideja {#}

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 8:53 (Pubovo).
 
17 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Pubovo kaže...

Hm,kakve veze ima manja sim kartica s debljinom uređaja, ili ih žele uguravat okomito pa im trebaju sićušne sim kartice?

Nikakve, ali ima veze sa mijenjanjem standarda i nametanjem svoga. Njihova politika zatvorenosti platforme je njihovo pravo, ali ovo vec spada u diranje postojecih standarda i veoma je bezobrazno. Ovo je otprilike ko da jedan proizvodjac automobila namece novo gorivo kao standard. 

13 godina
neaktivan
offline
Apple standardizira manje SIM kartice?

Apple gura IT industriju naprijed, te jedini ima viziju i sposobne ljude napraviti drastičan korak. U zadnjih deset godina, napravili su glazbeni player deset godina ispred konkurencije, mobitel petnaest godina ispred i nov koncept računala kakvog konkurencija bez Applea ne bi imala do kasnih 2020-ih.

 
18 51 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple standardizira manje SIM kartice?

Zaista ne vidim smisao manjih SIM kartica, a ni te opsesije bolesno tankim uređajima. Šta će za 2-3 godine mobiteli biti debeli 2 mm? Koja je korist od toga?

Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
zbuzz kaže...

Nikakve, ali ima veze sa mijenjanjem standarda i nametanjem svoga. Njihova politika zatvorenosti platforme je njihovo pravo, ali ovo vec spada u diranje postojecih standarda i veoma je bezobrazno. Ovo je otprilike ko da jedan proizvodjac automobila namece novo gorivo kao standard.

I to im itekako uspijeva.

 

Pogledaj šta su samo napravili sa micro sim karticama i iPhoneom 4. Koliko znan u nas takve kartice nisu bile dostupne sve do objave tog mobitela.

http://about.me/antesirkovic
14 godina
odjavljen
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Sinatra kaže...

Apple gura IT industriju naprijed, te jedini ima viziju i sposobne ljude napraviti drastičan korak. U zadnjih deset godina, napravili su glazbeni player deset godina ispred konkurencije, mobitel petnaest godina ispred i nov koncept računala kakvog konkurencija bez Applea ne bi imala do kasnih 2020-ih.

Isto kao što su na području desktop računala i laptopa gurali standarde? Pa rađe bi NASU financirao da nam izgradi grad na Mjesecu, jeftinije bi nas došlo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
sirka666 kaže...
zbuzz kaže...

Nikakve, ali ima veze sa mijenjanjem standarda i nametanjem svoga. Njihova politika zatvorenosti platforme je njihovo pravo, ali ovo vec spada u diranje postojecih standarda i veoma je bezobrazno. Ovo je otprilike ko da jedan proizvodjac automobila namece novo gorivo kao standard.

I to im itekako uspijeva.

 

Pogledaj šta su samo napravili sa micro sim karticama i iPhoneom 4. Koliko znan u nas takve kartice nisu bile dostupne sve do objave tog mobitela.

A ti imaš korist od microSIM-a? To što si uštedio 22.8 mm^3 prostora u mobitelu ti je bitno u životu? :D

16 godina
online
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Sinatra kaže...

Apple gura IT industriju naprijed, te jedini ima viziju i sposobne ljude napraviti drastičan korak. U zadnjih deset godina, napravili su glazbeni player deset godina ispred konkurencije, mobitel petnaest godina ispred i nov koncept računala kakvog konkurencija bez Applea ne bi imala do kasnih 2020-ih.

Apple ne gura ništ osim sebe kroz industriju. U zadnjih deset godina su napravili glazbeni player koji je ništ posebno i kad su ga izbacili ja sam već par godina imal no name player bolji od njihovog. Mobiteli su im do 3Gs bili sranje i iOS je bil sranje, jedino vrijedno spomena je bilo fluidno funkcioniranje touch screena. Kakav novi koncept računala?

Ako misliš da samo Apple ima sposobne ljude onda si stvarno glup, tj. tipičan Apple fanboy.

U buduće nas poštedi glupih poruka i glorificiranja Apple ako nemaš kaj pametno za napisat.

13 godina
neaktivan
offline
Apple standardizira manje SIM kartice?

Pod koncept računala sam naravno mislio na iPad, koji je jedina ispravna vizija budućnosti IT industrije.

 
2 40 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Sinatra kaže...

Pod koncept računala sam naravno mislio na iPad, koji je jedina ispravna vizija budućnosti IT industrije.

BUG standup komicar... Svaka ti cast. Nitko ne moze ovako nesto govorit i bit ozbiljan.

Moram priznat da sam se cak i nervirao u pocetku, misleci da stvarno mislis te stvari. Moje isprike...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 9:26 (Beno).
16 godina
online
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Kaj se ti tiče sim kartice i standardizacije za potrebe smanjivanja dimenzija nek rade kaj god ih je volja. Svaka standardizacija je dobra i korisna. Pitanje je kak to misle napravit i mene zanima kaj fali ovome kaj imamo. Trenutno su kartice jako jako male i bile bi manje da izbace ono malo memorije koje imaju pošto danas svaki uređaj ima internu memoriju.
Iskreno ne vjerujem da taj milimetar igra neku ulogu u minijaturizaciji samih uređaja. Mislim da sam čitač kartice i konektori u telefonu uzimaju više prostora. Bolje bi bilo da maknu ili totalno promijene kartice.
15 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Sinatra kaže...

Apple gura IT industriju naprijed, te jedini ima viziju i sposobne ljude napraviti drastičan korak. U zadnjih deset godina, napravili su glazbeni player deset godina ispred konkurencije, mobitel petnaest godina ispred i nov koncept računala kakvog konkurencija bez Applea ne bi imala do kasnih 2020-ih.

 

nit je player bio 10 godina ispred konkurencije, niti je to slučaj s mobom jer po tvojem trenutno niti u jednom niti u drugom segmentu jos uvijek ne bi imali konkurencije a definitivno imaju i neki ih polako prelaze ....

 

Tablet nije izmislio Apple, touchscreen mob nije izmislio Apple itd. itd. - samo su ih napravili (u tom trenutku) boljima od konkurencije

 

pravu revoluciju za koju je Apple zasluzan mozes pripisati prvim PCima koji su doslovce od njih pokrali ideju ... ali poslije su jedino prednjacili (idejno, a ne izvedbom) u OSu, i za Mac/PC i iOSu

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 9:41 (Latz).
14 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Sinatra kaže...

Pod koncept računala sam naravno mislio na iPad, koji je jedina ispravna vizija budućnosti IT industrije.

Joking, right?!?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Zg1004 kaže...
Sinatra kaže...

Pod koncept računala sam naravno mislio na iPad, koji je jedina ispravna vizija budućnosti IT industrije.

Joking, right?!?

 

Pa naravno da se sali. Koja budala bi takvo nesto ozbiljno rekla?
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Beno kaže...
Sinatra kaže...

Pod koncept računala sam naravno mislio na iPad, koji je jedina ispravna vizija budućnosti IT industrije.

BUG standup komicar... Svaka ti cast. Nitko ne moze ovako nesto govorit i bit ozbiljan.

Moram priznat da sam se cak i nervirao u pocetku, misleci da stvarno mislis te stvari. Moje isprike...

 

I mene je ovaj smiješni lik živcirao dok nisam shvatio da je on zapravo komičarski genije i sada željno isčekujem svaki njegov post koji mi smijehom usreći ovu tmurnu današnjicu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Sinatra kaže...

Apple gura IT industriju naprijed, te jedini ima viziju i sposobne ljude napraviti drastičan korak. U zadnjih deset godina, napravili su glazbeni player deset godina ispred konkurencije, mobitel petnaest godina ispred i nov koncept računala kakvog konkurencija bez Applea ne bi imala do kasnih 2020-ih.

Posjeti psihijatra, treba ti, možda ipak bolje egzorcista.

15 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
NEW_MAN kaže...
U zadnjih deset godina su napravili glazbeni player koji je ništ posebno i kad su ga izbacili ja sam već par godina imal no name player bolji od njihovog.

Ti si, čovječe, presmiješan. Bilo bi dobro da poslušaš svoj savjet, vezan uz poštedu nas ostalih od glupih poruka.

15 godina
neaktivan
offline
Apple standardizira manje SIM kartice?

A tko će drugi ne Apple. Još će i reć da je sim kartica općenito njihov patent.

 

I nije mi jasno kakve veze ima veličina sim kartice sa debljinom uređaja kad je standardni sim iste debljine kao i mikro sim...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 10:04 (marko227).
 
3 1 hvala 1
16 godina
online
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Korky kaže...
NEW_MAN kaže...
U zadnjih deset godina su napravili glazbeni player koji je ništ posebno i kad su ga izbacili ja sam već par godina imal no name player bolji od njihovog.

Ti si, čovječe, presmiješan. Bilo bi dobro da poslušaš svoj savjet, vezan uz poštedu nas ostalih od glupih poruka.

Da?

Dečec radil sam si MP3 fileove i imal sam MP3 player dok ovi u Apple još nisu ni znali kaj je to.

To kaj ti ne znaš za ništ drugo osim za ipod to ne znači da je taj uređaj nešto posebno.

15 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
marko227 kaže...

 

I nije mi jasno kakve veze ima veličina sim kartice sa debljinom uređaja kad je standardni sim iste debljine kao i mikro sim...

Sklop u koji se umeće manja kartica očito zauzima manje mjesta te ostavlja više prostora za ostale stvari, koje onda nadalje utječu na dimenzije uređaja.

15 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
NEW_MAN kaže...
Dečec radil sam si MP3 fileove i imal sam MP3 player dok ovi u Apple još nisu ni znali kaj je to.
To kaj ti ne znaš za ništ drugo osim za ipod to ne znači da je taj uređaj nešto posebno.

To "kaj si ti radil MP3 fileove i imal MP3 player dok ovi u Apple još nisu znali kaj je to" (a znali su) nije baš neki jak argument da je taj tvoj, dotični, no name player uistinu bio bolji od njihovog. I da, iPod je uistinu "nešto posebno". No, šta ti znaš, nisi ga nikad koristio.

16 godina
offline
Apple standardizira manje SIM kartice?

Koliko uredjaja (osim Appleovih) koristi nestandardne SIMove? Da li se pokazala zelja za necim ovakvim od strane drugih proizvodjaca?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Sinatra kaže...

Apple gura IT industriju naprijed, te jedini ima viziju i sposobne ljude napraviti drastičan korak. U zadnjih deset godina, napravili su glazbeni player deset godina ispred konkurencije, mobitel petnaest godina ispred i nov koncept računala kakvog konkurencija bez Applea ne bi imala do kasnih 2020-ih.

 

Malo si rekao. Evo primjer gdje su 2008 godine bili čak 40.000 godina ispred konkurencije

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
NEW_MAN kaže...
Korky kaže...
NEW_MAN kaže...
U zadnjih deset godina su napravili glazbeni player koji je ništ posebno i kad su ga izbacili ja sam već par godina imal no name player bolji od njihovog.

Ti si, čovječe, presmiješan. Bilo bi dobro da poslušaš svoj savjet, vezan uz poštedu nas ostalih od glupih poruka.

Da?

Dečec radil sam si MP3 fileove i imal sam MP3 player dok ovi u Apple još nisu ni znali kaj je to.

To kaj ti ne znaš za ništ drugo osim za ipod to ne znači da je taj uređaj nešto posebno.

{#}

Kad ne spavam budan sam
16 godina
online
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Korky kaže...
NEW_MAN kaže...
Dečec radil sam si MP3 fileove i imal sam MP3 player dok ovi u Apple još nisu ni znali kaj je to.
To kaj ti ne znaš za ništ drugo osim za ipod to ne znači da je taj uređaj nešto posebno.

To "kaj si ti radil MP3 fileove i imal MP3 player dok ovi u Apple još nisu znali kaj je to" (a znali su) nije baš neki jak argument da je taj tvoj, dotični, no name player uistinu bio bolji od njihovog. I da, iPod je uistinu "nešto posebno". No, šta ti znaš, nisi ga nikad koristio.

2005 sam si prvi put kupil ipod, platil sam ga nekih 2000 kn.

Trenutno imam iphone i svaki dan prek njega slušam muziku.

Prve mp3 fajlove sam radil u dos-u 1996. Jedna usrana pjesma se kodirala oko sat vremena. Player je bil u dos-u.

iPod je ko i svaki drugi Apple proizvod prekrasan uređaj koji nije po ničemu bolji osim po tome kaj ima višu cijenu.

Ono govno od itunesa je najveći zločin za čovječanstvo.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 10:29 (NEW_MAN).
14 godina
online
Apple standardizira manje SIM kartice?

Super ideja. Ovo je predodređeno za uspjeh. Svi proizvođači će se morati prilagoditi.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
NEW_MAN kaže...

 

 

2005 sam si prvi put kupil ipod, platil sam ga nekih 2000 kn.

Trenutno imam iphone i svaki dan prek njega slušam muziku.

Prve mp3 fajlove sam radil u dos-u 1996. Jedna usrana pjesma se kodirala oko sat vremena. Player je bil u dos-u.

iPod je ko i svaki drugi Apple proizvod prekrasan uređaj koji nije po ničemu bolji osim po tome kaj ima višu cijenu.

Ono govno od itunesa je najveći zločin za čovječanstvo.

Ti si fakat svojevrsno "walking contradiction" čudo.

 

Mogao bih se složiti jedino oko ove iTunes tvrdnje (mada djelomično). No, isti su ipak uveli malo reda u organizaciju MP3-ca, sa svojom library metodom sortiranja, koju su kasnije svi drugi brže-bolje implementirali ovako ili onako.

16 godina
online
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?

To kaj sam kupil ipod i sad kaj svaki dan koristim iphone ne znači da je neki uređaj desetljeće ispred ostalih.
iPod sam kupil jer nisam znal kud s novcima a iphone imam jer mi je najjeftiniji prek pretplate. Konfora radi sam se prebacil na itunes jer nem nosil extra mp3 player ako iphone imam uvijek kraj sebe.
Itunes je rađen za glupane i kao takav je super ali ako neko godinama radi kolekciju mp3 fajlova, ako se godinama sređuju playliste id tagovi i sve ima složeno onak po svome onda prelazak na itunes nervira.

Sad kad sam tu gdi jesam više nejdem nigdi i koristil budem iphone koji je u biti ipod i itunes dok ne crknem jer mi se neda više prestar sam.

 

EDIT

kupil sam si Tuneup Companion za itunes i to onu lifetime verziju tak da id tag više nije drama

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 10:59 (NEW_MAN).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple standardizira manje SIM kartice?
Pubovo kaže...

Hm,kakve veze ima manja sim kartica s debljinom uređaja, ili ih žele uguravat okomito pa im trebaju sićušne sim kartice?

 

Ustvari kad smo već kod toga, hej Steve evo ti dobra ideja,ustvari dvije:

- zašto bi IPhone 5, 6,7... itd,uopće imali sim karticu,odnosno utor za istu. Jednostavno kod kupnje telefona unesu se svi podaci u telefon i šibaj.

Uređaj bi mogao biti tanji,ljepšoi ,savršeniji,najbolji,a brdo novih patenata bi se smiješilo.Uređaj bi mogao biti tanji od danjašnjih sim kartica,zalockan neprobojnim apple enkripcijama...

Osim toga jednim udarcem ubio bi par muha, izvođenje jailbreaka(koji bi ustvari bio nemoguć) na uređaju rezultiralo bi i gubitkom broja, odnosno uređaj bi bio samo lijepi ukras na polici,a odlazak u servis bi se popratio određenim novčanim iznosom za popravak, s proslijeđenom prekršajnom(kaznena je previše ne) nadležnim organima...

Ili verzija 2. SIM kartica se nalazi implantirana pod kožom vlasnika,a s uređajem komunicira bežično.Napajanje sim kartice u tom slučaju rješeno je na način da se to malo struje dobiva pretvorbom topline vlasnikova tijela u potrebnu struju...

Osim toga sim kartice bi se mogle implantirat na nekom mjestu gdje bi to modno osvještenim osobama bilo uber, fensi-šmensi za pokazivanje u kafiću...

Pa sad reci da čitatelji BUG-a nemaju SF ideja {#}

 

 

 

http://dailytechpost.com/index.php/apple-soon-to-universal-offer-simless-iphone/

A.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice