Apple na optuženičkoj klupi (opet)

poruka: 89
|
čitano: 8.975
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple na optuženičkoj klupi (opet)".
16 godina
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Ups!

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Apple got Pwn3d?

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Po prvi put mi je žao kaj nemam Iphone...{#}

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Tako i treba... Trebali su upozoriti da ce njihov uredjaj poduzimati takve radnje pa ko voli neka izvoli.....

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Jel vrijedi Ipod Touch?

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
14 godina
neaktivan
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)
odmah sam skinuo aplikaciju da vidim o cemu se radi i nisam mogao doci do daha od smjeha. podaci koje mobitel sprema su podaci o odasiljacu na koji je uredjaj bio spojen a ne o tocnoj lokaciji. Iz tih podataka netko moze saznati da sam danas bio blizini Jelacic placa i to u krugu od cca 500 metara. Za prikupljanje podataka o tocnoj lokaciji se koristi GPS a ne odasiljac operatera. Tuzba nema sanse. A vjest je tipican primjer stvaranja senzacije i pokusaja da se ukalja ugled neke firme. iPhone killer evolucija :))
 
10 2 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
bespa kaže...
odmah sam skinuo aplikaciju da vidim o cemu se radi i nisam mogao doci do daha od smjeha. podaci koje mobitel sprema su podaci o odasiljacu na koji je uredjaj bio spojen a ne o tocnoj lokaciji. Iz tih podataka netko moze saznati da sam danas bio blizini Jelacic placa i to u krugu od cca 500 metara. Za prikupljanje podataka o tocnoj lokaciji se koristi GPS a ne odasiljac operatera. Tuzba nema sanse. A vjest je tipican primjer stvaranja senzacije i pokusaja da se ukalja ugled neke firme. iPhone killer evolucija :))

  pa dovoljno je da skuplja ikakve tvoje podatke bez tvog znanja pa da to bude krsenje privatnosti, nije bitno dal se radi o precirnosti od 3mm ili nekoliko svjetlosnih godina

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Svejedno, tužba mi je priglupa, kada će te podatke vidjet 99% sami korisnici.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Nebih se zacudio da negdje u EULA-i (tko to jos cita :D ) pise da se korisnik slaze s time da se podaci o njegovom kretanju zapisuju, pa cak i da se salju Appleu.

Show no mercy... for you shall receive none.
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
grimyHR kaže...
bespa kaže...
odmah sam skinuo aplikaciju da vidim o cemu se radi i nisam mogao doci do daha od smjeha. podaci koje mobitel sprema su podaci o odasiljacu na koji je uredjaj bio spojen a ne o tocnoj lokaciji. Iz tih podataka netko moze saznati da sam danas bio blizini Jelacic placa i to u krugu od cca 500 metara. Za prikupljanje podataka o tocnoj lokaciji se koristi GPS a ne odasiljac operatera. Tuzba nema sanse. A vjest je tipican primjer stvaranja senzacije i pokusaja da se ukalja ugled neke firme. iPhone killer evolucija :))

  pa dovoljno je da skuplja ikakve tvoje podatke bez tvog znanja pa da to bude krsenje privatnosti, nije bitno dal se radi o precirnosti od 3mm ili nekoliko svjetlosnih godina

 

u tom slucaju razmisli o silnim tuzbama ZETa da objasnim :) ukoliko imas elektronsku kartu koja sadrzi tvoj OIB i ostale podatke i naslonis ju na aparat prilikom ulaska u tramvaj i ovaj sa tvoje karte skine" kredite" 20 minuta kasnije u tram ulazi kondor i na svoj uredjaj naslanja tvoju el. kartu i vidi kad i gdje si usao u tram. to jest gdje su ti skinuli kredite. Takvih je situacija pregrst i biti ce ih sve vise i krajnje su nebitne. A sto se tice Appla, zaista iz onoga sto pokazuju podaci nema sanse da itko zna gdje sam bio, a niti ti podaci ne odlaze dalje od mog kompa.
14 godina
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
bespa kaže...

 

u tom slucaju razmisli o silnim tuzbama ZETa da objasnim :) ukoliko imas elektronsku kartu koja sadrzi tvoj OIB i ostale podatke i naslonis ju na aparat prilikom ulaska u tramvaj i ovaj sa tvoje karte skine" kredite" 20 minuta kasnije u tram ulazi kondor i na svoj uredjaj naslanja tvoju el. kartu i vidi kad i gdje si usao u tram. to jest gdje su ti skinuli kredite. Takvih je situacija pregrst i biti ce ih sve vise i krajnje su nebitne. A sto se tice Appla, zaista iz onoga sto pokazuju podaci nema sanse da itko zna gdje sam bio, a niti ti podaci ne odlaze dalje od mog kompa.

 

Nope. To radiš svjesno, znajući da je tvoja lokacija poznata, ovdje se radi o prikupljanju podataka, a da korisnik nije obaviješten o tome.

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 21:06 (Minoza).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)

poanta je u tome sto ti podaci nisu nikada poslani appleu. ko da standalone gps pamti rute kojima si proso.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
dbistri kaže...

poanta je u tome sto ti podaci nisu nikada poslani appleu. ko da standalone gps pamti rute kojima si proso.

da ali moze biti poslan !

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
13 godina
protjeran
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

A da oni koji ih tuže obrate pažnju i na druge sqlite baze koje se nalaze na iphone-u. Npr wifilocations.db, calldata.db itd itd koje sadrže tone podataka, od mac adresa do ljudi koje ste zvali.

 

Tako da ovaj consolidate.db baš i nije neki problem i za njega se već zna duže vrijeme, samo nije bio toliko eksponiran kao sada.

 

Ako netko ima jailbrake-ani ajfon, neki sqlite client može provjeriti sve baze podataka na svojem telefonu da se uvjeri koliko podataka u biti i čuva taj telefon.

 

dakle ssh-ajte u telefon, lokacija je ja mislim ./System/Library/Frameworks/CoreLocation.framework/Support/

 

 

$this->db->where->('I don't have a clue');
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
thunderfox kaže...

Nebih se zacudio da negdje u EULA-i (tko to jos cita :D ) pise da se korisnik slaze s time da se podaci o njegovom kretanju zapisuju, pa cak i da se salju Appleu.

Negdje sam procitao da to zaista pise (ili nesto slicno) negdje na kraju EULA kojeg naravno nitko ne cita. Nesto tipa da Apple zadrzava pravo prikupljati te podatke i prosljedjivati trecim stranama.

Netko tko ima iPhone moze to provjeriti.

 

Svejedno, bez obzira sta ti stavis u EULA ako je neki dio njega u suprotnosti sa zakonom neke zemlje taj EULA je bespravan i ne moze sluziti za nikakvu obranu, pa taman i korisnik pristao na to. Vani su zakoni o zastiti potrosaca i zakoni o zastiti privatnosti poprilicno "jaki" tako da se moze desiti da je taj EULA nevaljan jer postoji zakon koji "je jaci" od njega i brani takvo postupanje i stiti korisnika i od njega samog (gluposti na koje on pristane).

 

A da ne govorim da je Apple s obzirom na kolicinu novaca koje posjeduje savrsena meta za raznorazna zakonodavstva koja mogu u ovome vidjeti priliku da se popune budgeti na lak nacin.

 

If you're not paranoid, you're not paying attention
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
To provide location-based services on Apple products, Apple and our partners and licensees may collect, use, and share precise location data, including the real-time geographic location of your Apple computer or device. This location data is collected anonymously in a form that does not personally identify you and is used by Apple and our partners and licensees to provide and improve location-based products and services. For example, we may share geographic location with application providers when you opt in to their location services.
15 godina
neaktivan
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Di je sad Sinatra da čujemo njegov komentar na ovo? {#}

http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/lzgr/
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
ansha kaže...
To provide location-based services on Apple products, Apple and our partners and licensees may collect, use, and share precise location data, including the real-time geographic location of your Apple computer or device. This location data is collected anonymously in a form that does not personally identify you and is used by Apple and our partners and licensees to provide and improve location-based products and services. For example, we may share geographic location with application providers when you opt in to their location services.

  Jep to pise u EULA-i za iTunese, a pošto se podatci prebacuju samo kad se prikljuci na iTunes... tako da to vrijedi...

 

A optužba će pasti normalno...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
markomarko kaže...
dbistri kaže...

poanta je u tome sto ti podaci nisu nikada poslani appleu. ko da standalone gps pamti rute kojima si proso.

da ali moze biti poslan !

 

da ali NIJE.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
15 godina
neaktivan
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Zapavo EULA je jako diskutabilna stvar i mislim da se mogu oboriti tvrdnje koje su u njoj. Npr. ja sam kupio proizvod ali nisam dao svoj potpis i svoju saglasnost da taj proizvod meni radi nesto iza ledja nego sam kupio taj proizvod da ga koristim samo kao mobilni telefon. Mislim ne znma po kojoj logici ja kupovinom necega automatski pristajem na nesto bez mogucnosti alternative. Po svim logikama i ajde reci zakonima bi trebalo da postoji i druga mogucnost. Isti slucaj je sa instalacijama programa jer program ne mozes instalirati dok ne prihvatis njihove uslove. Sta ako se ja ne slazem sa nekom tackom a taj program je jedini koji mi moze pomoci? To automatski znaci da sam ja bacio lovu u vjetar jer sam bio u mogucnosi da procitam uslove tek nakon kupovine programa. Ili sta ako sam kupio uredjaj koji nije dosao sa EULA dokumentom jer je radnik/robot zaboravio staviti primjerak u moju kutiju? Sta onda kupio sam uredjaj ali se nisam lozio sa EULom jer je nisam ni dobio. 

http://vgm.tv/
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
bistri kaže...

poanta je u tome sto ti podaci nisu nikada poslani appleu. ko da standalone gps pamti rute kojima si proso.

Tocno.

Neovisno o tome, palo mi je na pamet da bi moglo postati posebno gadno kada bi nestao to jest bio ukraden iPhone neke face cije bi kretanje trebala biti tajna (npr. Obamin tjelohranitelj ili nesto slicno...).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
dex3108 kaže...

Zapavo EULA je jako diskutabilna stvar i mislim da se mogu oboriti tvrdnje koje su u njoj. Npr. ja sam kupio proizvod ali nisam dao svoj potpis i svoju saglasnost da taj proizvod meni radi nesto iza ledja nego sam kupio taj proizvod da ga koristim samo kao mobilni telefon. Mislim ne znma po kojoj logici ja kupovinom necega automatski pristajem na nesto bez mogucnosti alternative. Po svim logikama i ajde reci zakonima bi trebalo da postoji i druga mogucnost. Isti slucaj je sa instalacijama programa jer program ne mozes instalirati dok ne prihvatis njihove uslove. Sta ako se ja ne slazem sa nekom tackom a taj program je jedini koji mi moze pomoci? To automatski znaci da sam ja bacio lovu u vjetar jer sam bio u mogucnosi da procitam uslove tek nakon kupovine programa. Ili sta ako sam kupio uredjaj koji nije dosao sa EULA dokumentom jer je radnik/robot zaboravio staviti primjerak u moju kutiju? Sta onda kupio sam uredjaj ali se nisam lozio sa EULom jer je nisam ni dobio.

  Ti EULA-u prihvaćaš s YES na instalaciji nečega...

 

Ako klikneš NO ne možeš instalirati...

 

Eto...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
neaktivan
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

To ti kazem ali sta ako ja necu da prihvatim a program mi treba? Program sam prvo kupio dosao kuci otpakovao i krenuo instalaciju i tek tada dobio EULA tekst. Necu da se slozim sa tekstom sta ja mogu kao kupac dalje da uradim? Kliknem na No prekine se instalacija. Program nmg da vratim otpakovan je, da instaliram nmg jer se nisam slozio za EULA tekstom, a alternative nemam jer je to jedan jedini program koji moze obaviti posao koji ja meni treba. 

http://vgm.tv/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
dex3108 kaže...

To ti kazem ali sta ako ja necu da prihvatim a program mi treba? Program sam prvo kupio dosao kuci otpakovao i krenuo instalaciju i tek tada dobio EULA tekst. Necu da se slozim sa tekstom sta ja mogu kao kupac dalje da uradim? Kliknem na No prekine se instalacija. Program nmg da vratim otpakovan je, da instaliram nmg jer se nisam slozio za EULA tekstom, a alternative nemam jer je to jedan jedini program koji moze obaviti posao koji ja meni treba.

  Vratiš u prodavaonicu, po zakonu imaš 8 dana i dobiješ novac nazad... (ja sam 2 puta dobio refund na karticu s steama jer sam pogrešno kupio igru i to nakon više od 24 sata)

 

Ako tebi treba nešto, onda moraš i prihvatiti uvjete ili traziti alternative... eto...

 


Ja ne volim EULA-u ali je bulletproof što se tiče ovoga... a vjerojatno će apple ići logikom, s iPhoenea ništa ne ide direktno (upload podataka), a i iOS je zatvoren sustav... bla bla...

 

Vjerujem da će se opet izvući :) ipak je to apple...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
mapir kaže...
bistri kaže...

poanta je u tome sto ti podaci nisu nikada poslani appleu. ko da standalone gps pamti rute kojima si proso.

Tocno.

Neovisno o tome, palo mi je na pamet da bi moglo postati posebno gadno kada bi nestao to jest bio ukraden iPhone neke face cije bi kretanje trebala biti tajna (npr. Obamin tjelohranitelj ili nesto slicno...).

 

stoji, al opet mislim da u danasnje doba ti je namjmanji problem izgubljen iPhone(kojem remote wipe napravis u 10 sec) a ako netko zeli znat tvoja kretanja (osim ak ti ga zena ne makne a ti u mrdusi gornjoj kod kume svaki vikend u posjeti a trebo bi bit na ribiciji) znat ce ih puno bolje nego s tim podacima.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
13 godina
protjeran
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

I windows bazirani telefoni pamte lokacije, koje šalju microsoftu. Eto nije apple jedini.

 

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2011/04/26/0675006.html

$this->db->where->('I don't have a clue');
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Ma treba se napravit EUAL patch, pa kada stisneš ne, svejedno instalira.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
EnlightenedPhoenix kaže...
dex3108 kaže...

To ti kazem ali sta ako ja necu da prihvatim a program mi treba? Program sam prvo kupio dosao kuci otpakovao i krenuo instalaciju i tek tada dobio EULA tekst. Necu da se slozim sa tekstom sta ja mogu kao kupac dalje da uradim? Kliknem na No prekine se instalacija. Program nmg da vratim otpakovan je, da instaliram nmg jer se nisam slozio za EULA tekstom, a alternative nemam jer je to jedan jedini program koji moze obaviti posao koji ja meni treba.

  Vratiš u prodavaonicu, po zakonu imaš 8 dana i dobiješ novac nazad... (ja sam 2 puta dobio refund na karticu s steama jer sam pogrešno kupio igru i to nakon više od 24 sata)

 

Ako tebi treba nešto, onda moraš i prihvatiti uvjete ili traziti alternative... eto...

 


Ja ne volim EULA-u ali je bulletproof što se tiče ovoga... a vjerojatno će apple ići logikom, s iPhoenea ništa ne ide direktno (upload podataka), a i iOS je zatvoren sustav... bla bla...

 

Vjerujem da će se opet izvući :) ipak je to apple...

  u hrvatskoj vracanje nije regulirano zakonom tako da to ovisi o politici trgovine...koje najcesce ne vracaju novce nego samo mozes uzeti nesto drugo...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Apple na optuženičkoj klupi (opet)

Tako im i treba kad od svojih inače dobirh (ali preskupih) uređaja rade sranja. {#}

www.facebook.com/Battlefield3.Info
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple na optuženičkoj klupi (opet)
Ferritin kaže...

Tako im i treba kad od svojih inače dobirh (ali preskupih) uređaja rade sranja. {#}

U istim govnima je i google, a bit će i MS i svi ostali ... zapravo neće nitko jer to svi rade, a neki nam i čitaju mailove i ostale osobne podatke kad god ima padne napamet ( facebook, google ... )

 

http://www.eweek.com/c/a/Mobile-and-Wireless/Apple-Google-Under-More-Government-Privacy-Focus-310261/

 

Puno preciznije podatke imaju i isp ovi, i danas je zaista gotovo nemoguće sakriti svoje kretanje, podatke i cash flow ... tako da nam preostaje samo ih bombardirati sa svim mogućim podacima dok se ne uguše.

 

 

A.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice