Apple odlučio kamo s gotovinom

poruka: 18
|
čitano: 3.796
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple odlučio kamo s gotovinom".
13 godina
neaktivan
offline
Apple odlučio kamo s gotovinom
Ovo me podsjeca na Jugu, ode Tito i ekipa sve zezne.Potrositi novac na takav nacin, pa stvarno preglupo.Mogli su za te pare svu proizvodnju preseliti u Ameriku.
We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom

Ma mogli su si kupiti jednu državu i urediti stvari kako im paše. To bi bio dobro potrošen novac :)

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
Apple odlučio kamo s gotovinom

Nije mi jasno: dividenda $ 2,56, a jedna dionica $ 601,01 ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom

Pa za 250 godina ti se isplati dionica

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 8:38 (robimarko).
15 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom

Ko kaze da je u Titinom rezimu sve bilo kako treba. Da istina mogli su to uraditi sto si predlozio, a sta onda, u Kini imaju jeftniju radnu snagu u prosjeku 10X, dugorocno im se ne isplati a budimo realni u kapitalizmu nije bit da imam ja i oni oko mene vec da imam samo ja {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
no tengo dinero kaže...
Ovo me podsjeca na Jugu, ode Tito i ekipa sve zezne.Potrositi novac na takav nacin, pa stvarno preglupo.Mogli su za te pare svu proizvodnju preseliti u Ameriku.

I onda pare potrošiti na obične američke radnike, a ne zaraditi ništa. Jel ima gluplji potez koji kapitalista može povući? Plus, kada potroše pare na skupu američku radnu snagu onda bi opet morali seliti proizvodnju u Kinu.

这是我的个性签名
12 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
Dženan kaže...
no tengo dinero kaže...
Ovo me podsjeca na Jugu, ode Tito i ekipa sve zezne.Potrositi novac na takav nacin, pa stvarno preglupo.Mogli su za te pare svu proizvodnju preseliti u Ameriku.

I onda pare potrošiti na obične američke radnike, a ne zaraditi ništa. Jel ima gluplji potez koji kapitalista može povući? Plus, kada potroše pare na skupu američku radnu snagu onda bi opet morali seliti proizvodnju u Kinu.

Zašto onda da se u kompletu ne presele u Kinu? Cijelo vrijeme kenjaju svi kako treba da podignu američku ekonomiju a da prebace svoju proizvodnju u USA koliko toliko bi to i uradili. Samo njihov narod je glup i umjesto da zahtjeva tako nešto ili bojkotuje proizvode - oni trče ko krajnji levati u red da bi kupili proizvod i još više se u kredit uvalili.

 

Logika???

13 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
mat kaže...

Nije mi jasno: dividenda $ 2,56, a jedna dionica $ 601,01 ?

Što ti nije jasno ... MS isplaćuje recimo 0,16 $ po dionici od 30 ak dolara ... stvar dogovora.

 

Po meni su trebali isplatiti jednokratno neki veći iznos dioničarima i nastaviti sa sadašnjom strategijom ... s druge strane bez obzira na isplatu tih 45 milijardi ( zapravo 35 ) u 3 godine zaliha casha će se i dalje povećavati. Sadašnjim tempom ona raste oko 5 milijardi mjesečno, a to će se još ubrzavati. ... dakle već do kraja godine anulirati će se tih 45 milijardi, a u sljedeće dvije war chest bi mogao narasti i na 200 tinjak milijardi, ukoliko ne pokrenu još nekakve programe.

14 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
U kapitalizmu zivimo, a kapital je kao i voda i ide tamo di mu je lakse. Nije na Appleu ili nekoj drugoj tvrtci da ima socijalnu/nacionalnu ili slicnu osjetljivosr, to je na drzavi i drzavnoj administraciji da ucini sve da Apple vrati proizvodnju u SAD ili neka EU firma da vrati u EU proizvodnju. I sta koga briga sta oni rade s lovom?? To je njihova lova, legalno zaradjena i mogu je trosit kako hoce, pa cak i zapalit ako im je visak :) Kakva socijalna osjetljivost, gladni i slicno ...
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
Apple odlučio kamo s gotovinom
Potpuno se slažem ... premda je malo zastrašujuće kad jedna korporacija posjeduje toliku gomilu casha. S druge strane, čini se da države ipak lošije i pogubnije troše ... ovi jednostavno vraćaju u sistem i vlasnicima, a kompanija je još uvijek javna i svatko može postati suvlasnik.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
mat kaže...

Nije mi jasno: dividenda $ 2,56, a jedna dionica $ 601,01 ?

a čuj škrti su,

nisu ko Mudirnić i HT koji isplati 10% vrijednosti dionice kao dividendu,, pa će za par godina kad presuše izvori reć da je jaka kriza nemaju od kuda ulagati u razvoj, pa moraju otpuštati ljude, smanjivati im plaće ili im ne isplaćivati im plaće kao Dioki i ostala bagra

 

a realno koji će ti Kur,,,  i dividenda ako firma posluje pozitivno i povećava svoju vrijednost,, pa samo od ove tobože "krize" cijena ima je skočila sa cca 200 na 600 $

13 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
bus kaže...
mat kaže...

Nije mi jasno: dividenda $ 2,56, a jedna dionica $ 601,01 ?

a čuj škrti su,

nisu ko Mudirnić i HT koji isplati 10% vrijednosti dionice kao dividendu,, pa će za par godina kad presuše izvori reć da je jaka kriza nemaju od kuda ulagati u razvoj, pa moraju otpuštati ljude, smanjivati im plaće ili im ne isplaćivati im plaće kao Dioki i ostala bagra

 

a realno koji će ti Kur,,,  i dividenda ako firma posluje pozitivno i povećava svoju vrijednost,, pa samo od ove tobože "krize" cijena ima je skočila sa cca 200 na 600 $

upravo tako ... da je bar moja dionica T coma skočila za 1000% u ovih par godina ... a ona je pala. Umjesto toga dobio sam u dividendi nekih 20-30% od prvobitne vrijednosti. Da sad prodam vjerojatno bi ukupno bio na nuli ili u nekom sitnom plusu.

12 godina
neaktivan
offline
Apple odlučio kamo s gotovinom

Railroad Tycoon II me naučio - kad ti je profit u debelom plusu - isplačij dividende i kupuj svoje dionice natrag! {#}

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple odlučio kamo s gotovinom

I naravno tako ces postati sam svoj gazda i ubuduce ce sva dobit biti samo tvoja ili ces prodati te iste dionice tim istim likovima po dva puta vecoj cijeni, pod uslovom da sve bude kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
mr1black kaže...

Railroad Tycoon II me naučio - kad ti je profit u debelom plusu - isplačij dividende i kupuj svoje dionice natrag! {#}

a ukoliko krene neki pad burze kupiš većinu i odeš opet u privatnike :D

12 godina
neaktivan
offline
Apple odlučio kamo s gotovinom

Umjesto da tako lijepo uzdržavaju menadžere mogli bi malo i dat radnicima i inžinjerima te za razvijanje novih tehnologija i novih izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
bus kaže...
a čuj škrti su,nisu ko Mudirnić i HT koji isplati 10% vrijednosti dionice kao dividendu,, pa će za par godina kad presuše izvori reć da je jaka kriza nemaju od kuda ulagati u razvoj, pa moraju otpuštati ljude, smanjivati im plaće ili im ne isplaćivati im plaće kao Dioki i ostala bagra

 

HT isplacuje velike dividende kako bi sebi olaksali prijenos novca u maticnu tvrtku u Njemackoj, a sad su cak i isplatili predujam kako ne bi morali platiti porez koji se namece na isplatu dividendi od 01.03.2012.

 

Jos jednom su Svabe nasamarili lokalne pametnjakovice :-)

14 godina
offline
Re: Apple odlučio kamo s gotovinom
Cilj svakog privatnika, korporacije je da nadje rupe u zakonu kako bi sto manje platio drzavi a vise ostavio sebi. T-Com i slicni su dobar primjer i svaka im cast.
ptspclan.com | visit us ^^
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice