Apple najpopularniji

poruka: 249
|
čitano: 36.228
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple najpopularniji".
16 godina
offline
RE: Apple najpopularniji
logic kaže...

Razumijem aj tebe i slazem se sa tobom. Smijesno je uopste porediti nas na balkanu i ameriku. Kupci su drugaciji, cijene su drugacije i navike su drugacije. Bezveze je meni gledati cijene u americi. Ja gledam nase prilike i tu jednostavno ne vidim opravdanosti kupnje maca. Macovi su fenomenalni racunari ali ipak cijena je prepaprena. Kvaliteta postoji al ne po toj cijeni. Ovdje prevladavaju tonovi kao da su macovi i inace apple najkbvalitetniji sto mozd ai jesu al nije bas da su svi ostali smece. Dosta nas ovdje koji govorimo ovako ne dovodimo u pitanje kvalitetu maca vec opravdanosti cijene. Ipak je 15000 kn za kucni komp je previse kad za to kupis puno jaci stroj sa 22 ili 24" monitorom. Pricati o s-ips matrici za igranje igara i surfanje netom je bezveze. A meni se licno ne svidjaju glossy ekrani jer sam naucio raditi na lapu sa s-ips matricom i mat ekranom.

Logic, ti se nerviraš oko ničega. Pa ljudi su jednostavno takvi, hoće bolje stvari, a kad ne znaju sami procijeniti koje su bolje, kupuju skuplje. A ako im još netko napriča svašta o tom proizvodu onda o njemu ne prestaju ni razmišljati.

To je uvijek tako bilo i bit će, osim u Zvjezdanim stazama.

 

Prilično sam siguran sam da si i ti nekad u životu kupio nešto što nije bilo isplativije, nego ti se jednostavno više svidilo ili ti je netko preporučio ili si vidio reklamu - makar se radilo o deterdžentu za posuđe. Nema šanse da si u sve upućen (kao uostalom ni ja, a niti itko drugi - pade mi na pamet naxeem, ali neću ga prizivati), tako da se jednostavno bez razloga uzbuđuješ jer ljudi kupuju skuplja računala nego što im trebaju. Meni je to sasvim normalna stvar.

 

Ono što je ovdje tema, a to je popularnost Apple-a, meni se odnosi i na one situacije u kojima ljudi imaju i skuplje alternative pa se ipak prije odluče za Apple. Takva je situacija npr. u Švedskoj, uđeš u dućan i Apple je cijenom ispod top modela drugih velikih igrača (npr. većina Sony Vaio modela, neki Dellovi modeli, a ima tu i paprenih HP-ova i Lenova). Međutim, ljudi se nekako prije odluče za Apple. A to su sve računala za po kući, tj. osobnu potrebu.

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji

Hvala na brizi ali ja se ne uzbudjujem vec se odlicno zabavljam. A sto se tice preskupih stvari puna mi je kuca takvih. Od miseva od preko 70 Eura po komadu, tastatura isto tako, daljsnki od 60 Eura, Zvcnika za komp od 80 EUra do LCD displeya za kuciste koje sam platio 90 EUR- a sve redom preskupo i nepotrebno. Nije u tme poenta. Poenta je da ja ne goorim da jedino to sto sam ja kupio valja a nista drugo ne valja. Svako ima svoju zabavu u budalestine na koje trosi pare. Njegove pare njegova stvar. Al ne trebam ja svoj nacin razmisljanja naturati drugima kao jedinu istinu i jedini ispravan put kao sto appleovci nanturaju. Samo apple valja a ostalo je smece. Na to reagujemm. Ja nikad nikome ne bih preporucio pola stvari koje je imam jer je to puno para. Ja volim logitecha i sve sto kupujem a oni proizvode ne gledam dalje. Al nije to svima prihvatljivo.

A sto se tice svedske to je normalna zemlja. Jesmo li mi na balkanu (ja sam iz BiH) normalne zemlje? Gdje je kod nas takva ponuda da uz apple stoji skuplja roba? Ja to nisam vidio iskreno receno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 13:57 (logic).
14 godina
protjeran
offline
RE: Apple najpopularniji
shkval kaže...
logic kaže...

Razumijem aj tebe i slazem se sa tobom. Smijesno je uopste porediti nas na balkanu i ameriku. Kupci su drugaciji, cijene su drugacije i navike su drugacije. Bezveze je meni gledati cijene u americi. Ja gledam nase prilike i tu jednostavno ne vidim opravdanosti kupnje maca. Macovi su fenomenalni racunari ali ipak cijena je prepaprena. Kvaliteta postoji al ne po toj cijeni. Ovdje prevladavaju tonovi kao da su macovi i inace apple najkbvalitetniji sto mozd ai jesu al nije bas da su svi ostali smece. Dosta nas ovdje koji govorimo ovako ne dovodimo u pitanje kvalitetu maca vec opravdanosti cijene. Ipak je 15000 kn za kucni komp je previse kad za to kupis puno jaci stroj sa 22 ili 24" monitorom. Pricati o s-ips matrici za igranje igara i surfanje netom je bezveze. A meni se licno ne svidjaju glossy ekrani jer sam naucio raditi na lapu sa s-ips matricom i mat ekranom.

Logic, ti se nerviraš oko ničega. Pa ljudi su jednostavno takvi, hoće bolje stvari, a kad ne znaju sami procijeniti koje su bolje, kupuju skuplje. A ako im još netko napriča svašta o tom proizvodu onda o njemu ne prestaju ni razmišljati.

To je uvijek tako bilo i bit će, osim u Zvjezdanim stazama.

 

Prilično sam siguran sam da si i ti nekad u životu kupio nešto što nije bilo isplativije, nego ti se jednostavno više svidilo ili ti je netko preporučio ili si vidio reklamu - makar se radilo o deterdžentu za posuđe. Nema šanse da si u sve upućen (kao uostalom ni ja, a niti itko drugi - pade mi na pamet naxeem, ali neću ga prizivati), tako da se jednostavno bez razloga uzbuđuješ jer ljudi kupuju skuplja računala nego što im trebaju. Meni je to sasvim normalna stvar.

 

Ono što je ovdje tema, a to je popularnost Apple-a, meni se odnosi i na one situacije u kojima ljudi imaju i skuplje alternative pa se ipak prije odluče za Apple. Takva je situacija npr. u Švedskoj, uđeš u dućan i Apple je cijenom ispod top modela drugih velikih igrača (npr. većina Sony Vaio modela, neki Dellovi modeli, a ima tu i paprenih HP-ova i Lenova). Međutim, ljudi se nekako prije odluče za Apple. A to su sve računala za po kući, tj. osobnu potrebu.

 

 

 

 

po meni poanta je u tome što je za balkan tipično..dakle...apple je ok,ono solidan stroj,ali kao i sve kod nas....marketing nas kljuka glupostima u stilu:kupite i-phone -postat ćete netko....postalo je IN(fuj,prezirem taj izraz) da se kupuje ono što je pomodno u tom trenutku....i to je to...nedavno čitam da:APPLE NIJE PRIZNAO GARANCIJU NA SVOJ I-MAC JER JE USTANOVLJENO DA JE I-MAC BIO U PROSTORIJI U KOJOJ SE PUŠI....BLAMM!!!...ostah bez teksta..osim što su stvorili legije poluzombi obožavatelja,ajmo ih sad malo ovako-onako u psihološkom stilu-u mozak...neki lik mi kaže da bih imao mac da si mogu priuštiti..e pa nemogu si priuštiti bacanje para na ono što ne opravdava cijenu...zato nisam kupio appleov lap za 20000kn nego alienwarea...sa kojim apple ne može stati ni na startnu liniju...a da kupim maca da bi bio IN-e to je preskupo i glupo bacanje para....radije sam staromodan i držim do podrške i stabilnosti sustava i konzervativnog pristupa pri kupovini strojeva...

16 godina
offline
RE: Apple najpopularniji
logic kaže...

Hvala na brizi ali ja se ne uzbudjujem vec se odlicno zabavljam. A sto se tice preskupih stvari puna mi je kuca takvih. Od miseva od preko 70 Eura po komadu, tastatura isto tako, daljsnki od 60 Eura, Zvcnika za komp od 80 EUra do LCD displeya za kuciste koje sam platio 90 EUR- a sve redom preskupo i nepotrebno. Nije u tme poenta. Poenta je da ja ne goorim da jedino to sto sam ja kupio valja a nista drugo ne valja. Svako ima svoju zabavu u budalestine na koje trosi pare. Njegove pare njegova stvar. Al ne trebam ja svoj nacin razmisljanja naturati drugima kao jedinu istinu i jedini ispravan put kao sto appleovci nanturaju. Samo apple valja a ostalo je smece. Na to reagujemm. Ja nikad nikome ne bih preporucio pola stvari koje je imam jer je to puno para. Ja volim logitecha i sve sto kupujem a oni proizvode ne gledam dalje. Al nije to svima prihvatljivo.

A sto se tice svedske to je normalna zemlja. Jesmo li mi na balkanu (ja sam iz BiH) normalne zemlje? Gdje je kod nas takva ponuda da uz apple stoji skuplja roba? Ja to nisam vidio iskreno receno.

Istina je da kod   nas Apple košta više nego bi trebao, ali cijene se pomalo normaliziraju. Prije pola godine MacBook je bio cca 30% jeftiniji u Švedskoj nego u RH, a sada je ta razlika oko 10%.

 

Ja sam tek odnedavno probao Apple računala i trenutno mi više 'pašu' nego win-PC. Ali to je dijelom i zato jer mi se win-PC s vremenom zgadio (naročito kad su došli win7 - zbog njih sam 'otišao' na Apple).

Da li bih sada nekome preopručio Apple? Pa bih, naročito početnicima i neiskusnima. Ne vidim ništa loše u tome. Jednostavno mislim da ima temelja u tome da se preporuči Apple, čak iako je skuplji nego win-PC ili linux-PC konkurencija, i to ne samo zato jer je 'ljepši'. A to je upravo i to je jedan od načina kako se povećavala popularnost Apple-a s vremenom, tako da je sad tu di je.

 

A da je fanatičnost nekih ljudi koji koriste Apple ljigava (uključujući i Jobsa) - to je istina. Ali koga boli đon za njih! Bitno da imam dobro računalo. A vrlo sam siguran da ću u narednih 5 godina biti samo na linuxu. I apple i ostali će uskoro popušit svoje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji

A meni logitech priznao garanciju na rijec tj. mail. Bez slika, racuna ili bilo cega i danas mi javili da mi je stigao novi logitech harmony od 80 EUR-a. Inace sve ono sto sam gore nabrojao je logitech.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
shkval kaže...
logic kaže...

Hvala na brizi ali ja se ne uzbudjujem vec se odlicno zabavljam. A sto se tice preskupih stvari puna mi je kuca takvih. Od miseva od preko 70 Eura po komadu, tastatura isto tako, daljsnki od 60 Eura, Zvcnika za komp od 80 EUra do LCD displeya za kuciste koje sam platio 90 EUR- a sve redom preskupo i nepotrebno. Nije u tme poenta. Poenta je da ja ne goorim da jedino to sto sam ja kupio valja a nista drugo ne valja. Svako ima svoju zabavu u budalestine na koje trosi pare. Njegove pare njegova stvar. Al ne trebam ja svoj nacin razmisljanja naturati drugima kao jedinu istinu i jedini ispravan put kao sto appleovci nanturaju. Samo apple valja a ostalo je smece. Na to reagujemm. Ja nikad nikome ne bih preporucio pola stvari koje je imam jer je to puno para. Ja volim logitecha i sve sto kupujem a oni proizvode ne gledam dalje. Al nije to svima prihvatljivo.

A sto se tice svedske to je normalna zemlja. Jesmo li mi na balkanu (ja sam iz BiH) normalne zemlje? Gdje je kod nas takva ponuda da uz apple stoji skuplja roba? Ja to nisam vidio iskreno receno.

Istina je da kod   nas Apple košta više nego bi trebao, ali cijene se pomalo normaliziraju. Prije pola godine MacBook je bio cca 30% jeftiniji u Švedskoj nego u RH, a sada je ta razlika oko 10%.

 

Ja sam tek odnedavno probao Apple računala i trenutno mi više 'pašu' nego win-PC. Ali to je dijelom i zato jer mi se win-PC s vremenom zgadio (naročito kad su došli win7 - zbog njih sam 'otišao' na Apple).

Da li bih sada nekome preopručio Apple? Pa bih, naročito početnicima i neiskusnima. Ne vidim ništa loše u tome. Jednostavno mislim da ima temelja u tome da se preporuči Apple, čak iako je skuplji nego win-PC ili linux-PC konkurencija, i to ne samo zato jer je 'ljepši'. A to je upravo i to je jedan od načina kako se povećavala popularnost Apple-a s vremenom, tako da je sad tu di je.

 

A da je fanatičnost nekih ljudi koji koriste Apple ljigava (uključujući i Jobsa) - to je istina. Ali koga boli đon za njih! Bitno da imam dobro računalo. A vrlo sam siguran da ću u narednih 5 godina biti samo na linuxu. I apple i ostali će uskoro popušit svoje.

Svaka cast druze. Napokon jedan vlasnik applea koji razmislja glavom. Ovo sto si ti nabrojao su pravi razlozi za kupiti nesto. Svjestan si prednosti i mana i hvalis prednosti ali ne pravdas mane. To je pravi stav i sa takvim ljudima je zadovoljstvo pricati.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
artfull kaže...

@kizo, stavim ti sad broj žira pa mi molim te uplati tu lovu ili mi nađi monitor za te novce koje si napisao, budi čovjek od riječi.

To samo dokazuje kakvo smo tržište i kak se kod nas posluje - svako mulja gdje stigne!! U Hrvatskoj ne možeš kupiti nikakav bolji monitor bez čekanja od barem 2 tjedna. Po iskustvu znam da 80% postvo stvari koje naši trgovci imaju ''izložene'' na internet dućanima uopće nemaju na stocku i većinu više uopće ne mogu ni nabavit ,barem po cijenama koje su napisane!!

 

Sorry ,ali ja radim i nemam vremena za traženje!! A da ti uplatim pare?! Ja jesam čovjek od riječi ,s ljudima s kojima se vidim oči u oči!!

 

@shkval : svaka čast ,iskrenost i realnost ,a ne bolesni fanatizam!! Samo ,nemoj se i ti pokvarit!!  Namigiva

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 14:46 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
kizo2703 kaže...
artfull kaže...

@kizo, stavim ti sad broj žira pa mi molim te uplati tu lovu ili mi nađi monitor za te novce koje si napisao, budi čovjek od riječi.

To samo dokazuje kakvo smo tržište i kak se kod nas posluje - svako mulja gdje stigne!! U Hrvatskoj ne možeš kupiti nikakav bolji monitor bez čekanja od barem 2 tjedna. Po iskustvu znam da 80% postvo stvari koje naši trgovci imaju ''izložene'' na internet dućanima uopće nemaju na stocku i većinu više uopće ne mogu ni nabavit ,barem po cijenama koje su napisane!!

 

Sorry ,ali ja radim i nemam vremena za traženje!! A da ti uplatim pare?! Ja jesam čovjek od riječi ,s ljudima s kojima se vidim oči u oči!!

 

@shkval : svaka čast ,iskrenost i realnost ,a ne bolesni fanatizam!! Samo ,nemoj se i ti pokvarit!!  Namigiva

hahahahahah ... nisam ni mislio da si u stanju stati iza onog što govoriš. Taj monitor ne postoji niti je postojao po toj cijeni, to je i malom djetetu bilo jasno, al eto ja sam nazvao sve te prodavače koji su mi potvrdili da monitora nema niti eć ga biti po toj cijeni, u usa je kao što sam ti rekao od 1300 do 2500 dolara, i odakle ti ideja da bi u hrvatskoj isti model koštao 300 dolara?

 

Dakle izgubio si opkladu, to što si se zaletio pa sad lupetaš, to sam i očekivao, ne zamaraj se, ne treba mi tvojih 100 ojra, ne bi ih ni uzeo da si ih ponudio, al bar bi pokazao da si čeljade koje se drži dogovora i priznaje kad nije u pravu. whatever ...

 

Šte se tebe logic tiče, logika ti je totalno pogrešna. Tvoji postulati i stav se lagano mijenjaju iz posta u post, eto možda na kraju i prigrliš razum i logiku. Ne vidim nikakve fanatike ovdje osim tebe i psajha. Meni su fanatizam i jehovini svjedoci svake vrste odbojini organski, al ovdje nije riječ o tome, sorry.

 

Ti si taj koji ispada fanatik i fanatično napada i brani svoj stav na temi o apple računalima. Niti te tko zvao, niti mislim da imaš išta za pridonjeti temi jer ga niti ne koristiš niti bi ga kupio. Isključivo si došao trolati i pljucati po appleu, amerikancima i neznam više čemu ne. Neznam, možda si uživo sasvim ok momak i ovo ti stvarno nije potrebno, al shvati da te nitko ne pokušava ( ni ostale ) preobratiti na "apple religiju." Meme osobno živo boli kitica tko ima mac ili hp, win ili linux ili OSX, alfu ili hondu, canon ili nikon ... svatko sa iti malo soli u glavi će bez ikakvog problema prihvatiti da apple radi računala i općenito proizvode koji su u vrhu svojih klasa. Bilo da je riječ o consumer, prosumer ili profesionalnim kategorijama.

Apple se uopće ne natječe niti ih zanima low end, a bogami niti mid end zapravo. Imaju svoje kreativne niše koje zadovoljavaju i imaju svoju politilku što se tiče potrošačke elektronike. Ulaze na tržišta isključivo ako smatraju da mogu dizajnirati bplje iskustvo.

Pod dizajnom govorim o čitavom paketu, user experience, ui, industrijski dizajn, ergonomiju, i sve ostalo što ide u dizajn hardwarea i softwarea, evo ti link http://www.vitsoe.com/en/gb/about/dieterrams/gooddesign pa se možeš malo educirati što čini dobar dizajn iz usta čovjeka koji je legenda industrijskog dizajna i dizajna općenito i koji je u nedavno objavljenom filmu o dizajnu

imao spomenti samo jednu firmu - apple.

 

Dizajn ( sada ćeš ti i par padobranaca valjda odmahivati glavom, jer njih pojam dizajn asocira na plastična šarena kučišta, swarovski kristale i neznam što sve nisam čuo ... a što nemože biti dalje od istine ).

 

Dizajn je uistinu možda najvažniji faktor separacije i diferencijacije apple-a od svih ostalih. Dizajn je toliko integriran u tu firmu i prožet kroz sve što rade ( zbog Jobsa i ljudi koje je okupljao i okuplja oko sebe, a koji su uglavnom istog senzibiliteta ) da jednostavno nema usporedbe sa niti jednom drugom firmom na toj skali. ( bang and olufsen i slični butuci se nemogu baš uspoređivati sa mega korporacijom i jednom od najutjecajnijih i najvažnijih tehnoloških firmi na svijetu što je apple )

 

Dizajn kao takav ne trpi loše komponente, loš Ui, loše materijale i lošu izradu, neinventivnost, nepažnju na detalje ( bog je u detaljima - ne kaže se uzalud ) i izostanak čuđenja ili divljenja pa čak niti astronomske cijene - i apple zaista nije skup kad ga staviš u perspektivu sa ostalim sličnim proizvodima, dapače. etc etc etc, nemam vremena ti pisati dizertaciju ali odavno si mogao uhvatiti koncept da slušaš. 

 

To je ono što ljude oduševljava i ispunjava ih isčekivanjem svakog sljedećeg appleovog poteza. To inspirira tisuće rumor sajtova kojima je glavna preokupacija, kao što im i ime kaže, nagađati o sljedećem "čudu" iz applea. 

 

Apple je imao grešaka, lošijih proizvoda čak i promašaja ( iPhone to svakako nije ) ali bitno je da im je standard i dalje za glavu i ramena iznad ostatka industrije, o tome se radi i to kupci HIGH END računala i elektronike prepoznaju, a to su jedino appleova ciljana skupina. Ne zaboravi da je apple u high end računalima veći i uvjerljiviji nego microsoft globalno ( 90% prodanih računala preko 1000 dolara su apple računala )

 

Ti si možda čovjek koji to ne cijeni, koga to ne zanima, nema oko za to, nema vremena ili novaca za to ili jednostavno ne treba ili misli da ne treba dobar dizajn. Sve ok, nitko ti nije rekao da si manje vrijedan zbog toga. Shvati ( ako možeš ), dobar dizajn ≠ snobizam, dizajn ≠ oblik ili materijal, dizajn je više kao životni put, neka vrsta zena. 

 

 

Da si ne mogu priuštiti a (zahvaljujući jednim dijelom i apple računalima ) eto pa do sad mogu, imao bih custom složeni PC na kojem bi se vrtio OSX ili bih imao polovni Mac.

 

Osobno bih bio sretniji a ovaj svijet ljepši da više ljudi razmišlja o dizajnu na taj način.

 

ispričavam se na pravopisnim pogreškama, nemam vremena sad za lekturu.

 

 

 

A.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 16:13 (artfull).
15 godina
offline
RE: Apple najpopularniji
az6rab6 kaže...

Bugov forum je dokaz da je ljudska glupost neuništiva!

 

  Žalosno i istinito.  Mršti se

EVE Online, Win7 run w/o problems.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice