Apple I Basic u mp3 formatu

poruka: 18
|
čitano: 3.247
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple I Basic u mp3 formatu".
16 godina
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

Sjećam se kad smo slušali zvuk pri učitavanju igrica sa kazete na komodorcu, točno se moglo čuti hoće li se igrica pokrenuti ili ne..  Dobra stara vremena.. 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu
Pa nije bas prije 20 godina.

Bilo je to aktualno i prije 12 godina :)
16 godina
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

... ista stvar i na zx spectrumu. Iscekivanje dali ce ucitavanje proci, jos danas imam traume od toga :)

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

To su bila vremena. Kada si poznavao sve osobe koje su u tvojem gradu imale računalo tj. nešto nalik računalu Smijeh... Kad se sjetim Commodorea... sat vremena si štimao glavu da ti učita igru - da bi skužio da ti se igra uopće ne sviđa... pa 'ajde opet sve ponovo :)

...And then You will die, when Your ideals You deny...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

Ha sjecam se kako me brat naucio kako da si ucitam na Spectrumu "formulu 1", al' sam ja prasio tu igru! Sjecam se da su me prsti boljeli jer tipke za upravljanje bas i nisu bile logicki rasporedene, a naravno sjecam se i toga zuka sa kazete. Kao sto je vec netko rekao, tocno si mogao prepoznati da li ce se igra ucitati ili ne....

 

Ha, zgodno je sjetiti se tih vremena...

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pip.   Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii prprprrprrprprprprprrrrr... Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

Svim Commodorcima znano... Turbo 250 :) ili  Turbo ++ ... hehehe ... ljepi dani...ja sam također znao skoro sve u gradu sa commodorcem....pa razmjena igrica i slično...

www.istratourism.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu

Nije to ništa, ja sam znao sve u čitavoj bivšoj državi koji su imali Sharp MZ800 Cool

16 godina
neaktivan
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

loool...sjecam se `93. struje nema po 40 dana a ja spojio commodorea na tv, skopcao joyove i blejim u ugasen tv i cekam da dodje struja :)))

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu
boyan.sharic kaže...

loool...sjecam se `93. struje nema po 40 dana a ja spojio commodorea na tv, skopcao joyove i blejim u ugasen tv i cekam da dodje struja :)))

 
Ja nisam imao tih problema jer sam krao struju sa obližnjeg agregata Nevinašce
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2008 16:01 (segregator).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu
Mislim dam mi je stari imao komodorca
ali njemu je to bilo glupo upravo zbog čekanje na sruju pa ga je vrati možda je to onda bilo crysis
ali sad je pacman.
Viva la vida
16 godina
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu
Lt Dalius kaže...

To su bila vremena. Kada si poznavao sve osobe koje su u tvojem gradu imale računalo tj. nešto nalik računalu Smijeh... Kad se sjetim Commodorea... sat vremena si štimao glavu da ti učita igru - da bi skužio da ti se igra uopće ne sviđa... pa 'ajde opet sve ponovo :)

 Da, famozno poštimavanje glave.. Prvo šarafcigerom u grubo, a onda komadićima papira u fino. A današnji klinci misle da je overclocking nešto..

A sada pišem na Macbook-u i baš mi je lijepo..  Cool 
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
protjeran
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

pih!

kad niste imali amstrada koji je fino ispisivao

Read error a

aha,malo lijevo

Read error a

josh malo lijevo

Read error b

ne tolko lijevo...desno...desno

ahhhh....ide :)))))))))))))))

 

op.a. mozda je bilo obrnuto zatezanje,ali smisao ostaje isti

zelim,hocu,mogu al neam koga
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

Shodno temi, poziv svima da posjete muzej starih kompjutera Peek&Poke u Rijeci, i prisjetite se dobrih starih dana! Dosta izlozenih kompjutera i radi, pa mozete se probati prisjetiti nekih naredbi. U najgorem slucaju mozete dobiti "syntax error", a ne BSOD ko danas!

 

http://www.peekpoke.hr/

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu

 

"Da, famozno poštimavanje glave.. Prvo šarafcigerom u grubo, a onda komadićima papira u fino. A današnji klinci misle da je overclocking nešto.."

 

 

 

Na što misliš pod papirićima - nisam to znao Belji se

 

...A frend je imao disketar i svima se drugima smijao...

...And then You will die, when Your ideals You deny...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2008 19:11 (Lt Dalius).
16 godina
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu
Lt Dalius kaže...

 

"Da, famozno poštimavanje glave.. Prvo šarafcigerom u grubo, a onda komadićima papira u fino. A današnji klinci misle da je overclocking nešto.."

 

 

 

Na što misliš pod papirićima - nisam to znao Belji se

 

...A frend je imao disketar i svima se drugima smijao...

 Komadiće papira sam podmetao ispod kazete.. možda zvuči čudno, ali fukcioniralo je.
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
offline
RE: Apple I Basic u mp3 formatu
hudo kaže...

Shodno temi, poziv svima da posjete muzej starih kompjutera Peek&Poke u Rijeci, i prisjetite se dobrih starih dana! Dosta izlozenih kompjutera i radi, pa mozete se probati prisjetiti nekih naredbi. U najgorem slucaju mozete dobiti "syntax error", a ne BSOD ko danas!

 

http://www.peekpoke.hr/

 Imam amigu 500 u besprijekornom stanju, ali sam izgubio workbench disketu..  Mršti se 
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
Apple I Basic u mp3 formatu

hahaha...otisao sam jednom kod poznanikovog poznanika...lik je imao amigu...gledali smo u nju ko u egipatske piramide...zacudo, tip se uopste nije ponasao kao da vozi ferarija :)..iako je imao puno pravo za to Belji se

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice