Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

poruka: 33
|
čitano: 4.247
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aplikacijom SocSkrb protiv varalica".
15 godina
online
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

sretnem nedavno sticajem okolnosti nekog doseljenika iz susjednih krajeva koji je tu došao u potrazi za boljim životom naravno bez plana i programa već samo s "lako ćemo" stavom i onda mi plače kako je nezaposlen, kako mu žena, koja se trudna s drugim djetetom, isto nema posao itd. znam da ću zvučati neljudski, al koji klinac je radio djecu ako ih ne može prehraniti i k tome dolazio meni u državu da mu osiguravam takvo neodgovorno ponašanje preko socijalne skrbi

i nažalost, to neće riješiti korupciju u državi niti onemogućiti jarane da dobivaju posao prije nego naši po ničemu manje sposobni ljudi, al od nekud se treba početi čistiti sustav

 
23 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

Nadam se da je prije same implementacija narucena i obavljena opsezna analiza od strane neke vanjske konzultantske tvrtke placene novcem poreznih obveznika.Te da je osnovano vijece, odbor, agencija za isto u kojoj ce sjediti rodbina garniture i tako osiguravati provedbu u skladu sa zakonom.Takodjer nadam se da niposto aplikacija nija zastrikana interno vec od strane neke 'provjerene' u poslu s drzavom vanjske firmice kojoj su bas naglo u aneksima ugovora porasli troskovi poslovanja valjda poradi nestasice hardware-a uzrokovane hrvatskim boom rudarenjem bitcoina.

Mislim da socialni radnici imaju u rukama dovoljno 'alata' da barem u velikom postotku razluce lazne od potrebitih i sada  te da se ovo nemoze ovako pojednostaviti samo na 2-3 faktora koja ce aplikacija bacati amo tamo

ovo je vjerovatno napravljeno da obeshrabri one neodlucne i nesigurne ....

Gospodo ocemo aplikacije koje ce vidjeti miljunske 'socijalne pomoci' pomocnicima ministara i vase putne troskove dok zivite na nas teret po zagrebu

 
13 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

Na žalost, istina!

12 godina
protjeran
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
Ges kaže...

sretnem nedavno sticajem okolnosti nekog doseljenika iz susjednih krajeva koji je tu došao u potrazi za boljim životom naravno bez plana i programa već samo s "lako ćemo" stavom i onda mi plače kako je nezaposlen, kako mu žena, koja se trudna s drugim djetetom, isto nema posao itd. znam da ću zvučati neljudski, al koji klinac je radio djecu ako ih ne može prehraniti i k tome dolazio meni u državu da mu osiguravam takvo neodgovorno ponašanje preko socijalne skrbi

i nažalost, to neće riješiti korupciju u državi niti onemogućiti jarane da dobivaju posao prije nego naši po ničemu manje sposobni ljudi, al od nekud se treba početi čistiti sustav

 

Problem balkanaca opcenito je bas u takvom stavu. Nasi, vasi, jarani, dalmosi, sokci, ovi, oni... Meni to ne zvuci neljudski, vec puno gore.

NHF, samo moje misljenje.

 

P.S.

I ne, nisam jaran/bosanac.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
jumboY kaže...
Ges kaže...

sretnem nedavno sticajem okolnosti nekog doseljenika iz susjednih krajeva koji je tu došao u potrazi za boljim životom naravno bez plana i programa već samo s "lako ćemo" stavom i onda mi plače kako je nezaposlen, kako mu žena, koja se trudna s drugim djetetom, isto nema posao itd. znam da ću zvučati neljudski, al koji klinac je radio djecu ako ih ne može prehraniti i k tome dolazio meni u državu da mu osiguravam takvo neodgovorno ponašanje preko socijalne skrbi

i nažalost, to neće riješiti korupciju u državi niti onemogućiti jarane da dobivaju posao prije nego naši po ničemu manje sposobni ljudi, al od nekud se treba početi čistiti sustav

 

Problem balkanaca opcenito je bas u takvom stavu. Nasi, vasi, jarani, dalmosi, sokci, ovi, oni... Meni to ne zvuci neljudski, vec puno gore.

NHF, samo moje misljenje.

 

P.S.

I ne, nisam jaran/bosanac.

ja jesam bosanac i kakve veze ima, ako je netko idiot idiot je nebitno jel bosanac ili njemac, ja nemam problem s tim što ljudi tu dođu i ja sam došao ali ako nemaš posla onda koji k.... ideš djecu radit, pa nađi posao, stekni neku sigurnost i onda štancaj 10 ako hoćeš, al najlakše je po principu lako ćemo pa šta mi bog da

www.pazii.com
14 godina
neaktivan
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

Parodija... prije par dana su izglasali da sami sebi neće smanjivati plaće, a sad tu pomoću neke aplikacije upiru prstom tko će dobiti socijalnu pomoć a tko ne... Nešto tu j*beno ne štima, jedna saborska plaća može pokriti cca 15-ak socijalnih pomoći... zaista su pravi socijaldemokrati... suosjećaju se sa narodom...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 10:45 (dasoo988).
Moj PC  
8 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

Ajmo rec da saborska placa nije toliko visoka, 18000 kn je pljuga u Europi, tolko skoro zaradjuje ona ekipa kaj slaze lajsne u kutiju. Problem je sto svi ti saborski zastupnici s takvom placom imaju stanove, apartmane, aute, firme, jahte vrijedne 5 milijuna, a tolko nece ustedjeti u 30 godina. Svi vracaju kredite neke s ratom 10000 kn, pa ko je tu lud.

http://isvijet.com.hr
 
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
dasoo988 kaže...

Parodija... prije par dana su izglasali da sami sebi neće smanjivati plaće, a sad tu pomoću neke aplikacije upiru prstom tko će dobiti socijalnu pomoć a tko ne... Nešto tu j*beno ne štima, jedna saborska plaća može pokriti cca 15-ak socijalnih pomoći... zaista su pravi socijaldemokrati... suosjećaju se sa narodom...

Da je samo 15ak socijalnih od njihove saborske place. Za samca je oko 600 kuna, za odraslu osobu u obitelji 400 kuna te za dijete 320 kuna. Bar prema podacima koje sam pronasao. U biti samohrana majka dobije oko 900 kuna socijalne pomoci za sebe i dijete. Naravno, ona ne smije imati nikakva dodatna primanja za razliku od politicara, niti automobil, osim, ako dijete invalid, niti zemljiste, a i nekretnina mora biti minimalna - propisana zakonom. A ti zivi. I onda se ovi jos hvale kako su ulovili ove sto su lovili u mutnome. Kako ne loviti sa tolikom socijalom i kako prezivjeti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 11:40 (Mrgud Veliki).
14 godina
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

ovo samo pokazuje u kakvoj smo jadoj situaciji i onu frazu "neka institucije rade svoj posao", očito da te institucije ne rade svoj posao nego će to za njih obavljati građani. Jadno je to da država ne može provjerit po oibu one koji primaju pomoć i njihovo imovinsko i finanacijsko stanje nego to moraju radit građani!

11 godina
neaktivan
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

Strašno našto ljudi nasjedaju. Jesmo ovce, što je je. Ma trebaju da nas muzu još 20 godina najmanje.

 

Idu loviti malog Pericu jer ima auto star 10g. i prima socijalu od 300kn mjesecno, a onaj Linićev zamjenik dobio otkaz i primati će plaču idučih godinu dana, sve u svemu koštati će proračun 330 000 kuna.

 

Em ti socijaldemokratije. I vlasti.

Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
jumboY kaže...
Ges kaže...

sretnem nedavno sticajem okolnosti nekog doseljenika iz susjednih krajeva koji je tu došao u potrazi za boljim životom naravno bez plana i programa već samo s "lako ćemo" stavom i onda mi plače kako je nezaposlen, kako mu žena, koja se trudna s drugim djetetom, isto nema posao itd. znam da ću zvučati neljudski, al koji klinac je radio djecu ako ih ne može prehraniti i k tome dolazio meni u državu da mu osiguravam takvo neodgovorno ponašanje preko socijalne skrbi

i nažalost, to neće riješiti korupciju u državi niti onemogućiti jarane da dobivaju posao prije nego naši po ničemu manje sposobni ljudi, al od nekud se treba početi čistiti sustav

 

Problem balkanaca opcenito je bas u takvom stavu. Nasi, vasi, jarani, dalmosi, sokci, ovi, oni... Meni to ne zvuci neljudski, vec puno gore.

taj problem nije specifičan za balkance već je normalno ponašanje svugdje u svijetu i zove se kontrola useljenika. ja nemam ništa protiv svrhovitog kontroliranog useljavanja, kao što to ima recimo Kanada, Australia ili NZ - može doći tko želi ako zadovoljava useljeničke uvjete i k tome donese para da osigura svoje bivanje dok ne stane na noge a ako ne stane, fala, može ići kući, očito mu tamo nije mjesto

15 godina
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

na brdovitom je varanje institucija najomiljeniji nacionalni sport (carine, porezi, invalidnine itd.) a država je čovjekov prirodni neprijatelj. i tako stoljećima. još se nije rodio taj koji će tome stati nakraj. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 16:54 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

Hmmmm, zar stanje na računu ne spada u bankarsku tajnu?

 

Otvorenom izjavom da mogu vidjeti tko šta ima u bankama je najbolji način da se ljudi natjeraju da podignu lovu iz banaka koje ovima to omogućuju.

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
ivanv000 kaže...

Hmmmm, zar stanje na računu ne spada u bankarsku tajnu?

 

Otvorenom izjavom da mogu vidjeti tko šta ima u bankama je najbolji način da se ljudi natjeraju da podignu lovu iz banaka koje ovima to omogućuju.

Pročitaj ponovo članak. Ne vidi se stanje računa, samo postoji li račun.

Gledam te!
10 godina
neaktivan
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

ma daj maknite ove lažljive komunističke njuške sa ove stranice...

 

jedino mjesto na koje idem da ih ne gledam je bug.hr i sad mi tu podvaljuješ Opanku Miločić... fuj fuj fuj

MPLAB C18
Moj PC  
6 3 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
Ajar kaže...

na brdovitom je varanje institucija najomiljeniji narcionalni sport (carine, porezi, invalidnine itd.) a država je čovjekov prirodni neprijatelj. i tako stoljećima. još se nije rodio taj koji će tome stati nakraj. {#}

najomiljeniji nacionalni amaterski sport

 

 

profesionalci su na vlasti

MPLAB C18
16 godina
neaktivan
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

Znači netko ima 1kn na računu, podigne to i zatvori račun, i zbog toga 6 mjeseci ima zabranu podnošenja zahtjeva za socijalnu pomoć?

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
Ges kaže...

sretnem nedavno sticajem okolnosti nekog doseljenika iz susjednih krajeva koji je tu došao u potrazi za boljim životom naravno bez plana i programa već samo s "lako ćemo" stavom i onda mi plače kako je nezaposlen, kako mu žena, koja se trudna s drugim djetetom, isto nema posao itd. znam da ću zvučati neljudski, al koji klinac je radio djecu ako ih ne može prehraniti i k tome dolazio meni u državu da mu osiguravam takvo neodgovorno ponašanje preko socijalne skrbi

i nažalost, to neće riješiti korupciju u državi niti onemogućiti jarane da dobivaju posao prije nego naši po ničemu manje sposobni ljudi, al od nekud se treba početi čistiti sustav

Očekujem kako ćeš za koju godinu komentirati, pa zašto zapošljavamo toliko crnaca, kineza, rusa, azijata, bosanaca, zašto nema naših, aha, pa da, nisu imali djecu jer nisu imali posla i ok je tako. Logika je super. Ako imaš imalo mozga imat ćeš djecu bez obzira na situaciju jer djecu nije teško imati, tj. meni barem ne predstavljaju neki veliki trošak. Ali da, kako bi si onda kupio novi iphone kad moraš pelene, itd itd. A i danas je sramota ako djeca ne nose mobitel od 5000 u školu... To ja zovem primitivizmom i hrvatskim jadom, ali da, idiot sam jer realno razmišljam i štancam djecu iz zabave, a na burzi sam. Socijala je vani normalna i jako se stimulira da recimo njemci imaju djecu bez obzira imali posao ili ne. Znam osobno da to tamo doživljavaju izuzetno pozitivno jer pravih nijemaca polagano nestaje, zamjenili crnci, turci, azijati...

 

Nije fora u imanju djece i mužnji države na taj način, nego što taj novac ostaje ovdje kad ta djeca ostanu raditi. Novac koji zarade turci, azijati u većini odlazi van zemlje. Ako nemaš djece, država nema ni budućnosti. Možemo mi zaposliti milijun kineza da rade za 50$, ali sutra smo propali... sigurno.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
Edge kaže...

Ajmo rec da saborska placa nije toliko visoka, 18000 kn je pljuga u Europi, tolko skoro zaradjuje ona ekipa kaj slaze lajsne u kutiju. Problem je sto svi ti saborski zastupnici s takvom placom imaju stanove, apartmane, aute, firme, jahte vrijedne 5 milijuna, a tolko nece ustedjeti u 30 godina. Svi vracaju kredite neke s ratom 10000 kn, pa ko je tu lud.

Zato jer jedan saborski zastupnik može biti osim zastupnika i poduzetnik, gradonačelnik, direktor turističke zajednice, profesor i sjediti u 20+ nadzornih i upravnih odbora JAVNIH poduzeća gdje dobiva takve premije da ti pamet stane. I nitko se ne buni. Dao sam primjer g. Turka iz Zaprešića. Ali zato kad netko ima dvoje djece i nezaposlen, ili kad se učitelji bune jer moraju donositi svoje krede i svoj papir za kopirke, onda po njima pljujete i bacate kamenje. Medijski ispran mozak narodu. Još kad Jovanović obznani da su učitelji glupi i da lažu, svi mu vjeruju. GG

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
ivanv000 kaže...

Hmmmm, zar stanje na računu ne spada u bankarsku tajnu?

 

Otvorenom izjavom da mogu vidjeti tko šta ima u bankama je najbolji način da se ljudi natjeraju da podignu lovu iz banaka koje ovima to omogućuju.

Nisi shvatio, što misliš zašto je Linić najavio oporezivanje ušteđevina. Ljudi ne troše jer se boje, jer je stanje katastrofa. Ljudi čuvaju novce za najgore moguće situacije. A ovi žele taj novac, žele da se troši, da se vadi iz banaka, da dođe do njih, da ga mogu rasporediti u mirovine, udruge, zdravstvo itd. To je barem jasno kao dan.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
zbuzanic kaže...

Nisi shvatio, što misliš zašto je Linić najavio oporezivanje ušteđevina. Ljudi ne troše jer se boje, jer je stanje katastrofa. Ljudi čuvaju novce za najgore moguće situacije. A ovi žele taj novac, žele da se troši, da se vadi iz banaka, da dođe do njih, da ga mogu rasporediti u mirovine, udruge, zdravstvo itd. To je barem jasno kao dan.

 

 

Joj. I ti u to vjeruješ ?!?

 

Pa nije ni čudo što nam je tako kako je kad ima ljudi koji još "njima" vjeruju.

 

Pogledajte informacije o proračunu RH 1999. godine i danas, samo usporedite. (Google čuda radi).

 

Na što se danas novci iz proračuna troše ? Primjer jedan i jedini:

Štedna godina 2013. Vlada i ministri se busaju da štede, a od 01.01.2013. do 01.06.2013. je potrošeno skoro 1.5 Milijardi kuna više na plače u ministarstvima nego u istom periodu 2011. godine.

 

Pametnom dosta.

 

A priče o uštedama kod učitelja i primatelja socijalne pomoći su samo za one naivce koji vjeruju trenutno našoj vladi.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
luka28 kaže...

1) ja jesam bosanac i kakve veze ima, ako je netko idiot idiot je nebitno jel bosanac ili njemac,

2)ja nemam problem s tim što ljudi tu dođu i ja sam došao ali ako nemaš posla onda koji k.... ideš djecu radit, pa nađi posao, stekni neku sigurnost i onda štancaj 10 ako hoćeš, al najlakše je po principu lako ćemo pa šta mi bog da

1) Bravo. Ponovio si ono sto sam vec napisao :)

2) Nisam se tog dijela ni dotakao, ali generalno se u poptunosti slazem sa tobom.

12 godina
protjeran
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
zbuzanic kaže...

Zato jer jedan saborski zastupnik može biti osim zastupnika i poduzetnik, gradonačelnik, direktor turističke zajednice, profesor i sjediti u 20+ nadzornih i upravnih odbora JAVNIH poduzeća gdje dobiva takve premije da ti pamet stane. I nitko se ne buni. Dao sam primjer g. Turka iz Zaprešića. Ali zato kad netko ima dvoje djece i nezaposlen, ili kad se učitelji bune jer moraju donositi svoje krede i svoj papir za kopirke, onda po njima pljujete i bacate kamenje. Medijski ispran mozak narodu. Još kad Jovanović obznani da su učitelji glupi i da lažu, svi mu vjeruju. GG

 

Zasto uopce obracati pozornost na tu spodobu? Mislim, nisam neki grammar nazzi, niti se istom sluzim odlicno (volim vjerovati da sam barem dobar), ali meni je sramota da jedan ministar obrazovanja ne zna koristiti vlastiti jezik. 'Biti ce' njegov izraz mi digne svaku dlaku na tijelu. A i on skupa sa svojom pojavom. Lik je uspio zasjeniti sve prijasnje ministre obrazovanja. I to ne na pozitivan nacin. Ne znam da li mu cestitati na tome, ili pak plakati od tuge sto je takva osoba ministar jednog tako vaznog segmenta ove drzave.

16 godina
neaktivan
offline
Aplikacijom SocSkrb protiv varalica

kad je eric smith posjetio s. koreu sa obitelji, njegova kćerka je izjavila da ju cijela ta država podsjeća na film trumanov show. mene naša kobejagi država podsjeća na top listu nadrealista i nagradno otimanje. svi smo mi sretni gubitnici

 

inače, sve je to dio uvođenja reda kako kaže zli luđak, jednog kaznim radi viška kugle sladoleda, drugog branim drhtavim glasom pred kamerama iako je zamračio 30 milijuna.

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
zbuzanic kaže...
Ges kaže...

sretnem nedavno sticajem okolnosti nekog doseljenika iz susjednih krajeva koji je tu došao u potrazi za boljim životom naravno bez plana i programa već samo s "lako ćemo" stavom i onda mi plače kako je nezaposlen, kako mu žena, koja se trudna s drugim djetetom, isto nema posao itd. znam da ću zvučati neljudski, al koji klinac je radio djecu ako ih ne može prehraniti i k tome dolazio meni u državu da mu osiguravam takvo neodgovorno ponašanje preko socijalne skrbi

i nažalost, to neće riješiti korupciju u državi niti onemogućiti jarane da dobivaju posao prije nego naši po ničemu manje sposobni ljudi, al od nekud se treba početi čistiti sustav

Očekujem kako ćeš za koju godinu komentirati, pa zašto zapošljavamo toliko crnaca, kineza, rusa, azijata, bosanaca, zašto nema naših, aha, pa da, nisu imali djecu jer nisu imali posla i ok je tako. Logika je super. Ako imaš imalo mozga imat ćeš djecu bez obzira na situaciju jer djecu nije teško imati, tj. meni barem ne predstavljaju neki veliki trošak. Ali da, kako bi si onda kupio novi iphone kad moraš pelene, itd itd. A i danas je sramota ako djeca ne nose mobitel od 5000 u školu... To ja zovem primitivizmom i hrvatskim jadom, ali da, idiot sam jer realno razmišljam i štancam djecu iz zabave, a na burzi sam. Socijala je vani normalna i jako se stimulira da recimo njemci imaju djecu bez obzira imali posao ili ne. Znam osobno da to tamo doživljavaju izuzetno pozitivno jer pravih nijemaca polagano nestaje, zamjenili crnci, turci, azijati...

 

Nije fora u imanju djece i mužnji države na taj način, nego što taj novac ostaje ovdje kad ta djeca ostanu raditi. Novac koji zarade turci, azijati u većini odlazi van zemlje. Ako nemaš djece, država nema ni budućnosti. Možemo mi zaposliti milijun kineza da rade za 50$, ali sutra smo propali... sigurno.

ne prndaj gluposti jer imam dijete i ne kupujem iphoneove, dapače zadnji mob sam kupio 2009 i to dvije godine star, pelene nisam kupovao pampersice već sam kao naši stari koristio platnene koje su n-puta bolje za dijete + definitivno ne kužim tvoju logiku da je bolje da mi dođe tu netko treći tko se koti i koji će preživjeti po principu štakor preživljavanja - ako ih od 10 umre 9, bar je ostao jedan da nastavi niz. strašno! upravo su ovakvi kao i ti problem ove ali i drugih država jer operirate na nekakvoj šatro samilosti umjesto da kao prava odrasla osoba sasiječete problem tamo gdje se javlja ma koliko god to bilo bolno. dakle priznali vi to ili ne, OGROMAN problem je upravo u onima koji ne rade ništa a ne u nama koji racionalno trošimo i proizvodimo (jer i radimo)

uostalom dovoljno je vidjeti metropolu -  sresti nekoga tko je drito rođen u Zg je nemoguće a vrtići su prepuni jarana. i gle čuda, institucije su prepune jarana. i gle čuda^n, svi ti jarani imaju posla dok moji fakultetski obrazovni prijatleji nikako da dobiju jer nisu imali jaransku vezu

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 22:53 (Ges).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
zbuzanic kaže...

Zato jer jedan saborski zastupnik može biti osim zastupnika i poduzetnik, gradonačelnik, direktor turističke zajednice, profesor i sjediti u 20+ nadzornih i upravnih odbora JAVNIH poduzeća gdje dobiva takve premije da ti pamet stane. I nitko se ne buni. Dao sam primjer g. Turka iz Zaprešića. Ali zato kad netko ima dvoje djece i nezaposlen, ili kad se učitelji bune jer moraju donositi svoje krede i svoj papir za kopirke, onda po njima pljujete i bacate kamenje. Medijski ispran mozak narodu. Još kad Jovanović obznani da su učitelji glupi i da lažu, svi mu vjeruju. GG

To je zato što političar nije profesija nego je vještina. Možeš biti inženjer građevine pa ući u politiku, doktor medicine pa ući u politiku, filozof, muzičar, pekar i ući u politiku. Ipak postoji neki tamo politički fakultet i političari postaju ljudi koji nikad nisu radili pravi posao.

 

Znaš i sam da su učitelji glupi i retardirani. Djeca dolaze u peti razred ne znaju čitati i pisati slova. 

 

Da ne kažem da ne postoji test koji testira da li su profesori spremni za predavanje u sljedećoj godini (dakle na godišnoj razini), da profesori skoro nikada nisu pretplaćeni na stručne časopise, a kamo li da su u korak sa zadnjim kricima pedagogije.

 

To su ljudi smeće koji su odlučili da im životni poziv bude predavanje djeci i hop, odjednom su profesori. Daj molim te. Pa nećakinja mi ide u školu gdje učiteljica govori riječi tipa vjesi, dvi, potkošulj... I onda se kaže To su samo učitelji, svi znaju da ne znaju ni tablicu množenja kako treba. I krug se zatvara.

16 godina
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
SlavkecD3 kaže...
zbuzanic kaže...

Nisi shvatio, što misliš zašto je Linić najavio oporezivanje ušteđevina. Ljudi ne troše jer se boje, jer je stanje katastrofa. Ljudi čuvaju novce za najgore moguće situacije. A ovi žele taj novac, žele da se troši, da se vadi iz banaka, da dođe do njih, da ga mogu rasporediti u mirovine, udruge, zdravstvo itd. To je barem jasno kao dan.

 

 

Joj. I ti u to vjeruješ ?!?

 

Pa nije ni čudo što nam je tako kako je kad ima ljudi koji još "njima" vjeruju.

 

Pogledajte informacije o proračunu RH 1999. godine i danas, samo usporedite. (Google čuda radi).

 

Na što se danas novci iz proračuna troše ? Primjer jedan i jedini:

Štedna godina 2013. Vlada i ministri se busaju da štede, a od 01.01.2013. do 01.06.2013. je potrošeno skoro 1.5 Milijardi kuna više na plače u ministarstvima nego u istom periodu 2011. godine.

 

Pametnom dosta.

 

A priče o uštedama kod učitelja i primatelja socijalne pomoći su samo za one naivce koji vjeruju trenutno našoj vladi.

 

 

U što trebam vjerovati? Oni nisu rekli što će napraviti sa tim novcima kad ih ljudi izvade. Mislim da si krivo shvatio post. Ne vjerujem ja nikakvoj vladi. A u školama se "štedi" samo to nema nikakvog efekta, a učitelji ne mogu normalno raditi jer idioti štede na papiru za kopirku.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
Onjegin kaže...
zbuzanic kaže...

Zato jer jedan saborski zastupnik može biti osim zastupnika i poduzetnik, gradonačelnik, direktor turističke zajednice, profesor i sjediti u 20+ nadzornih i upravnih odbora JAVNIH poduzeća gdje dobiva takve premije da ti pamet stane. I nitko se ne buni. Dao sam primjer g. Turka iz Zaprešića. Ali zato kad netko ima dvoje djece i nezaposlen, ili kad se učitelji bune jer moraju donositi svoje krede i svoj papir za kopirke, onda po njima pljujete i bacate kamenje. Medijski ispran mozak narodu. Još kad Jovanović obznani da su učitelji glupi i da lažu, svi mu vjeruju. GG

To je zato što političar nije profesija nego je vještina. Možeš biti inženjer građevine pa ući u politiku, doktor medicine pa ući u politiku, filozof, muzičar, pekar i ući u politiku. Ipak postoji neki tamo politički fakultet i političari postaju ljudi koji nikad nisu radili pravi posao.

 

Znaš i sam da su učitelji glupi i retardirani. Djeca dolaze u peti razred ne znaju čitati i pisati slova. 

 

Da ne kažem da ne postoji test koji testira da li su profesori spremni za predavanje u sljedećoj godini (dakle na godišnoj razini), da profesori skoro nikada nisu pretplaćeni na stručne časopise, a kamo li da su u korak sa zadnjim kricima pedagogije.

 

To su ljudi smeće koji su odlučili da im životni poziv bude predavanje djeci i hop, odjednom su profesori. Daj molim te. Pa nećakinja mi ide u školu gdje učiteljica govori riječi tipa vjesi, dvi, potkošulj... I onda se kaže To su samo učitelji, svi znaju da ne znaju ni tablicu množenja kako treba. I krug se zatvara.

Ako sudiš po jednoj učiteljici, hm, joj. Ali to je to, ne vidiš dalje od jednog lošeg primjera koji se ukorjenio. Da, apsolutno podržavam da neki učitelji ne znaju ni hrvatski. Zašto? Zato jer se zapošljava preko veze rođake. Zato jer se zapošljava partijski i zato jer stari ne žele napustiti radno mjesto jer je plaća 6000, a penzija 3000. Također, kako netko može postati uopće učitelj, a da ne priča književni jezik i da ne zna "lijepo" pisati/pjevati/crtati. Šljama ima, isto vrijedi i za profesore, ali ima ljudi koji se trude, ali ne mogu napredovati zbog tog šljama i zbog toga jer svi pljuju po učiteljima i profesorima i ne daju podršku onima koji stvarno nešto rade. Vrlo sam dobro upoznat sa problemima školstva, stari mi je bio ravnatelj x godina, supruga mi učiteljica, brat mi je profesor i užasavam se kako je narod otupio i ne buni se što učiteljica priča bosanski, a ravnatelj "nemoćan" jer je učiteljica došla preko Bandića. Pljuc.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
zbuzanic kaže...

U što trebam vjerovati? Oni nisu rekli što će napraviti sa tim novcima kad ih ljudi izvade. Mislim da si krivo shvatio post. Ne vjerujem ja nikakvoj vladi. A u školama se "štedi" samo to nema nikakvog efekta, a učitelji ne mogu normalno raditi jer idioti štede na papiru za kopirku.

ako štede u školama onda štede na pogrešnom mjestu. splitski gradonačelnik s ministrom u dva sata pojede 10000kn, a njegov savjetnik se obruši na novinare izjavom sada niti jedan ministar neće htjeti doći u split. 

 

pavuna o školstvu

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacijom SocSkrb protiv varalica
zbuzanic kaže...

Ako sudiš po jednoj učiteljici, hm, joj. Ali to je to, ne vidiš dalje od jednog lošeg primjera koji se ukorjenio.

Nemoj te priče za malu djecu.

 

Eto, jedna loša pjesma Justina Biebera, ali ostale su dobre, boga mi. Jedan političar u Hrvatskoj je nepravedan, ali ostali su dobri, boga mi. Jedan doktor u Hrvatskoj odlazi s pola radnog vremena, ali ostali su dobri, boga mi. Jedan učitelj je loš, ali ostali su dobri, boga mi.

 

To zavaravanje traje otkako znam za sebe. Prestanimo biti curice i recimo glasno i jasno: sve nam je dno dna s par iznimki.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice