Androidi ispred iPhonea

poruka: 80
|
čitano: 10.980
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Androidi ispred iPhonea".
16 godina
neaktivan
offline
Androidi ispred iPhonea

Mislim da to ne treba čuditi. Android telefona ima više modela, a iPhone je samo jedan.

 
17 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea

skužili ljudi da nije sve u nagriženoj jabuci,i da drugi daju puno više za manje para

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
Androidi ispred iPhonea

i naravno Android uređaji su puno jeftiniji od iPhone-a! :D

Programer i 3D artist
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Androidi ispred iPhonea

Samo tako...:) android u rangu sa apple a cijene duplo manje....:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
Netreba čuditi.ljudi polako shvaćaju...
16 godina
offline
Androidi ispred iPhonea

Vjerujem da se više radi o trendu nego o ičem drugom što navodite?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Androidi ispred iPhonea

Jedina mana iphona 4 je cjena...sve ostalo je super što se tiče funkcionalnosti uređaja...(ovo sa antenom mislim da se riješilo...)

Nije da sam appleovac al sam gledam realno...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
Uređaj i da je jeftiniji naišao bi na hrpu uređaja koji su jeftiniji od njega+su bolje opremljeni.
14 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
dec54 kaže...

Jedina mana iphona 4 je cjena...sve ostalo je super što se tiče funkcionalnosti uređaja...(ovo sa antenom mislim da se riješilo...)

Nije da sam appleovac al sam gledam realno...

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 

Ali eto na srecu sve manje je ovakvih pa pomalo ljudi shvacaju da trebaju izbjegavati iphone.

14 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
konjRR kaže...
dec54 kaže...

Jedina mana iphona 4 je cjena...sve ostalo je super što se tiče funkcionalnosti uređaja...(ovo sa antenom mislim da se riješilo...)

Nije da sam appleovac al sam gledam realno...

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 

Ali eto na srecu sve manje je ovakvih pa pomalo ljudi shvacaju da trebaju izbjegavati iphone.

????

Moj frend več ima iphone 4 mjesec dana s antenom uopče nema nikakvih problema...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
16 godina
neaktivan
offline
Androidi ispred iPhonea

Obzirom im je apple to omogućio sam. Ljudi zaboravljaju da je iPhone AT&T ekskluziva u USA. Verizon iPhone bi sam vratio stvari u egal na neko vrijeme, da ne govorimo o ostalim mrežama. Međutim realnost je da stotine jeftinih androida od kojih je 90% smeće i 10% dobrih ( i skupih ) uređaja od desetina proizvođača na svim mrežama moraju prije ili kasnije prestići 1 uređaj vezan na jednog operatera. ( ili apple vs everybody else - što dovoljno govori o konkurenciji )

 

Android, win7, i što god sad nokia radi ( obzirom mi se čini da sad ima problema i sa meegom MeeGoo gazda dao ostavku ) su dobrodošla konkurencija iOSu i RIMu u svakom slučaju. 

A.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 22:33 (artfull).
 
1 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea

ja znam lika iz tmobilea, reka je da je i4 njesra kakvog nema, da je nepouzdan, lako kvarljiv, da ga je prodava prvu sedmicu a drugu kad su ga svi poceli vracati uzea godisnji.

 

i da nije imao signal U TMOBILE POSLOVNICI kad je na stolu stajao.

 

 

ja osobno ne znam kakav je telefon, samo prenosim. ali da je najjaci android u svojoj najskupljoj varijanti kostao  4699,00 kn isto mi se cini kao podosta jeftinije od 3gs-a.

 

i kad ga se kupi po toj cijeni telefon je otkljucan, nebrandiran, radi na sve mreze i opcenito je sjajan. 3gs je zgodna napravica za koristenje ako zelite telefon "as is".

 

ali neka digne ruku tko ovdje nikad nije imao kopirane windowse, igre, ili programe.

 

 

a to je ono sto android omogucava. veliku razinu kustomizacije. market ce ionako se uskoro popuniti svim najludjim iphone appovima i nece biti te "imam vise aplikacija" razlike.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea

Za mene je to jos uvijek to bas to. Mislim da je Androidu jedini spas sto ima vise modela i sto je malo jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea

mislim da je poanta ovog članka da android tuče iphone u softverskom smislu a svi znamo kako se apple voli hvaliti da su oni i  SOFTVERSKA firma kakve veze ima što su neki telefoni sa androidom lošeg hardvera,tu se govori da su ljudi prepoznali OS koji njima više paše

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 23:42 (blackalbum).
14 godina
neaktivan
offline
Androidi ispred iPhonea

Platforma kojoj se ne zna gazda u startu je osuđena na propast. Ja koristim Nokiu E52 jer mi mobitel treba zbog mobitela, a ne za pečenje tosteva, loše fotografije i surfanje na ekranu 20 puta manjem od onog kojeg sam imao prije 10 godina i nemam pojam koja verzija Symbiana je na njoj. Nokia će uvijek imat ozbiljne poslovne korisnike, kao i Blackberry, vrtio se na njima Symbian, Limbian, Migo ili Cigo.

 

Ostatak tržišta (korisnici koji žele "nešto više" i spremni su to platit) pojest će iPhone i WM7, a Android će završit ko svako nestandardizirano smeće od softvera - već sad se naziru problemi u različitim verzijama OSa koje koriste pojedini proizvođači, a nijedan pametan developer neće razvijat za platformu koja se razvija kaotično. Android će se zato na kraju kod zahtjevnijih korisnika provest ko Linux na desktopima, a neki proizvođači će ga koristit u "glupim" mobitelima jer im je jeftiniji nego razvijat nešto svoje.

 

 

 
1 10 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
NiksaM kaže...

Platforma kojoj se ne zna gazda u startu je osuđena na propast. Ja koristim Nokiu E52 jer mi mobitel treba zbog mobitela, a ne za pečenje tosteva, loše fotografije i surfanje na ekranu 20 puta manjem od onog kojeg sam imao prije 10 godina i nemam pojam koja verzija Symbiana je na njoj. Nokia će uvijek imat ozbiljne poslovne korisnike, kao i Blackberry, vrtio se na njima Symbian, Limbian, Migo ili Cigo.

 

Ostatak tržišta (korisnici koji žele "nešto više" i spremni su to platit) pojest će iPhone i WM7, a Android će završit ko svako nestandardizirano smeće od softvera - već sad se naziru problemi u različitim verzijama OSa koje koriste pojedini proizvođači, a nijedan pametan developer neće razvijat za platformu koja se razvija kaotično. Android će se zato na kraju kod zahtjevnijih korisnika provest ko Linux na desktopima, a neki proizvođači će ga koristit u "glupim" mobitelima jer im je jeftiniji nego razvijat nešto svoje.

 

 

Last time i checked, Nokia E52 je smartphone.

 

Which makes your argument invalid.

16 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
NiksaM kaže...

 

Ostatak tržišta (korisnici koji žele "nešto više" i spremni su to platit) pojest će iPhone i WM7, a Android će završit ko svako nestandardizirano smeće od softvera - već sad se naziru problemi u različitim verzijama OSa koje koriste pojedini proizvođači, a nijedan pametan developer neće razvijat za platformu koja se razvija kaotično. Android će se zato na kraju kod zahtjevnijih korisnika provest ko Linux na desktopima, a neki proizvođači će ga koristit u "glupim" mobitelima jer im je jeftiniji nego razvijat nešto svoje.

 Jednom kad Android uhvati dobar dio trzista, nista google ne sprecava da uvede vecu kontrolu nad OS-om i forsira verzije, hw, i sve ostalo sto treba...

 

Think locally, act globally...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
to je sve stvar mode
iphone je bija in, al sad ga svi imaju i cool faktor opada

ako padne interes za iphoneom u americi, past ce i globalno
mozete govorit sta ocete, ali vecina ljudi ima iphone zbog hype-a
mozda je i cetvorka bolja od 3gs, ali iphone is so last year...
15 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
SupremeCommander kaže...
NiksaM kaže...

 

Ostatak tržišta (korisnici koji žele "nešto više" i spremni su to platit) pojest će iPhone i WM7, a Android će završit ko svako nestandardizirano smeće od softvera - već sad se naziru problemi u različitim verzijama OSa koje koriste pojedini proizvođači, a nijedan pametan developer neće razvijat za platformu koja se razvija kaotično. Android će se zato na kraju kod zahtjevnijih korisnika provest ko Linux na desktopima, a neki proizvođači će ga koristit u "glupim" mobitelima jer im je jeftiniji nego razvijat nešto svoje.

 Jednom kad Android uhvati dobar dio trzista, nista google ne sprecava da uvede vecu kontrolu nad OS-om i forsira verzije, hw, i sve ostalo sto treba...

 

Android je opensource i nema tu sto google diktirat...

 

Dalje... slazem se sto je niksa reko za Android kao kaoticnu platformu...

 

Bas radi toga je Apple u prednosti sa iOS-om jer zna tocno za sto razvija, zna sto ih moze ocekivati u buducnosti i to je to. Nema iznenadjenja.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 0:50 (tnakir).
14 godina
offline
Androidi ispred iPhonea

Customizacija sucelja androida nije bas customizacija samog osa i to nebi trebalo uzrokovati probleme sa kompatibilnoscu. Tj. nisam cuo da postoje problemi da jedan app radi na milestonu npr. a ne radi na desireu??

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea

ti problemi postoje jer developeri ne uspijevaju u svakom pogledu prilagoditi aplikaciju svakom modelu, svakoj velicini ekrana, svakoj vrsti ekrana, svakom hardverskom sklopu.

 

ali se nakon tjedan dva isprave velike vecine, dodaju se kompatibilnosti za razlicite uredjaje.

 

 

i nije istina da se samo sucelje customizira, neki romovi su bazirani na postojecim marketinskim operativnim sustavima, a neki su clean build sa kompletno drugacijim vanjskim i unutarnjim cimbenicima.

16 godina
offline
Androidi ispred iPhonea

Glupa usporedba.


To ko da kažemo da se auti s dizelskim motorima prodaju više nego Toyota auti.

 

No shit Sherlock.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
9 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
Danny_HR kaže...

Glupa usporedba.


To ko da kažemo da se auti s dizelskim motorima prodaju više nego Toyota auti.

 

No shit Sherlock.

Uff ista rasprava je bila neki dan.

 

To je ista usporedba kao Otto motor i Wankel motor. Ko je kriv Mazdi da ga ona jedina koristi (uz još par drugih motocikala i vozila), pa je manje zastupljen

 

Isto je i s iOS-om i Andoridom. Android se može vrtjeti i na iPhone-u, iOS se može vrtjeti (uz dosta problema) i na npr. Desire (samo se nesmije).

 

Usporedba je dobra...

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea

Ovaj bugonja je ko mladež ADZ-a, samo što je on to za apple lol, a ima ih i više takvih...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 8:48 (Kečko).
16 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
tnakir kaže...
SupremeCommander kaže...
 Jednom kad Android uhvati dobar dio trzista, nista google ne sprecava da uvede vecu kontrolu nad OS-om i forsira verzije, hw, i sve ostalo sto treba...

 

Android je opensource i nema tu sto google diktirat...

 Kakve veze ima da li je Android opensource ili nije? Ne razvija ga gomila studenata po svijetu, nego zaposlenici Google-a. Da, u teoriji bi vjerojatno bilo moguce da se nekome to ne svidja, uzme taj source i pocne raditi svoju verziju, ali ta nova platforma ne bi imala nikaka uspjeh, kao sto su vec bili brojni pokusaji raznih Linux varijanti da se uguraju u mobitele i niti jedna nije dobro zavrsila...

 

Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
Androidi ispred iPhonea

Jedini razlog zašto nevolim android jer je googleov proizvod koji forsira korištenje gmail računa (google računa), skuplja podatke o vama, nemari za vaše privatne stvari. Mislim da jedan smartphone mora voditi računa o tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
Valkic kaže...

Mislim da to ne treba čuditi. Android telefona ima više modela, a iPhone je samo jedan.

Zadnji put kad sam provjerio, postoje 4 iPhone-a.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
Psiho246 kaže...
Valkic kaže...

Mislim da to ne treba čuditi. Android telefona ima više modela, a iPhone je samo jedan.

Zadnji put kad sam provjerio, postoje 4 iPhone-a.

Jel? di ima kupiti 2G, i 3Ga? a kod nas nema zapravo ni četvorke :D

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
SupremeCommander kaže...
tnakir kaže...
SupremeCommander kaže...
 Jednom kad Android uhvati dobar dio trzista, nista google ne sprecava da uvede vecu kontrolu nad OS-om i forsira verzije, hw, i sve ostalo sto treba...

 

Android je opensource i nema tu sto google diktirat...

 Kakve veze ima da li je Android opensource ili nije? Ne razvija ga gomila studenata po svijetu, nego zaposlenici Google-a. Da, u teoriji bi vjerojatno bilo moguce da se nekome to ne svidja, uzme taj source i pocne raditi svoju verziju, ali ta nova platforma ne bi imala nikaka uspjeh, kao sto su vec bili brojni pokusaji raznih Linux varijanti da se uguraju u mobitele i niti jedna nije dobro zavrsila...

 

Ima zato jer telekomunikacijske tvrtke ga mogu prilagoditi kako žele. Tethering je normalna stvar na andoridu, a na Verizonovim droidima je omogućen jedino ako im plaćaš 30$ mjesečno. I te verzije će biti jako uspješne jer nema druge... a mogu izbaciti sve što im ne odgovara i uvesti svoj bloatware

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 16:42 (Paolo2612).
16 godina
offline
RE: Androidi ispred iPhonea
Paolo2612 kaže...

 Kakve veze ima da li je Android opensource ili nije? Ne razvija ga gomila studenata po svijetu, nego zaposlenici Google-a. Da, u teoriji bi vjerojatno bilo moguce da se nekome to ne svidja, uzme taj source i pocne raditi svoju verziju, ali ta nova platforma ne bi imala nikaka uspjeh, kao sto su vec bili brojni pokusaji raznih Linux varijanti da se uguraju u mobitele i niti jedna nije dobro zavrsila...

 

Ima zato jer telekomunikacijske tvrtke ga mogu prilagoditi kako žele. Tethering je normalna stvar na andoridu, a na Verizonovim droidima je omogućen jedino ako im plaćaš 30$ mjesečno. I te verzije će biti jako uspješne jer nema druge... a mogu izbaciti sve što im ne odgovara i uvesti svoj bloatware

 Slazem se da je mogucnost customizacije OS-a dobra stvar, ali kakve to ima veze sa open sourceom i Google-om? Svaki OS namjenjen embedded uredjajima mozes customizirat, ubacivat i izbacivat feature po zelji. Uz mnoge (npr. WinCE) dobijes i cijeli source, ali nisu open source.

 

 

Think locally, act globally...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice