Android kao Windowsi 21-og stoljeća

poruka: 46
|
čitano: 6.780
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android kao Windowsi 21-og stoljeća".
13 godina
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

bah, dobijanje u ovoj utrci je jednaka floskula kao i ona o otvorenosti androida i googlea kao platforme - korporacije ...  a Schmidt je jedan od najodvratnijih gmazova među direktorima korporacija uopće  ... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 14:40 (grzzi).
 
8 21 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

 

 

"Osnovna strategija je napraviti veći tržišni kolač. Na kraju ćemo završiti s nesavršeno kontroliranom i nesavršeno upravljanom većom tržišnom pitom koja je temeljena na otvorenim sustavima." Iz većeg tržišta Googleu stižu i veći prihodi putem oglasa i drugih Internet servisa...

 

Ovo, zapravo, zvuci strasno. Da, necemo se zavaravati - svima je u interesu imati sto veci trzisni kolac i sto vise zaraditi, ali ovo zvuci kao da ove nije briga kako platforma zapravo izgleda i radi. Jer omoguciti bas svima da stavljaju Android na bas svaki uredaj (na kraju krajeva, who cares - ne zaraduju od toga da svoj OS prodaju vec od drugih stvari, bitna je samo i jedino brojka) dovodi do ogromne ogromne rasprsenosti, a to je po mom misljenju prava nocna mora za developere. I ne samo po mom misljenju.

 

 

http://igrali.com
 
7 8 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

...

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 15:39 (Smooth Operator).
 
10 11 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
igrali kaže...

 

 

Da, necemo se zavaravati - svima je u interesu imati sto veci trzisni kolac i sto vise zaraditi...

 

Sto vise zaraditi - da, imati sto veci kolac - ne, to je strategija nekih (Amazon, Google) da jeftinim ili takozvanim "besplatnim" uslugama i proizvodima prvo preplave trziste - cak iz uz inicijalni gubitak - pa onda na dugu stazu izmuzu novac iz budala koje su se naljepile na fraze tipa "free", "open" i sl. Postoje medjutim i drugi koji niti mogu niti zele imati najveci udio na nekom trzistu i igraju na sasvim druge karte - kvalitetu, podrsku, dizajn, pouzdanost itd. Dacia vs. Rollce Royce princip. I jedna i druga strategija su se kroz povijest pokazale uspjesnima sve dok se konzekventno provode, problem nastaje onda kada netko pokusa istovremeno biti oboje, tada obicno ne bude niti jedno, niti drugo.

11 godina
neaktivan
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

Google zna što radi. Kad sam otvarao gmail account nije mi bilo jasno kako google može dati toliko gigabajta besplatno. Danas mi je jasno.

 
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

Da, a gdje su sad linux geekovi koji se danonoćno ubijaju u trošnim podrumima pokušavajući riješiti kompleksne gluposti iz svijeta komjutera i gubeći se u bezbrojnim distribucijama dok pametni Google zarađuje milijarde na njihovom požrtvovnom entuzijazmu. Ili je dovoljno reći mi smo free i open source pa imate našu podršku, a za sve ostalo kriv je Microsoft.

 
6 10 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
Pero71 kaže...

Google zna što radi. Kad sam otvarao gmail account nije mi bilo jasno kako google može dati toliko gigabajta besplatno. Danas mi je jasno.

Pa ako cemo u detalje, Google zapravo nikad nije niti tvrdio da ti ista daje besplatno, vec da umjesto novcem, placas svojim privatnim podacima i Googleu dajes punu slobodu da s njima radi sto ga volja. Pise u EULA-i, ali to nitko ne cita. Problem je sto vecina ljudi jedino novac vidi kao sredstvo placanja i ultimativnu mjeru "vrijednosti" necega: cim se ne trazi novac, "besplatno" je, a samim tim i "dobro". Nasuprot tome, onaj koji za svoje usluge besramno trazi novac je "zao". Dok se to ne promjeni, nema srece na ovom svijetu i takvi poput Google-a ce nesmetano rasti i razvijati se dok se budale raduju "besplatnim" gigabajtima.

 

TANSTAAFL - there ain't no such thing as a free lunch, shvatite to djeco ili barem prihvatite zdravo za gotovo, vrijeme ce vam pokazati da je to tako (uvijek bilo i uvijek ce biti).

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 16:11 (RobertS).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća

"a Schmidt je jedan od najodvratnijih gmazova među direktorima korporacija uopće"

 

Da svakako, baš odvratan gmaz na čelu firme koja ti je dala odličnu tražilicu, mogućnost da svoju ljuljačku u dvorištu gledaš iz satelita, koja radi na autima koji sami voze...

Nasuprot njemu direktori naftnih kompanija koji zataškavaju ekološke katastrofe i direktori firmi koje rade za vojsku SAD-a i trljaju ruke kad negdje izbije rat, a ponekad ga malo i pomognu su plemeniti ljudi i pravi heroji današnjeg svijeta. {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 16:33 (Mycroft).
13 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
another kaže...

Da, a gdje su sad linux geekovi koji se danonoćno ubijaju u trošnim podrumima pokušavajući riješiti kompleksne gluposti iz svijeta komjutera i gubeći se u bezbrojnim distribucijama dok pametni Google zarađuje milijarde na njihovom požrtvovnom entuzijazmu. Ili je dovoljno reći mi smo free i open source pa imate našu podršku, a za sve ostalo kriv je Microsoft.

Kakve to veze ima s bilo čim. Pa imaš hrpu ljudi koji su plaćeni da rade na usavršavanju Linux-a (Canonical, RedHat,....). Bit je u tome da se unaprijeđenja i novosti dijele a to da li ćeš ti zaraditi neki novac koristeći novostečena znanja i mogućnosti ovisi samo o tebi (ili Google-u u ovom slučaju).

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
another kaže...

Da, a gdje su sad linux geekovi koji se danonoćno ubijaju u trošnim podrumima pokušavajući riješiti kompleksne gluposti iz svijeta komjutera i gubeći se u bezbrojnim distribucijama dok pametni Google zarađuje milijarde na njihovom požrtvovnom entuzijazmu. Ili je dovoljno reći mi smo free i open source pa imate našu podršku, a za sve ostalo kriv je Microsoft.

Imam dojam da ne razumiješ baš dobro pojam slobodnog koda. Linux geekovi svoje "kompleksne gluposti" itekako dobro prodaju. Ne naplaćuju licence nego znanje i rad, za razliku od Microsofta koji je porobio cijele države, pa i hrvatsku Vladu.

Da se novac utrošen za licence preusmjeri na razvoj rješenja temeljenih na otvorenom kodu, imali bismo dobro plaćene programere i izvozni potencijal. Ovako tek 10 posto milijuna koji se godišnje troše na IT ostaje u "propuh firmama" koje na svojoj strani imaju i BSA, dok ostalo ide dioničarima Microsofta.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
igrali kaže...

 

 

"Osnovna strategija je napraviti veći tržišni kolač. Na kraju ćemo završiti s nesavršeno kontroliranom i nesavršeno upravljanom većom tržišnom pitom koja je temeljena na otvorenim sustavima." Iz većeg tržišta Googleu stižu i veći prihodi putem oglasa i drugih Internet servisa...

 

Ovo, zapravo, zvuci strasno. Da, necemo se zavaravati - svima je u interesu imati sto veci trzisni kolac i sto vise zaraditi, ali ovo zvuci kao da ove nije briga kako platforma zapravo izgleda i radi. Jer omoguciti bas svima da stavljaju Android na bas svaki uredaj (na kraju krajeva, who cares - ne zaraduju od toga da svoj OS prodaju vec od drugih stvari, bitna je samo i jedino brojka) dovodi do ogromne ogromne rasprsenosti, a to je po mom misljenju prava nocna mora za developere. I ne samo po mom misljenju.

 

 

  Pa dovoljno je vidjeti kakve su im ekstenzije na Chromeu i aplikacije na Androidu. Njima je vazno da naloze retarde sa time ko ima vise ekstenzija/aplikacija, a kvalitet je nebitan. Vecina ekstenzija/aplikacija su linkovi na stranice i flash igrice, a ima i bruku duplikata. Na normalnim browserima se takve "ekstenzije" brisu, a kod njih je vazno samo da ih ima vise, jer na to se retardi pale. Kod njih nema apsolutno nikakve kontrole o tome sta se objavljuje u storeu. Koliko sam samo vidio na Chromeu ekstenzija sa losim komentarima, kako je ekstenzija link na stranicu, duplikat   i td. i nikad nisam vidio da je neka ekstenzija izbrisana. Bitno je samo da se mogu hvaliti sa brojem ekstenzija, nista drugo.

13 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
Mycroft kaže...

"a Schmidt je jedan od najodvratnijih gmazova među direktorima korporacija uopće"

 

Da svakako, baš odvratan gmaz na čelu firme koja ti je dala odličnu tražilicu, mogućnost da svoju ljuljačku u dvorištu gledaš iz satelita, koja radi na autima koji sami voze...

Nasuprot njemu direktori naftnih kompanija koji zataškavaju ekološke katastrofe i direktori firmi koje rade za vojsku SAD-a i trljaju ruke kad negdje izbije rat, a ponekad ga malo i pomognu su plemeniti ljudi i pravi heroji današnjeg svijeta. {#}

 

 

pa pročitaj malo ... schmidt je kompica sa najgorim likovima ikad ... aka http://en.wikipedia.org/wiki/Bilderberg_Group  ... uvijek su mi bili odvratni ti gmazovi {#}... tip je totalna ljiga, između ostalog nikad mi neće biti jasno kako ga je steve pustio da sjedi i snima kao krtica u apple odboru  

 

...  a to što ti misliš da je besplatno nešto što plaćaš sa podacima o sebi i svojim navikama je druga stvar. Sve to ima svoju cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 18:33 (grzzi).
16 godina
neaktivan
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

Hmmmm da, imamo nesto sto je katastrofa i zahtjeva quad core da bi donekle brzo radilo. No, nije to bitno vec to sto niti jedan mobilini OS nije u stanju otvoriti 90% web stranica. Vrlo slicno WAPu koji nikada nije zazivio.

 

Razlog zasto se toliko mobilnih uredjaja registrira je u dvije stvari:

  1. cijena - velik broj telefona kupuje se na "kredit" kojeg daje provider, a i tableti su jeftiniji od PCa
  2. image - svako zeli imati nesto takvo

 

Image je i razlog zasto ljudi mahom kupuju iPhone. Uvijek je Apple bio znak "prestiza", a bome i danas iUredjaj kosta vise od drugih.

 

 
0 11 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
Drazen kaže...

Hmmmm da, imamo nesto sto je katastrofa i zahtjeva quad core da bi donekle brzo radilo. No, nije to bitno vec to sto niti jedan mobilini OS nije u stanju otvoriti 90% web stranica. Vrlo slicno WAPu koji nikada nije zazivio.

 

Razlog zasto se toliko mobilnih uredjaja registrira je u dvije stvari:

  1. cijena - velik broj telefona kupuje se na "kredit" kojeg daje provider, a i tableti su jeftiniji od PCa
  2. image - svako zeli imati nesto takvo

 

Image je i razlog zasto ljudi mahom kupuju iPhone. Uvijek je Apple bio znak "prestiza", a bome i danas iUredjaj kosta vise od drugih.

 

nadam se da nisi ozbiljan.

jer ako jesi onda imaš nekih problema.

kaj zahtjeva quad core? jb frend vrti na jednoj jezgri. hd2 vrti android bez problema.

 

apple je znak snobova. i točka

hobi:moj-android.net
14 godina
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

Nema šanse da meni app-ovi ikada zamjene normalne programe niti će mi android ikada biti windows malo su si zabrijali....

 

 

bug caruje, um klade valja
 
4 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

sad ste zapeli na podatke o sebi. boze, pa svoje podatke dajemo svakom cigi trgovcu i vlastima od koji nedobijemo ni trazilicu besplatno a kamoli sta drugo. u njemackoj ti prati svaka trgovina navike kupca vec od devedesetih tako da ni to nije nista novo a opet sve placas. pa pusti google nek prati ako mu se prati. zato covjek uz google moze dosta i ustediti. tipa, dodes u ducan vidis neku stvar i pogledas dali je gdje drugo mozes povoljnije kupiti i evoti ga. Ma Google je zakon! da nema googlea ja bi morao babi upisivati adrese uf suti hvala bogu na googleu. dode mi da mu jos jedno o darujem

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
grzzi kaže...

...  a to što ti misliš da je besplatno nešto što plaćaš sa podacima o sebi i svojim navikama je druga stvar. Sve to ima svoju cijenu.

A ti misliš da si se zaštitio time što si platio iPhone?

13 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
Visak kaže...
grzzi kaže...

...  a to što ti misliš da je besplatno nešto što plaćaš sa podacima o sebi i svojim navikama je druga stvar. Sve to ima svoju cijenu.

A ti misliš da si se zaštitio time što si platio iPhone?

ne, samo ću ostavljati podatke nekoj drugoj korporaciji. smješne su mi te googleove frazetine tipa "do no evil" i slično ... baš trebaju praviti budale od ljudi? 

 

komentirao sam schmidta jer mi je lik jednostavno gadljiv, a očito ima istu licemjernu politiku kao i google ... javno je sve otvoreno i good i besplatno, a iza zatvorenih vrata smišljaju načine kako da nas oderu do kosti i uz to ugrade čipove pod kožu ( malo karikiram al nije daleko od istine ... ), a eric to radi za plaću i u googleu i na višoj razini iz zadovoljstva u bilderberg klubu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 19:46 (grzzi).
12 godina
protjeran
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
nsoul kaže...
Drazen kaže...

Hmmmm da, imamo nesto sto je katastrofa i zahtjeva quad core da bi donekle brzo radilo. No, nije to bitno vec to sto niti jedan mobilini OS nije u stanju otvoriti 90% web stranica. Vrlo slicno WAPu koji nikada nije zazivio.

 

Razlog zasto se toliko mobilnih uredjaja registrira je u dvije stvari:

  1. cijena - velik broj telefona kupuje se na "kredit" kojeg daje provider, a i tableti su jeftiniji od PCa
  2. image - svako zeli imati nesto takvo

 

Image je i razlog zasto ljudi mahom kupuju iPhone. Uvijek je Apple bio znak "prestiza", a bome i danas iUredjaj kosta vise od drugih.

 

nadam se da nisi ozbiljan.

jer ako jesi onda imaš nekih problema.

kaj zahtjeva quad core? jb frend vrti na jednoj jezgri. hd2 vrti android bez problema.

 

apple je znak snobova. i točka

 

Koliko god da me apple fanboysi zivcirali, vi fandrodiasi ste jos gori. Cisto zato jer vas je puno vise.

HD2 vrti android bez problema? Pa ok, inace na ovaj post ne bih obracao pozornost, no ovdje iz prve ruke znam da to jednostavno nije istina. I da, jeftiniji android mobiteli su obicno smece. Barem za ekipu koja zeli nesto vise, jer spori su, lagaju, itd. Pa cak i novi nexus laga, kako onda ocekivati nesto bolje od jeftinijih mobitela?

 

Ako je apple znak snobova, onda je google znak za kretene (nikakva uvreda ostatku android korisnika, i sam sam bio i bit cu jedan od njih, vec direktno ovom fanboyu).

15 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
jumboY kaže...

 

Koliko god da me apple fanboysi zivcirali, vi fandrodiasi ste jos gori. Cisto zato jer vas je puno vise.

HD2 vrti android bez problema? Pa ok, inace na ovaj post ne bih obracao pozornost, no ovdje iz prve ruke znam da to jednostavno nije istina. I da, jeftiniji android mobiteli su obicno smece. Barem za ekipu koja zeli nesto vise, jer spori su, lagaju, itd. Pa cak i novi nexus laga, kako onda ocekivati nesto bolje od jeftinijih mobitela?

 

Ako je apple znak snobova, onda je google znak za kretene (nikakva uvreda ostatku android korisnika, i sam sam bio i bit cu jedan od njih, vec direktno ovom fanboyu).

Hvala,

ali radije sam kreten, nego snob i idot koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.

Radije sam kreten nego budala koja mi veli da pljujem po iphoneu jer sam jadnik koji si ne može priuštiti iphone.

PA ako je iphone znak bogatstva, onda sam ja radije kreten koji koristi android.

 

Sam sam instalirao JB na HD2 i radi bez ikakvog problema, no laga ima, jer ionako telefon nije namijenjem androidu, a i na njega se većinom instaliraju portovi drugih uređaja.

 

Jeftini androidi jesu smeće, zato i ne kupujem takve uređaje. to se prvenstveno odnosi na one po 1000kn i jeftinije.

A skupi androidi koštaju ko i iphone, i nema problema s njima. 

Nego zašto ne postoji jeftiniji iphone?

Da postoji, stariji 3gs koji ima hardver ko i jeftini androidi, i na njemu najnoviji iOS radi samo probleme.

 

 

hobi:moj-android.net
12 godina
protjeran
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
nsoul kaže...

Hvala,

ali radije sam kreten, nego snob i idot koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.

Radije sam kreten nego budala koja mi veli da pljujem po iphoneu jer sam jadnik koji si ne može priuštiti iphone.

PA ako je iphone znak bogatstva, onda sam ja radije kreten koji koristi android.

 

Sam sam instalirao JB na HD2 i radi bez ikakvog problema, no laga ima, jer ionako telefon nije namijenjem androidu, a i na njega se većinom instaliraju portovi drugih uređaja.

 

Jeftini androidi jesu smeće, zato i ne kupujem takve uređaje. to se prvenstveno odnosi na one po 1000kn i jeftinije.

A skupi androidi koštaju ko i iphone, i nema problema s njima. 

Nego zašto ne postoji jeftiniji iphone?

Da postoji, stariji 3gs koji ima hardver ko i jeftini androidi, i na njemu najnoviji iOS radi samo probleme.

 

 

 

Ove dvije boldane konstatacije su mi najbolje. Dogovori se sam sa sobom sta je od to dvoje? I tko ti je rekao da pljujes po iP jer si isti ne mozes priustiti? To si sanjao da sam ti rekao ili sta?

 

No tvoja opcenita mrznja iPhonea, iOS-a ili Applea opcenito je fascinantna. Zapravo i nije, samo je poprilicno glupa i djetinjasta. A najlakse je takav biti, jos k tome si u vecini skupa sa ovom djecurlijom koja visi po ovom forumu (cast iznimkama).

 

I kakvih to tocno problema 3GS ima sa najnovijom verzijom iPhonea? Ajmo se ja i ti lijepo naci na kavi. Ponijet cu sa sobom Nexusa i 3GS. Oba lako nabavim, 3GS mi ima zena, Nexusa imam u firmi. Pa idemo usporedit fluidnost na ta dva uredjaja. Jedan je high end android uredjaj koji je nov na trzistu, drugi je sad vec prastari iOS uredjaj. Oba imaju najnovije verzije svojih operativnih sustava, i to je jedino sto imaju zajednicko.

 

Po pitanju fluidnosti, 3GS pojede Nexusa za dorucak. Naravno, ponuda za kavicom stoji. Kako sam ja tebe pozvao, ja castim. Pa ti dodji i objasni mi koje to tocno iOS6 probleme radi na 3GS-u, jer ocito sam slijep pored zdravih ociju i ne vidim iste. A to moze biti slucaj, dakle otvorenog sam uma.

 

Evo ti prilike da umjesto djetinjastih provala po ovom forumu dokazes napokon nesto i to covjeku koji je koristio/koristi gotovo sve moguce i nemoguce mobilne platforme.

 

Srdacan pozdrav.

12 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
nsoul kaže...

Hvala,

ali radije sam kreten, nego snob i idot koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.

Radije sam kreten nego budala koja mi veli da pljujem po iphoneu jer sam jadnik koji si ne može priuštiti iphone.

PA ako je iphone znak bogatstva, onda sam ja radije kreten koji koristi android.

 

Sam sam instalirao JB na HD2 i radi bez ikakvog problema, no laga ima, jer ionako telefon nije namijenjem androidu, a i na njega se većinom instaliraju portovi drugih uređaja.

 

Jeftini androidi jesu smeće, zato i ne kupujem takve uređaje. to se prvenstveno odnosi na one po 1000kn i jeftinije.

A skupi androidi koštaju ko i iphone, i nema problema s njima. 

Nego zašto ne postoji jeftiniji iphone?

Da postoji, stariji 3gs koji ima hardver ko i jeftini androidi, i na njemu najnoviji iOS radi samo probleme.

 

 

Kad sam ovo pročita, mora san se ukljuciti u raspravu... ma molin te o cemu ti pricas, kakve probleme?! Ajde molin te mi ih navedi...

 

Kao korisnik 3gs, odkad je izaša, se stvarno isplatia brutalno. Mob, koji je star 3 god, je dobia official update... ajd da vidim tako nešto u android svijetu...

 

Sad san ga prepustia članu obitelji, a u zamjenu je doša SGS3. I nakon 5-6 dana cackanja, rootanja i flashannja stavio CM10 i syah kernel (na defaultu produzi trajanje baterije za koja 2 sata intezivnog koristenja), ma savršenstvo. :)

 

Sa poject buterr-om su stvarno skockali UI, ali svejedno kad usporedis jedan do drugog iP5 UI i SGS3, android zna "zakašljucat". Isto tako moram priznat da su par app-ova min 2-3x optimiziranije na iOSu.

 

Al sve u svemu, rootan android i jb iphone su ka šta bi moj stari reka "isto sranje drugo pakovanje", pa ko voli nek izvoli. :)

15 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
jumboY kaže...
nsoul kaže...

Hvala,

ali radije sam kreten, nego snob i idot koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.

Radije sam kreten nego budala koja mi veli da pljujem po iphoneu jer sam jadnik koji si ne može priuštiti iphone.

PA ako je iphone znak bogatstva, onda sam ja radije kreten koji koristi android.

 

Sam sam instalirao JB na HD2 i radi bez ikakvog problema, no laga ima, jer ionako telefon nije namijenjem androidu, a i na njega se većinom instaliraju portovi drugih uređaja.

 

Jeftini androidi jesu smeće, zato i ne kupujem takve uređaje. to se prvenstveno odnosi na one po 1000kn i jeftinije.

A skupi androidi koštaju ko i iphone, i nema problema s njima. 

Nego zašto ne postoji jeftiniji iphone?

Da postoji, stariji 3gs koji ima hardver ko i jeftini androidi, i na njemu najnoviji iOS radi samo probleme.

 

 

 

Ove dvije boldane konstatacije su mi najbolje. Dogovori se sam sa sobom sta je od to dvoje? I tko ti je rekao da pljujes po iP jer si isti ne mozes priustiti? To si sanjao da sam ti rekao ili sta?

 

No tvoja opcenita mrznja iPhonea, iOS-a ili Applea opcenito je fascinantna. Zapravo i nije, samo je poprilicno glupa i djetinjasta. A najlakse je takav biti, jos k tome si u vecini skupa sa ovom djecurlijom koja visi po ovom forumu (cast iznimkama).

 

I kakvih to tocno problema 3GS ima sa najnovijom verzijom iPhonea? Ajmo se ja i ti lijepo naci na kavi. Ponijet cu sa sobom Nexusa i 3GS. Oba lako nabavim, 3GS mi ima zena, Nexusa imam u firmi. Pa idemo usporedit fluidnost na ta dva uredjaja. Jedan je high end android uredjaj koji je nov na trzistu, drugi je sad vec prastari iOS uredjaj. Oba imaju najnovije verzije svojih operativnih sustava, i to je jedino sto imaju zajednicko.

 

Po pitanju fluidnosti, 3GS pojede Nexusa za dorucak. Naravno, ponuda za kavicom stoji. Kako sam ja tebe pozvao, ja castim. Pa ti dodji i objasni mi koje to tocno iOS6 probleme radi na 3GS-u, jer ocito sam slijep pored zdravih ociju i ne vidim iste. A to moze biti slucaj, dakle otvorenog sam uma.

 

Evo ti prilike da umjesto djetinjastih provala po ovom forumu dokazes napokon nesto i to covjeku koji je koristio/koristi gotovo sve moguce i nemoguce mobilne platforme.

 

Srdacan pozdrav.

To dvoje boldano objasni ovcama koje to konstantno tvrde, i onda mi pronađi gdje sam rekao da su to tvoje riječi?

Evo jedne privatne poruke:

 

...nemaš pojma o iOS-u, i zato ne pričaj gluposti. Znam da bi si radije kupio iPhone, ali budući da si običan jadnik, koji nema za kruh, ne možeš si ga priuštit, pa si kupio jeftino smeće android , i sad pljuješ po iPhone-u da bi prikrio skrivenu želju za savršenim uređajem koji si ne možeš priuštit. Zato ajd ne seri po forumu nego radije tipkaj po svom smeću koje se ni ne može nazvat mobitelom, a kamoli pametnim...

 

 

Eto otkud moja mržnja. ako te baš toliko zanima, a ovo je jedna od poruka takvog sadržaja, pa ako ti je do čitanja, nemam problema da ti dam lozinku,pa vidi zašto ne volim apple ni korisnike apple proizvoda.

 

Kaj se tiče poziva, ne pijem kavu, ali može na čevape :)

 

Gle nitko ne spori da je iphone fluidniji, ali android je od 4.0 verzije bez problema i bez laga. to ne možeš osporiti.

 

Ovo o problemima s 3gs i iOS 6 budem odgovorio u citatu ispod.

 

chipina kaže...
nsoul kaže...

Hvala,

ali radije sam kreten, nego snob i idot koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.

Radije sam kreten nego budala koja mi veli da pljujem po iphoneu jer sam jadnik koji si ne može priuštiti iphone.

PA ako je iphone znak bogatstva, onda sam ja radije kreten koji koristi android.

 

Sam sam instalirao JB na HD2 i radi bez ikakvog problema, no laga ima, jer ionako telefon nije namijenjem androidu, a i na njega se većinom instaliraju portovi drugih uređaja.

 

Jeftini androidi jesu smeće, zato i ne kupujem takve uređaje. to se prvenstveno odnosi na one po 1000kn i jeftinije.

A skupi androidi koštaju ko i iphone, i nema problema s njima. 

Nego zašto ne postoji jeftiniji iphone?

Da postoji, stariji 3gs koji ima hardver ko i jeftini androidi, i na njemu najnoviji iOS radi samo probleme.

 

 

Kad sam ovo pročita, mora san se ukljuciti u raspravu... ma molin te o cemu ti pricas, kakve probleme?! Ajde molin te mi ih navedi...

 

Kao korisnik 3gs, odkad je izaša, se stvarno isplatia brutalno. Mob, koji je star 3 god, je dobia official update... ajd da vidim tako nešto u android svijetu...

 

Sad san ga prepustia članu obitelji, a u zamjenu je doša SGS3. I nakon 5-6 dana cackanja, rootanja i flashannja stavio CM10 i syah kernel (na defaultu produzi trajanje baterije za koja 2 sata intezivnog koristenja), ma savršenstvo. :)

 

Sa poject buterr-om su stvarno skockali UI, ali svejedno kad usporedis jedan do drugog iP5 UI i SGS3, android zna "zakašljucat". Isto tako moram priznat da su par app-ova min 2-3x optimiziranije na iOSu.

 

Al sve u svemu, rootan android i jb iphone su ka šta bi moj stari reka "isto sranje drugo pakovanje", pa ko voli nek izvoli. :)

Frend mi je nadogradio 3GS na iOS6 i od onda samo problemi:

sruši mu se barem jednom dnevno,  ruše mu se nativne aplikacije iOSa, zna mu  se dogodit da mu padne wifi signal na nulu i mora restartat iphone...

 

ali tog sveg nije bilo prije nadogradnje, znači prije je sve radilo ok.

 

Ja od kad sam uzeo one x na stock sam romu i  bez ikakvih kernela.

 

Ali stock iphone i stock android su nebo i zemlja

hobi:moj-android.net
12 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
nsoul kaže...

Frend mi je nadogradio 3GS na iOS6 i od onda samo problemi:

sruši mu se barem jednom dnevno,  ruše mu se nativne aplikacije iOSa, zna mu  se dogodit da mu padne wifi signal na nulu i mora restartat iphone...

 

ali tog sveg nije bilo prije nadogradnje, znači prije je sve radilo ok.

 

Ja od kad sam uzeo one x na stock sam romu i  bez ikakvih kernela.

 

Ali stock iphone i stock android su nebo i zemlja

Iskreno ne znam šta ti prijo radi sa mobom, al evo do prije tjedan dana sam imao 3gs sa 6.0.1 updateom bez jb i sve radilo perfektno... {#}

 

A šta se tice stock ios i androida... ah, sve ima svoje prednosti/mane i u to se bolje ajmo ne upuštat {#}

15 godina
neaktivan
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća
"Privacy is dead, get over it." :)
Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre.
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

nsoul, nazivati ljude ovcama zato sto koriste apple uredjaje, mrziti neku firmu radi par kretena koji pisu idiotarije je cista glupost. Nemoj se vrijedjati na ovo, ali je tako. Ovo je u rangu toga da meni nekog poznanika pregazi Skoda Oktavia i ja radi toga mrzim skodu? Nije skoda kriva sto je kreten za volanom!

 

A tvoj poznanik/prijatelj ocito ima problema sa svojim uredjajem. Ja jednog imam doma i radi savrseno. Gledajuci po netu od druge ekipe takodjer radi savrseno. Ni jedan mobitel nije imun na kvarove, pa tako ni famozni iPhone. Tvoj prijatlej ocito ima defektan mobitel, a to nema nikakve veze sa iOS-om.

 

I nije istina da android na 4.1 radi bez problema. Mislim, nije neki problem lagano stucanje, ali isto i dalje postoji. Evo primjer nexusa koji ima manji lag, cak kad ga usporedimo sa 3GS, a kamo li tek sa novijim verzijama iPhonea. Da li je to neki veci problem koji cini koristenje tog mobitela nemogucom misijom? Naravno da nije, dapace, mobitel je odlican (iako mene osobno iritira svjetlucava pozadina).

 
4 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
jumboY kaže...

nsoul, nazivati ljude ovcama zato sto koriste apple uredjaje, mrziti neku firmu radi par kretena koji pisu idiotarije je cista glupost. Nemoj se vrijedjati na ovo, ali je tako. Ovo je u rangu toga da meni nekog poznanika pregazi Skoda Oktavia i ja radi toga mrzim skodu? Nije skoda kriva sto je kreten za volanom!

 

A tvoj poznanik/prijatelj ocito ima problema sa svojim uredjajem. Ja jednog imam doma i radi savrseno. Gledajuci po netu od druge ekipe takodjer radi savrseno. Ni jedan mobitel nije imun na kvarove, pa tako ni famozni iPhone. Tvoj prijatlej ocito ima defektan mobitel, a to nema nikakve veze sa iOS-om.

 

I nije istina da android na 4.1 radi bez problema. Mislim, nije neki problem lagano stucanje, ali isto i dalje postoji. Evo primjer nexusa koji ima manji lag, cak kad ga usporedimo sa 3GS, a kamo li tek sa novijim verzijama iPhonea. Da li je to neki veci problem koji cini koristenje tog mobitela nemogucom misijom? Naravno da nije, dapace, mobitel je odlican (iako mene osobno iritira svjetlucava pozadina).

Ne vrijeđam se, sve ok, ali dignu mi tlak oni koji mi tu pišu o nečem, a od njih nekih sam dobio poruku sličnog sadržaja ko ona ranije napisana. i onda mi tu pametuju . 

 

Ne znam do čega je, ali iphone je prije ios6 radio bez problema.

 

Danas je došlo do toga da moćeš koristiti uređaj tjedan dana, i onda se dogodi lag i uređaj već ne valja. nažalost.

 

I meni se zna dogodit na one x, ali to toliko sitno i rijetko da se ne primjeti. To je mana androida, no u 4.1 su sve to ispravili, ali opet se zna dogodit, i to nema veze ni  s jezgrama ni  s ničim. može imat 15 jezgri i opet se bude dogodilo, to je jednostavno tako. a može biti i da na jednoj jezgri radi bez problema.

hobi:moj-android.net
15 godina
neaktivan
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

"Android kao windowsi 21. stoljeća"

 

Jel?

E pa dajte nam onda i full desktop verziju androida sa podrškom za vanjske uređaje!

 

 

JDM4LFE
 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android kao Windowsi 21-og stoljeća
Ste gotovi s prepucavanjem? iPhone je precijenjen, s identicnim suceljem na svim verzijama sto je revolucionarno, crap navigacijom i manama koji su ustvari feature. Android je fragmentiran OS kojem treba 8core proc da bi bio fluidan, podlozan viruscinama i musicama. Evo, sad znamo. Ajmo malo o temi, moze?
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
14 godina
offline
Android kao Windowsi 21-og stoljeća

Gori ste od nokia fanovi vs. ostali svojevremeno.  {#}

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice