Android dominira

poruka: 59
|
čitano: 6.349
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android dominira".
11 godina
neaktivan
offline
Android dominira

Sve je to ok.. doći će vrijeme kada će možda pokrivati i ~90% tržišnog udjela, ali mislim da im je to dovoljan podsticaj da se na nekim segmentima promjene iz korjena...  Pade mi na pamet, npr neoptimizovanost? {#}

I mnoge druge stvari, dosta se jos system mora "peglati" da bi bio savrsen.

Tješim svinje pred klanje, plačem po sprovodima, popravljam žarulje --- (POVOLJNO)
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android dominira

Hmmm.. kaže android platforma s najviše problema..

Bolje android koji je nakrcan điđama i svime i svačim što ti treba pa s malo problema,

nego IOS koji nema ništa pa ipak ima problema :)

 

Fragmentiranost ih najviše muči, brdo proizvođača sa brdom rezolucija. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 11:47 (Damok).
Moj PC  
7 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android dominira
Prilika kaže...

Sve je to ok.. doći će vrijeme kada će možda pokrivati i ~90% tržišnog udjela, ali mislim da im je to dovoljan podsticaj da se na nekim segmentima promjene iz korjena...

 Ako imas 90% udjela, zasto bi radio ikakve promjene? If it ain't broke... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
offline
Android dominira

Android takoreći dominira, ako me razumijete

 
8 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Android dominira
Damok kaže...

nego IOS koji nema ništa pa ipak ima problema :)

 

Od kud nekom inspiracija da ispali ovakvu glupost i to jos prijepodne. Ili si cuger, ili nikad nisi imao priliku koristit iOS.

 

Inace koristim iOS, imam stari backup 2,3 godine i dalje sve radi kao po loju.

 

Nemam nista protiv Andorida, ali iznenadio sam kak je sestrina Xperia Ray pocela malo laggati nakon par mjeseci,to je ono sto mi je odbojno kod Androida sustava.

 

 

 

 

http://isvijet.com.hr
13 godina
protjeran
offline
Android dominira

Što veca sirotinja, više androida.

 
6 37 hvala 1
16 godina
offline
Android dominira

S preko 84% tržišnog udjela, Android je u Europi trenutno najpopularnija mobilna platforma,

...

pogotovo u Španjolskoj, gdje Android drži čak 84,1% tržišta.

 

Jel' to isto? {#}

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android dominira
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

 A sto vise ovaca...

16 godina
odjavljen
offline
Android dominira

Tonči idi nešto pojedi čovječe, štancaš vijesti od jutros ko sumanut {#}

Freak Show Inc.
 
4 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Android dominira
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

Tvoji roditelji moraju biti jako ponosni.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
15 godina
offline
Re: Android dominira
Volim Android, nek on dominira kolko god oće, al ja sa efektima i optimizacijom nisam zadovoljan..

JB napokon rijesava UI, ali da nemogu napravit jednu aplikaciju za sve chatove (iMessage npr) ili neke efekte za pojavljivanje gumbova da to sve lijepše zgleda.


Ovako ovaj ICS Neon UI izgleda ostro, ali monotono.

Ima tolko manje popularnih aplikacija na Play-u, siguran sam da bi neki developeri koji daju free app-ove htjeli da njihove aplikacije budu out-of-the-box.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Android dominira

Gdje problemi s Androidom?

 

Mitch kaže...
Volim Android, nek on dominira kolko god oće, al ja sa efektima i optimizacijom nisam zadovoljan..

JB napokon rijesava UI, ali da nemogu napravit jednu aplikaciju za sve chatove (iMessage npr) ili neke efekte za pojavljivanje gumbova da to sve lijepše zgleda.


Ovako ovaj ICS Neon UI izgleda ostro, ali monotono.

Kako misliš efekte za pojavljivanje gumbova?

 

I zašto si ne promijeniš temu? Ako koristiš CM ili nešto drugo što podržava teme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 12:15 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android dominira

Svi oni valjaju, ajme meni.

 

Sve današnje moderne smartphone platforme rade isto i mogu isto. Ostalo su sve sitne gluposti koje recenzenti koriste za pranje mozgova raji.

 

Dođite u dućan, probajte i izaberite šta vam se najviše sviđa i možete platit.

HONDA: THE POWER OF DREAMS
Moj PC  
6 3 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Android dominira
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

Meni jednostavno nije jasno kako to netko može reći! Tko si ti? Saborski zastupnik?

Galaxy SII I9100 + 2000mah battery || Don't you dare to read my mind, Because you won't like what you'll find
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android dominira
Kordy kaže...
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

Meni jednostavno nije jasno kako to netko može reći! Tko si ti? Saborski zastupnik?

http://en.wikipedia.org/wiki/Idiot

"An idiot, dolt, or dullard is a mentally deficient person[...]"

 

Nije on kriv.

16 godina
offline
Re: Android dominira
Kordy kaže...
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

Meni jednostavno nije jasno kako to netko može reći! Tko si ti? Saborski zastupnik?

On ovo provlaci stalno kroz teme, konta da se iPhone kupuje zbog toga da ne budes sirotinja. Tj. da drugima dokazes da nisi sirotinja. Kompleksi...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android dominira
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

 

Pita ivica profesoricu zašto ljudi pišu glupe komentare.

Kaže profesorica , vidi gore.

 

zatojeto tako.

12 godina
neaktivan
offline
Android dominira

samo tako nastavi android je kralj drzite se googlea 

 

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Android dominira

Treba sačekat WP8, možda on može nešto promijeniti u preraspodijeli OS-ova.

 

Inače mislim da je najveći problem Androida ne isporučivanje updateova za određene mobitele. Gingerbread je još uvijek najzasupljeniji, a izašao je 2010 godine. Dok kod iOS-a to nije slučaj, većina mobitela je na 5.1 verziji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android dominira

A kaj danas imamo od OSova:

  1. iOS - jedan jedini proizvodjac - Apple. Jako puno aplikacija.
  2. Symbian - prvi OS za telefone koji nestaje
  3. BlackBarry - jedan proizvodjac koji cilja na poslovne korisnike
  4. WinPhone - prekasno stigao i jos baziran na starom kernelu koji ne podrzava multi-core procesore
  5. Android - full besplatan sa jako puno aplikacija.

 

I sada, sto da odabere neka firma kao OS za svoj telefon? iOS ne moze dobit, RIM mislim takodjer, WP mora placat, Symbian placa. Android je potpuno besplatan sa driverima za gotovo sve kaj postoji od hardwarea, ima jako puno aplikacija itd.

 

Katastrofalno programiranje, mislim uporaba jako zahtjevnih jezika kao sto je Java, ima i koristi - prisiljava proizvodjace hardwarea da razvijaju jace procesore i spustaju cijene. Ako MS sa Win8 odigra pametno, a mislim da hoce jer vec se sa WP7 reklamiraju brzinom, imat ce vrlo velik uspjeh. No, Android je besplatan i jako dugo na trzistu i ono sto je najvaznije potpuno otvoren.

 
6 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Android dominira
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

 

Da, covjek koji kupi SGS III je sirotinja naspram onim koji kupuje iP4s.

Jadna ti majka sta rodi...

13 godina
offline
Re: Android dominira
Kordy kaže...
zatojeto kaže...

Što veca sirotinja, više androida.

Meni jednostavno nije jasno kako to netko može reći! Tko si ti? Saborski zastupnik?

teži oblik imbecilomoronodebilizma

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ MIUI 2.6.15 + Siyah 3.3.2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android dominira
sirka666 kaže...
Inače mislim da je najveći problem Androida ne isporučivanje updateova za određene mobitele. Gingerbread je još uvijek najzasupljeniji, a izašao je 2010 godine. Dok kod iOS-a to nije slučaj, većina mobitela je na 5.1 verziji.

Mislim da je taj problem izrazito prenapuhan. Što to točno fali Gingerbreadu da bi jadni korisnici koji su teškim nesretnim slučajem na istom zaglavili trebali plakati?

 

I iOS 5.1 za iPhone 3GS, iPhone 4 i iPhone 4S su 3 različite stvari. Vjerujem da je korisnicima iOS-a lijepo vidjeti brojkicu 5.1, ali to je i dalje samo brojkica.

15 godina
offline
Re: Android dominira
Mirko935 kaže...

Gdje problemi s Androidom?

 

Mitch kaže...
Volim Android, nek on dominira kolko god oće, al ja sa efektima i optimizacijom nisam zadovoljan..

JB napokon rijesava UI, ali da nemogu napravit jednu aplikaciju za sve chatove (iMessage npr) ili neke efekte za pojavljivanje gumbova da to sve lijepše zgleda.


Ovako ovaj ICS Neon UI izgleda ostro, ali monotono.

Kako misliš efekte za pojavljivanje gumbova?

 

I zašto si ne promijeniš temu? Ako koristiš CM ili nešto drugo što podržava teme.

Ako si ikad probao iOS onda bi vidio kako se na njemu fade-aju razliciti objekti, elementi i sl. bas lijepo izgleda.

 

 

Pa mogu ja promijenit temu, ali ne mozes ti izmijenit neke osnovne stvari kao sto Miui moze.

 

Miui v4 je dosta razlicit od obicnih CM tema, on mijenja rubove i velicine elemenata, cak i raspodijelu gumbova.

Na nekim aplikacijama koje su prilagodene za MIUI imaju drukcije gumbove i njihov polozaj (titanium backup npr, na svakom romu je drukciji)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Re: Android dominira
Drazen kaže...

 

I sada, sto da odabere neka firma kao OS za svoj telefon? iOS ne moze dobit, RIM mislim takodjer, WP mora placat, Symbian placa. Android je potpuno besplatan sa driverima za gotovo sve kaj postoji od hardwarea, ima jako puno aplikacija itd

Ne vidim da placanje OS-a igra ikakvu ulogu za glavne igrace (Samsung, LG, HTC, itd...), osim sto ce im proizvod biti skuplji za koji dolar. To sto Chunga&Lunga corp. moze napraviti jeftini Android telefon bez placanja licence i prodati ga u 10 komada globalno ne znaci nista.

Puno veci je problem sto telefon sa OS-om koji nje iOS ili Android bas ne prolazi na trzistu...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android dominira
Mitch kaže...
Ako si ikad probao iOS onda bi vidio kako se na njemu fade-aju razliciti objekti, elementi i sl. bas lijepo izgleda.

 

 

Pa mogu ja promijenit temu, ali ne mozes ti izmijenit neke osnovne stvari kao sto Miui moze.

 

Miui v4 je dosta razlicit od obicnih CM tema, on mijenja rubove i velicine elemenata, cak i raspodijelu gumbova.

Na nekim aplikacijama koje su prilagodene za MIUI imaju drukcije gumbove i njihov polozaj (titanium backup npr, na svakom romu je drukciji)

Koristio sam puno puta iOS, ali zaista ne znam o kojem fadeanju pričaš. Daj neki video ako nije problem. I meni je cijelo iOS sučelje zapravo bilo stravično dosadno 2007., kamoli sad kad se u 5 godina nije apsolutno ništa promijenilo, po mojem baš i nema nekih pluseva nad Androidom, ni GB-om ni ICS-om.

 

Ja ni ne želim ništa mijenjati, sasvim sam sretan s defaultnom ICS temom, osim što sam promijenio boju iz plave u crvenu, ti si rekao da si nezadovoljan izgledom :D

 

Nisam nikad koristio MIUI, ali ako možeš sve to promijeniti s temama, šta ti onda fali?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 13:22 (Mirko935).
15 godina
offline
Re: Android dominira
Drazen kaže...

A kaj danas imamo od OSova:

  1. iOS - jedan jedini proizvodjac - Apple. Jako puno aplikacija.
  2. Symbian - prvi OS za telefone koji nestaje
  3. BlackBarry - jedan proizvodjac koji cilja na poslovne korisnike
  4. WinPhone - prekasno stigao i jos baziran na starom kernelu koji ne podrzava multi-core procesore
  5. Android - full besplatan sa jako puno aplikacija.

 

I sada, sto da odabere neka firma kao OS za svoj telefon? iOS ne moze dobit, RIM mislim takodjer, WP mora placat, Symbian placa. Android je potpuno besplatan sa driverima za gotovo sve kaj postoji od hardwarea, ima jako puno aplikacija itd.

 

Katastrofalno programiranje, mislim uporaba jako zahtjevnih jezika kao sto je Java, ima i koristi - prisiljava proizvodjace hardwarea da razvijaju jace procesore i spustaju cijene. Ako MS sa Win8 odigra pametno, a mislim da hoce jer vec se sa WP7 reklamiraju brzinom, imat ce vrlo velik uspjeh. No, Android je besplatan i jako dugo na trzistu i ono sto je najvaznije potpuno otvoren.

Android nije bas full besplatan.

 

Npr. source se moze compile-at samo na Ubuntu uz extra snazan komp (80gb je prosjecan aosp), za prihod od aplikacija cak 30% moze ic Google-u (e.g, stavis aplikaciju da kosta 1$, ona se kupi 1000 puta, al ti onda Google sjedne ako nemas njihove reklame u njoj, to se moze ali i ne mora dogodit pa dobijes 700$ u najgorem slucaju).

Takoder krsi odredene patente Oracle-a, Google gura "svoju" Javu pod Dalvik, al je opet identican jezik.

 

BlackBerry nije proizvodac vec serija moblinih uredaja, proizvodac je australski RIM i on  ne cilja na poslovne korisnike, vec na osamostaljenje od ostalih kompanija (preko njih ide gmail ako koristis BB npr.)

Windows Phone uopce nije stigao prekasno. Mozes ti izbacit OS kad god pozelis, ali kod njega je bio problem to sto out of the box nije sadrzavao sve sto bi jedan SP OS trebao pa su vukli major update koji bi sredio stvari.

Da je WP7.5 bio odmah od pocetka, stvari bi sto se tice prodaje sigurno bile drukcije. Zasad MS ima najbolju politku jer ce do 7.8 update-a svi uredaji od 7.0 ga dobiti (cak i oni s 128MB rama). To je trenutno najoptimiziraniji OS, a vjerojatno zato jer koristi najmanje grafickih elementa s izmijenivim bojama.

 

iOS je odlican OS, do pojave Froyo-a najnapredniji. Onda ga je Android stigao i na 2.3.4-2.3.7 prestigao. iOS je isto imao greske od pocetka (tek od iOS4 si mogao mijenjat wallpaper hej?!), ali zato nema diferencijaciju kao sto Android ima.

 

 

Zbog diferencijacije (hejterima Fragmentacija) su krivi proizvodaci uredaja, a najvise Motorola i HTC. Sony je stavio ICS na uredaj tipa Xperia Ray koji ga teoretski definitivno moze pogonit (za ICS je potreban 800MHz procesor i min 256MB rama), a Samsung je najavio da ce JB zaobic SGS2 (do pojave Ascend P1 je SGS2 bio najjaci uredaj).

Motorola ce za 3 mjeseca izbacit uredaj koji ce bit pogonjen Gingerbreadom (ko je tu lud?!?), a HTC muku muci da update-a svoj jedini tablet s ikakvom prodajom na ICS?! (htc flyer).

 

 

 

Tako da Google uopce nije kriv. Lijepo je dao source na vrijeme za svaki OS, primjer su romovi koji su dosta brzo izasli kao stabilni i optimiziraniji od stocka.

 

 

Ono sto me zivcira kod Applea :

 

Baza za svaki OS im je Unix (koristi C# - zato je brzi od Androida) koji je takoder baza za open-source Linux. Ako je Linux open source kojem je kernel isti kao i MacOS-u, zasto onda Apple svoje OS-ove naplacuje (za iMac prakticki naplacuje driver koji bi trebao biti besplatan) i svi su closed-source oblika?

 

Zato ja predvidam skori pad iOS-a na razinu sadasnjeg WP-a (i njegov rast sa 8-icom), a Android ce daleko drzat svoju poziciju, dok god Linux raste (a trenutno raste naglo) na podrucju PC OS-ova.

 

Jos ako Android prebace na C# (jedini razlog zasto je spor, Java radi diskovnu fragmentaciju i relativno je tezi jezik od C-a po meni) on ce dominirat potpuno i napokon ce biti optimiziran. Tek cemo tad vidjet pravi Smartphone.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android dominira
dominaciji Androida na mobilnim platformama. Iako se navodno u praksi radi o mobilnom sustavu s najviše problema

 

Android možda ima problema (ko ih ima najviše neću ocjenjivati) ali je također najcustomizeabilniji, najmoćniji i najotvoreniji OS.

Za mene alternativa uopće ne postoji, Symbian i RIM su on the way out, iOS ne dolazi u obzir zbog totalno zatvorene politike firme, a Windows Phone interface mi je ružan ko vrag (ne znam jesam ja jedini, ali meni se Windows Mobile actually daleko bolje sviđao nego Windows Phone, makar nije bio baš idealno prilagođen za male ekrane i touchscreen interakciju, ali je bar davao prednost informaciji umjesto šarenilu).

Samo me brine hoće li se mane ugrađene u Androidu prenositi dalje beskonačno radi backward compatibilitya ili će jednom to srediti kako treba od dna do vrha.

15 godina
offline
Re: Android dominira
Sa JB-om su puno rijesili, ali UI na Win6.5 je bio puno detaljniji (kao da je WP izgubio na detaljima) nego na WP7

Imao sam sve OS-ove u rukama, na HD2 njih najvise:) :) (Ubuntu, Android, svi Winsi, Linuxi distre bez virtualke, sve cisti nand) i stock WinMo sa Senseom je imao najkvalitetnij UI.

Sad sam na CM9 (uskoro 10) i AOSP ICS je dosta detaljan, ali za mene toliko bas i ne.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android dominira
sirka666 kaže...

Inače mislim da je najveći problem Androida ne isporučivanje updateova za određene mobitele. Gingerbread je još uvijek najzasupljeniji, a izašao je 2010 godine. Dok kod iOS-a to nije slučaj, većina mobitela je na 5.1 verziji.

 

Lako je updateati iOS kad mobitele sa njim pravi samo jedna firma, dok mobitele sa Androidom pravi miljun firmi. Jedinstvena uprava je efikasnija, ali ima druge mane.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice