Android aplikacije na Windowsima

poruka: 19
|
čitano: 3.557
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android aplikacije na Windowsima".
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije na Windowsima

Market je neslužbeno prešao brojku od 500000 aplikacija.

‎''I'm too handsome to do paperwork.''
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Android aplikacije na Windowsima

Cisto sumnjam da ce to AMD-u pomoc da se izvuce iz trenutne "krize".

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android aplikacije na Windowsima
Woohoo...od sada, fart aplikacije i na Windowsima...
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Android aplikacije na Windowsima

Ne vidim smisao pokretanja Android aplikacija na Windowsima.

Moj PC  
5 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
Hrco kaže...

Ne vidim smisao pokretanja Android aplikacija na Windowsima.

 

po meni je to kako bi privukli i one korisnike koji vjeruju da je android najbogatiji s aplikacijama...čisto marketinški potez vjerujem

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
16 godina
offline
Android aplikacije na Windowsima

a čemu Android app na Win?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android aplikacije na Windowsima

a gle, nije loše odigrat cute the rope ili fruit ninju na računalu :)

hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
Hrco kaže...

Ne vidim smisao pokretanja Android aplikacija na Windowsima.

Zato jer je cilj imat Windows8 na tabletu, a kako ce AMD proizvodit lowpower procesore s grafikom koji su puno jaci od arm procesora (npr. tegre3), ali na x86 arhitekturi, onda im je lakse napravit da android igre rade na windows8 x86 tabletu, nego da rade android za x86 platformu.

15 godina
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
Svi bi sad omastili brk na androidu.

Radili bi oni i za ipod/ipad/ikajtijaznamkaj da je ios otvoren.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
14 godina
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
DamageHigh kaže...
Woohoo...od sada, fart aplikacije i na Windowsima...
Hrco kaže...

Ne vidim smisao pokretanja Android aplikacija na Windowsima.

Ajmo sad ozbiljno.

 

Ima itekako smisla. Koliko aplikacija za Windowse znaš da je prilagođeno touch input-u, a koliko za Android?

Očigledno je da se Microsoft Windows-ima 8 želi ubaciti u tržište tableta, a tu je AMD vidio izvrsnu priliku da uz to ponudi i gomilu touch-input prilagođenih aplikacija od samog starta.

Ako se mene pita, izvrstan potez AMD-a, samo da to bude korektno realizirano.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije na Windowsima

Android aplikacije se već nekoliko godina mogu izvoditi na Windowsima...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
Renesis kaže...
Hrco kaže...

Ne vidim smisao pokretanja Android aplikacija na Windowsima.

Zato jer je cilj imat Windows8 na tabletu, a kako ce AMD proizvodit lowpower procesore s grafikom koji su puno jaci od arm procesora (npr. tegre3), ali na x86 arhitekturi, onda im je lakse napravit da android igre rade na windows8 x86 tabletu, nego da rade android za x86 platformu.

 

Koliko je meni poznato Android je napisan u Javi sto znaci da prebacivanje na x86 nije nikakav problem. Dapace Linux kernal je identican za ARM i x86. Drugim rijecima, prebaciti Android na bilo koju drugu platformu nije neki velik problem, naravno ako to dozvoli Google. Ne znam kak stoji stvar sa driverima ali mi se cini da je to jedino sto bi zahtjevalo vise napora.

S druge strane danasnji x86 dovoljno su jaki da emuliraju ARM i da sve radi brzo kao i na tabletu. Ako jos u procesor ugradi "ARM" instrukcije veselju nema kraja.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima

Zašto ne. Kupiš windows 8 tablet i imaš izobr aplikacija sa Android marketa i sa Marketplace-a. Mislim da bi to bila prednost Windows tableta u odnosu na android. Naravno treba sačekat i vidjet kako će sve završit.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
Renesis kaže...

...onda im je lakse napravit da android igre rade na windows8 x86 tabletu, nego da rade android za x86 platformu.

Moram priznati da se i ja slazem sa Drazenom. Iako stoji ovo sto si rekao. Manje je posla postici da se Android igre pokrecu na Windows 8 nego preraditi kompletan Android da radi na X86, ali pitanje je koliko je to manje posla. Ne cini mi se kao ogroman posao prebaciti Android na X86 ili na bilo koju drugu arhitekturu koju Linux podrzava.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
Drazen kaže...
(...)

Koliko je meni poznato Android je napisan u Javi sto znaci da prebacivanje na x86 nije nikakav problem. Dapace Linux kernal je identican za ARM i x86. Drugim rijecima, prebaciti Android na bilo koju drugu platformu nije neki velik problem, naravno ako to dozvoli Google. Ne znam kak stoji stvar sa driverima ali mi se cini da je to jedino sto bi zahtjevalo vise napora.

S druge strane danasnji x86 dovoljno su jaki da emuliraju ARM i da sve radi brzo kao i na tabletu. Ako jos u procesor ugradi "ARM" instrukcije veselju nema kraja.

Android koristi dijelove napisane u više programskih jezika - C za kernel, Java za korisničko sučelje, C++ za neke komponente. Problem je što Android koristi Dalvik - vlastiti Java VM (virtualni stroj) - koji ne koristi standardne Java SE i ME bibilioteke klasa, nego vlastitu biblioteku koja je razvijena iz podskupa biblioteka Apache Harmony implementacije Java VM (primjerice, nisu podržani ni AWT niti Swing biblioteke koje se koriste u razvoju korisničkih sučelja, te je potrebno iznova napisati kod Android aplikacije koji se bavi sučeljem, da bi se mogla izvršavati na standardnom Java SE/ME virtualnom stroju).

 

Kernel nije identičan za ARM i x86, ipak se radi o različitim instrukcijskim setovima i arhitekturama, ali može se nazvati uglavnom jednakim. Integracija ARM instrukcija u x86 procesor nema smisla (već je kontraproduktivna, budući da bi trebalo još više tranzistora, što dovodi do većeg čipa, više potrošnje i zagrijavanja ...).

 

@rustweaver

Umjesto portanja cijelog Androida na x86 platformu (iako projekt za to postoji i Android radi na x86), za izvršavanje većine Android aplikacija potrebno je portati Dalvik VM na x86 platformu (ili izraditi Dalvik kompatibilni VM).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2011 15:41 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije na Windowsima

Ovo i nije baš najbolja vijest za proizvođace Android tableta, osim za one koji proizvode i Windows modele tableta.

Ako ce Windowsi stvarno dobro funkcionirati na tabletima s ARM procesorima i imat male zahtjeve i dobro prilagođeno sucelje mogao bi dobro konkurirati Androidu.

Pogotovo uz sve aplikacije s Androida. Jer korisnici Androida ionako žele što bliži izgled i funkcioniranje što slicnije Windowsima.

 

S druge strane za Windowse bi to bila prakticna stvar jer bi tako dobili velik broj aplikacija (istina za sad još vecinom prilagođenih za mobitele)

prilagođenih radu na dodir koje prilicno fale Windowsima.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
hrx kaže...
@rustweaver

Umjesto portanja cijelog Androida na x86 platformu (iako projekt za to postoji i Android radi na x86), za izvršavanje većine Android aplikacija potrebno je portati Dalvik VM na x86 platformu (ili izraditi Dalvik kompatibilni VM).

U Dalviku je potrebno preurediti samo code generator. Isto kao i kada GCC dobiva podrsku za nove mete. Frontend ostaje isti, samo se backend mijenja.

 

Dalvik u biti i jest Android (jezgra Androida), kako je to sve skupa zasnovano na Javi koja ima visoku razinu apstrakcije hardvera trebalo bi biti dovoljno mijenjati dijelove koji se bave hardverom samim, a to su Dalvik i Linux kernel. Mozda eventualno i neke biblioteke unutar Androida koje komuniciraju sa driverima u Linux kernelu (grafika, zvuk, wireless...)

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
offline
Re: Android aplikacije na Windowsima
DamageHigh kaže...
DamageHigh kaže...
Woohoo...od sada, fart aplikacije i na Windowsima...
Hrco kaže...

Ne vidim smisao pokretanja Android aplikacija na Windowsima.

Ajmo sad ozbiljno.

 

Ima itekako smisla. Koliko aplikacija za Windowse znaš da je prilagođeno touch input-u, a koliko za Android?

Očigledno je da se Microsoft Windows-ima 8 želi ubaciti u tržište tableta, a tu je AMD vidio izvrsnu priliku da uz to ponudi i gomilu touch-input prilagođenih aplikacija od samog starta.

Ako se mene pita, izvrstan potez AMD-a, samo da to bude korektno realizirano.

Ovo je zapravo očekivan potez bez greške, s obzirom na buduču AMD APU ergelu niske potrošnje za Tablete i slične uređaje itd. Uglavnom takva odluka i ulaganje je gotovo sigurno vezana za novu poslovnu politiku u AMD-a na čelu sa novim šefom normalno.{#}

 

http://www.amd.com/us/aboutamd/corporate-information/executives/Pages/rory-read.aspx

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije na Windowsima

Sjetio sam se jedne vijesti - moguće je da je AMD-ovo ulaganje u BlueStacks odgovor na partnerstvo Intela i Googlea: http://www.bug.hr/vijesti/partnerstvo-android-intelovim-procesorima/110958.aspx

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice