Američke LTE mreže - spore

poruka: 17
|
čitano: 3.251
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američke LTE mreže - spore".
12 godina
neaktivan
offline
Američke LTE mreže - spore

Hehe, kad sve routaju kroz NSA :)

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Američke LTE mreže - spore

Koriste LTE mrežu za surfanje 3G brzinama...

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
dejo6 kaže...

Koriste LTE mrežu za surfanje 3G brzinama...

Baš sam to hteo da prokomentarišem, za te brzine nisu morali da uvode novu opremu.

15 godina
offline
Američke LTE mreže - spore

to je meni se čini piše prosjek. znači netko možda surfa sa 50 mbita dok drugi sa 10 mbita... sve ovisi o lokaciji i zagušenosti čvora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
ranko091 kaže...

to je meni se čini piše prosjek. znači netko možda surfa sa 50 mbita dok drugi sa 10 mbita... sve ovisi o lokaciji i zagušenosti čvora.

 

Upravo tako. Treba uzeti jednu stvar u obzir, a to je da ovdje u USA trenutno svi nude UNLIMITED pakete. Sto znaci nema ogranicenja. Ako uzmes u obzir na ove zemlje siromasne kao sto su Mexico i Brazil itd... koliko kosta tamo isti taj mobilni Internet, a koliko ovdje i koliko su ljudi u mogucnosti da koriste to? I naravno kad se uzme obzir koliko ovdje ljudi koriste te sve servise onda ce malo biti jasnije.

 

Uspust, T-mobile je uveo i prosirio nove kapacitete i olaksao mrezu, tako da se to desilo pocetkom ove godine. Trenutna su previranja izmedju AT&T i T-mobile oko korinika.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Američke LTE mreže - spore

 

Upravo tako. Treba uzeti jednu stvar u obzir, a to je da ovdje u USA trenutno svi nude UNLIMITED pakete.

U kojim tarifama, mislim da vecina ljudi ipak ne uzima xxl tarife

11 godina
protjeran
offline
Američke LTE mreže - spore

Neka dodu mjeriti u hrvatskoj brzinu,pa eskimi imaju brzi mobilni internet od nas.Maksimalnu brzinu mozes postici jedino ako ti na kucu stave baznu stnicu.

 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
ezacro kaže...

 

Upravo tako. Treba uzeti jednu stvar u obzir, a to je da ovdje u USA trenutno svi nude UNLIMITED pakete.

U kojim tarifama, mislim da vecina ljudi ipak ne uzima xxl tarife

Evo recimo T-mobile nudi UNLIMITED pozivi, poruke i Internet za 50 dolara mjesecno. 

 

Ima i tarifa, 40 dolara, UNLIMITED pozivi i poruke, a i Internet je Unlimited samo sto je 500 MB na 4G, a onda ide na 3G.

 

P.S. Evo tu je i odgovor zasto se u USA ne koriste puno Viber i Whatsapp. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2014 18:14 (Adin).
14 godina
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
T-55 kaže...

Neka dodu mjeriti u hrvatskoj brzinu,pa eskimi imaju brzi mobilni internet od nas.Maksimalnu brzinu mozes postici jedino ako ti na kucu stave baznu stnicu.

 

 

Maksimalnu nećeš dobiti kod nikoga i ne znam zašto je i očekuješ?

 

 

Ako je po istraživanju najveća prosjećna brzina u navedenim zemljama na LTE Australija sa 24.5Mb/s mogu slobodno reči da je slabo iz iskustva.

 

 

Zašto? Pa zato što ja kod našeg Vipa na Dual carrieru imam prosjećno veću brzinu od te....

 

Jedino me u uploadu vjerovatno šišaju što bi bilo blesavo da ne. :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 4:12 (Oldy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
Ako me pamet sluzi HSDPA ide do nekih 40 mbs, a VIP se hvalil sa nekih 20 mbs. Cemu onda LTE?
Po providerima LTE bi trebal imat 300 mbs, a vidimo da su prosjecne btzine ni 10%. Sve je to velika PREVARA i mazanje ociju jer ima strahovito puno faktora koji utjecu. Jednostavno, cijev kroz koji ide signal je odredjene debljine (frekv opseg i veza na server) i moze probavit tocno odredjen protok. Kad vise ljudi otvori pipu protok svakom pada. Tocka. Mozes stavljat vise cijevi (BTSa) ali na kraju sve zavrsava na glavnoj pumpi (server) i cijevi uronjenoj u jezero (Internet bone, tj server spojen nanj). HSDPA bil je super na pocetku, a sada je koma. Sa LTE ista prica.
16 godina
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
T-55 kaže...

Neka dodu mjeriti u hrvatskoj brzinu,pa eskimi imaju brzi mobilni internet od nas.Maksimalnu brzinu mozes postici jedino ako ti na kucu stave baznu stnicu.

5 kilometara od centra Koprivnice - 4G cca 47/35 megabita na tabletu (znaci nikakve antenurine, vanjske bandere itd.)

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
Drazen kaže...
Ako me pamet sluzi HSDPA ide do nekih 40 mbs, a VIP se hvalil sa nekih 20 mbs. Cemu onda LTE?
Po providerima LTE bi trebal imat 300 mbs, a vidimo da su prosjecne btzine ni 10%. Sve je to velika PREVARA i mazanje ociju jer ima strahovito puno faktora koji utjecu. Jednostavno, cijev kroz koji ide signal je odredjene debljine (frekv opseg i veza na server) i moze probavit tocno odredjen protok. Kad vise ljudi otvori pipu protok svakom pada. Tocka. Mozes stavljat vise cijevi (BTSa) ali na kraju sve zavrsava na glavnoj pumpi (server) i cijevi uronjenoj u jezero (Internet bone, tj server spojen nanj). HSDPA bil je super na pocetku, a sada je koma. Sa LTE ista prica.

čemu toliko čuđenje?! pa to je jednostavna fizika. a ako se razumiješ u wireless mreže to je čisto normalno. teorija i praksa su užasne kod wirelessa... zato su meni svi doma kopmjuteri na žici. a mobitlei i ostala prijenosna čuda na wifiju.

 

trenutno jedino što sam vidio a da bi pomoglo ovakvim stvarima ja Multipath TCP. a kako bi se to implementiralo u trenutni gsm sustav nemam pojma.

12 godina
neaktivan
offline
Američke LTE mreže - spore

Brzine su na zapadu puno manje od naših jer je zagušenje veliko. Pogledajte kakva vam je brzina kad ste u Arena centru, često puta nema niti signala, a tako je i u gusto naseljenim zapadnim gradovima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Američke LTE mreže - spore

Neznam kako je u ostalim HR gradovima. Ali po cijelom Osijeku HSDPA na iPAD4 brzine su svuda dobre, u bilo kojem djelu grada. Mjerim ih dosta cesto, uglavnom svakih 2-3 dana, nekad i svaki. Najniza prosle godine je bila 9mbs u downloadu, 1.40 u uploadu. Najvisa 20.93/3.98. A prosjek je 12-14 download, 2-3 upload. Tako da sto se toga tice sam vise nego zadovoljan. To je na T-Comu. Za ostale providere nemam pojma kakve su. Sa signalom bar tu u OS nikad nigdje problema. A na 4G cu eventualno preci za par godina kad budu prave brzine i pokrivenost, iako mene i ove brzine zadovoljavaju na tabletu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Američke LTE mreže - spore

Neznam u kojoj vi dimenziji zivite ali u mojoj dimenziji na vipu u centru velike gorice brzina je oko 1-1.5 megabit prosjek(nekad se posreci pa skokne i 4 megbita nakratko) na 3g,dok je jacina signala 3g mreze pisljivih 40% citavo vrijeme,a 2g 100% i tu ide jadnih 128 kilobita.U slavoniji brzinu necu ni da spominjem, gledam antene 400 metara od mene i opet ide oko pola megabita.

Naravno i sve to za 186 kuna mjesecno uz mogucih 7 megabita maksimalne brzine.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
T-55 kaže...

Neznam u kojoj vi dimenziji zivite ali u mojoj dimenziji na vipu u centru velike gorice brzina je oko 1-1.5 megabit prosjek(nekad se posreci pa skokne i 4 megbita nakratko) na 3g,dok je jacina signala 3g mreze pisljivih 40% citavo vrijeme,a 2g 100% i tu ide jadnih 128 kilobita.U slavoniji brzinu necu ni da spominjem, gledam antene 400 metara od mene i opet ide oko pola megabita.

Naravno i sve to za 186 kuna mjesecno uz mogucih 7 megabita maksimalne brzine.

Sjever Zagreba, 21/3,6 Mbps.

14 godina
offline
Re: Američke LTE mreže - spore
T-55 kaže...

Neznam u kojoj vi dimenziji zivite ali u mojoj dimenziji na vipu u centru velike gorice brzina je oko 1-1.5 megabit prosjek(nekad se posreci pa skokne i 4 megbita nakratko) na 3g,dok je jacina signala 3g mreze pisljivih 40% citavo vrijeme,a 2g 100% i tu ide jadnih 128 kilobita.U slavoniji brzinu necu ni da spominjem, gledam antene 400 metara od mene i opet ide oko pola megabita.

Naravno i sve to za 186 kuna mjesecno uz mogucih 7 megabita maksimalne brzine.

  Pa tu već leži pola odgovora imaš već zastarjeli stick za do 7Mb/s.

 

E sad kakve veze ima, uglavnom ima vjeruj mi. :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice