AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

poruka: 239
|
čitano: 16.776
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim ".
16 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Hajde kooonačno. Ajmo sad redovne modele dostupne smrtnicima,
pa pomalo da se uzburka ta uistajala bara previsokih cijena i jednih te istih gpu-ova :)
Šteta samo što će sve osim top fiji modela R9Fury, R9Fury X i Fury X2... biti samo rebrand :/
Ali ove bi lijepo mogle napasti titanX, titanZ gtx980 i gtx980 Ti i natjerati korekcije cijena.
Nisam samo skužio-nema u tablici; R9 Nano, koja je u quantumu, kakva će to biti arhitektura kartice, tj. hoće li je uopće biti u zasebnoj prodaji?
p.s.
"Od danas prastara GDDR5 memorija ima sučelje od čak 4.096 bita naspram najvećih 512-bita GDDR5 memorije na AMD-ovim 290X karticama. "
Vjerujem da je u pitanju lapsus - negdje u ovoj čudnoj rečenici pored 4096 bita trebala bi biti HBM memorija, ne?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2015 0:59 (overhaul).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš

Da, kasna je ura, fixano, thx. :)

11 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

veoma krasno odradjen posao :D

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
LudaRajcica kaže...

veoma krasno odradjen posao :D

 Ma bravo, baš mi je drago za AMD, da su ponovno barem u ovom segmentu grunuli na vrh u velikom stilu:
Manja potrošnja, inovacije i veća snaga. Impresivno izgleda i koliko je mali PCB od punokrvne dvoglave Fury X2.
edit: i rebrandana R9 390x sa "prastarim GDDR5" za 429 $ zvuči kao dobar dil za specifičan krug korisnika zbog
podatka da sad dolazi (valjda?) samo sa 8 GB DDR5. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2015 1:08 (overhaul).
16 godina
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
overhaul kaže...

Hajde kooonačno. Ajmo sad redovne modele dostupne smrtnicima,
pa pomalo da se uzburka ta uistajala bara previsokih cijena i jednih te istih gpu-ova :)
Šteta samo što će sve osim top fiji modela R9Fury, R9Fury X i Fury X2... biti samo rebrand :/
Ali ove bi lijepo mogle napasti titanX, titanZ gtx980 i gtx980 Ti i natjerati korekcije cijena.
Nisam samo skužio-nema u tablici; R9 Nano, koja je u quantumu, kakva će to biti arhitektura kartice, tj. hoće li je uopće biti u zasebnoj prodaji?
p.s.
"Od danas prastara GDDR5 memorija ima sučelje od čak 4.096 bita naspram najvećih 512-bita GDDR5 memorije na AMD-ovim 290X karticama. "
Vjerujem da je u pitanju lapsus - negdje u ovoj čudnoj rečenici pored 4096 bita trebala bi biti HBM memorija, ne?

U AMD Quantum ide Fury X2 grafa, barem su tak za sad napomenuli a za detalje pričekajmo jesen. Quantum je zanimljivi i dizajnom vrlo originalni vodom hlađeni igrači komp.

 

overhaul kaže...
LudaRajcica kaže...

veoma krasno odradjen posao :D

 Ma bravo, baš mi je drago za AMD, da su ponovno barem u ovom segmentu grunuli na vrh u velikom stilu:
Manja potrošnja, inovacije i veća snaga. Impresivno izgleda i koliko je mali PCB od punokrvne dvoglave Fury X2.
edit: i rebrandana R9 390x sa "prastarim GDDR5" za 429 $ zvuči kao dobar dil za specifičan krug korisnika zbog
podatka da sad dolazi (valjda?) samo sa 8 GB DDR5. 

Da sad če imat 8gb memorije, pa zajaši na konja i juriš još žešče na Nvidia 970.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

u ovo (ima mjesta) još samo treba ugraditi MB s CPU-om i računalo je kompletno. nekako mi bude žao nevidije. kuju se u zvijezde a zapravo ...  

 

Tonči, ne treba ti $ ako pišeš (američkih) dolara. umjesto svega staviš samo USD. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš

Nemas dobrog argumenta da covjeku govoris sta ce napisati.Tocno se zna zasto je napisao americki dolar poslje $ a to sto ti neznas to je tvoj problem.

11 godina
online
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

inače pljucam kad se ovakve vijesti na bugu pojave tri dana nakon što ih možemo pročitati na stranim portalima, no ovaj put treba pohvaliti bugovce na ažurnosti i trudu

svaka čast tonči i samo tako nastavite 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2015 7:52 (picajzla0707).
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Očekuje nas osjetno pojeftinjenje određenih kartica ili rekla-kazala?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

"Jako malih dimenzija, Quantum je računalo idealno za one kojima je veličina važna i s obzirom na čak dva Fiji XT čipa, savršen odabir za igranje na 60 FPS na novom 4K televizoru ili igranje VR igara na novom Oculus Riftu, što je i jedna od primjena kojoj je AMD namijenio ovako snažna rješenja."

Konačno nešto novo. Ovo me podsjeća na vremena kada je izašao 3DFX. I jedva čekam Oculus

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Ova HBM memorija djeluje cudesno. Nisam niti pomislio da se PCB moze toliko smanjiti upotrebom efikasnije memorije.

Svaka cast AMD 

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Ajde da napokon kupim AMDovu karticu. Već su mi dopizdile samo Nvidie u kompu :)

Živjela konkurencija!!!

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

I tako...

Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš

trebali su tu novu memoriju i u konzole ugradit,ili na njihov GPU

~^iGoR~
15 godina
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
Tonči kaže...

I tako...

Na 5K+ AMD Fury ne postoji :D

 

Ili što je poanta priče?

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
Tonči kaže...

I tako...

 

A UHD testovi?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
Friday kaže...
Tonči kaže...

I tako...

 

A UHD testovi?

Imaš na drugoj slici :) na UHD je brža od TX-a

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
mrsmith kaže...
Friday kaže...
Tonči kaže...

I tako...

 

A UHD testovi?

Imaš na drugoj slici :) na UHD je brža od TX-a

 

Tonči daj uploadaj original sliku negdje jebo ga ti, ništa se ne vidi...

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
Friday kaže...
mrsmith kaže...

Imaš na drugoj slici :) na UHD je brža od TX-a

 

Tonči daj uploadaj original sliku negdje jebo ga ti, ništa se ne vidi...

 http://imgur.com/a/4JggO

16 godina
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
mrsmith kaže...

Imaš na drugoj slici :) na UHD je brža od TX-a

 E ovo stvarno nisam očekivao, znam da je nova memorija i sve ali ipak u Titana je 12GB...lipo. :)

E da mi je vidit drugu generaciju ovi GF kartica, 1xGPU sa 8GB HBM, samo nek bude ok cijene.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
12 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Bravo za AMD! Treba malo pomutiti ustajalu vodu.

 

Koliko je inace vremena potrebno da se nova tehnologija prilagodi za mobile segment (laptopi)?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Navodno je lik koji je postao te leakane rezultate poznat po ''guestimated'' rezultatima.

http://www.guru3d.com/news-story/radeon-fury-x-beats-geforce-gtx-titan-x-and-fury-to-gtx-980-ti-3dmark-bench.html

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš

Navodno, kao i navodni rezultati. Zasad su to jedini benchmarci, makar i navodni.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
Tonči kaže...

Navodno, kao i navodni rezultati. Zasad su to jedini benchmarci, makar i navodni.

 

1. pravilo interneta: Izmišljeni argument je bolji od nikakvog!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš

Navodno su to navodni rezultati od ove na vodu (vodene) :D

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
DrNasty kaže...

Navodno su to navodni rezultati od ove na vodu (vodene) :D

 

Navodno je na vodu

Freak Show Inc.
16 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Je... Tonči ti i tvoji navodni rezultati, ja se ponada :P...opet ko zna, možda i bude sve ured. ^^

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Općepoznato je da je Tonči među većim trolovima ovdje. Ne bi me čudilo da je na nvidia platnoj listi i da je plaćen da dodatno sroza ugled AMD-a. Mislim, čovjek ima kod kuće titanicu - šta očekivati?

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudoviš
Friday kaže...

Općepoznato je da je Tonči među većim trolovima ovdje. Ne bi me čudilo da je na nvidia platnoj listi i da je plaćen da dodatno sroza ugled AMD-a. Mislim, čovjek ima kod kuće titanicu - šta očekivati?

 i još je nije platio, kako je i sam priznao! 

15 godina
offline
AMD predstavio Quantum i Fury liniju s čudovišnim

Dakle prema 'navodno ispravnim' testiranjima ja to ovako gledam:

 

R9 390X nije samo da nije brži od GTX 980Ti, nije čak brži niti od običnog GTX 980 na najpopuranijoj igraćoj rezoluciji tj. QHD ili 2560x1440.

Ista situacija je i kod 4k ili popularnijeg naziva UHD, niti je brži i od GTX 980 a debelo kasni za GTX 980Ti a o 'običnoj" FHD rezi da i ne govorim..

 

Toliko o komentaru XXX-a koji kaže: "...bila bi to nova R9 390X kartica jer je najnjaprednija kartica na tržištu. Jedina koristi najnapredniju HBM memoriju i dolazi serijski sa vodenim hlađenjem. Gdje je tu problem?" Problem komentariše forumaš alucardgreece sa http://videocardz.com/ koji kaže:

 

"i was wating for 2 years and they just made 390x a rebranded overclocked 290x with 8gb... ...even in performance roadmap you can see that the 290x is better than 390
i m so angry....i dont know what else to say"

 

Što se tiče Fury rješenja (kopiranje naziva i numerisanje modela kao kopija Intela i Nvidie vidljivo je iz svemira, čudi me samo što nisu Imali Fury X i Fury Z) sa najvećim GPU na svijetu sa skoro 600mm^2 i napajanjem od 8+8 te puko pumpanje stream procesora nije nikakav napredak, i sve to na Intel Core i7 rješenju.

 

Dakle: uzalud vam trud svirači ili tresla se brda rodio se...

.... Mišo Kovač 

Moj PC  
2 28 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice