AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

poruka: 115
|
čitano: 16.556
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre".
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
overhaul kaže...

Pa pogledaj koliko su bubnuli cijene za Fury kartice čim su skontali da su u rangu sa Nvidia ponudom. Kad se zadnji put dogodilo da
svi navale kupovati (i pored one 4gb afere) jednu nvidiju (gtx 970) za "samo 3000kn"? 
Da, hvale svi da je dobro imati konkurenciju, da je super da AMD bude konkurentan i u načelu se slažem. Ali čim skuže da im je uspjelo, 
nebih se nimalo čudio desktop procesoru od 1000 eura. To se već događalo, prvi FX su bili moćni, - i skupi. tadašnjih 733$
http://www.extremetech.com/extreme/167168-the-chip-that-changed-the-world-amds-64-bit-fx-51-ten-years-later
Danas bi bez pardona tražili 1000. I potom nudili oslabljene po super aktraktivnih 499€. Tako da u neku ruku je prosječnom
korisniku dobra situacija gdje amd kaska performansama za high endom, pa se natječe povoljnom cijenom.

 Baš tak, to i ja trubim cijelo vrijeme, ovi što fučkaju za AMD samo zato kako bi Intel spustio cijene, prestanite se nadati. Bude li AMD izbacio 1/1 performanse sa Intelom biti će i takva cijena, eventualno zanemarivo niža a povijest je pokazala da će ljudi masovnije kupovati te proizvode jedino ako takav CPU bude osjetno brži i jeftiniji od Intela, nemoguća misija.

 

Po meni je AMD/ATi napravio bum sa 3850/3870 serijom te kasnije sa 4850/4870... tada su se kupovale masovno. Nisu mogli parirati u performansama ali su ponudili izvrsnu cijenu i odličan omjer uloženo/dobiveno. Npr. 3850 je u trenutku izlaska koštala 1150 kn i rasturala je za te novce. Isto imamo danas sa FX 8300 procom koji je Bogom dan za tu lovu ali to su zadnji trzaji, i Zen bu koštal ko suho zlato ali neće natjerati konkurenciju na smanjenje cijena, barem ne ništa značajno. 

 

U principu nije dovoljno fučkati, trebalo bi koji puta stvarno i kupiti neki njihov proizvod ako je želja postizanje globalne konkurentnosti 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:38 (XXX).
16 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
XXX kaže...

 Baš tak, to i ja trubim cijelo vrijeme, ovi što fučkaju za AMD samo zato kako bi Intel spustio cijene, prestanite se nadati. Bude li AMD izbacio 1/1 performanse sa Intelom biti će i takva cijena, eventualno zanemarivo niža a povijest je pokazala da će ljudi masovnije kupovati te proizvode jedino ako takav CPU bude osjetno brži i jeftiniji od Intela, nemoguća misija.

 

Po meni je AMD/ATi napravio bum sa 3850/3870 serijom te kasnije sa 4850/4870... tada su se kupovale masovno. Nisu mogli parirati u performansama ali su ponudili izvrsnu cijenu i odličan omjer uloženo/dobiveno. Npr. 3850 je u trenutku izlaska koštala 1150 kn i rasturala je za te novce. Isto imamo danas sa FX 8300 procom koji je Bogom dan za tu lovu ali to su zadnji trzaji, i Zen bu koštal ko suho zlato ali neće natjerati konkurenciju na smanjenje cijena, barem ne ništa značajno. 

 

U principu nije dovoljno fučkati, trebalo bi koji puta stvarno i kupiti neki njihov proizvod ako je želja postizanje globalne konkurentnosti 

 Pa, malo OT, ali ja rado kupim amd/ati kad je dobar I KONKURIRA CIJENOM za dobiveno. Kupio sam prvi AMD sa dvije jezgre (intel u tom trenu to nije imao); Athlon 64 X2, pa i taj fx51, kupio ati 9700pro, Phenom2 kad je izašao (prvo 940) potom x6 1090t, pa Hd3870 dva komada u CF, pa dva Hd4870 1GB... ali kad baš previše zaostanu ili (meni) postanu nekompatibilni za pojedine zadatke (trebam CUDA)... ha onda tražim dalje, jer nije da sam se pred matičarem vjenčao za neki brend:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Yellow man kaže...

Meni se pak cini da se previse ocekuje od AMD-a .....a imam dojam da i novinari malo pretjeruju sto se tice nekih stvari,tako da na koncu i najmanja greska u arhitekturi razapne AMD do te mjere da na kraju nastane ovo sto je nastalo......AMD je jedina alternativa Intelu i uopce nerade lose procesore,,,,moja je jedina zamerka ovo forsiranje 6 i 8 jezgri .....bolje da su unaprijedili proizvodni proces,i arhitekturu nego lupanje broja jezgri koje ionako mali broj ljudi koristi

 

AMD ne može poboljšat proizvodni proces, jer više nisu vlasnici niti jedne tvornice ili tehnologije za proizvodnju procesora.To je isto kao da napišeš, "Apple če poboljšat Samsung-ov 14nm proizvodni proces".

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
neaktivan
offline
AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

Ova tema se zaista pretvara u sapunicu, zahvaljujući određenim forumašina koji ne kriju svoj animozitet prema AMD-u, potpuno neutemeljen ako se mene pita. Opet ili puno hvalospjeva do neba ili pljuvanja do poda a istina je negdje u sredini.

Dakle Zen neće imati 40% veći IPC naspram trenutnih FX procesora, nego naspram zadnje trenutne arhitekture buldožera - Carriza, koji ima IPC ~10% jači naspram Kaveri-a koji pak ima IPC ~9% jači naspram Piledriver arhitekture (trenutni FX). To bi ga smjestilo negdje u rang Haswell arhitekture, dakle ~10-15% sporije od Skylake/Kaby Lake.

Napokon će se single-thread "rupa" drastično smanjiti ako usporedimo razliku Piledriver<->Skylake, ali će intel i dalje biti marginalno bolji, no u multi-threadu će situacija biti malo drugačija pošto će najjači desktop Zen biti 8core/16thread što bi ga moglo svrstati na razinu sadašnjeg Haswell-E octa-core procesora i7-5960x.

 

Ali nemojte još slaviti, jer će cijene biti formirane u skladu s performansama... neće koštati 1300 kuna, u to budite sigurni. Osobno očekujem performanse nešto slabije od i7-5960x ali i nižu cijenu, u rangu i7-5930K modela, možda i manju. Naravno ako sve bude po planu i na vrijeme. Za razliku od Bulldozer pa i Phenom I lansiranja, AMD ovaj put ne izjavljuje senzacionalne tvrdnje kako budu pomeli konkurenciju, sa suludim projekcijama od 30, 40 pa čak i 60% prednosti i slično. Naprotiv, poprilično je šutljiv i imamo samo šture informacije i projekciju perofmansi samo sa vlastitom arhitekturom. 

 

Što se tiče 32-jezgrenog procesora, to su gotovo sigurno serverski procesori kao i prije najavljeni višejezgreni APU procesori. Zašto u vijesti piše da su u 2 modula ne znam, AMD je sam izajvio da je Zen smišljen kao 4 jezgre po modulu, možda u serverskoj varijanti moduli sadrže više štedljivijih jezgri.

 

Sve u svemu, nadajmo se većoj konkurenciji i smanjenu cijena, mislim da je to u interesu svih, bilo AMD ili Intel tabora..

 

Srdačan pozdrav.

 

 
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
XXX kaže...

Bolje nego da ti svake godine izbace novi proizvod na novom socketu i sa 5% ubrzanja uz 50% veču cijenu...još moraš paziti da ga ne savineš, nesmiješ ga klokati, moraš trgat procesor da makneš žvaku i sva druga sranja, LOL.

E baš si LOL!

Ajde mi reci koja bi budala (da budala) kupovala svage godine novi CPU na novom Socketu sa 5% ubrzanja pa i da je ista cijena? Tko uopće danas svake godine mijenja računare?

Je li ti možda kupuješ svake godine novo auto sa 5% uštedom goriva i novom Euro 6 normom? Je li svake godine kupuješ novi televizor, (lupa: prije tri si imao Panasonicovu Plazmu, prošle si imao ogroman FHD, ove godine hoćeš 4K, a sledeće godine ćeš kupiti Samsungov SUHD TV?) ili svake godine kupuješ novi telefon?

Ja ne znam ništa u ovom životu da moram svake nove godine kupiti, osim naravno mjesečnih računa i svakodnevnog uzimanja obroka hrane.

 

Kakvo paženje da se procesor ne savine? Kakvo micanje žvake? O kakvim sranjima pričaš? Ja nikada pastu nisam promjenio niti na jednom procesoru, moj CPU se hladi bez ventilatora.

Ako si nespoban da instaliraš Skylake procesor (a nemaš ga) kupi si brandirani PC za Igranje, HP Envy,Lenovo Erazer, Dell Alienware ili no-name gaming PC u nekom od lokalnih dućana.

 

Tko danas kloka procesor, je li ti uopće vidiš na kojoj frekfenciji radi moj CPU? 0,96 GHz, i skoro jako rijetko ide na 1,27 GHz a još ređe na 1,7 GHz: 

 

15 godina
neaktivan
offline
AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

Da li će zen imati "grafičku" kao intel. Malo je glupo da modeli kao 6700k imaju "grafiku" komponentu jer je logično kad se već kupuje tako skupi procesor da će se kupiti i grafička kartica.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

aha pitaj 2011-3 chipset zasto nema interni gpu

koji je kao skylake tu negdje sa cijenom...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Blacklord kaže...

Ova tema se zaista pretvara u sapunicu, zahvaljujući određenim forumašina * * *

 

Sve u svemu, nadajmo se većoj konkurenciji i smanjenu cijena, mislim da je to u interesu svih, bilo AMD ili Intel tabora..

 

 

Barem je bolja sapunica od sinoćnjeg The Walkig Dead S06E09, koju službeno mogu smećem od serije proglsaiti, a ako želite mogu ovaj thread gurati još do 10 stranica, izgleda postaje vam sve zanimljivije i zanimljivije... Hvala. Molim i drugi put.

 

Btw: drago mi je da se Penryn, overhaul i rambox uključio. Žao mi je što nema Tončija da vam kaže kakva je situacija na polju CGI-a sa tim FX procesorima, te Friday koji radi prave stvari a da ga i ne zanima koji CPU ima, a i još par osoba za koje ne znam točan nick pa ih neću spominjati.

 

Ja se ne nadam ovakvoj konkurenciji kao što je to danas. Jer budimo malo realni, mi ovdje u specifičnom IT forumu razglabamo koliko postotaka za što manje para, ali generalno 90% naroda to ne zanima pa razimslite da vam je netko rekao prije 10 godine (doba Core 2 Duo) da će danas biti prosječnom korisniku dovoljan Haswellov ili ne daj bože Skylake Pentium, u gore spomenutom serveru Celeron... ja bih mu rekao da je lud.

 

Ovakva konkurencija tjera AMD put Nokie, Samsung će mu raditi čipove a on prodaje odjele koje nitko ne želi kupiti + namjerno Intelovo stagniranje (tih 5% godišnje oni mi mogli bez problema pretvoriti u 25%) dok mu "konkurencija" šepa na jednu nogu.

Ja želim Intel bez konkurencije. Zašto?Zato što bi se onda hebeno morali potruditi da mi prodaju sledeću generaciju procesora.

 

Bonus - malo časa povijesti: Tko je pravio Intelov 80486 Procesror? Intel, AMD, IBM, Texas Instruments, Harris Semiconductor, UMC, SGS Thomson a na njima nije pisalo imena ovih kompanija. A mislite da će Intel dozvliti AMD-u (zato što ovaj ima x86 licencu) da mu se gleda mikroskopom u CPU i takvu tehnologiju dati da mu proizvodi Samsung? Samo sanjajte i dalje.

9 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

link

 misliš da amd nevalja jer nema desktop high end hardver?a manje više sve ostalo ima. a evo ti na linku zašto intel usporava sve više s performansama, viruj da mogu napravili bi oni odma da je 4 puta brži nextgen.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Envy kaže...

 

 

Barem je bolja sapunica od sinoćnjeg The Walkig Dead S06E09, koju službeno mogu smećem od serije proglsaiti, a ako želite mogu ovaj thread gurati još do 10 stranica, izgleda postaje vam sve zanimljivije i zanimljivije... Hvala. Molim i drugi put.

 

Btw: drago mi je da se Penryn, overhaul i rambox uključio. Žao mi je što nema Tončija da vam kaže kakva je situacija na polju CGI-a sa tim FX procesorima, te Friday koji radi prave stvari a da ga i ne zanima koji CPU ima, a i još par osoba za koje ne znam točan nick pa ih neću spominjati.

 

Ja se ne nadam ovakvoj konkurenciji kao što je to danas. Jer budimo malo realni, mi ovdje u specifičnom IT forumu razglabamo koliko postotaka za što manje para, ali generalno 90% naroda to ne zanima pa razimslite da vam je netko rekao prije 10 godine (doba Core 2 Duo) da će danas biti prosječnom korisniku dovoljan Haswellov ili ne daj bože Skylake Pentium, u gore spomenutom serveru Celeron... ja bih mu rekao da je lud.

 

Ovakva konkurencija tjera AMD put Nokie, Samsung će mu raditi čipove a on prodaje odjele koje nitko ne želi kupiti + namjerno Intelovo stagniranje (tih 5% godišnje oni mi mogli bez problema pretvoriti u 25%) dok mu "konkurencija" šepa na jednu nogu.

Ja želim Intel bez konkurencije. Zašto?Zato što bi se onda hebeno morali potruditi da mi prodaju sledeću generaciju procesora.

 

Bonus - malo časa povijesti: Tko je pravio Intelov 80486 Procesror? Intel, AMD, IBM, Texas Instruments, Harris Semiconductor, UMC, SGS Thomson a na njima nije pisalo imena ovih kompanija. A mislite da će Intel dozvliti AMD-u (zato što ovaj ima x86 licencu) da mu se gleda mikroskopom u CPU i takvu tehnologiju dati da mu proizvodi Samsung? Samo sanjajte i dalje.

 Kakva im je konkurencija bila zadnjih godina? Gotovo nikakva. A kakav im je bio rast? Isto gotovo nikakav. Dok je AMD radio konkurentne proizvode morali su se natjecat. Ovako mogu laganini s par posto rasta i forkusirati se na neka druga tržišta. Npr iot ili nešto deseto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 11:53 (axos).
15 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
4mal kaže...

(1) aha pitaj 2011-3 chipset zasto nema interni gpu

(2) koji je kao skylake tu negdje sa cijenom...

(1) Chipsetovi nemaju odavno iGPU, imao je Sjeverni most koji je sada unutar CPU-a, a taj LGA2011-V3 ili točnije Core i7 5960X i Core iz 59xx i Core i7 58xx (btw: procesori će napuniti već dvije godine sada u kolovozu). I to nisu (mada se neki prestavljaju) skoro da i nisu High-End procesori nego više procesori za Entuzijazmiste pa se zapitaj što ih skoro pa i nema u Brandiranim mašinama.

 

A odgovor zašto nema interni gpu ti je ovaj: Zato što je procesor vezan za Platform Controller Hub (PCH) preko Direct Media Interfacea (DMI 2.0 (x4)), posjeduje 46 bitno fizičko (48 btno virtualno) memorijsko adrsiranje sa 40 staza PCIe 3.0, i 4 kanalna DDR4 memorijska kontrolerašto znači da sama svrha takvog procesora jeste (ovo ti pravi odgovor) da nahrani Titan X (iil njih par komada) u bilo koje vrijeme. Jednostavnije ti stvarno ne mogu objasniti nego što je ovo boldanim napisano.

 

(2) Cijena Skylakea? Ja ne vidim bauk oko toga, još iz doba Haswella a sada u zadnje vrije pojavjuju se dječica koja bi i obnovila stare kante kome je netko na Core 2 Duo neki dan prodao GTX 8800 i meni ne pada na pamet kada vidimo koji monitor imaju da im išta jače od Skylake Pentiuma sa HD530 grafikom unutra ponudim. Cijena: Bagatela, konfiguracija: raketa. I kada vidim šta sve ljudi kombinuju, pa ne bi tužio niti AMD niti Intel nego onog glavnog distributera koji nerijetko čisti skladištem raznim konfiguracija neupućenoj dječici koja bi samo GTA V ili Couner Strike igrali.

 

 

 

 

dabar_solta kaže...

link

 misliš da amd nevalja jer nema desktop high end hardver?a manje više sve ostalo ima. a evo ti na linku zašto intel usporava sve više s performansama, viruj da mogu napravili bi oni odma da je 4 puta brži nextgen.

Prije svega ja nigdje nikada nisam rekao da AMD ne valja. Bože sačuvaj. Probleme pravio jeste (posebno u početku preuzimanja ATI-a) a tek pogotovo kada je sve napravio a VIA I Nvidia mu pravila Chipset. Ali sam rekao da AMD-ovi potezi nisu valjali. Tako se NE RADI. Nema te ploče koja je danas u funkciji, a u mojoj garaži Pentium III uredno još uvijek radi. Sve što mi treba.

 

A što se tiče zašto Intel usporava performanse da znam lika koji je zadužen za to - pružio bi mu ruku istog časa i naklonio se do poda ako je to iz ovih energetskih razloga.

Zašto? Zato što bi ja sav HW napredak trenutno stagnirao. Problem nije više u samom Hardveru nego u inovativnošću samog Softvera i to ne njegovog developer dijela nego onog kao produkt tog dev. izdanja.

 

Primjer: Kada si zadnji put vidio inovativnu video igru? Gdje je filmski ugođaj Half-Lifea 2 (i obje epizode) te Unreal II? Je li napravljena bolja strategija poslije World in Conflict? Gdje jednostavno i čar Serius Sam-a i sl. Otvorenost svijetova iz prvog Far Cry.

Ne vidim razlog da mi BF4 i Call of Duty niti neke Sandbox igre budu razlog za kupovinu Titan X-a.

Primjer inovativnost koje dugo nisam sreo: Banished (RTS) te Ory and Blind Forest (Platformer) a koji trenutno apsolutno lete na max postavkmaa na mom 8 godina starom računaru

12 godina
offline
AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

Ljudi što ste se zapjenili oko efikasnosti arhitektura?

32 jezgre gurat će desktop htjele nehtjele, a bit će i

za vitualizaciju i kontejnere! iiihhhhhhhhaaaaaaaaa

I umalo zaboravih RAM-a, RAM-a nam dajte.(barem 128GB).

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 12:48 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Envy kaže...
XXX kaže...

Bolje nego da ti svake godine izbace novi proizvod na novom socketu i sa 5% ubrzanja uz 50% veču cijenu...još moraš paziti da ga ne savineš, nesmiješ ga klokati, moraš trgat procesor da makneš žvaku i sva druga sranja, LOL.

E baš si LOL!

Ajde mi reci koja bi budala (da budala) kupovala svage godine novi CPU na novom Socketu sa 5% ubrzanja pa i da je ista cijena? Tko uopće danas svake godine mijenja računare?

Je li ti možda kupuješ svake godine novo auto sa 5% uštedom goriva i novom Euro 6 normom? Je li svake godine kupuješ novi televizor, (lupa: prije tri si imao Panasonicovu Plazmu, prošle si imao ogroman FHD, ove godine hoćeš 4K, a sledeće godine ćeš kupiti Samsungov SUHD TV?) ili svake godine kupuješ novi telefon?

Ja ne znam ništa u ovom životu da moram svake nove godine kupiti, osim naravno mjesečnih računa i svakodnevnog uzimanja obroka hrane.

 

Kakvo paženje da se procesor ne savine? Kakvo micanje žvake? O kakvim sranjima pričaš? Ja nikada pastu nisam promjenio niti na jednom procesoru, moj CPU se hladi bez ventilatora.

Ako si nespoban da instaliraš Skylake procesor (a nemaš ga) kupi si brandirani PC za Igranje, HP Envy,Lenovo Erazer, Dell Alienware ili no-name gaming PC u nekom od lokalnih dućana.

 

Tko danas kloka procesor, je li ti uopće vidiš na kojoj frekfenciji radi moj CPU? 0,96 GHz, i skoro jako rijetko ide na 1,27 GHz a još ređe na 1,7 GHz: 

 

 Gdje sam ja napisao da bi svake godine trebalo kupovati novu seriju procesora? Pročitaj moj post još jednom. Također ako nisi čitao o problemima sa savijanjem novih Intela ili ako ne znaš koliko loše prenose haswelli temperturu sa jezgre na IHS, onda ne znam zašto uopće odgovaram na tvoje postove. Informiraj se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 14:48 (XXX).
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
envy: ne piše da se usporavaju performanse,trenutne arhitekture su udrile u granicu disipacije po mm2,i u granicu da je upitno oćeli se moć smanjit proces dalje, a davno je granica frekvencije postignuta isto,ovo se sve odnosi na sobnu temperaturu ,to je problem a ne štednja energije ili ne. a to da danas softwer rade ljudi koji neznaju šta je tranzistor se slažem stvarno nema smisla, zato i ima dosta polu proizvoda na tržištu.
absolon:
ako ti te 32 jezgre ,ko na mobitelima 8 ćim ih opteretiš dulje od 20 sekundi trotlaju nenormalno ,onda je to neispravan uređaj tako da ti zaništa 32 jezgre.
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Envy kaže...
...

 Prika nemoj se uvrijedit, al isto ga drobiš bezveze. Filmski ugođaj HF2? Prvi FC? To su bili kameni temeljci za ovo danas šta igramo. Filmski ugođaj tražiš? Baci koju epizodu Life is strange, Alien Isolation. Šta fali Bioshock-u? I zapravo, kad već spominješ Far Cry... Daj molim te reci šta fali FC3 i 4? Imaju osrednju priču, ok, ali zapravo im je bolja od jedinice. Jedinica je jedini adut imala otvorenost na koju smo pucali ko kokice. Danas, FC3 i 4 su toliko ogromne i otvorene za istraživanje da su jednostavno eksponencijalno bolje od jedinice u svakom pogledu - što je i za očekivat naravno! Miljon misija, trka, gluposti, interakcija sa okolišem... Igram četvorku možda 15ak sati, i nisam još ni blizu probao sve tipove misija kojih ima na desetke kroz mapu. Otvorenost svJEtova?! GTA 5? Witcher 3? 

 

Oprosti ali FC serijal je PO MENI od početka do kraja kvalitetan i dosljedan. BF serijal -sama baza igrača govori za sebe. Witcher serijali? Nešto pregenijalno. Rekao sam da je ovo moje mišljenje, no ipak bih se predomislio i rekao onom koji se ne slaže sa barem Witcherom - da otpepa u skokovima. Igre su postale brutalno dobre. Priča, istina, je uglavnom siromašna i teško će zadovoljit jednog old-timer-gejmera koji je igrao jednog Diabla jedinicu, ili Freelancera, a sada mora sa svojih 30ak godina trpit isprazne priče. Da, malo je teže napravit dobru priču, no ja bih recimo jednom GTA 5 dao 8/10 za priču i misije, karaktere glavnih likova i sl. Witcher 2 i 3  - 10ka čista. 

 

Reći da danas nema dobrih igara je jednostavno laž. Možda je teže zalijepit se na neku igru i u komadu je odigrat kao kad si imao 15 (barem kod mene slučaj)... I ne moraš kupovati Titana da bi igrao ove igrice, možeš sa jednom 380kom koja košta 2k kn, možeš čak i sa slabijim grafama. 

 

btw @Envy kad se već potrudiš boldat, underlajnat, linkat u svojim postovima, bilo bi lijepo da kao veteran sa foruma malo ispraviš gramatiku i rečenice učiniš čitljivijima. Nije bed, ali bilo bi lijepo.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
eywa33 kaže...
Envy kaže...
...
...

Mislim da si ga krivo shvatio. On ne govori da su sve današnje igre loše ili lošije od svojih prethodnika nego da nema više inovativnosti. Igre su danas, dobre ili loše, kopija već viđenoga puno puta.

Iako realno gledano, nema baš više puno prostora za inovativnost i smišljanje nečeg novog nakon toliko godina razvijanja video igara.

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
markymark099 kaže...

Mislim da si ga krivo shvatio. On ne govori da su sve današnje igre loše ili lošije od svojih prethodnika nego da nema više inovativnosti. Igre su danas, dobre ili loše, kopija već viđenoga puno puta.

Iako realno gledano, nema baš više puno prostora za inovativnost i smišljanje nečeg novog nakon toliko godina razvijanja video igara.

 Mislim da nisam:

Envy kaže...

Primjer: Kada si zadnji put vidio inovativnu video igru? Gdje je filmski ugođaj Half-Lifea 2 (i obje epizode) te Unreal II? Je li napravljena bolja strategija poslije World in Conflict? Gdje jednostavno i čar Serius Sam-a i sl. Otvorenost svijetova iz prvog Far Cry.

Ne vidim razlog da mi BF4 i Call of Duty niti neke Sandbox igre budu razlog za kupovinu Titan X-a.

Primjer inovativnost koje dugo nisam sreo: Banished (RTS) te Ory and Blind Forest (Platformer) a koji trenutno apsolutno lete na max postavkmaana mom 8 godina starom računaru

 Očigledno aludira da nove igre ne vrijede. To što imaju odn. nemaju inovativnosti, mislim da se ne može baš shvatit kao velika kritika, a nije ni objektivno. Sam si i naveo jedan od razloga. No ja mislim da je ovo žuto razlog zbog kojeg mu nove igre "nevaljaju". 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Kad je ova tema već uveliko offtopic da i ja malo nešto velim. Vrlo mi je krivo što The last of us ne mogu igrati sa mišom i tipkovnicom, satra se ja sa onim joystickom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
dabar_solta kaže...
envy: ne piše da se usporavaju performanse,trenutne arhitekture su udrile u granicu disipacije po mm2,i u granicu da je upitno oćeli se moć smanjit proces dalje, a davno je granica frekvencije postignuta isto,ovo se sve odnosi na sobnu temperaturu ,to je problem a ne štednja energije ili ne. a to da danas softwer rade ljudi koji neznaju šta je tranzistor se slažem stvarno nema smisla, zato i ima dosta polu proizvoda na tržištu.
absolon:
ako ti te 32 jezgre ,ko na mobitelima 8 ćim ih opteretiš dulje od 20 sekundi trotlaju nenormalno ,onda je to neispravan uređaj tako da ti zaništa 32 jezgre.

 pa nek ga "stoka" zalemi i mogu slobodno s istim temperaturama na 2nmnije uopce stvar u tome..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 20:53 (Stjepanj).
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
problem je šta smanjivanje procesa više ne smanjuje potrošnju, bar ne linearno,vidićeš par razloga zašto na linku gore ako se potrudiš proćitat.

nisu temperature problem nego kolićina energije na tako malu površinu, .temperatura je tu samo jedna vrjednost koja sama po sebi ne govori ništa.

nije mi jasno šta ti nije jasno , brusiš ihs da postigneš manji otpor termalni ,da bi moga veću kolićinu energije lakše pribacit s ihsa na hladnjak ,a ovde prićaš tako da ispada da si brusia a neznaš zašto.

kad pišem granica disipacije po mm2 mislia san na sami ćip,imaš ćip koji mora sa 600mm2 disipirat 250w,jesi li svjestan te vrjednosti?a onda ubaci u priću termalni otpor silicija i izraćunaj kolika ti treba temperatura na ihsu da bi preskoćia tih 300w/600mm2 ,pa otpor paste je tu veliko sr.anje

a novi ćipovi idu sve manji :D
12 godina
protjeran
offline
AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

neka ga "zaleme" aloo?! i tvoj problem ce nestati! nadi informaciju ako mozes koliko je to skuplje od termalne paste!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
XXX kaže...
* * *

 

Gdje sam ja napisao da bi svake godine trebalo kupovati novu seriju procesora? Pročitaj moj post još jednom. Također ako nisi čitao o problemima sa savijanjem novih Intela ili ako ne znaš koliko loše prenose haswelli temperturu sa jezgre na IHS, onda ne znam zašto uopće odgovaram na tvoje postove. Informiraj se.

Ok ispričavam se ali mi nekako zvuči da si aludirao na to. Ja sam lijepo naveo razlog zašto bi HW trebao ovdje stati, jer i da imam Ivy Bridge tek bi na Cannonlake ark-u mogao razmisliti o novom Intelu. O bandgate aferi Intela (koja nije ništa drugo do uštede materijala) već sve znam jer sam dva ugradio. Tko je kriv kada u kinesko kučište težine 800 grama dođe krelac i hoće da uguraju Noctuu od 2 kg, pa to savije lim stražnjeg dijela kućišta, da ne savije ploču i CPU. 

 

Malo iskustva nije na odmet: Zadnji PC koji sam servisirao a da je bio je baš asta-la-vista (izgleda da je momak od nervoze šutnuo kućište, ali neće da prizna pred starcima) izgledao je ovako: Odlomljen nosač za Cooler, (manji problem, stavio cooler, i onim vezicama (je*o sve ali nema bolje stvari u mom još malo pa četveroznamenkastom broju servisiranih i sklopljenih konfiguracija) prošao kroz ploču i stegnuo ga, ventilator na napojnoj zakorio, i ležaj od nekakve Nvidie otišao tako da je to zujalo kao traktor. Prošao je on i sito i rešeto kroz i ljudi koji se "diče znanjem" i do ovlaštenih servisera i nadrobili su njemu skvakavih gluposti, a i ti ljudi meni kada sam završio posao (1,5 godninu i dan danas radi) kao "ne radi se to tako", pa mjmuni jedni što vi niste nikako uradili.

Koji moron od foxconna hoće da naručuje nosač za Asusov ploču staru 5 godina! I dao je on i predračun i sve (ovlašteni servis) samo što je to sve fake, ako ćeš šta kupiti od foxconna a da je tipa PS/2 konektor, USB limić, to se zna kako i tko to radi i na koliko (da ne kažem miliona) komada. 

 

dabar_solta kaže...
* * * trenutne arhitekture su udrile u granicu disipacije po mm2,i u granicu da je upitno oćeli se moć smanjit proces dalje, a davno je granica frekvencije postignuta isto,ovo se sve odnosi na sobnu temperaturu ,to je problem a ne štednja energije ili ne. a to da danas softwer rade ljudi koji neznaju šta je tranzistor se slažem stvarno nema smisla, zato i ima dosta polu proizvoda na tržištu.
* * *

A proces navodno će ići do 5 nm, jer već Cannonlake se priprema za 10 pa onda ide do 5 nm sa tim ta će možda biti ovi Tik-Tak (ako je Tik proizvodni proces, a Tak ark.) malo drugačije. Primjer već danas je Tik-Tak-Tak, a u budučnosti ćemo to još više i čudnije viđati).

Što se tiše disipacije (ako si mislio na termalnu) za to iskreno ne znam, da li je došla do svoje granice, jer logika mi kaže manji Tik, manje Watti što potvrđuje nedavno izdan joj je li Celeron ili Pentium (nevažno) sa 6,5W TDP-a, uglavnom Broaswell ark (između Haswell i Skylake ark-a).

 

Poanta: ulitaj ti to sve, meni je bitno da smo se mi složili u nečemu, a vidi da možemo

 

eywa33 kaže...
Envy kaže...
...

Prika nemoj se uvrijedit, * * *

 

btw @Envy kad se već potrudiš boldat, underlajnat, linkat u svojim postovima, bilo bi lijepo da kao veteran sa foruma malo ispraviš gramatiku i rečenice učiniš čitljivijima. Nije bed, ali bilo bi lijepo.

 

 

Ma kakva uvreda ne daj mi bože.

Hvala tebi na tvom mišljenju, da znaš da cijenim. Dragon Age: Origin sam zadnje od tih budalaština igrao i nakon silnih mjeseci igranja kada sam vidio da sam prešao 38% igre malo sam se prepao. A pogubio sam se u onom svijetu. Tako da sam kasnije probao i Witchera i svašta nešto i nije mi bilo to - to. Nešto je falilo ali moram priznati da mi i dan danas dođe da ubacim DVD-ove od Dragon Age ali fakat se bojim da ne zaglavim sa igrom.

 

Što se tiče mog bojenja foruma to mi je poseban gušt (mada još nisam nadmašio ramboxa po tom pitanju) a trudim se da mi rečenice budu sažete i smisaone prije svega. Uglavnom opaska primljena na znanje, ali opet smatram da sam par svjetlosnih godina iznad prosjeka na ovom forumu:

Hint: Pogledaj gore druge forumaše: sastave zarez sa dvije riječi, ili napišu razmak pa tek onda zarez a "šđčćž" ni na vidiku. Pročitaj sada ovaj moj kompletan post, pa mi reci što ne valja. Piva i tebi: 

 

markymark099 kaže...
* * *
...

Mislim da si ga krivo shvatio. On ne govori da su sve današnje igre loše ili lošije od svojih prethodnika nego da nema više inovativnosti. Igre su danas, dobre ili loše, kopija već viđenoga puno puta.

Iako realno gledano, nema baš više puno prostora za inovativnost i smišljanje nečeg novog nakon toliko godina razvijanja video igara.

I ja mislim da me je krivo shvatio ali eto, odgovorio sam kako sam znao i umio.

Ali evo da se nadovežem na debeli offtopic. Nema potrebe za nekom novom inovativnošću. Prije svaki FPS počinje ovako: prvo nađete najveća kliješta što postoje, pa mali pištoljić i na kraju završite sa fuzijskim bacačem plamena, ili gravity gunom. Sve na isti fazon a igre bile dobre. Doom, Quage, Half-Life, Unreal, UT, HL2, Far Cry. Danas, pa sve što trebaju je isti taj koncept da primjene: Lijeva ruka na srelicama, kako bi mali prst bio na desnom CTRL (da možeš skočiti) a palac mogao Ins stisnuti (da možeđ Reloadat) na numeričkom dijelu i vozi. Da, svi tadašnji igrači su u postavkama WASD mijenjali na ovaj način.

 

Evo pitanja za vas koje meni nije jasno:od kada postoji žanr "akcione igre". Je li to nema u Unreal Tournamentu III akcije? Ja koliko se sjećam sve iz prvog lica zvalo se FPS, kada gledate leđa (Lara Croft, Heretic) zvalo se TPS. Bilo je RTS, vožnje, patformske pucačine, simulacije (nije tu bilo ni S od Simulacije ali eto) te RPG (igranje fantazisjkih uloga, mada ta skraćenica nije to - to, ali generalno to je bilo to) i sportke igrice tipa Fifa, PES, NBA i sl. 

 

eywa33 kaže...
* * * No ja mislim da je ovo žuto razlog zbog kojeg mu nove igre "nevaljaju". 

 

Zadnji put kada sam spomenuo svoju pokretnu imovinu, bio sam ismijan i rekao mi je kolega forumaš da je to dječije, a protumačeno je pogrešno jer kontekst mnogi nisu shvaćali. Tako da i tebi mogu isto tako reći da ti argument nije validan. Ti kada budeš vidio HP-ov 4U server od 32.000 € (a ne držao ga kod kuće i igrao se sa njim kao da je nekakav kineski tablet) onda mi možeš argumentovati, jer to žuto nije razlog da ne valjaju današnje igre (jer evo vidim mnogi se i slažu sa mojim postom) jer na mom stolu, bile su zvjeri i po mjesec dana. Titan-Z je čekao jednog lika da dođe po njega iz okolice Osijeka kod mene u Tuzlu.

Ali budući da sam dobre volje večeras evo piva i za tebe: 

 

Chico12 kaže...
Kad je ova tema već uveliko offtopic da i ja malo nešto velim. Vrlo mi je krivo što The last of us ne mogu igrati sa mišom i tipkovnicom, satra se ja sa onim joystickom.

Je*o ja sve sebi ako itko razumije šta ti pričaš. Tebi mogu bure pive dati:

 

 

Eh dakle dame i gospodo, budući da smo se ovdje fino izljubili i izgrlili (jer ne spominjemo.. recimo jednu firmu koja se bavi poluvodičkom industrijom) hoćemo li da nastavimo sa ZEN-on i izvadimo automate, ili nešto konkretno da zaključimo? Ja bih to ovako:

 

Cijena Intela: ne bi trebao biti problem. Progurao sam 486 sa 6000 tadašnjih DEM (Njemačka Marka za neupućene), preko Pentium II Deshuthesa (2000 KM) do za 400 kuna Haswella i to onaj meni najdraži: Pentium G3258 20-ta obljetnica.

Konkurencija: nije problem, a bilo je a ne bilo.

Napredak HW-a. Nije problem, što se mene tiče može stati ovdje, osim što će nas srokat sa 4K i 8K monitorima, a oni su ti koji najviše guraju napredak.

 

l.p. svima i nema me dalje ovdje osim ako mi opet ne prorade mravi u guzici. 

16 godina
odjavljen
offline
AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre

Eto možeš ti kad hoćeš 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD-ovi ZEN procesori imat će do 32 jezgre
Stjepanj kaže...

neka ga "zaleme" aloo?! i tvoj problem ce nestati! ...

 aloo?? ja se svađan sam sa sobom,nemaš veze. još jedan link
jedan brutalan link

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice