AMD ispred Nvidie

poruka: 58
|
čitano: 11.126
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD ispred Nvidie".
15 godina
offline
AMD ispred Nvidie

Situacija će se kako je krenulo uskoro okrenut nazad u nvidijinu korist ako ati ne spusti cijene. Jer će nvidia vratit slavu s GTX460 i nadolazečim modelom GTS450.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
7 12 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD ispred Nvidie

Očekivano, s obzirom da gotovo pola godine nisu imali konkurencije.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Moj PC  
17 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Blue_Fatal1ty kaže...

Situacija će se kako je krenulo uskoro okrenut nazad u nvidijinu korist ako ati ne spusti cijene. Jer će nvidia vratit slavu s GTX460 i nadolazečim modelom GTS450.

nemreš samo sa dvije kartice "spasit sezonu".

ati se zalaufao još od prošle jeseni, velika je to prednost.. a i dalje se prodaje ko blesav

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
AMD ispred Nvidie

oporavit će se nvidia,s obzirom koliko su kasnili sada imaju cijelu seriju gtx4**,a sa modelom gtx 460 će pobrat dobru lovu

 

da ati nije izbacio grafičke prije nvidie gadno bi popušio

Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: AMD ispred Nvidie
M4X kaže...

oporavit će se nvidia,s obzirom koliko su kasnili sada imaju cijelu seriju gtx4**,a sa modelom gtx 460 će pobrat dobru lovu

 

da ati nije izbacio grafičke prije nvidie gadno bi popušio

Da je baba ima k...c nebi trebala đeda.

 

I još uvijek nvidia ima velike troškove u proizvodnji, veće nego ati i mislim da je čak proizvodnja 460-te skuplja nego 5870.

I don't need sex, T-com fucks me every day
15 godina
offline
RE: AMD ispred Nvidie
pinkskin kaže...
M4X kaže...

oporavit će se nvidia,s obzirom koliko su kasnili sada imaju cijelu seriju gtx4**,a sa modelom gtx 460 će pobrat dobru lovu

 

da ati nije izbacio grafičke prije nvidie gadno bi popušio

Da je baba ima k...c nebi trebala đeda.

 

I još uvijek nvidia ima velike troškove u proizvodnji, veće nego ati i mislim da je čak proizvodnja 460-te skuplja nego 5870.

Lol, znači zato je 5870 duplo skuplja od ove nVidije.

Koje nebuloze, pa ati bi smanjio cijene da je tako.

Nisu u nVidiji moroni pa da prodaju nešto neisplativo.

nVidija je pala zbog toga jer se nije dobro snašla s fermijem na početku, ali sad kada su ga optimizirali vraća se.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
offline
AMD ispred Nvidie
Nemojte zaboraviti na novu seriju atica do kraja godine .Ako budu korektni sa cijenama mogli bi se prodavati i puno više nego sada .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AMD ispred Nvidie
nixass kaže...
Blue_Fatal1ty kaže...

Situacija će se kako je krenulo uskoro okrenut nazad u nvidijinu korist ako ati ne spusti cijene. Jer će nvidia vratit slavu s GTX460 i nadolazečim modelom GTS450.

nemreš samo sa dvije kartice "spasit sezonu".

ati se zalaufao još od prošle jeseni, velika je to prednost.. a i dalje se prodaje ko blesav

Kako ne?

 

Grafe su cijenom vrlo pristupačne, za tu cijenu nude odlične performanse.

Pa nema hrpetina ljudi sa high-end grafama.

Mid i low end grafe uvijek najbolje prolaze.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
odjavljen
offline
AMD ispred Nvidie

Samo što je problem što većina takvih kupaca već kupila 5850/5830.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD ispred Nvidie
xxxxx kaže...
pinkskin kaže...
M4X kaže...

oporavit će se nvidia,s obzirom koliko su kasnili sada imaju cijelu seriju gtx4**,a sa modelom gtx 460 će pobrat dobru lovu

 

da ati nije izbacio grafičke prije nvidie gadno bi popušio

Da je baba ima k...c nebi trebala đeda.

 

I još uvijek nvidia ima velike troškove u proizvodnji, veće nego ati i mislim da je čak proizvodnja 460-te skuplja nego 5870.

Lol, znači zato je 5870 duplo skuplja od ove nVidije.

Koje nebuloze, pa ati bi smanjio cijene da je tako.

Nisu u nVidiji moroni pa da prodaju nešto neisplativo.

nVidija je pala zbog toga jer se nije dobro snašla s fermijem na početku, ali sad kada su ga optimizirali vraća se.

 

A zašto bi snižavali cijene kad se i dalje super prodaju?

15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ispred Nvidie
segregator kaže...

 

A zašto bi snižavali cijene kad se i dalje super prodaju?

Morat če i to veoma brzo, ako ništa drugo HD5850 če sigurno morat ič dolje. Trenutno GTX460(1Gb) ne da je prijetnja HD5850 več ju cijenovno naprosto pomete, troši isto kao HD5850, grije se kao HD5850, a preformanse su mrvicu slabije, no to se još stigne promijeniti jer tek su izašli prvi driveri koji službeno podržavaju GTX460.

HD5850 je super grafa,al cijena joj je u nebesima i pod hitno treba na zemlju.

I'll be back
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ispred Nvidie
xxxxx kaže...
pinkskin kaže...
M4X kaže...

oporavit će se nvidia,s obzirom koliko su kasnili sada imaju cijelu seriju gtx4**,a sa modelom gtx 460 će pobrat dobru lovu

 

da ati nije izbacio grafičke prije nvidie gadno bi popušio

Da je baba ima k...c nebi trebala đeda.

 

I još uvijek nvidia ima velike troškove u proizvodnji, veće nego ati i mislim da je čak proizvodnja 460-te skuplja nego 5870.

Lol, znači zato je 5870 duplo skuplja od ove nVidije.

Koje nebuloze, pa ati bi smanjio cijene da je tako.

Nisu u nVidiji moroni pa da prodaju nešto neisplativo.

nVidija je pala zbog toga jer se nije dobro snašla s fermijem na početku, ali sad kada su ga optimizirali vraća se.

 

Dobro kaže pinkskin, nvidiu više košta proizvodnja 460 nego Ati-a 5870, nvidia sada radi dump cijena što je Ati prije radio, ako već ne može zaradit na svojem proizvodu da koliko toliko ometa prodaju konkurentu, a dokle god Atijeve grafe imaju izvrsnu prodaju Ati nema potrebu za spuštanjem cijena i odricanja dobre zarade...

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Nvidie

nisam ni sumljao da će ATI prestić Nvidiu

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 10:55 (makaj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Nvidie

Ati ce sigurno ic na smanjivanje cijena na kojima je do sad imao ekstra profit jer nije imao konkurencije, ove neoptimizirane serije 465/470/480 jos uvijek nesmatraju konkurencijom sto se i vidi da je Nvidija trebala prva spustiti cijene bez obzira sto su kasnije dosle na trziste, dok ati jos uvjek prasi po svom. Jos mozda max mjesec dva dana pa ce ic na smanjivanje cijene prvenstveno radi izlaska nove serije 6XXX, i nekih  nizih modela 5xxx serije radi konacno optimiziranog FERMIA u modelu 460, koji konacno izgleda na kompletan proizvod po povoljnoj cijeni za razliku od gore spomenutih poluproizvoda.

 

Ali mislim da se Nvidija nece jos tako skoro oporavit jer gubi na svakom prodanom primjerku, em dolazi nova serija 6XXX koja ce opet biti bolja od ovih nadolazecih optimiziranijih FERMIA. Nvidija treba nesto odmah a ne za god dana jer sad ocito kaska za ATI-jem, a po misljenju kaskat ce jos toliko dugo dok ne napravi nesto slicno sto je ATI napravio sa serijom 5XXX prije malo manje od godinu dana, ubio tadasnju Nvidijinu seriju  a i sto je jos vaznije pomeo nadolazecu seriju FERMI koja jos nije ni izasla.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 11:22 (Jurky).
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
AMD ispred Nvidie

Ako će u 9 ili 10 mijesecu doći nova serija ATI grafa onda će tada vijerojatno doći do nekog značajnog pojeftinjenja ATI kartica.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD ispred Nvidie

A odkud vama te dezinformacije da proizvodnja GF104 čipa skuplja nego RV870, te da nvidia gubi na svakom čipu? Šta ste vi zaposlenici ili mozda jedan od nvidijinih partnera pa znate ili?

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Weky kaže...

A odkud vama te dezinformacije da proizvodnja GF104 čipa skuplja nego RV870, te da nvidia gubi na svakom čipu? Šta ste vi zaposlenici ili mozda jedan od nvidijinih partnera pa znate ili?

Pa weky to je opce poznato neznam kako ti je to promaknulo click

malo proguglaj ima na dosta mjesta o tome vise..

 

NVIDIA had originally told us that the GTX 480 and 470 would be out in large numbers around mid-April. We reported a few weeks ago that NVIDIA’s Tawian chip fab, TSMC, was allegedly only getting a 20% yield on the GF100 chips used in the GTX 480 and 470 cards. SemiAccurate (a controversial site in their own right) reported that the poor yields was causing NVIDIA to lose money on each GTX 480 and 470 sold. If NVIDIA was losing money on every chip sold, don’t expect them to be quick to increase production.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 12:11 (Jurky).
14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Jurky kaže...
Weky kaže...

A odkud vama te dezinformacije da proizvodnja GF104 čipa skuplja nego RV870, te da nvidia gubi na svakom čipu? Šta ste vi zaposlenici ili mozda jedan od nvidijinih partnera pa znate ili?

Pa weky to je opce poznato neznam kako ti je to promaknulo click

malo proguglaj ima na dosta mjesta o tome vise..

 

NVIDIA had originally told us that the GTX 480 and 470 would be out in large numbers around mid-April. We reported a few weeks ago that NVIDIA’s Tawian chip fab, TSMC, was allegedly only getting a 20% yield on the GF100 chips used in the GTX 480 and 470 cards. SemiAccurate (a controversial site in their own right) reported that the poor yields was causing NVIDIA to lose money on each GTX 480 and 470 sold. If NVIDIA was losing money on every chip sold, don’t expect them to be quick to increase production.

  To su totalne gluposti. GF104 je sasvim drugi čip proizvođen u drugoj tvornici i nema problema sa yeldovima. To se spominju problemi u početcima masivne proizvodnje, što je sasvim očekivano i normalno.

 

Tu se priča vodi o originalnom i masivnom GF100 čipu.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 12:13 (Weky).
16 godina
odjavljen
offline
AMD ispred Nvidie

GF104 nije fermi,tako da bi nvidia tu trebala zarađivat

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Weky kaže...

  To su totalne gluposti. GF104 je sasvim drugi čip proizvođen u drugoj tvornici i nema problema sa yeldovima. To se spominju problemi u početcima masivne proizvodnje, što je sasvim očekivano i normalno.

 

Tu se priča vodi o originalnom i masivnom GF100 čipu.

Ovo za 470/480 ti je i sad prisutno..... googlaj malo....

 

za GF104 nemam pojma kakva je situacija, ali po cijeni vrlo lako se da zakljucit da su i tu u crvenom......

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 12:17 (Jurky).
16 godina
offline
AMD ispred Nvidie

:) ATi ? Nvidia ? Koja je osvojila nasa "srca"... Ovo favoriziranje (vec vidim) bude postalo ko obozavanje nogomentih klubova... Kada bi doslo do zive rasprave, potukli bi se kako  ovdje zestoko branimo omiljeni brand... :)

 

Sutra ce ova nadjacat tu tvoju, moja ce preksutra tvoju - neki su preblesavi da prihvate to i prestanu s defendiranjem omiljenog proizvodjaca...

Jasno mi je kada bi netko rekao Njemu da njegova kartica nista ne valja pa da ju ovaj brani... Al kada se brani cijela tvrtka... E to je vec neki hardwersko sexualni nagon... :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AMD ispred Nvidie
M4X kaže...

GF104 nije fermi,tako da bi nvidia tu trebala zarađivat

 

http://www.semiaccurate.com/2010/06/21/what-are-nvidias-gf104-gf106-and-gf108/

14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Jurky kaže...
Weky kaže...

  To su totalne gluposti. GF104 je sasvim drugi čip proizvođen u drugoj tvornici i nema problema sa yeldovima. To se spominju problemi u početcima masivne proizvodnje, što je sasvim očekivano i normalno.

 

Tu se priča vodi o originalnom i masivnom GF100 čipu.

Ovo za 470/480 ti je i sad prisutno..... googlaj malo....

 

za GF104 nemam pojma kakva je situacija, ali po cijeni vrlo lako se da zakljucit da su i tu u crvenom......

  Dok su perfomanse kartice dobre i dok je cjena uredna baš me briga za yeldove. Najmanji problem meni i tebi, krajnom korisniku.

 

Inače, mislim da oni ipak znaju malo više od mene i od tebe pa su vjerovatno točno znali što žele sa ovim čipom i kakva će kartica stići i za godinu dana... Sve je to isplanirano, znali su za yeld takav, perfomanse takve, sve je to bilo na roadmapu, kako je fudzilla jednom rekla, čip se mora nekih 9 mjeseci prije dizajnirati nakon čega nema promjena.

 

A nvidia je očito znala što želi, samo ih je TSMC frknuo svojim ubitačnim problemima sa proizvodnji, donekle i ATi.

 

Za mene   i tebe je jedino bitne perfomanse i cjena, a ne tko će imati veći udio na trzistu i sl. Veseli nas što će ATi smanjiti cjenu precjenjenim proizvodima 5870   i 5850, baš kao i nvidia izdavanjem zamjene za GTX 470 u vidu 475.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
15 godina
offline
RE: AMD ispred Nvidie

Koliko ja znam ATI posluje s gubitkom, ne nV (govoreći u globalu, ne samo o diskretnim grafikama).

Every hole is a goal!
14 godina
offline
RE: AMD ispred Nvidie
segregator kaže...
M4X kaže...

GF104 nije fermi,tako da bi nvidia tu trebala zarađivat

 

http://www.semiaccurate.com/2010/06/21/what-are-nvidias-gf104-gf106-and-gf108/

eto sve je lipo napisaja stari lisac čarli demerđian

two bad milosh dead
16 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Nvidie

HD serija nudi bolji omjer dobiveno-uloženo od kad je lansirana, ovi rezultati su potvrda toga.

AMD zna kako to postići, još od Athlona 64, vide se rezultati spajanja AMD-a i ATI-a.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 12:39 (Floki).
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ispred Nvidie
segregator kaže...
M4X kaže...

GF104 nije fermi,tako da bi nvidia tu trebala zarađivat

 

http://www.semiaccurate.com/2010/06/21/what-are-nvidias-gf104-gf106-and-gf108/

dobro si ovo pronaso.........

 

weky procitaj ovo od pocetka do kraja i dobit ces malo realniju sliku trenutnog stanja na trzistu.....tko dobiva a tko tone sve dublje i sa 460

 

edit: bez daljnjega da je ovo pozitivno za krajnje korisnike (460), super kartica (mid range) za malo novaca...... ali nvidija je izgubljena u svakom ekonomskom pogledu, a to ce se odraziti kad tad........

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 12:43 (Jurky).
14 godina
odjavljen
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Jurky kaže...
segregator kaže...
M4X kaže...

GF104 nije fermi,tako da bi nvidia tu trebala zarađivat

 

http://www.semiaccurate.com/2010/06/21/what-are-nvidias-gf104-gf106-and-gf108/

dobro si ovo pronaso.........

 

weky procitaj ovo od pocetka do kraja i dobit ces malo realniju sliku trenutnog stanja na trzistu.....tko dobiva a tko tone sve dublje i sa 460

  Mislim da bi samo budala napravila čip na kojem nezarađuje na gubi hrpe novaca. Očito, na (tvoju) veliku žalost, nvidia ipak zarađuje na ovom čipu. Jer da gube na Fermiju, davno bi bili zatvoreni.

 

Nezelim raspravljati ako ti je bitan yeld, idi kupit HD5450, ona ima najbolji yeld od sviju kartica jer je najjeftinija za proizvodnju. Pa te možda taj yeld te kartice/isplativost proizvodnej te kartice od ATi-a iznenadi ugodno.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Weky kaže...

  Mislim da bi samo budala napravila čip na kojem nezarađuje na gubi hrpe novaca. Očito, na (tvoju) veliku žalost, nvidia ipak zarađuje na ovom čipu. Jer da gube na Fermiju, davno bi bili zatvoreni.

 

Nezelim raspravljati ako ti je bitan yeld, idi kupit HD5450, ona ima najbolji yeld od sviju kartica jer je najjeftinija za proizvodnju. Pa te možda taj yeld te kartice/isplativost proizvodnej te kartice od ATi-a iznenadi ugodno.

Nisu oni budale nego rade pametan potez u ovom trenutku, bolje da puse na svakom komadu nego da ih uopce nema na trzistu, dok ne nadju izlaz iz ove situacije........

 

I neznam sto si se uvatio mene kao da ja imam nesto protiv Nvidije....... ja samo kazem da je ovaj FERMI totalni promasaj za Nvidiju htio ti to priznati ili ne, i ne mislim po performansama koje su takve kakve su, nego ekonomski gledano....

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 12:54 (Jurky).
16 godina
protjeran
offline
RE: AMD ispred Nvidie
Weky kaže...
Jurky kaže...
segregator kaže...
M4X kaže...

GF104 nije fermi,tako da bi nvidia tu trebala zarađivat

 

http://www.semiaccurate.com/2010/06/21/what-are-nvidias-gf104-gf106-and-gf108/

dobro si ovo pronaso.........

 

weky procitaj ovo od pocetka do kraja i dobit ces malo realniju sliku trenutnog stanja na trzistu.....tko dobiva a tko tone sve dublje i sa 460

  Mislim da bi samo budala napravila čip na kojem nezarađuje na gubi hrpe novaca. Očito, na (tvoju) veliku žalost, nvidia ipak zarađuje na ovom čipu. Jer da gube na Fermiju, davno bi bili zatvoreni.

 

Nezelim raspravljati ako ti je bitan yeld, idi kupit HD5450, ona ima najbolji yeld od sviju kartica jer je najjeftinija za proizvodnju. Pa te možda taj yeld te kartice/isplativost proizvodnej te kartice od ATi-a iznenadi ugodno.

bolje da se ti ostaviš komentiranja.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice