AMD ispred Intela?

poruka: 171
|
čitano: 28.927
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD ispred Intela?".
16 godina
offline
AMD ispred Intela?
Hehe, sad kad to vidi rambox, fučkaj ga kaj drugo :)
Moj PC  
44 2 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Drago mi je da se AMD negdje našao. To će biti veliki money maker u buduće vrijeme moćnih tableta i smartfona.

 

Međutim profesionalcima i za ozbiljna zanimanja i pogone CPU s integriranim GPUom nikad neće biti dosta. A i ova vijest o Apple/Intel sporazumu mi čudno razbija ovu vijest.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

navijam za amd.. jel ova bezobrastina i napuhavanje bezobraznih cjena nikom nije od koristi..

xfact
Moj PC  
45 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD ispred Intela?
overhaul kaže...
Hehe, sad kad to vidi rambox, fučkaj ga kaj drugo :)

BOLDANJE is coming.

Fortune favours the brave
13 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Napokon da čujem malo ljepše vijesti što se tiče AMD-a i tržišta CPU-ova :)

Baš me zanima kakav će ishod svega biti, dal će intel ostati na svome ili mjenja pristup prema tržištu i krajnjim korisnicima :D

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD ispred Intela?
overhaul kaže...
Hehe, sad kad to vidi rambox, fučkaj ga kaj drugo :)

 

{#}

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Bedast je skroz taj rambox, al je simpatičan i zna nekog vraga. Dosta sam od njega naučio o cpu-ima, apuima, itd naročito kad sam se tek priključio na forum :). Zamišljam ga kao nekog bucmastog zagoreca koji strusi dvije rakijice dok post napiše {#}

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
22 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
AMD ispred Intela?

Ljudi koji prate AMD to znaju vec godinama, jasno je zasto je AMD kupio ATI...

Trebalo je prvo vremena da se odijeli "integriraju" pa onda malo igranja sa tehnologijom. Ako promatramo APU ili FX procesore mozemo vidijeti kako se AMD igra i stvara nesto novo :) Pred izlazak prve generacije APU se puno o ovome pisalo.

 

u svakom slucaju, nadajmo se da ce sve proci dobro po AMDu :)

Moj PC  
12 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Iskreno mene jako vesele nadolazeći Temash/Kabini chipovi, donijeti će malu revoluciju u ultra-portable, thin notebook segmentu tržišta.

Evo jedan procurjeli podatak, neznam da li je već bio, ali je vrlo zanimljiv (pogotovo ako se uzme u obzir da je Sandy i3 ulv 17W, a temash 5.9W TDP u hybrid modu rada, 3.6W u tablet modu). Ivy bridge i3 ULV je clockan 400Mhz više od Sandy-a.

AMD temash vs Sandy Bridge i3 ULV, 1.4Ghz oboje (1.0Ghz u tablet modu za temash) AMD temash vs Sandy Bridge i3 ULV, 1.4Ghz oboje (1.0Ghz u tablet modu za temash)
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 20:43 (Blacklord).
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Iako od kako posjedujem računar, a to je več pozamašnih 13-14 godina uvijek sam imao Intel procesore. Nije da AMD nije dobar ali eto. Ali budimo realni, AMD je jako mala kompanija u odnosu na Intel i fakat bih volio da vidim kako se probija pored Intela pa čak i da bude bolji od Intela.

Moj PC  
11 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

AMD full bolji od Intela, gledajući uloženo/dobiveno. Nema tu rasprave.

 
21 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

AMD-nabijen takt-niska cijena-loša kvaliteta
INTEL-osrednji takt-vrhunska kvaliteta-velika cijena

INTEL FTW!

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 21:04 (7kunac).
Moj PC  
2 94 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD ispred Intela?
7kunac kaže...

AMD-nabijen takt-niska cijena-loša kvaliteta
INTEL-osrednji takt-vrhunska kvaliteta-velika cijena

INTEL FTW!

Sorry rambo, nemamo svi para za intel,nama obicnim smrtnicima je odlican i amd, osim toga hoces mi rec da je intel u srednjem segmentu procesora bolji od amda? pff malo sutra, definitivno best buy je amd fx 8320,

<3Ako sam ti pomogao stisni HVALA <3, Madridista para siempre!
12 godina
offline
AMD ispred Intela?

Cijena Intel je prevelika stvarno.

 

AMD FX-8350 je jeftiniji 250Kn od Core i5 3570K, a procesori su konkurent jedan drugom.

Intel je u high-end segmentu daleko jači, ali FX-8350 je dovoljan nama smrtnicima koji igramo igre / renderujemo /.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 21:13 (micr0).
Moj PC  
19 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Meni su 3 crkla dosad :) a frendu je ''izgorio'' 8320 ;)

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Moj PC  
3 47 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD ispred Intela?
7kunac kaže...

Meni su 3 crkla dosad :) a frendu je ''izgorio'' 8320 ;)

31.12.1999

11 godina
protjeran
offline
AMD ispred Intela?

Objektivno, AMD nema šanse sa Intelom jer Intel neće 2x napraviti grešku kakva su bili Pentium 4 procesori. Jedino što može srušiti Intel, ali ne i podići AMD (jer tamo ima veliku konkurenciju) su SoC namjenjeni mobilnom tržištu sa ARM setom instrukcija. Intel ima i ARM licencu, da želi, oduvao bi Qualcomm i kolege bez problema, ali onda ne bi bio lider. Dugoročno je bolje da dovede x86 arhitekturu (što i radi) na nivo potrošnje sa ARM-om. U svemu tome mali AMD se batrga, ali slabo da će isplivati naprijed

Moj PC  
6 24 hvala 0
13 godina
offline
AMD ispred Intela?

 Ovaj naslov je uzrokovao srčani kod jedno 70% forumaša, hahahahaha.

Moj PC  
55 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD ispred Intela?
micr0 kaže...
7kunac kaže...

Meni su 3 crkla dosad :) a frendu je ''izgorio'' 8320 ;)

31.12.1999 ?

  Znam razliku između sprženog i normalnog procesora...Vi bi radije kupili 4-5 FX8320 nego jedan Intel i7....

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD ispred Intela?
7kunac kaže...

Meni su 3 crkla dosad :) a frendu je ''izgorio'' 8320 ;)

ja jos nikad nisam niti cuo da je nekom crko ili izgorio procesor ,a tebi su 3 :D (ako izuzmemo overclock ,a niti onda)

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 21:18 (Arnold Layne).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD ispred Intela?
iAvenger kaže...

AMD full bolji od Intela, gledajući uloženo/dobiveno. Nema tu rasprave.

  Zašto onda koristiš intel?!Evo 4 amd-ovca (koji podržavaju amd u ovoj temi) imaju intel procesor...

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 21:19 (7kunac).
12 godina
offline
Re: AMD ispred Intela?
7kunac kaže...
micr0 kaže...
7kunac kaže...

Meni su 3 crkla dosad :) a frendu je ''izgorio'' 8320 ;)

31.12.1999 ?

  Znam razliku između sprženog i normalnog procesora...Vi bi radije kupili 4-5 FX8320 nego jedan Intel i7....

Ja ne znam zašto si ti ljut na sve, ohladi malo, život je lijep.

Jesi našao porediti FX-8320 / i7, cijena samo 1200-1300Kn

Iste su ti šanse da "spržiš" i7, fx8320, peti deseti, sedamdesespetisesti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 21:19 (micr0).
12 godina
offline
Re: AMD ispred Intela?

Vi bi radije kupili 4-5 FX8320 nego jedan Intel i7....

I još bi uštedio

Majke mi
12 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Sve do ti jednog komentara ovdje nema veze sa viješću koju komentirate :)

Članak je o HSA arhitekturi, a vi povlačite ovdje FX 8320 i i5 3570K te isplativost.

 

Proučite AMDov SoC/APU kakav će biti u PS4, tj. njegovu arhitekturu, e to je prethodnik nove generacije AMD "CPU"a i o tome se govori u ovom članku, a ne o FX 8320 ili ko zna šta.

Moj PC  
13 2 hvala 0
15 godina
offline
AMD ispred Intela?

Ajmo demokracija i pravo izbora, više glasova pobjeđuje:

36 INTEL
136 AMD
Moj PC  
9 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD ispred Intela?
bik kaže...

Ajmo demokracija i pravo izbora, više glasova pobjeđuje:

  Sad i ovi AMD-ovci daju glas za intel ;)

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
11 godina
neaktivan
offline
AMD ispred Intela?

Sjećam se kada sam prije nekoliko godina morao naširoko objašnjavati prijatelju zašto neću kupiti AMD nego samo Intel. I dan danas vrijedi isto. Uz jednu iznimku. Veliki podatkovni centri često koriste AMD između ostalog jer troši manje struje.... Što se tiče kvalitete i performansi Intelu nije ni do koljena.

 
4 44 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD ispred Intela?
Cognitor kaže...

Sjećam se kada sam prije nekoliko godina morao naširoko objašnjavati prijatelju zašto neću kupiti AMD nego samo Intel. I dan danas vrijedi isto. Uz jednu iznimku. Veliki podatkovni centri često koriste AMD između ostalog  jer troši manje struje.... Što se tiče kvalitete i performansi Intelu nije ni do koljena.

  Prvi pametan post u ovoj temi!

Izvan WC-a ne trpim druženje s govnima...
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD ispred Intela?
sharxtreme kaže...

Sve do ti jednog komentara ovdje nema veze sa viješću koju komentirate :)

Članak je o HSA arhitekturi, a vi povlačite ovdje FX 8320 i i5 3570K te isplativost.

 

Proučite AMDov SoC/APU kakav će biti u PS4, tj. njegovu arhitekturu, e to je prethodnik nove generacije AMD "CPU"a i o tome se govori u ovom članku, a ne o FX 8320 ili ko zna šta.

Naravno da je se našao netko tko ce spomenuti PS4 i procesor koji je u njemu koji nema veze niti sa ovom temom niti opcenito sa procesorima za PC Desktope niti sa APU-om, ovo je dobra vijest za AMD koji je u financiskim problemima i mora naci izlaz - za bilo kojeg Zahtjevnojeg korisnika nebitno koji je segment APU nije dugorocno rijesenje - barem ne trenutacno - ta tehnologija ima buducnost u integraciji u tablete u buducnosti, smartphone-ove a za konzole (slijedece generacije) se zna da ce imati odvojen cpu od gpu-a - o kvaliteti netreba raspravljati koliko o pouzdansoti izrade - intel ima ucinkovitije arhitekture dok amd mislim da kvantitetom (broj jezgri) nadoknađuje zaostatak u ovome prvom sto sam naveo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 22:00 (PR0MATRAC).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD ispred Intela?
7kunac kaže...
iAvenger kaže...

AMD full bolji od Intela, gledajući uloženo/dobiveno. Nema tu rasprave.

  Zašto onda koristiš intel?!Evo 4 amd-ovca (koji podržavaju amd u ovoj temi) imaju intel procesor...

Zato jer sam taj PC dobio prije 5 godina i tada se nisam razumio u ništa. Nakon gledanja reviewa...bezbroj tema tipa fx-8320/8350 vs i5 2400k/2500k/3570k itd...vidim da AMD dosta konkurira Intelu i sve više se i igre i software-i optimiziraju za korištenje više jezgri u čemu AMD već nadmašuje Intel u video renderingu. Uz to PUNO je jeftiniji od Intela i sasvim ok CPU.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 21:46 (iAvenger).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice