Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

poruka: 50
|
čitano: 6.234
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“".
15 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Ma je li se to meni samo čini ili se Aceru tresu gaće? {#}

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
22 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Vjerojatno im nije svejedno, no mislim da ovakav potez MS-a nije dobar za nikoga. Oni su vidjeli koliko Apple zarađuje na hardveru pa po onoj "vidla žaba da se konj potkiva..." misle da će polučiti isti uspjeh, no mislim da to sigurno neće i ovo će biti samo još jedan korak prema dnu Microsofta. Stvar je u tome da ovima MS želi "poubijati" svoje partnere i preuzeti tržište, no oni nisu za to spremni/sposobni, a ne vjerujem da će ikad biti.

There's no business like showbusiness
Moj PC  
3 5 hvala 0
16 godina
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Ne kuzim ovo. Nitko se ne buni sto Google prodaje svoj tablet (a tu i tamo i svoje mobitele) i to jos prakticki ispod cijene proizvodnje, ali je sad veliki problem sto ce MS izdati par komada svog tableta, koji ce po svemu sudeci biti odvratno skup i nikome nece konkurirati... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
SupremeCommander kaže...

Ne kuzim ovo. Nitko se ne buni sto  Google prodaje svoj tablet (a  tu i tamo i  svoje mobitele)  i to jos prakticki  ispod cijene proizvodnje, ali je sad veliki problem sto ce MS izdati par komada svog tableta, koji ce po svemu sudeci biti odvratno skup i nikome nece konkurirati...  {#}

Nexus tablet proizvodi Asus, a ne Google.Mobitele isto ne prozvodi Google, nego Htc i Samsung.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
14 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

A gdje bi tražili partnera do Google-a?

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...

Vjerojatno im nije svejedno, no mislim da ovakav potez MS-a nije dobar za nikoga. Oni su vidjeli koliko Apple zarađuje na hardveru pa po onoj "vidla žaba da se konj potkiva..." misle da će polučiti isti uspjeh, no mislim da to sigurno neće i ovo će biti samo još jedan korak prema dnu Microsofta. Stvar je u tome da ovima MS želi "poubijati" svoje partnere i preuzeti tržište, no oni nisu za to spremni/sposobni, a ne vjerujem da će ikad biti.

 što se tiče žabe, microsoft zadnjih trideset godina proizvodi hardver a što se tiče ostatka komentara o koracima prema dnu.....to nemam volje niti komentirat

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
no tengo dinero kaže...
SupremeCommander kaže...

Ne kuzim ovo. Nitko se ne buni sto  Google prodaje svoj tablet (a  tu i tamo i  svoje mobitele)  i to jos prakticki  ispod cijene proizvodnje, ali je sad veliki problem sto ce MS izdati par komada svog tableta, koji ce po svemu sudeci biti odvratno skup i nikome nece konkurirati... {#}

Nexus tablet proizvodi Asus, a ne Google.Mobitele isto ne prozvodi Google, nego Htc i Samsung.

a i svejedno posto google daje android besplatno kolko ja znam. nije kao M$ da naplacuje licencu

wat?
15 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

MS moze samo ici prema vrhu jer ce ponuditi potpuno funkcionalan OS na tabletu po relativno prihvatljivoj cijeni. Sto se tice desktop varijante Win 8 tu ce se tesko progurati jer Win7 savrseno radi posao.

http://vgm.tv/
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
dex3108 kaže...

MS moze samo ici prema vrhu jer ce ponuditi potpuno funkcionalan OS na tabletu po relativno prihvatljivoj cijeni. Sto se tice desktop varijante Win 8 tu ce se tesko progurati jer Win7 savrseno radi posao.

 i xp je savršeno radio svoj posao, windows 2000 je čak i bolje od xp-a radio svoj posao ali je svaka nova verzija (pa tako i win8) donjela poboljšanja u sigurnosti, dostupnosti, korištenju......

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
cekpi kaže...

 što se tiče žabe, microsoft zadnjih trideset godina proizvodi hardver a što se tiče ostatka komentara o koracima prema dnu.....to nemam volje niti komentirat

To je zato što živiš pod staklenim zvonom koje ti servira MS sa svojom propagandom. MS je dosegao limit i samo će padati dalje jer na tržištima koja donose masu nisu uspjeli, Google sa Androidom i Apple ih gazi na tržištu mobitela, ozbiljnog tableta još nemaju, a jedino što imaju je desktop koji sve više postaje sekundaran za "korisnika vulgaris". Pred par godina sam čitao Dvorakovu kolumnu gdje je najavio MS-ov pad i da će se nakon nekoliko godina raspasti na nekoliko kompanija i za razliku od onda sad si stvarno mogu to zamisliti. Početak prema tome je već i to da su prvi put iskazali gubitak...

There's no business like showbusiness
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
SupremeCommander kaže...

Ne kuzim ovo. Nitko se ne buni sto Google prodaje svoj tablet (a tu i tamo i svoje mobitele) i to jos prakticki ispod cijene proizvodnje, ali je sad veliki problem sto ce MS izdati par komada svog tableta, koji ce po svemu sudeci biti odvratno skup i nikome nece konkurirati... {#}

Najveći problem je da MS svojim partnerima skupo naplaćuje licence i tako sebe gura ispred, a ne shvaća da time samo diže cijenu i tjera vodu na mlin Applea i Androida (na tržištu tableta). Jedino što je kod novih Win8 tableta privlačno su Win Pro tableti, no oni neće konkurirati tabletima nego ultrabookovima. MS ima neku računicu da će stotine milijuna korisnika odmah proći na Win8, a ni pola ih još nije prošlo na 7-icu. Sve je ovo šteta jer Win 8 je na desktopu brz, čak bih se i na Metro (ili kako se sad već zove) mogao prilagoditi

There's no business like showbusiness
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...

To je zato što živiš pod staklenim zvonom koje ti servira MS sa svojom propagandom. MS je dosegao limit i samo će padati dalje jer na tržištima koja donose masu nisu uspjeli, Google sa Androidom i Apple ih gazi na tržištu mobitela, ozbiljnog tableta još nemaju, a jedino što imaju je desktop koji sve više postaje sekundaran za "korisnika vulgaris". Pred par godina sam čitao Dvorakovu kolumnu gdje je najavio MS-ov pad i da će se nakon nekoliko godina raspasti na nekoliko kompanija i za razliku od onda sad si stvarno mogu to zamisliti. Početak prema tome je već i to da su prvi put iskazali gubitak...

Slične komentare sličnih ''stručnjaka'' čitamo već skoro 20 godina - i u vijek je MS dosizao limite i bio na putu prema dolje!!

 

A i desktop je već deset godina dosegao peak i pada. I pada ,i pada. {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...
cekpi kaže...

 što se tiče žabe, microsoft zadnjih trideset godina proizvodi hardver a što se tiče ostatka komentara o koracima prema dnu.....to nemam volje niti komentirat

To je zato što živiš pod staklenim zvonom koje ti servira MS sa svojom propagandom. MS je dosegao limit i samo će padati dalje jer na tržištima koja donose masu nisu uspjeli, Google sa Androidom i Apple ih gazi na tržištu mobitela, ozbiljnog tableta još nemaju, a jedino što imaju je desktop koji sve više postaje sekundaran za "korisnika vulgaris". Pred par godina sam čitao Dvorakovu kolumnu gdje je najavio MS-ov pad i da će se nakon nekoliko godina raspasti na nekoliko kompanija i za razliku od onda sad si stvarno mogu to zamisliti. Početak prema tome je već i to da su prvi put iskazali gubitak...

 znači po tebi, poslovnim korisnicim S3 na uho i iPad pod ruke i nema više potrebe ni za serverima ni za mejlovima ni za kolaboracijom i bazama podataka, tekst im ionako siri bude natipkala a kad već tipka pa valjda može i neakav komad koda napisat i skompajlirat........a autentikacija i sigurnost, pih pa imam postavljen pin na sim kartici {#}

 

hint - baci pogled na microsoft divizije, čime se koja divizija bavi, razmisli di se sve oko tebe nalaze produkti te divizije i onda ćeš možda drugačije gledat na limite i tržiša

 

ps - kako je kizo reko zadnjih deset godina se priča i padu microsofta......pogotovo kad im je tržišni udio pao (sa 90.3% na 89.8%){#}

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...

ozbiljnog tableta još nemaju

A kad pokušaju imati, dočekaju ih komentari tipa: "ovakav potez MS-a nije dobar za nikoga.".

 

southy kaže...

MS ima neku računicu da će stotine milijuna korisnika odmah proći na Win8, a ni pola ih još nije prošlo na 7-icu.

Koliko je bilo popularan Win7+Tablet kombo? Koliko će ljudi prelaziti sa Win7 tableta na Win8 tablete, a kolikom broju ljudi će Win8 tablet biti prvi Windows tablet? Ja bih rekao da se očekuje puno veći broj ovih drugih u odnosu na prve.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 21:20 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
cekpi kaže...

 znači po tebi, poslovnim korisnicim S3 na uho i iPad pod ruke i nema više potrebe ni za serverima ni za mejlovima ni za kolaboracijom i bazama podataka, tekst im ionako siri bude natipkala a kad već tipka pa valjda može i neakav komad koda napisat i skompajlirat........a autentikacija i sigurnost, pih pa imam postavljen pin na sim kartici {#}

 

hint - baci pogled na microsoft divizije, čime se koja divizija bavi, razmisli di se sve oko tebe nalaze produkti te divizije i onda ćeš možda drugačije gledat na limite i tržiša

 

ps - kako je kizo reko zadnjih deset godina se priča i padu microsofta......pogotovo kad im je tržišni udio pao (sa 90.3% na 89.8%){#}

 

A koliko je udio MS-a na serverskom i db tržištu? Jel i tu ima 99,99% kako ćeš vjerojatno tvrditi? A pozivanje na sigurnost vezano uz MS je smiješno, oni su se time počeli baviti kad su izgubili bilokakav kredibilitet po tom pitanju. 

There's no business like showbusiness
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...

Početak prema tome je već i to da su prvi put iskazali gubitak...

Informiraj se malo vise o tom ''gubitku.''

 

http://www.wpcentral.com/microsoft%E2%80%99s-financial-health-simply-unquestionable

 

http://www.wpcentral.com/microsoft-posts-record-revenue-1806-billion-along-net-income-loss-492-million

16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
rustweaver kaže...

Koliko je bilo popularan Win7+Tablet kombo? Koliko će ljudi prelaziti sa Win7 tableta na Win8 tablete, a kolikom broju ljudi će Win8 tablet biti prvi Windows tablet? Ja bih rekao da se očekuje puno veći broj ovih drugih u odnosu na prve.

 

Postoje 2 vrste tablet korisnika, jedna smo mi koji se bavimo računalima i gledamo na tablet na sličan način kao i na notebook, a druga je korisnici kojima ne treba Visual Studio ni Eclipse nego samo mail, internet, a potrebe za uredskim alatom mogu zadovljiti Google Docsima i iako možda mi to ne vidimo jer nismo njima okruženi ima ih mnogo više. Prva skupina će vjerojatno uzeti Win 8 Pro tablet ili ultrabook, dok će ostali vjerojatno uzeti ipad ili Android, a tek rijetki će uzeti Win 8 tablet

There's no business like showbusiness
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

 

Sve je to ok, ali to je posljedica njihovih loših ulaganja koja su negdje morala doći na naplatu, a toga bi moglo biti još više {#}

There's no business like showbusiness
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...

 

Sve je to ok, ali to je posljedica njihovih loših ulaganja koja su negdje morala doći na naplatu, a toga bi moglo biti još više {#}

sada cu ovo zdravo seljacki objasnit:

 

oni imaju toliko para da ih boli k**** win phone 8 9 10  win tablet xbox ce proci kad tad. Xbox je cisti primjer. Zune je kontra primjer. imaju dovoljni dotok novca od svih zivih i mrtvih dobivaju $ od androidovih proizvodaca htc sammy ... uskoro ce stisnut motorolu da im isto placa. ono sto im ne uspije ce otpisat i makar ulozili 10 miljardi u XYYZ nece to osjetit.

rade ono sto je apple vec napravio (iphone ipad rade na tvu) a to je vlastiti ekosustav win 8 win phone win tablet xbox smart glass (mislim da se zove) itd

 

Jedino sto M$ trenutno moze srusit je neki veliki skok u tech. a to je nesto sto rijetki mogu zamislit.

 

Mozda zvucim ko fanboy, nerazumno i  retardirano ali osobno nevidim situaciju gdje M$ propada u iducih 10 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 22:06 (Skoll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...
cekpi kaže...

 znači po tebi, poslovnim korisnicim S3 na uho i iPad pod ruke i nema više potrebe ni za serverima ni za mejlovima ni za kolaboracijom i bazama podataka, tekst im ionako siri bude natipkala a kad već tipka pa valjda može i neakav komad koda napisat i skompajlirat........a autentikacija i sigurnost, pih pa imam postavljen pin na sim kartici {#}

 

hint - baci pogled na microsoft divizije, čime se koja divizija bavi, razmisli di se sve oko tebe nalaze produkti te divizije i onda ćeš možda drugačije gledat na limite i tržiša

 

ps - kako je kizo reko zadnjih deset godina se priča i padu microsofta......pogotovo kad im je tržišni udio pao (sa 90.3% na 89.8%){#}

 

A koliko je udio MS-a na serverskom i db tržištu? Jel i tu ima 99,99% kako ćeš vjerojatno tvrditi? A pozivanje na sigurnost vezano uz MS je smiješno, oni su se time počeli baviti kad su izgubili bilokakav kredibilitet po tom pitanju. 

 udio je takav da skoro svaka firma ima barem jedan windows server, ako firma ima više od deset windows klijenata onda će najvjeroatnije imati i nekoliko windows servera i baza............jedino gdje microsoft nema značajniji udio su Top500 računala al opet s druge strane, njih je 500{#}

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
kokek kaže...

a i svejedno posto google daje android besplatno kolko ja znam. nije kao M$ da naplacuje licencu

U krivu si. Proizvođači uređaja temeljenih na androidu, itekako plaćaju googleu licencu za svaki pojedini uređaj. Google isto ubire dobre pare na androidu. Android je besplatan samo za tebe kao korisnika, te za developere, pošto oni koriste uređaj za koji je netko već platio licencu. Velike firme ništa ne rade besplatno, pa ni google. Ako se ne naplaćuje, onda su tu reklame, ako nisu reklame, onda je nešto drugo, ali uvijek postoji kvaka.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
Skoll kaže...

Mozda zvucim ko fanboy, nerazumno i  retardirano ali osobno nevidim situaciju gdje M$ propada u iducih 10 godina.

 

Ipak se oko nečeg slažemo, zvučiš kao fanboy. {#}

 

Nisam rekao da će MS propasti samo da su dosegli točku od koje će krenuti nadolje i nije mi nezamislivo da se razdvoje na nekoliko kompanija jer ono što ih vodi je isključivo profit i kad neki dio poslovanja podbaci to se reže kao tumor sa zdravog tkiva.

There's no business like showbusiness
15 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Koja glupost! "[hardware] nije ono u cemu ste dobri."

MS je imao najbolje flightsim joysticke ranih 90ih. MS natural keyboard je far cry za svaku drugu tipkovnicu jednakog cjenovnog ranga. MS pantagana s kuglicom mi je jedina radila iznova i iznova bez problema, uz minimalno ciscenje.

 

Uglavnom, ono malo hardwarea sto su proizveli, vrhunski je, barem meni. Ja iskreno mislim da im software bas ne lezi najbolje, pogotovu operativni, ali priznajem da tu i tamo imaju sasvim odlicne igre :-D

Well as for the ending - damn right I'm learning, you may ask for the door - end over end... well I hate how the clouds hide the gasps from above!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 22:18 (Deus ex machina).
 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
cekpi kaže...

 udio je takav da skoro svaka firma ima barem jedan windows server, ako firma ima više od deset windows klijenata onda će najvjeroatnije imati i nekoliko windows servera i baza............jedino gdje microsoft nema značajniji udio su Top500 računala al opet s druge strane, njih je 500{#}

 

Naravno da imaju po jedan Win server, no mislim da je tvoj problem tip firmi po kojima se krećeš. Odi radije u neku banku, osiguravajuće društvo ili neku drugu tvrtku koja je "mission critical" i ne žali para da to ostvari pa vidi za što koriste Win servere, a na čemu vrte core business. Možeš čak i u Hrvatskoj, a ako odeš negdje vani onda ćeš tek vidjeti pravu sliku. Jel znaš možda nekoga tko vrti Oracle u produkciji na Windowsima? {#}

There's no business like showbusiness
11 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Nema tu velike mudrosti. Wang ima informaciju da je MS potpisao dil sa drugim dobavljačem plastike i ode enorman komad kolača.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
nCh! kaže...

U krivu si. Proizvođači uređaja temeljenih na androidu, itekako plaćaju googleu licencu za svaki pojedini uređaj.

Ne plaćaju. Ako ćeš ustrajati na tome da plaćaju navedi mi cijenu licence Androida za jedan uređaj kao i informaciju u porijeklu tog podatka.

 

Ono što neki proizvođači plaćaju su troškovi patenata nekih kompanija kao MS, Apple, Nokia... Ta lova ide direktno njima u džep i nema veze sa Googleom.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
Siskin kaže...

Nema tu velike mudrosti. Wang ima informaciju da je MS potpisao dil sa drugim dobavljačem plastike i ode enorman komad kolača.

Pa ta informacija je svima znana. Svaki W8 ARM certificirani proizvođač čipova može imati samo 2 hardware partnera da bi lansiranje W8 tableta prošlo dobro i bez fuš proizvoda od pitaj boga kojih tvrtki.

 

 

NVIDIA odabrala Lenovo i Asus

Texas Instruments je odabrao samo Toshibu

Qualcomm je izabrao Samsung i HP

 

HP odustao od ARM verzije W8 zasad, Dell se pokušava ubaciti na to mjesto. Acer nitko ne jeb.e ni 2%

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

a Google je crveni kriz i pucka kuhinja. navali narode!

Ja kazem da ce MS sa win 8 i tabletima s tim OSom biti na vrhu. uopce mi nije cudna vijest da se ostali MSa boje. Ja sam od uvijek koristio windowse i uvijek cu ih koristiti a i neusporedivo su najprostraniji OS. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
rustweaver kaže...
nCh! kaže...

U krivu si. Proizvođači uređaja temeljenih na androidu, itekako plaćaju googleu licencu za svaki pojedini uređaj.

Ne plaćaju. Ako ćeš ustrajati na tome da plaćaju navedi mi cijenu licence Androida za jedan uređaj kao i informaciju u porijeklu tog podatka.

 

Ono što neki proizvođači plaćaju su troškovi patenata nekih kompanija kao MS, Apple, Nokia... Ta lova ide direktno njima u džep i nema veze sa Googleom.

U redu u pravu si. Krivo sam se izrazio, ali to ne mijenja činjenicu da proizvođači svejedno plaćaju svojevrsne "licence". Možda ne ide lova Googleu, ali bez obzira na to, činjenica je da proizvođače uređaja Android ne ispada besplatno. HTC je samo da izbjegne tužbe prihvatio nagodbu da isplaćuje cifru Microsoftu za svaki uređaj koji proizvodu, a koji je temeljen na androidu, a za uzvrat ih Microsoft neće tužiti za kršenje patenata. To je određen Win - Win za Microsoft, pošto dobijaju lovu za nešto što je netko drugi proizveo, samo zato što posjeduju moć da povuku čbilo koga na sud. Bez obzira što je android open - source, dio patenata vezanih uz njega posjeduje i Google. Da izbjegnu plaćanje ili suđenja sa prijašnjim vlasnicima, ili da nešto naplate, tko će ih znati ...

15 godina
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
Opet si se krivo izrazio. ;-)

Google na Androidu zarađuje od naplaćivanja usluga (Google search, YouTube, Google Maps) isto kao što je do sada zarađivao od Apple-a. Dakle ne radi se o "nekakvoj licenci" nego o plaćanju usluga.

HTC plaća Microsoftu korištenje licence, jer bi inače izgubio parnicu u slučaju tužbe (zbog neplaćanja).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice