A7 chip 31% brži?

poruka: 41
|
čitano: 8.808
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A7 chip 31% brži?".
10 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?
"31%" očito jako ovisi o kontekstu.
Ali ipak mislim da je dovoljno za površni zaključak da A7 neće biti "powerhouse" u rangu Snapdragona 800,(pa čak ni serije 600) barem što se tiče verzije u iPhone-u.
Budući je proces i dalje 28nm, da iOS7 vjerojatno zahtijeva malo više energije u odnosu na iOS6(špekulacija zbog novog, jačeg multitaskinga), a da je baterija na iPhoneu 5 samo 50mah veća, Apple i nije imao puno prostora za drastično jači SoC.
U iPad-u bi situacija mogla ipak biti puno drugačija i tamo bi se trebalo pokazati koliko je zapravo jak taj 64-bitni SoC, posebno novi PowerVR 6xx GPU
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
A7 chip 31% brži?

Ako Apple usvoji povećanje dijagnonale mobitela, imati će puno više fizičkog prostora za hlađenje i smještanje hardvera.  

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?

ali onda mi koji koristimo iphone redovito ne bi novi ni kupovali jer bi bio prevelik.

 

samo dalje nek upgradaju i amen.

 

osim toga, zbog super sinergije softwqrea appleu ni ne treba premoćan CPU kojeg OS ne može i ne zna iskoristiti na SVAKOM podržanom mobitelu.

 
3 3 hvala 0
14 godina
offline
A7 chip 31% brži?

Badava im ubrzanja i svakakve novotarije, kad im je ekran premalih 4 incha...

 
3 14 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: A7 chip 31% brži?
ojpi kaže...

Badava im ubrzanja i svakakve novotarije, kad im je ekran premalih 4 incha...

Nemoj tako, 4'' je najbolja veličina ekrana za sve apple korisnike.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
11 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?

Neznam šta će im 64 bitna arhitektura kad je iOS 7 ionako 32 bitni.

samo nešto struže..
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?
Kad izađe iphone 5s će sigurno imati najjači gpu od svih smartphonea na tržištu (najvjerojatnije 544mp4) što je već tradicija od izlaska 4s. I unatoč tome sto neće imati 4 jezgre na 2.3 ghz opet će uništavati i u benchmarcima i u stvarnim performansama sve na tržištu. I da ios 7 je energetski efikasniji od ios 6 tako 5s neće trebat ništa veću bateriju od petice.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 12:05 (rbalic).
Moj PC  
1 12 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Ti imaš neke inside informacije pa to znaš?
12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Nemam, ali po nekoj logici ako iphone 5 još uvijek ima gpu koji je među najjačima, a 5s će biti 30 posto brzi netrebaš biti genije da zaključiš.
10 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
rbalic kaže...
Kad izađe iphone 5s će sigurno imati najjači gpu od svih smartphonea na tržištu (najvjerojatnije 544mp4) što je već tradicija od izlaska 4s. I unatoč tome sto neće imati 4 jezgre na 2.3 ghz opet će uništavati i u benchmarcima i u stvarnim performansama sve na tržištu. I da ios 7 je energetski efikasniji od ios 6 tako 5s neće trebat ništa veću bateriju od petice.

ja sam čuo da će imat i7 4770k i gtx690 SLi...

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Lancer Evolution X <3
14 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?

Ocekivao sam da ce nova kamera imat veze sa slow motion videom i to je super feature ali bi volio kad bi ekran barem malo naraso jos na nekih 4,3".

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?

Provjerene informacije i Fox News ne idu u istoj rečenici {#}

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?

Fox news je inače najrelevantnija novinska kuća...{#}

 

edit - vidim da se u isto vrijeme dogodio isti komentar

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2013 12:51 (logik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Figa friška.
Ako GPU i dalje bude stara PowerVr serija 5 a ne 6, nema šanse da se uopće približi Adreno 330 ili Mali t628(Note 3 exynos verzija), a kamoli ih prestigne.
Oba su uvjerljivo brža od SGX554MP4 (iPad 4), koji je u biti do krajnjih granica nabrijana ali zastarjela serija 5, sa relativno ogromnim dimenzijama i prevelikom potrošnjom za smartfon.

Takav SGX 554MP4 dostiže oko 76GFLOPS dok puno manji i učinkovitiji Adreno 330 ide na oko 100GFLOPS, a Mali t628 na oko 120GFLOPS.

Naravno, iPhoneu bi dovoljno bilo i oko 50-60GFLOPS , jer njegov ekran ima 4 puta manje piksela od 1080p Android konkurencije.
14 godina
offline
Re: A7 chip 31% brži?
baso533 kaže...

Neznam šta će im 64 bitna arhitektura kad je iOS 7 ionako 32 bitni.

Za razliku od Android proizvođača Apple razmišlja o budućim nadogradnjama sustava.

Swedish latin super funk.
11 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?

ja bi volija da svi dobijete po jedan iphone 5,pa da ga bacite,nalozite,razbijete ili sta ja znam sta ne....

 

i sve vas lipo pozdravljan, jer se sigurno necemo cuti na nekom topicu u komentiranju androida, pa koristim ovu priliku

Moj PC  
4 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: A7 chip 31% brži?
darko_sam kaže...
Figa friška.
Ako GPU i dalje bude stara PowerVr serija 5 a ne 6, nema šanse da se uopće približi Adreno 330 ili Mali t628(Note 3 exynos verzija), a kamoli ih prestigne.
Oba su uvjerljivo brža od SGX554MP4 (iPad 4), koji je u biti do krajnjih granica nabrijana ali zastarjela serija 5, sa relativno ogromnim dimenzijama i prevelikom potrošnjom za smartfon.

Takav SGX 554MP4 dostiže oko 76GFLOPS dok puno manji i učinkovitiji Adreno 330 ide na oko 100GFLOPS, a Mali t628 na oko 120GFLOPS.

Naravno, iPhoneu bi dovoljno bilo i oko 50-60GFLOPS , jer njegov ekran ima 4 puta manje piksela od 1080p Android konkurencije.

Slažem se, ali..

Adreno 330 ide do 125 GFLOPSa, a Mali T628 do 115. Barem tako wikipedija kaže.


Apple je uvijek forsirao jači GPU nego CPU pa je za očekivati da će i u novom A7 biti PowerVR serije 6, negdje u rangu Malia T628 očekujem.

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
10 godina
neaktivan
offline
A7 chip 31% brži?
Gdje to kaže Wikipedia?
Brojevi za Adreno 330 i Mali T628 su procjena zasad.
Ovo je ono što je zasad poznato:

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

Inače, za oko 6 mjeseci bi trebao izaći Kepler ULP Gforce sa preko 300GFLOPSa (Tegra 5).

Ako u isto vrijeme još aktualni iPhone 5S bude imao GPU sa oko 60, stvar će izgledati smiješno, barem na papiru.
Apple će morati napraviti drastičan pomak sa slijedećom generacijom ili će jednostavno izgubiti ugled high tech proizvoda.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A7 chip 31% brži?

Čemu 31% brži čip kad iOS radi savršeno i bez ikakvih trzaja? {#}

Obrada videa? Autocad? Marketinški trik?

12 godina
protjeran
offline
Re: A7 chip 31% brži?
DeniZg kaže...

Čemu 31% brži čip kad iOS radi savršeno i bez ikakvih trzaja? {#}

Obrada videa? Autocad? Marketinški trik?

 

Valjda pokusaj da prebace na iOS sto vise androidasa posto oni gledaju samo i iskljucivo na benchmarkse. Cak je i Samsung to shvatio pa vara na istima, valjda ce i Apple krenuti stopama svog najljuceg konkurenta.

11 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Diablo 2211 slažem se sa tobom u potpunosti.
Nadam se da će i kameru još malo "pojačati" i kupujem ga, moj ip5 dobiva nasljednika :-)
12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
kach kaže...

Ocekivao sam da ce nova kamera imat veze sa slow motion videom i to je super feature ali bi volio kad bi ekran barem malo naraso jos na nekih 4,3".

Androidi sa 4,3" se jos nazivaju mini u zadnje vrijeme. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
kach kaže...

Ocekivao sam da ce nova kamera imat veze sa slow motion videom i to je super feature ali bi volio kad bi ekran barem malo naraso jos na nekih 4,3".

ako dijagonala ne naraste na danas "standardnu" velicinu high end mobitela (4,8-4,99), prelazim na samsung!

12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Ili imaš šapu, a ne ruku ili ti treba tablet, a ne mobitel.
12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Ćemu i te brojke sa benchmarka ako ti softver nije optimiziran prema hardveru. Ljudi moji bitan je osjećaj koji imaš dok skrolaš, pišeš... A taj osjećaj koji imam s mojom peticom nisam imao s nikakvim androidom.
12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Imaš automobile s dvista i više konja, a na cesti se ponašaju kao puževi, a sve to zbog loše pogođenih omjera mjenjača. Tako je i u ovom slučaju. Jednostavno rečeno Appleov softver prati hardver, izvlači najbolje iz njega.
12 godina
offline
Re: A7 chip 31% brži?
DeniZg kaže...

Čemu 31% brži čip kad iOS radi savršeno i bez ikakvih trzaja? {#}

Obrada videa? Autocad? Marketinški trik?

Možda iOS konačno dobije multitasking {#}

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
13 godina
offline
A7 chip 31% brži?

a moraju naprviti neki upgrade jer inače se neće razlikovati od prethodnika, ako ne naprave pljuvali bi ih naveliko. i aplikacije, igre postaju zahtjevnije. ima nekoliko odličnih ios aplikacija za obradu slike, videa koji traže dosta snage

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Brainbow kaže...
Ili imaš šapu, a ne ruku ili ti treba tablet, a ne mobitel.

imam tablet i to ipad koji nema konkurenciju. do dana danasnjeg imam iphone ali ako ne povecaju dijagonalu prelazim na samsunga gs4, trzav je malo ali uzivao sam dok sam ga koristio s tim velikim ekranom

12 godina
neaktivan
offline
Re: A7 chip 31% brži?
Poslušaj me, kad već imaš iPad šta će ti veća dijagonala kod mobitela. Zadrži taj iPhone i uživaj u njemu kao pravom mobitelu. SG4 i ekipa su gorostasi koji ne zaslužuju naziv mobitel zbog glomaznosti. Imaš savršenu kombinaciju iPad-iPhone i ne traži bolje jer i nema bolje.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice