79% IT administratora želi otići zbog stresa

poruka: 35
|
čitano: 7.581
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "79% IT administratora želi otići zbog stresa".
15 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Ja sam nakon 2,5 godine administriranja i rada u graf. obradi za lokalne novine (znali smo raditi

i po 16-17h dnevno) isto poludio.. ali nista te ne stavi u pravi "state of mind" kao 2,5 godine 

na +40°C i na -20°C u CityEX-u nakon toga pjeske, na biciklu i na skuteru.

 

Mislim da nitko nikad vise ne bi prigovorio za 12h radni dan u uredu.

 

Zadnji posao sam radio kao komercijalist, ista stvar, 24/7 dostupan na sluzbenom mobitelu i 

ne mozes ni na jednu kavu bez laptopa uz sebe, nikad, nigdje.

 

Naravno, druga je prica da li se to sve uredno placa ili ne.

 

100% od tih 79% koji bi otisli zbog stresa nisu nikad radili nesto sto je jos gore.. inace bi 

drugu pjesmu pjevali.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 7:38 (Cortez).
Moj PC  
19 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Cortez kaže...

Ja sam nakon 2,5 godine administriranja i rada u graf. obradi za lokalne novine (znali smo raditi

i po 16-17h dnevno) isto poludio.. ali nista te ne stavi u pravi "state of mind" kao 2,5 godine 

na +40°C i na -20°C u CityEX-u nakon toga pjeske, na biciklu i na skuteru.

 

Mislim da nitko nikad vise ne bi prigovorio za 12h radni dan u uredu.

 

Zadnji posao sam radio kao komercijalist, ista stvar, 24/7 dostupan na sluzbenom mobitelu i 

ne mozes ni na jednu kavu bez laptopa uz sebe, nikad, nigdje.

 

Naravno, druga je prica da li se to sve uredno placa ili ne.

 

100% od tih 79% koji bi otisli zbog stresa nisu nikad radili nesto sto je jos gore.. inace bi 

drugu pjesmu pjevali.

 

Ja sam radio svakave poslove. IT se čini kao posao gdje sjediš u uredu i tipkaš. E to je baš najmanje!

To je više kao mini bauštela! Stalno nosiš okolo printere, kompove, trčiš brže do nekih baja u firmi jer neznaju upalit komp itd.

Stalno je neka tlaka.

Ja sam svašta radio u životu i sad sam nezaposlen, ali na ovo se vratio nebi!

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
neaktivan
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Cortez kaže...

Ja sam nakon 2,5 godine administriranja i rada u graf. obradi za lokalne novine (znali smo raditi

i po 16-17h dnevno) isto poludio.. ali nista te ne stavi u pravi "state of mind" kao 2,5 godine 

na +40°C i na -20°C u CityEX-u nakon toga pjeske, na biciklu i na skuteru.

 

Mislim da nitko nikad vise ne bi prigovorio za 12h radni dan u uredu.

 

Zadnji posao sam radio kao komercijalist, ista stvar, 24/7 dostupan na sluzbenom mobitelu i 

ne mozes ni na jednu kavu bez laptopa uz sebe, nikad, nigdje.

 

Naravno, druga je prica da li se to sve uredno placa ili ne.

 

100% od tih 79% koji bi otisli zbog stresa nisu nikad radili nesto sto je jos gore.. inace bi 

drugu pjesmu pjevali.

 

Ja brijem da kada bi rudar došao u CityEX, drugu bi on pjesmu pjevao...

 

16 godina
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Frustracije i glavobolje u svakom poslu ima, ali sto se tice IT sektora, pa tu ima hamelja svih kategorija. Nekim ljudima bi trebalo zabraniti da koriste racunar kada vidis kako ga koriste. Davno sam znao lika koji bi posudio igricu na 2 cd-a ili vise, i onda bi me zvao i rekao da ne radi igrica, i kad ja dodjem do njega ono pise: "Ubaci CD 2". Eh ovakvih debila je na pretek bilo i danas ih ima jos vise nego prije.
11 godina
protjeran
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Ja imam za vditi SAM više od 150 računala i preko 500 korisnika :S i nema dana zna i žena i moji kada ne psujem i ne žalim što sam uopće upisao IT smjer a nisam otišao nešto "lakše". Nažalost nas nitko ne razumijem, osim sami sebe.

 
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

najjace je kad moras objasniti neki vrlo vrlo kompleksni program korisniku koji ne zna sto je lijeva tipka misa a sto desna.. ponekad bude i obuka ukljucivanja i iskljucivanja racunala.. {#}

Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Gadgeti kaže...

Ja imam za vditi SAM više od 150 računala i preko 500 korisnika :S i nema dana zna i žena i moji kada ne psujem i ne žalim što sam uopće upisao IT smjer a nisam otišao nešto "lakše". Nažalost nas nitko ne razumijem, osim sami sebe.

 

Upravo to! Lako je tuđim K***** koprive mlatit.

 

Meni je žao šta nisam završio za automehaničara ili slicno. Puno je lakše radit sa stvarima nego sa ljudima.

 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
neaktivan
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

bome.... i vise mozda samo sto ne priznamo

wat?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa
Dosta ljudi ovdje brka kruske i jabuke. Serviser nije isto sto i IT admin. Vjerujem da je ovih 200 ispitanika bilo iz vecih kompanija/korporacija gdje kontakt s krajnjim korisnikom ima support team a administratori se bave sustavom (mreza, serveri, baze podataka,..).
battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Sve je to zbog toga jer su IT odjeli na minimumu ljudi i još uvijek je percipirano da je to jednostavno raditi (u glavurdama vlasnika). Može biti dobar posao ako vlasnih shvaća koliko je važan IT odjel, a može biti noća mora u suprotnom. Većinom je ovo drugo.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Evo, za sve koji se bune:

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
18 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

preko puta ulice trava je uvijek zelenija. 

Life is too short to remove USB safely
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Bastardo kaže...
Dosta ljudi ovdje brka kruske i jabuke. Serviser nije isto sto i IT admin. Vjerujem da je ovih 200 ispitanika bilo iz vecih kompanija/korporacija gdje kontakt s krajnjim korisnikom ima support team a administratori se bave sustavom (mreza, serveri, baze podataka,..).

Da, masa ljudi ovdje mjesa pojam IT tehnicar i pravi Sys Admin. Ovo nosanje printera, racunala i obuka usera je Service Desk posao (IT tehnicar) a oni u prvilu radi 8 sati dnevno i bilo ih briga.

Nazalost SysAdmini rade u pravilu 8 sati (ako je sve u redu) ili "dok se ne napravi" u slucaju da ima problema, ostatak vremena u pravilu "moraju" biti dostupni. U normalnim tvrtkama gdje sam ja radio, sav prekrovremeni rad je placen, pasivno dezurstvo je placeno, ev. sluzbeni auto (+mobitel, tablem , laptop i sl. beneficije)

Det finns inget dåligt väder, bara dåliga kläder
11 godina
neaktivan
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
sp00ky kaže...
Bastardo kaže...
Dosta ljudi ovdje brka kruske i jabuke. Serviser nije isto sto i IT admin. Vjerujem da je ovih 200 ispitanika bilo iz vecih kompanija/korporacija gdje kontakt s krajnjim korisnikom ima support team a administratori se bave sustavom (mreza, serveri, baze podataka,..).

Da, masa ljudi ovdje mjesa pojam IT tehnicar i pravi Sys Admin. Ovo nosanje printera, racunala i obuka usera je Service Desk posao (IT tehnicar) a oni u prvilu radi 8 sati dnevno i bilo ih briga.

Nazalost SysAdmini rade u pravilu 8 sati (ako je sve u redu) ili "dok se ne napravi" u slucaju da ima problema, ostatak vremena u pravilu "moraju" biti dostupni. U normalnim tvrtkama gdje sam ja radio, sav prekrovremeni rad je placen, pasivno dezurstvo je placeno, ev. sluzbeni auto (+mobitel, tablem , laptop i sl. beneficije)

Upravo tako. Ja sam radio kao inzinjer za mrezu i sigurnost i SVE je bilo placeno, ali ako je 3 ujutro i padne VPN tunel prema poslovnici ... nema ujutro ili poslje ili "boli me uho - nije moj problem" - problem mora biti u najkracem zamislivom roku otklonjen. Cesto radis od 8 ujutro do 17 popodne, pa ostanes na poslu raditi do 20:00 jer tek onda mozes poceti s mreznim izmjenama koje potraju do 1-2 ujutro ... i onda kuci pod tus jer ujutro u 8 moras biti nasmijan na poslu ...

Opet ponavljam - sve je placeno, i prekovremeni i auto i sve sve sve ... ali ipak je to stres za mozak, tijelo, ...

Ne zalim se - meni tako odgovara i volim taj posao, ali daleko je to od ugodnog uredskog posla od 8-16 ... izazovi su stalni, problemi su stalni i nikada ne dodju kada ih ocekujes nego kad spavas ili ides s djecom na izlet ...

battlelog: b4stardo_CRO
16 godina
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Gadgeti kaže...

Ja imam za vditi SAM više od 150 računala i preko 500 korisnika :S i nema dana zna i žena i moji kada ne psujem i ne žalim što sam uopće upisao IT smjer a nisam otišao nešto "lakše". Nažalost nas nitko ne razumijem, osim sami sebe.

Prava sitnica, dvojica smo, lokalno 300+ računala, udaljene lokacije 300+ računala, 100+ terenaca, 50+ servera, 20+ aplikacija i svaka ima svoje mušice, 100+ poziva dnevno jer uglavnom za svaku glupost zovu nas iako imaju Intranet, imenik, informacije itd...

Sve to za 4000 skoro kao blagajnica u Konzumu.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
12 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Skoro ista priča kod mene. 

 

Solo sam, 60ak računala, 20ak servera, 40ak usera, konfigurirao mrežu, pbx telefonija (samo održavanje), video nadzor izrada i održavanje, izrada i održavanje mail sustava/weba/web-shopa, backup, operativa, radno vrijeme od 8-16h, dežurstvo 24/7, kad te zovu da nekaj ne šljaka, javiš se i radiš, bilo to na Božić, Uskrs ili Nova Godina. Sve više manje radi kako se spada izuzev stalnog patchiranja tvorničkih softvera koji uredno nakon toga rikavaju. Plaća je 5k. Nije puno, rado bi oko 7k. Ali opet, imam slobodno vrijeme. Više ne znam da li je bolje dizati svoju cijenu (i cijenu svojim kolegama koji rade u firmama diljem države) ili jednostavno uživati u vremenu kojeg imam kako bi smirio nerve.

Najgora stvar su korisnici kojima nemrem zamjeriti jer nisu educirani, no stvar je ako nema papira u printeru, zovi administratora da zamijeni papir. Besmisleno, ali 40 ljudi u firmi misli da je to moj posao i ja to moram raditi. Bez obzira što ja u tom času radim na 40 tisućitoj liniji koda i paralelno rješavam problem na nekom stroju. I ako probaš nekom objasniti da oni sami mogu staviti taj papir, njihov odgovor je da ionako IT-evci ništa ne rade nego samo klikaju bezveze s tim "mišom" i sjede ko bogovi. I nemaš tu kaj razgovarati s njima, jednostavno ili se svađati do iznemoglosti ili jednostavno staviti papir u taj vražji pisač :)

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
15 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Potpisujem sve postove. Skoro se nema sta dodat. {#}

The quieter you become, the more you are able to hear
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Trippy kaže...

Potpisujem sve postove. Skoro se nema sta dodat. {#}

Pridruzujem se...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
16 godina
neaktivan
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Sam kukate, otvorite svoju firmu pa me zanima kaj bute rekli na kraju mjeseca kada morate vecinu zaradjene love iskrcati drzavi.

 

Ja sam na poslu, doslovce od 8 do 23, a kada zatreba radi se n dana za redom po 24h. Ono sto je najgore je rad sa ljudima, a vjerujte mi, 99% ih je totalno glupo i nedokazivo.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Istina, gdje god sam radio s ljudima, to je bilo grozno. Fascinantno je koliko smo mi Hrvati (uključujem i sebe) egocentrični, neodgojeni, frustrirani i nepristojni.

 

Btw i s moje plaće odlazi oko 4 tisuće kuna za državu, što je skoro pola. No onaj tko ima svoju firmu i kome posao ide, taj bar zna za kaj dela i zna da deci može omogućiti da idu na more, da imaju ovo ono i da ženi može kupiti komad dobre robe. Ja ne znam jer sutra mogu ostati na cesti ko pes "jer na burzi uvijek ima ljudi koji će delati za nikakve pare". Ali opet, to je nešto što razlikuje uspješne ljude od neuspješnih. Inicijativne od pasivnih.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Drazen kaže...

Sam kukate, otvorite svoju firmu pa me zanima kaj bute rekli na kraju mjeseca kada morate vecinu zaradjene love iskrcati drzavi.

 

Ja sam na poslu, doslovce od 8 do 23, a kada zatreba radi se n dana za redom po 24h. Ono sto je najgore je rad sa ljudima, a vjerujte mi, 99% ih je totalno glupo i nedokazivo.

Pa sto se bunis ... ako si htio biti vel'ko mudo i imati svoju firmu onda malo i trpi. Dakle imas firmu koja outsourcea IT admine?

battlelog: b4stardo_CRO
10 godina
neaktivan
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
guls kaže...

Istina, gdje god sam radio s ljudima, to je bilo grozno. Fascinantno je koliko smo mi Hrvati (uključujem i sebe) egocentrični, neodgojeni, frustrirani i nepristojni.

 

Btw i s moje plaće odlazi oko 4 tisuće kuna za državu, što je skoro pola. No onaj tko ima svoju firmu i kome posao ide, taj bar zna za kaj dela i zna da deci može omogućiti da idu na more, da imaju ovo ono i da ženi može kupiti komad dobre robe. Ja ne znam jer sutra mogu ostati na cesti ko pes "jer na burzi uvijek ima ljudi koji će delati za nikakve pare". Ali opet, to je nešto što razlikuje uspješne ljude od neuspješnih. Inicijativne od pasivnih.

 

To je svuda manje vise isti K. Radio sam godinama na 3 kontinenta u vise drzava, i razlike skoro da nema, tako da to mi HR, svabe, brazilci, meksikanci itd., svuda je ista prica, manje vise opet napominjem, al dodje na isto.

The quieter you become, the more you are able to hear
14 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Osobno sam odrzavam 5 poslovnica sa po 2 racunala i ostale periferije + centralna lokacija sa 40 racunala i + periferija te kompletna mrezna i komunikacijska infrastruktura + serveri (web, mail, backup, virtuala) te uz to pridodajem 100 maloprodaja i 30 komercijalnih predstavnika (henheld uredjaji + matricni printeri i wifi komunikacija). Imam privatan zivot i telefon u prosjeku zvoni 50-100 puta dnevno, relativno je ok i dobro bi dosla koja kuna vise, stresa koliko hoces a neukih na maloprodajnim mjestima kao u prici no ako zivcanis nista ne uspijes uciniti a onaj tamo po defaultu je tada jos bedastiji. Valjda nam je to u ovoj nasoj uredjenoj drzavi tako moralo biti te umjesto da moj posao radi jos netko tko ce biti IT tehnicar sam kao IT administrator, Sys admin i sve slicne nazive radim. Nedefinirana specifikacija radnih zadataka nas je stavila u takvu poziciju a i nacin na koji se ponasaju poneki poslodavci (moji su sasvim korektni) gdje sa sto manje sredstava dobiti sto vise usluge.

informatika je kao labirint, jednom uđeš i više nikako da izađeš
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 14:56 (dagoberhr).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Kad vas čitam sve više mi se čini kako je meni sjekira pala u med, a upravo se nakon brda godina mislim pospremiti u privatnike jer mi je dozlogrdilo. Dakle kod mene se događa jedna druga stvar. Osim što se brinem o 40-ak kompova s gro periferije da ave šljaka + software + korisnici kojima uglavnom nezna lijeva što radi desna po kompu i tako to, krpa sam za sve, od crtanja u AutoCAD-u, obrade fotki u Photoshopu, pa do programiranja u čemu got zatreba. I pazi sad. Moram biti i korisnik većeg dijela aplikacija koje si napravim, odgovoran sam za podatke i reporte koje generiram. Još samo fali da završim i struku koju servisiram informatikom, pa da me i za to nagaze i učine odgovornim. Iako se ne mogu požaliti da se uglavnom ne pokupim doma poslije regularnog radnog vremena, kad ideš doma mnogo te oko gleda ko da si državni neprijatelj broj 1 i skrivaš se po hodnicima da te ko ne vidi da ideš doma. Treba ko krpu za sve koja je radila sve i svašta ? E to je ono što me najviše brine nakon 16 godina šljake: znam svašta pomalo, ali se sad "pod sijede" dane moram štrebati neke stvari da bih uhvatio konce i stao u korak s vremenom. Ali kak vele, i noga u dupe je korak naprijed. Ja ću si ju fakat sam odalamiti.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 18:12 (deckard).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Trippy kaže...
guls kaže...

Istina, gdje god sam radio s ljudima, to je bilo grozno. Fascinantno je koliko smo mi Hrvati (uključujem i sebe) egocentrični, neodgojeni, frustrirani i nepristojni.

 

To je svuda manje vise isti K. Radio sam godinama na 3 kontinenta u vise drzava, i razlike skoro da nema, tako da to mi HR, svabe, brazilci, meksikanci itd., svuda je ista prica, manje vise opet napominjem, al dodje na isto.

 

Ova tema je poslata svojevrsni ispušni ventil, pa ću i ja nastaviti u revijanom tonu :)

 

Zove ženska neki dan, taman je kupila kod nas par sati prije laptop sa Windowsima 8 i ne zna se snaći u njima. Čujem joj po glasu da je očajna i rezignirana. Pita koliko koštaju Windowsi 7 i koliko nam treba da joj ih instaliramo. Pitam je u čemu je problem (iako sam bio siguran), objasnim joj preko telefona kako se radi s aplikacijama, kako se dolazi do desktopa, gdje je što... Povratno čujem da je skužila i da je odmah bolje raspoložena. Kažem joj za Classic Shell i ona ode na njegovu web stranicu, skuži o čemu se radi i kaže "joj hvala, to je to što mi treba". I za kraj pita jel ima negdje nekih uputa kako se radi s Win 8. Kažem joj da za prvu ruku ode na youtube, upiše "how to use windows 8" i vidi ako joj što pomaže, a ako ne neka kupi neku knjigu. "OK, hvala vam, baš ste ljubazni puno ste mi pomogli. Doviđenja", kaže ona... Ja se isto baš dobro osjećao, ipak sam pomogao nekome.

 

Drugi dan dolazim na posao Otvaram Outlook, dolaze mailovi, kad ono mail od te ženske poslan oko 1:30 u noći, vrlo agresivnim tonom. Nabraja da smo joj uvalili računalo s Windowsima 8, da joj nitko nije rekao da su ti Windowsi potpuno drugačiji niti objasnio kako se radi s njima, da je nazvala i da joj je netko rekao da bi si ona još trebala "tamo neke programe instalirati da bi laptop proradio", da ona to ne zna i da samo želi raditi na računalu, a ne instalirati programe jer bismo to mi trebali. Da kad je pitala gdje bi mogla naučiti kako se s tim radi da smo joj rekli nek si gleda na youtubeu... Pa ti pomogni neukom korisniku... {#}

14 godina
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

Nikad nisam mislio da je "IT" posao tako zahtjevan i "grozan", dobro da nisam isao u skolu za raditi tako nesto s obzirom kako se ponasaju prema ljudima koji sve to odrzavaju {#}

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: 79% IT administratora želi otići zbog stresa
Fake_Alert kaže...

Nikad nisam mislio da je "IT" posao tako zahtjevan i "grozan", dobro da nisam isao u skolu za raditi tako nesto s obzirom kako se ponasaju prema ljudima koji sve to odrzavaju {#}

 

 

Pametno :D ma rekoh, rado bih se odrekao sad svoje škole za malo nižu plaću :S da mene tako služe, recimo moja jedna anegdota, ja inače radim u velikoj korporaciji, jednoj od najvećih u EU a sigurno kod nas najveća :D pošto isto imam 100+ korisnika po terenu pa sam uvijek na svim stranama, i tako zove me žena ujutro u pol 8h da ne može upaliti računalo, starija žena, malo antipatična, nakon 2 minute razgovora s njom dođe ti da joj izbiš sve zube s onom tipkovnicom :) ali doslovno! I zove ona mene hitno ne radi ništa, ja rekoh ima pored Vas kolega pa ako mu možete dati da sjedne samo da ga ja navodim da ne radim 50+ km ako je glupost neka, i tako ona kaže NE ladno :D, kao ona duži to računalo i neda nikome blizu i nakon par minuta razgovora, kaže ona nazovem Vas za minutu, tek me za minutu zove direktor :D baba mu nasrala i što ti ja znam čega ne, i sjedam ja u auto i put lokacije, stignem tamo, uđem a ono ČUDO ona nije upalila monitor :D kao do sada ga nikad nije gasila pa nije znala da se to mora paliti, mislila je da se to pali kad se upali računalo samo od sebe. {#} inače, ekipa ako se susrećete s ovakvim stvarima ja pored obitelji nove, idem redovno u teretanu, kick box i sve što se možete ispuhati, i mogu Vam reći da pomaže :D još nabacite malo "muscle" i onako kad ima dođete u kratkoj majici koja skoro pa puca, vjerujte mi punooo su ljubazniji prema Vama i rijeđe Vas zovu :D

13 godina
neaktivan
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

kakav kaos :D

mene to ceka za godinu dve kad zavrsim faks, sad se preispitujem jesam dobro odlucio kad sam upiso taj smjer, a ne za programera, reko neda mi se camit sam za kompom i kucat po tipkovnici, ono je zanimljivije..

dozivio sam slicnih scena sto pisete na praksama, cisto me zanima sto me ceka u narednim godinama :)

al da, ogroman problem je to sto vecinom nema razlike it admin - it tehnicar, zato bude tako kako bude.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.5.2014 23:32 (sHOCKRE).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

A dobro, iskreno ne mogu reći da nema ni dobrih strana posao, solidna plaća, od 500+ ljudi mene se gleda što se tiče IT sektora najpametnijeg, i nema onih koji "se prave pametni" nego je moja uvijek zadnja, nekad se zna zaredati dan-dva da ne moram ni mrdnuti iz ureda, jer doslovno nema problema kad sve napravim, pa znam se tako izvalit, napravit neku web stranicu, malo na igri radim, pogleda se i koja serija i slično, sve u svemu ok, samo što se živci gube jako :S

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
79% IT administratora želi otići zbog stresa

misliš ovako nešto :)

 

Life is too short to remove USB safely
 
5 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice