700.000 zloćudnih aplikacija za Android

poruka: 23
|
čitano: 5.125
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "700.000 zloćudnih aplikacija za Android".
14 godina
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Preuveličavanje...

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
24 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

ispada da ima više zloćudnih nego normalnih aplikacija na storeu, malo bildaju brojeve ove firme koje prodaju antivirusni software :D

Moj PC  
23 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Hmmm 70% aplikacija je na androidu štetno? android ima oko 1 000 000 aplikacija a 700 000 štetnih? Nerealno je ovo.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
16 godina
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Ako tome dodamo da na store-u ima oko 120 000 igri, onda ispada da svega 17% aplikacija NIJE zločudno.... ne, nisu opće "napuhali" te brojke.... nimalo. {#}

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Moj PC  
16 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Apple-u ne ide dobro pa se mora malo blatiti android.

 
17 17 hvala 0
11 godina
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android
Kulo Vi Britania kaže...

Apple-u ne ide dobro pa se mora malo blatiti android.

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Na milijun aplikacija, imaš 700 tisuća zloćudnih...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
2 15 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Kaj to znaci da mi je na mobu tek svaka treca aplikcija ispravna? Kakve su ovo gluposti, nevjerojatno...

Moj PC  
18 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android
Kolko od tih aplikacija dolazi prek originalnog Google Play Storea?
Ono ekipica skida gluposti sa koje kakvih banana websajtova i dopusta programu sve ovlasti bez da gleda kaj pise.
12 godina
neaktivan
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android
Koliko je zlocudnih na app storeu? Ne trolam! Zanima me, ima li uopce barem jedna?
 
3 3 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

ZATO JA NEKORISTIM APLIKACIJA

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2013 22:35 (neznamja99X).
 
1 14 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

I ja mislim da su ove brojke preuveličane , ali realno problem postoji. Vjerujem da 10% aplikacija na neki način je zločudno, a nalaze se i na Play-u što mogu potvrdit iz osobnog iskustva tako da sada provjeravam svaku aplikaciju koji mislim skinut na netu, nešto što kod svog iphona još ne radim. 

 
3 2 hvala 0
14 godina
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android
To je zato sto je kontrola aplikacija na google playu nikakva. Prije par mjeseci sam na netu citao o aplikaciji za uredjivanje slika koja izmedju ostalog trazi pristup imeniku, mogucnost slanja poruka i poziva. Par tjedana je jos moralo proci dok ju google nije maknuo.
Potpis!
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android
Ezio kaže...
To je zato sto je kontrola aplikacija na google playu nikakva. Prije par mjeseci sam na netu citao o aplikaciji za uredjivanje slika koja izmedju ostalog trazi pristup imeniku, mogucnost slanja poruka i poziva. Par tjedana je jos moralo proci dok ju google nije maknuo.

 

Imali su pune ruke posla s ciscenjem drugih aplikacija
16 godina
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android
N!NO kaže...

Brojka je pretjerana, vjerojatno su brojali sve koje traze pristup imeniku i/ili porukama. Android ako se uskoro ne promijeni, zavrsit ce kao symbian.

Cisto za dusebriznike kojima je apple simbol losega, maltretiranja radnika i sl.:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tuzba-teska-108-milijuna-dolara-brazilske-vlasti-tuze-samsung-zbog-izrabljivanja-radnika/694940.aspx

Please elaborate? Kakve veze imaju virusi s propasti Symbiana i na koji nacin se to preslikava na Android?

Btw pristu imeniku i porukama opce nije problem, problem je pristup funkciji uspostave poziva i slanja sms-a.

 

Odi trolaj negdi drugdi jer ocito nemas pojma o tematici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2013 11:04 (NEW_MAN).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android
NEW_MAN kaže...

Please elaborate? Kakve veze imaju virusi s propasti Symbiana i na koji nacin se to preslikava na Android?

Btw pristu imeniku i porukama opce nije problem, problem je pristup funkciji uspostave poziva i slanja sms-a.

 

Odi trolaj negdi drugdi jer ocito nemas pojma o tematici.

 

A sto ti drugo radis nego trolas? Platforma je ekstremno razbijena na razlicit hardver, u opticaju je paralelno nekoliko verzija, neoptimiziranost, nikakva kontrola softvera... Sve je to od prije poznato.

I treba ti najjaci moguci hardver da bi skalamerija bar donekle dobro radila. Mora proci jos par velikih verzija da sve skupa pocne liciti na nesto.

Ili smatras da je normalno da korisnici sami moraju pisati drivere za pristup ramu ili sd kartici da bi to bar donekle dobro radilo? To je bio slucaj na Transformer Primeu da se ne cudis. To je prije godinu i pol bio top model s kojim sam se usrecio tako da ne mislis da pricam na pamet. Nakon ICS-a i JB-a i dalje nije licio na nista. Bez da instaliras ijednu aplikaciju nakon factory reseta nakon par dana sam od sebe pocne trzati, rusiti se... Daljnje iskustvo na par dana sa galaxyjem S3 govori isto. Mozda nisam smio primiti mail ili ne daj boze surfati?

11 godina
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android
N!NO kaže...

Android ako se uskoro ne promijeni, zavrsit ce kao symbian.

Druze android drzi 79% trzista telefona, samo mi reci kako ce jedan raspali symbian koji je u VRHUNCU svoje moci imao nekih 10% ma ni 10% mozda 5% trzista imati istu sudbinu?

Molim te objasni malo, umjesto sto trollas kao klinac od 12 godina koji je dobio pepsi kolu umjesto coca cole.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2013 17:17 (chaselol).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Nisi citao "druze" ili se pravis blesav? To sto sam napisao je problem 95% android uredaja. Morat ce napraviti radikalan kvalitativni zaokret prije nego ljudi shvate da kupuju skupo smece. Symbian nije pa je zavrsio kako je. A njegovih 10% trzista i ovih 79% ti isto ne drzi vodu jer u drugoj brojci ti fale dummy telefoni.

15 godina
odjavljen
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Ovo bi i apsolutni kreten shvatio kao čisto podmetanje i pretjerivanje. Aj da su rekli 70k, još bi nekako i povjerovali ali 700k...

 

"Istraživanje" je proveo TrendMicro koji, gle čuda, u ponudi ima AV program za (bubnjevi) - Android!

 

Move along, nothing to see here... {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Sve ti zavisi kakav si korisnik, ako si prosjecan korisnik koji povremeno surfa, salje poruke, zove, aplikacije drustvenih mreza i nekad igre, telefon ce ti raditi bez ikakvih problema. Kazem bez ikakvih problema jer je to istina, a ako mu *ebes mater i *rkas ga non stop, nije od celika da ne pukne, i windowsi(koji se vode za najstabilniji sistem danasnjice) ce zastekati tako da tvoja prica ne drzi vodu uopste.

Ako si pak korisnik kome nije dovoljno sve to nego hoces jos vise, izvoli pa cackaj po sistemu.

 

Evo jedno poredjenje, objasnice ti u potpunosti.

Gledaj na android platformu kao igru Skyrim. Prosjecan igrac ce igrati igru kakva jeste, instalirace a mozda i nece sve expanzije, odigrace sve i bice mu odlicno. A sad ima onih koji ce praviti razne questove, texture pack i ostale gluposti da "poboljsaju" vec kvalitetan proizvod jer hoce vise. Slobodno, rokaj sta hoces ako se razumijes u to, a ako si laik mani se corava posla i ne budi cangrizava baba.



Daleko od toga da je android savrsen, nista nije savrseno ali on je trenutno najbolji izbor za mobilne telefone tako da....

 

 

 

p.s. ja korisim android vec hm dvije godine, cackao sam ga od 2.1, preko 2.3.7 i sad na 4.1, dusu mu vadim, sve sam custom uradio kako mi odgovara i skoro nikad nisam imao problema, sve se da srediti ako radis custom. Naravno ako znas. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 700.000 zloćudnih aplikacija za Android
N!NO kaže...
NEW_MAN kaže...

Please elaborate? Kakve veze imaju virusi s propasti Symbiana i na koji nacin se to preslikava na Android?

Btw pristu imeniku i porukama opce nije problem, problem je pristup funkciji uspostave poziva i slanja sms-a.

 

Odi trolaj negdi drugdi jer ocito nemas pojma o tematici.

 

A sto ti drugo radis nego trolas? Platforma je ekstremno razbijena na razlicit hardver, u opticaju je paralelno nekoliko verzija, neoptimiziranost, nikakva kontrola softvera... Sve je to od prije poznato.

I treba ti najjaci moguci hardver da bi skalamerija bar donekle dobro radila. Mora proci jos par velikih verzija da sve skupa pocne liciti na nesto.

Ili smatras da je normalno da korisnici sami moraju pisati drivere za pristup ramu ili sd kartici da bi to bar donekle dobro radilo? To je bio slucaj na Transformer Primeu da se ne cudis. To je prije godinu i pol bio top model s kojim sam se usrecio tako da ne mislis da pricam na pamet. Nakon ICS-a i JB-a i dalje nije licio na nista. Bez da instaliras ijednu aplikaciju nakon factory reseta nakon par dana sam od sebe pocne trzati, rusiti se... Daljnje iskustvo na par dana sa galaxyjem S3 govori isto. Mozda nisam smio primiti mail ili ne daj boze surfati?

Nisi odgovoril na moje pitanje nego se pravis glup.

Platforma ili ti Android je miljama ispred svih ostalih i problem nije u Androidu nego u firmama koje ga koriste u svojim proizvodima. Ako imas problema sa Transformer Primeom onda se obrati ASUS-u koji je nesposoban napravit drivere.

 

Uglavnom nisi odgovoril na pitanje i sad ides na ignore jer vidim da od tebe ne budem dobil nikakav pametan odgovor.

 

9 godina
neaktivan
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

Pozdrav svima!

Imam pitanje u vezi aplikacije D-vasive. Javlja mi Camera use detected i scanning problem sa system app...Kada želim otvoriti kameru piše greška kamere...je li to problem? Imate kakav savjet?

Nova sam i nisam sigurna kamo postaviti svoje pitanje pa me usmjerite ako treba! Hvala!

XXYY
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
700.000 zloćudnih aplikacija za Android

aplikacije na play storeu nisu toliki problem, mada ima i unutra smeća,ali ne u tolikom broju... Problem su instalacije "crackiranih" aplikacija(van play storea) koje se na play storeu naplačuju... Naravno, "besplatno" privuče ljude da skinu i instaliraju upravo takve crackirane aplikacije(jer zašto bi platio na primjer 15kn), pa se onda čude ko pas jajetu, kada im mobitel dobije "smartphone ludilo"... Ako se korisnik drzi play storea, nema problema...

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 0:31 (MasterPeace).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice