512 GB na microSDXC kartici

poruka: 10
|
čitano: 1.683
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "512 GB na microSDXC kartici".
12 godina
odjavljen
offline
512 GB na microSDXC kartici

Jedno pitanje za profiće, dali ima kakve koristi od ove SD kartice? Ako se ne varam bolje kamere, npr. RED podržavaju SSD koji je većeg kapaciteta i ima brži R/W.

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 512 GB na microSDXC kartici

Ako u tako malu karticu mogu staviti 512gb, zašto u laptope ne stavljaju SSD s ogromnim kapacitetom? 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: 512 GB na microSDXC kartici
77ari kaže...

Ako u tako malu karticu mogu staviti 512gb, zašto u laptope ne stavljaju SSD s ogromnim kapacitetom? 

 Isto tak ako mobiteli idu prema 4k rezolucijama, zasto je na vecini laptopa jos uvijek bijedna rezolucija... 

15 godina
offline
Re: 512 GB na microSDXC kartici
Deawood kaže...

Jedno pitanje za profiće, dali ima kakve koristi od ove SD kartice? Ako se ne varam bolje kamere, npr. RED podržavaju SSD koji je većeg kapaciteta i ima brži R/W.

 Za koju godinu 4K video će biti normalna stvar. Ne na boljim kamerama, nego na skoro svima. A HD video se danas radi i na "običnim" DSLR aparatima. Na malo ozbiljnijem fotkanju trošim dvije do tri kartice od 16GB za slike od 20Mp. Aparati od 50Mp su već tu (Canon). To znači da će ubrzo kartice od 200 i više GB biti potreba, a ne luksuz. 

SSD-i u usporedbi s microXDC karticom izgledaju kao šleperi prema skuteru. Veliki, nespretni, puno troše... ;-)

12 godina
odjavljen
offline
512 GB na microSDXC kartici

Ali što je a 8K videima, RW SD kartica je dovoljan u tom segmentu kad se snima video? 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: 512 GB na microSDXC kartici
77ari kaže...

Ako u tako malu karticu mogu staviti 512gb, zašto u laptope ne stavljaju SSD s ogromnim kapacitetom? 

- zbog cijene/zarade i sutrašnje zarade kad kupiš novi-veći SSD. (koji je btw jednako mal chip..), i sad su prisutni npr 1TB diskovi ali ne za široku potrošnju (cijena) dok dugoročna prognoza predviđa da će uskoro SSD preteći HDD ploče po kapacitetu (jer se stalno smanjuje, npr 14nm, dok optika ne prati istim tempom i zbog samog načina rada postaje sve teže otitati podatak s porastom gustoće/brzine..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
512 GB na microSDXC kartici

A kaj zakaj??? A zato jer treba prvo ošišati sve ovce nekoliko puta a tek onda ponuditi neš novo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
512 GB na microSDXC kartici

klasa 3 za 1000 USD?! za to nađeš obrtnicu koja će ti čitav mjesec .... m-da. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 512 GB na microSDXC kartici
U koji to fotoaparat ide micro sd kartica ?,eventualno u neki idiot od 300kn,sd kartice od 512gb postoje već neko vrime.
Meni kao fotografu više pašu manje kartice do 16gb,ko bi se snaša na kartici sa recimo 100.000 fotografija......
14 godina
offline
Re: 512 GB na microSDXC kartici
Hranitelj kaže...
U koji to fotoaparat ide micro sd kartica ?,eventualno u neki idiot od 300kn,sd kartice od 512gb postoje već neko vrime.
Meni kao fotografu više pašu manje kartice do 16gb,ko bi se snaša na kartici sa recimo 100.000 fotografija......

Imam Samsung NX2000 u koji ide microSD, nije profi, ali nije baš ni od 300kn. Samo nekako mislim da ovo baš i nije toliko namjenjeno za fotografe koliko za mobitele i tablete. Savršena kombinacija za nešto kao Surface (Pro) 3, brzi 120-250GB SSD u njemu za OS i programe i 512GB na sporoj kartici, ali dovoljno za pohranu nekih većih stvari kojima brzina nije tako bitna(filmovi/muzika/podatci kojima se ne pristupa često...)

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2015 22:58 (power_user).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice