3D - skupi televizori, bolne naočale

poruka: 32
|
čitano: 11.962
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D - skupi televizori, bolne naočale".
16 godina
odjavljen
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

napokon pametan čovjek

Moj PC  
28 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Gdje je tu pamet?

 

ViewSonic PJD6211 projektor košta oko 3700 kuna (u hrvatskoj).

XPAND X102 DLP-link naočale (bez emitera) su oko 130 $ (firma iz Ljubljane, koja je opskrbila mnoga kina u svijetu).

Znači za 3-4 metara sliku na bijelom zidu, ispod 5000 kuna (+ jedan kompjuter naravno).

 

http://www.viewsonic.com/products/projectors/pjd6211.htm

 

http://www.xpand3dtv.com/xpand-x102--dlplink-stereoscopic-active-3d-gla1023.html

 

Kome trebaju skupi televizori, na kojima vidiš samo oko 1 m po diagonali (uostalom, kakav je to 3D ako ljudi nisu u prirodnoj veličini)? Za normalan 3D na takvom televizoru, trebaš sjediti na otprilike udaljenosti njegove diagonale. Meni je ovo bez-veze. 3D TV se treba koristiti kao monitor ili je stvarno smješna ta 3D slika.

 

I da ga je bolio nos... Kada nosi sunčane naočale, ga ne boli...

 

DLP čipovi su zakon!

 

Još da samo dođu projektori sa LED svijetlom...

Već postoje neki kineski od 1500 lumena, ali ima 3 LCD ekrana u sebi.

Ja čekam sličan LED projektor sa DLP čipom (a uskoro bi trebala biti navala istih).

 

Do tada ja razvijam kodove za konverziju 2D filmova u 3D (pod GPL) i ovo što već imam izgleda dovoljno dobro.

 

Ono što je bio TV u boji u odnosu na crno bijeli, to je 3D u odnosu na 2D.

Mislim da je prelazak na 3D čak važniji korak od HD rezolucije. Šteta što su na povećanju pixela izgubili vrijeme. Naravno fullHD 3D bi bio predivan, ali na jedno 160 Hz minimalno.

 

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 11:59 (branko).
 
2 4 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale
Bravo ID! zato i jeste no1 oduvijek :)

Ovaj prividan 3D je totalna katastrofa, mislim, naocale nosim da bih se zastitio od sunca, gledati film ili igrati se s naocalama?!?!?! mogu probat, mogu rec super, ali i dlaje imam naocale na nosu i to je nesto preko cega, ja osobno nemogu prec... zato i ne kuzim prijatelja koji tolko ocajno zeli 3D televiziju a ja ga svim silama odgovaram od te kardinalne greske... em su skupe, em nema gotovo nista sadrzaja za njih, em, sve sto radi na 3d televiziji, radi i na obicnoj televiziji uparenom sa onim jeftinim crveno-plavim naocalama, bez troska!!!!
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Definitivno sukpo + nakon par sati gledanja dobije se glavobolja. 3D treba još puno razvoja. Pravi 3D će biti hologramska televizija ako je ikada naprave. A do tad ovo sve su trikovi od kojih bole oči i glava nakon dužeg gledanja.

Sometime the best defense is to attack!
 
8 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale

To je kao da vozač motora kaže: "Ne želim nositi kacigu!" Zašto ljudima smeta da dok voze motor u igri, nose naočale? To vam je da muhe ne ulete u oči...
Mene jedino smetaju male TV diagonale. Naočale nisu problem (pogotovo kada bi napravili silikonske nosače).

 

I glavobolje ne nastaju zbog naočala i 3D-a, već zbog prebrzog mijenjanja scena (2D filmovi obično na taj način žele pridodati ono šta im nedostaje: 3D osjećaj).

 

Režiseri će morati učiti i stalno imati na umu tu promjenu fokusa.

Zato ja u svojim kodovima za konverziju ne želim izazvati prejaku dubinu, jer 2D filmovi su snimljeni za "pred3Ddoba"...

A i dodavanje titlova u 3D film je pridonio glavoboljama. 3D film bi trebalo sinhronizirati na jezik gledatelja.

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 12:20 (branko).
15 godina
neaktivan
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

svaka mu čast! napokon neki pravi američki čobo iz teksasa

 

btw: >CEO Sharp-a je reko da mu je isto tako šitno gledat kroz te naočale pa je čovjek krenuo u razvoj "Full 3D" tehnologije bez naočala i sa punokrvnim 3D-om a ne stereoskopskom optičkom iluzijom

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
branko kaže...

To je kao da vozač motora kaže: "Ne želim nositi kacigu!" Zašto ljudima smeta da dok voze motor u igri, nose naočale? To vam je da muhe ne ulete u oči...
Mene jedino smetaju male TV diagonale. Naočale nisu problem (pogotovo kada bi napravili silikonske nosače).

 

I glavobolje ne nastaju zbog naočala i 3D-a, već zbog prebrzog mijenjanja scena (2D filmovi obično na taj način žele pridodati ono šta im nedostaje: 3D osjećaj).

 

Režiseri će morati učiti i stalno imati na umu tu promjenu fokusa.

Zato ja u svojim kodovima za konverziju ne želim izazvati prejaku dubinu, jer 2D filmovi su snimljeni za "pred3Ddoba"...

A i dodavanje titlova u 3D film je pridonio glavoboljama. 3D film bi trebalo sinhronizirati na jezik gledatelja.

 

To se naravno mora uzeti u obzir. Baš sam čitao nedavno knjigu od Tanhofera koji svjedoči kako je veliki broj bitnih ljudi koji su radili u filmskoj industriji imalo antagonizam prema boji i prema zvuku kada se počeo uvoditi. Boja je tada bila samo nešto kičasto. Kada bi današnje filmove u boji gledao na crno-bijelom televizoru izgledali bi puno lošije nego crno-bijeli filmovi. Isto je bilo i sa zvukom kojeg su zvali nepotrebnim. Nije stvar što se nešto radi nego kako se nešto radi, uvođenjem 3d-a moraju se raditi određene preinake kod samog snimanja da bi bile prilagođene 3d televiziji.

Kod 3D filmova kada ih snimaš DOF mora biti jako veliki, tj. sve mora biti u fokusu. Meni netreba predmet koji je izvan fokusa, jer taj predmet moje oko mora samo izbaciti iz fokusa. To je neprirodno. A šta vidim kad gledam 3d kino, predmet je ispred mene i snimljen izvan fokusa.

16 godina
protjeran
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale

Zato 3D projektori nisu skupi!

 

Projektor 699$:

http://www.amazon.com/ViewSonic-PJD6531w-Projector-120Hz-Lumens/dp/B0033PRQE2/ref=pd_bxgy_e_text_b

 

Naočale 89$:

http://www.amazon.com/gp/product/B003ES5BJU/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=486539851&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00004Y7LI&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0K0D00K6SANRBHBCRJ2A

 

Treba samo pričekati da se proizvede dovoljno naočala, jer koliko ih tvornice napravile, toliko i nestanu...

 

Mislim da se bez naočala neće napraviti dobar 3D tako brzo.

TV je moguće napraviti, ali onda je diagonala problem (ispod 2m za 3D nema smisla). A problem su i rotacije glave. Tu jedino hologram može uskočiti.

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 12:38 (branko).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Mene ne boli nos,a koristim nvidia 3D Vision i efekti su spektakularni,pogotovo Crysis i Bioshock.Tko je probao nece nikad pljuvati po tome.Tocka.Ne znam za 3D televizore kako se ponasaju prilikom mijenjanja kuta gledanja,ali kod nvidie je cak preporucljivo naginjati se gore dole,lijevo,desno da zavirite iza ugla i vidite jel vas ceka neka sacekusa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 13:11 (Romano).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
Romano kaže...

Mene ne boli nos,a koristim nvidia 3D Vision i efekti su spektakularni,pogotovo Crysis i Bioshock.Tko je probao nece nikad pljuvati po tome.Tocka.Ne znam za 3D televizore kako se ponasaju prilikom mijenjanja kuta gledanja,ali kod nvidie je cak preporucljivo naginjati se gore dole,lijevo,desno da zavirite iza ugla i vidite jel vas ceka neka sacekusa.

Ti to ozbiljno ili se salis?

15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
konjRR kaže...
Romano kaže...

Mene ne boli nos,a koristim nvidia 3D Vision i efekti su spektakularni,pogotovo Crysis i Bioshock.Tko je probao nece nikad pljuvati po tome.Tocka.Ne znam za  3D televizore kako se ponasaju prilikom mijenjanja kuta gledanja,ali kod nvidie je cak preporucljivo naginjati se gore dole,lijevo,desno da zavirite iza ugla  i vidite jel vas ceka neka sacekusa.

Ti to ozbiljno ili se salis?

  Ili je ***** ili zafrkava...

 

 

Glavno 3d = smece, i ja ga nikad necu prihvatiti....

Tko hoce samo naprijed...

A ako nista drugo znam da ce panasonic svoje plazme uvijek proizvoditi i u 2d-u...

 

In Control
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 18:18 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
EnlightenedPhoenix kaže...

Glavno 3d = smece, i ja ga nikad necu prihvatiti....

Tko hoce samo naprijed...

A ako nista drugo znam da ce panasonic svoje plazme uvijek proizvoditi i u 2d-u...

 

A kaj drugi ne proizvode teve i u 2d ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
movie kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Glavno 3d = smece, i ja ga nikad necu prihvatiti....

Tko hoce samo naprijed...

A ako nista drugo znam da ce panasonic svoje plazme uvijek proizvoditi i u 2d-u...

 

A kaj drugi ne proizvode teve i u 2d ?

  Samo kazem da ako tehnologija uzme maha, panasonic po svojem planu ima do 2030 produkciju 2D tevejova...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Bugov forum bi trebao biti pun ljudi koji jedva cekaju novu tehnologiju, a kad ono, sve puno dinosaura. "Meni je dobro iovako", "ja ne bih nista mijenjao", "moje pelene jos nisu dovoljno pune, ne treba ih mijenjati".

 

Jedva cekam da se 3D rasiri, isto kao sto jedva cekam da pocnu hologrami i sl. stvari. Naravno da filmovi nece biti jednaki kao i prije, bit ce bolji.

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

ma koji 3d s nacalama, ja stavim te naocale i ne vidim 3d, kao ni ogromna kolicina zemljine populacije

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
EnlightenedPhoenix kaže...
movie kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Glavno 3d = smece, i ja ga nikad necu prihvatiti....

Tko hoce samo naprijed...

A ako nista drugo znam da ce panasonic svoje plazme uvijek proizvoditi i u 2d-u...

 

A kaj drugi ne proizvode teve i u 2d ?

  Samo kazem da ako tehnologija uzme maha, panasonic po svojem planu ima do 2030 produkciju 2D tevejova...

Mozda je i istina ali mi ovo zvuci smijesno, 2030?  Zani ma me koliko clanova ovog foruma ima LCD a koliko plazmu? Za par godina vjerojatno ce usavrsiti 3D tako da ce ljudi prelaziti sa2D na 3D isto kao sto sada prelaze sa LCD na LED. Mozda plazma i jest u vecini testova bolji izbor od LCD-a ali...

I don't speak London :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 21:29 (croart).
16 godina
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
konjRR kaže...
Romano kaže...

Mene ne boli nos,a koristim nvidia 3D Vision i efekti su spektakularni,pogotovo Crysis i Bioshock.Tko je probao nece nikad pljuvati po tome.Tocka.Ne znam za 3D televizore kako se ponasaju prilikom mijenjanja kuta gledanja,ali kod nvidie je cak preporucljivo naginjati se gore dole,lijevo,desno da zavirite iza ugla i vidite jel vas ceka neka sacekusa.

Ti to ozbiljno ili se salis?

 Zasto bih se salio? Koristim Samsungov 2233RZ 3D Vision monitor i nvidia 3d naocale.Kako pomicem glavi ispred ekrana mijenja se i kut pogleda na ekranu.Kad budes u prilici isprobaj to negdje pa ces se uvjeriti.

14 godina
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Pa trenunto bi bio sretan da komercijaliziraju vece ekrane ( znaci ne mislim na mobitele i sl. ) bazirane na oled i sed tehnologiji. To bi mi vec bio dobar korak naprijed jer trenutno mi se LCDovi gade koliko urodenih mana imaju. A plazme su za TV dobre iako bi sed i oled trebali nuditi dosta vise i tu. Tako da mi se ova prica sa 3d ekranima ipak cini malo prenapuhanom. A konzumirati tu tehnologiju bi mi bilo presmijesno kada jos ne postoji nikakav zajednicki standard a i po ovim cijenama.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Necu nikad kupit ni 3D ni obican tv.Jedino ako izume holodekBelji se

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
matoliki kaže...
To se naravno mora uzeti u obzir. Baš sam čitao nedavno knjigu od Tanhofera koji svjedoči kako je veliki broj bitnih ljudi koji su radili u filmskoj industriji imalo antagonizam prema boji i prema zvuku kada se počeo uvoditi. Boja je tada bila samo nešto kičasto. Kada bi današnje filmove u boji gledao na crno-bijelom televizoru izgledali bi puno lošije nego crno-bijeli filmovi. Isto je bilo i sa zvukom kojeg su zvali nepotrebnim. Nije stvar što se nešto radi nego kako se nešto radi, uvođenjem 3d-a moraju se raditi određene preinake kod samog snimanja da bi bile prilagođene 3d televiziji.

Skeptici nisu bitni, bilo ih je uvijek i uvijek će ih biti. Primjere koje si naveo ne možeš primijeniti na 3D iz razloga što su boja i zvuk fenomeni koje neposredno opažamo vlastitim osjetilima. 3D, u ovom obliku, je simulacija. Prostorni vid ne dolazi samo iz dviju blago pomaknutih slika već i od mehaničke prilagodbe fokusa leće na određeni objekt zbog čega znamo što je ispred čega i približnu udaljenost. prema tome, današnji 3d prikaz nije potpun i normalno da ljude boli glava, nos ili što već.

 

 

16 godina
protjeran
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Danas, kada su nove tehnologije skupe, možda i mogu razumjeti zašto se bježi od njih, ali kada one i postanu normalna stvar, postojat će ljudi koji ih neće htjeti.

A koja je razlika?

 

Danas kada kupiš LCD televizor, on osvježava sliku na 60 Hz (najčešće). I šta je problem da čovjek ima 120 Hz osvježenje?

"Neće to u moju butigu!" - pričaju neki... 120 Hz će "sutra" biti kao "dobar dan".

 

Pa u čemu je razlika za one koji neće 3D?

U ničemu, osim što ih manje boli glava, jer su na 120 Hz. Dakle, profitirat će i oni koji danas zaziru od 3D-a.

Kada bi rekli: "Neću nikada staviti naočale!", a ne "Neću nikada kupiti 3D televizor!", mogao bih shvatiti.

Zar se ne sjećate da vam je LCD 'uzeo' frekvenciju osvježavanja?

Zašto moj prijatelj koji svaki dan radi u ACAD-u i projektira za firmu gdje radim, ne želi LCD na stolu?

Nego ima ogroman CRT ekran (nisam niti znao da tako veliki postoje).

3D tehnologija će i vama vratiti ono što vam je prije 10-tak godina oduzeto. Frekvencije osvježavanja iznad 100 Hz.

 

I tako će broj sličica u sekundi u filmovima ostati na 24, 25, 30 Hz ovisno o standardu (film, Evropa, USA).

 

A kada se stave switching naočale, svako oko vidi 60 Hz (kao danas). A tih nekoliko postotaka različitosti u lijevoj i desnoj slici, čine ta nova 3D čuda.

 

Čega se neki boje?

 

Još samo da ekrani pređu na OLED tehnologije, kojima je i 1000 Hz sitnica, a da ne govorimo kakvi su kontrasti i debljine...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 7:55 (branko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Puno komentatora ovde ne vidi jedan "mali" problem. 3D se mozda vama dopada i sve je OK ali trebate ostaviti da nesto kazu i oni kojima se ne dopada i da pazljivo cujete ZASTO im se ne dopada.

 

Prvo, svi ljudi ne percepiraju 3D na isti nacin. Vecina ljudi danas ima problem sa ocima. Vecina dobija cak i morsku bolest ne samo glavobolje... Sve su to stvarni problemi.

Nije stvar u tome biti "avangardan" i omalovazavati "dinosaure". Dinosauri su tu bili prije vas, zato mozda i znaju po nesto.

3D je "rewamp" ideja jos iz pedesetih godina proslog stoljeca. Svakih desetak godina dobija uskrs i ponovo se jave sminkeri da je to ono pravo...

 

Pomalo me ovo podseca kada su se dosetili onog glupog motionblura u igrama i kada je milijun ljudi vapilo da imaju problema i da im se da nacin da se iskljuci, najglasniji su bili sminkeri koji su tvrdili da je to "cool" za njih...

 

Jednog dana mozda i bude nesto od 3Da, kada rese problem sa ostatkom sveta koji je jos uvek rezervirano gleda (na) 3D.

Znaci, poslusati i one koji nisu za i ZASTO nisu je ipak vazno; vaznije nego lepiti etikete.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Ne radi se o ljepljenju etiketa, već o ukazivanju na porjeklo problema.

Tko ne želi gledati u 3D, ili igrati igrice (koje su vektorske i šteta ih je ne prikazati u 3D-u), ne mora.

 

Ali, takav stil razmišljanja "nagovara" masu na odbacivanje napretka.

Jer zašto bi itko napravio 2D ekran (LCD), a da je na 120 Hz, kada je dovoljno i 60 Hz?

Zašto bi se HDMI standard proširio da može propustiti 120 Hz, kada je dovoljno i 60 Hz?

A onda se koriste marketinški trikovi i prodaje "magla" ljudima, kada kupe 600 Hz plazmu.

Ma kojih 600 Hz?

 

3D bitka, nije samo bitka za 3D, već i bitka za bolje tehnologije, jer nas na 3D ekranima ne mogu muljati sa tim hercima.

 

Ne moraš se zbog toga vrijeđati (jer sam možda i stariji od tebe), ali sam kao elektroničar i programer upoznat sa problematikom.

 

Priče o glavoboljama su pričice za malu djecu, jer tih 10-tak posto razlike koje ima slika za lijevo i desno oko, jesu zanemarive. Sasvim je svejedno da li se gleda 2D na 60 Hz, ili 3D na 120 Hz.

 

Problem glavobolja je druge prirode, a to polako postaju svjesni i režiseri.

 

Treba izbaciti titlove i uvesti sinhronizaciju. Treba držati pažnju gledaoca i promjenu njegovog fokusa pod kontrolom.

 

Mnogim ljudima koji loše vide, jesu naočale pomogle u životu, a sada su za neke problematične.

 

Najgore je što to pričaju ljudi koji uopće ne koriste 3D u životu.

 

Valjda treba vremena da društvo krene u tehnološke napretke...

 

Možda zato i nema još OLED-a, jer proizvođači uviđaju da bi propali sa njim, jer ljudima trebaju LCD-i i plazme, koji rade kao pegle. Treba ovaj svijet pomalo navikavati na bolje...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
branko kaže...

 

Ali, takav stil razmišljanja "nagovara" masu na odbacivanje napretka.

 Ne radi se o nikakvom nagovaranju. A niti o nekakvom nerazumevanju tehnologije ili nemogucnosti da se vidi u buducnost, kako je neko vec naveo analogiju o zvuku u filmovima i koloru.

 

"Zagovor" protiv zvuka i kolora je bio nista drugo, nego mali "rat tehnologija", kao sto i sada imamo, recimo, nedavni rat HD DVDa i BRDa ili slicno. Ondasnja kina i studija su imala tehnologiju za film bez tona ili kolora i normalno je da je bilo i onih koji su hteli da tako ostane, iz razumljivih razloga.

 

Kod 3D videa je nesto drugo u pitanju. Problem je vise psiholoske prirode nego sto je tehnoloske. (Iako mozemo i o zrelosti tehnologije pricati tri dana).

Kod "obicne" televizije, osecaj je kao da sedis na klupi u parku i gledas cure kako prolaze. Nista te ne boli, nista ti nije...

Kod 3D slike se radi o malom "soku" za mozak i percepciju. Mozak se trudi da prati radnju "oko (t)sebe" a kod loseg vida jos se javlja i zamucenje slike ili mucnina.

Ja na primer na levom oku vidim slabije nego sa desnim i uvek imam problem da vidim 3D "kao sto treba". Probao sam sve dosadasnje tehnologije i ni jednu ne mogu da podnesem.

Znam ljudi kojima se gadi posle nekoliko minuta 3D prikaza...

 

Znaci, problema ima puno. Jedno je marketing, a drugo realnost.

Niko ne kaze da oni koji mogu, ne treba da uzivaju u 3D. Ali isto tako ne treba ni da olako "samaraju" ljude koji ne podnose 3D.

 

 

 

EDIT: BTW, ja isto imam CRT monitor i ne pada mi na pamet da ga menjam, jer balans kolora koji ima i kvaliteta slike je nebo i zemlja sa LCDom. Cak sam prosle godine kupio jos jedan, ali na zalost taj nije Trinitron. Cool

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 13:41 (Solo).
16 godina
protjeran
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Ma slažem se ja sa tobom, ali 3D televizori sa switching tehnologijom se ne moraju gledati u 3D.

Slika je kod takvih televizora (monitora) puno bolja i za standardni 2D prikaz, kod brzih scena.

 

Kada netko iznosi negativna mišljenja javno, to utječe na mase ljudi i usporava napredak.

Tako se guši i vlastiti napredak (i napredak 2D tehnologije).

 

3D tehnologija tjera proizvođače da rade na boljim uređajima, jer je minimum 120 Hz i to na fullHD-u.

To dalje dovodi do razvoja codec-a za kompresije. Danas još uvijek imaš dvije datoteke za 3D kvalitetu kod reprodukcije, ili duplo više fps-a, a razlika u slikama između dva oka je vrlo mala (znači moguća je bolja kompresija od postojeće).

 

3D nam donosi samo novo i bolje, a ako nekome smeta, ne mora ga gledati (ali i ti će imati prednost u boljoj reprodukciji 2D-a).

 

Nadam se da sam bio jasan...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 13:48 (branko).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale

sinkronizaciju???? sve s takvim genijalnim idejama bi pred streljacki vod stavio...ako me ista iritira onda je to sinkronizacija na bilo koji jezik, fuj, odvratno, uzasno...ako je engleski njemacki ili ruski gledam bez titlova, inace ocu titlove, a ne sinkronizaciju!!!

a svi vi koji bi sinkronizaciju ili nauciti jezik na kojem je film ili naucite j*beno citati!

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 18:00 (grimyHR).
14 godina
neaktivan
offline
RE: 3D - skupi televizori, bolne naočale
grimyHR kaže...

sinkronizaciju???? sve s takvim genijalnim idejama bi pred streljacki vod stavio...ako me ista iritira onda je to sinkronizacija na bilo koji jezik, fuj, odvratno, uzasno...ako je engleski njemacki ili ruski gledam bez titlova, inace ocu titlove, a ne sinkronizaciju!!!

a svi vi koji bi sinkronizaciju ili nauciti jezik na kojem je film ili naucite j*beno citati!

 

MIIIIIIR, sve će biti u redu! Nema sinkronizacije, nema... Nemoj se bojati...

16 godina
protjeran
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Naravno da nema dobre sinhronizacije danas (pogotovo na hrvatski)...

 

Jer kako bi onda razumjeli onaj jezik iz Avatara?

 

Jednom će valjda doći i taj dan (mislim da Google radi na tome), kada će klingonac pričati na svom jeziku, a ja ću ga čuti na svome (sve dok ne naučim klingonski) i obratno.

 

U čemu bi bio problem sa sinhronizacijom, koju bi izveo kompjuter, gdje bi preveo nečiji jezik, sačuvao ritam, smisao, intonaciju i tko zna što još, a najvažnije boju glasa kao izvor koji govori.

 

O takvoj vam sinhronizaciji ja govorim, a ne o timu ljudi koji izvode kazalište pred mikrofonom.

 

To je isto kao da uzmeš neku sliku i prepisuješ tekst, a ja savjetujem OCR alat. I ja sam protiv ručnog prepisivanja...

 

Treba raditi na prepoznavanju govora i glasovnoj sintezi. Zvuk je ipak samo zbroj raznih frekvencija...

 

Ja "proričem" dan kada će kompjuteri moći u realnom vremenu to izvesti, a ja ću samo odabrati jezik na kojem ću film gledati. Nije mi jasno, zašto se bunite vi koji želite odabrati engleski...

 

Kako su mnoge (3D) tehnologije zaživjele u kinu, vjerovatno će i takve stvari (jer će kino na kraju i umrijeti).

Kakav je tek Dolbi uveo zvuk! Ili kako je Dolbi uveo film sa 6 boja, da ne bi trebao puniti strujom 3D naočale!

Možda će jednom tako i ekrani dobiti 6 pixela... Ili će hologrami pobjediti...

Tko može znati šta nam budućnost donosi?

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Ja sam dosta vremena razmisljao da strosim novce na nvidijin 3D vision, ali odgovorili su me. Sad ponovno pomalo razmisljam.

 

Imam dva komentara na 3D prikaz:

stereoskopija iz proslog tisucljeca, odnosno anaglifske naocale (crveno-zelene, laicki) su propale, logicno, jer je prikaz boja jednostavno unisten. Gledao sam Coraline na blurayu s time, i promjenio na normalni mode nakon 5 minuta. Jednostavno je bezveze.

 

Ova tehnologija polariziranog svijetla ima hrpu mogucnosti jer za stabilnost 3D prikaza i nedostatak mucnine, mislim da bi bilo dovoljno samo podesiti frekvenciju prikaza koja je trenutno vrlo spora zbog ogranicenja tehnologije (3 blica za lijevo oko, 3 blica za desno - sve to za jedan obican frame, kojih ima po NTSC-u 30 po sekundi).

Ogromni problem, od kojeg avatar (jer je 99% CGI-an) niti video igre ne pate, je taj sto se filmovi prilagode na 3D u postprodukciji, umjesto da se unaprijedi 3D snimanje, koje je trenutno dosta jadno. Pogledao sam par 3D filmova - Avatar, Clash of the Titans, Dogs vs. cats, i uvjerljivo je Avatar trenutno najbolje iskustvo, sve ostalo je toliko lose da one reklame za lego i Disneyeve crtice u pocetku djeluju puno uvjerljivije. Izgleda kao kolaz vise nego 3D.

 

Sto se tice problema kao sto su naginjanje na stranu, to se za jednu osobu vrlo jednostavno rijesi uz  pomoc motion senzora ugradjenog u naocale, koji ce mjeriti kut prikaza. Vidio sam filmic na youtubeu koji radi upravo to, i omogucuje bez problema zavirivanje iza kutova i slicno.

 

Ako je netko zaista isprobao 3D vision, molim nek napise par iskustava.

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
3D - skupi televizori, bolne naočale

Pa napisao sam ti gore.Iskustvo je vrhunsko.Ne znam sta bi ti jos da ti se napise? Mozes vjerovati u izjave od tri vrste ljudi.

1.) One koji nisu probali i pljuju po necemu o cemu nemaju pojma i izvlace zakljucke napamet.

2.) One koji su negdje probali,ali nabrzaka bez podesavanja dubine 3D prikaza i parametara aplikacija

3.) One koji posjeduju 3D Vision i koji ga koriste duze od godinu dana,a tu spadam ja.

Zakljucak:

Za mene se isplati se svake kune,a ti odvazi,da li je bolje dati 4500 kn za 3D prikaz ili uzeti veci monitor za te novce.The choice is yours my friend.

Moj PC  
0 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice