27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

poruka: 24
|
čitano: 3.476
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima".
10 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Ma vidi baze (fore) i ja san ima problema sa SSD-om a nisan Britanac

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

to!

jos malo vijesti s postocima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Za podatke obicne HDD. Ne kazem da su sigurniji, ali lakse je povratiti podatke i ukljucuje se samo kad treba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Pokopa sam 2 ssda u par mjeseci. I evo ovaj se drži po godine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Imam SSD koji je proglasenu svoje vrijeme jedan od losijih sa ouno kvarova, a ja na njemu nisam imao niti jedan jedini kvara, radi vec 3 godine. Prvo Win7 sada Win8 i sve radi odlicno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Koristim kingstonov ssd v300 120GB oko godinu dana vec i imao sam dosad samo jedan problem.Prilikom bootanja win7  dogadjao je se problem da nije mogao ocitati neke filove.Pokusao sam chkdsk međutim stao mi je bio na 6% i nije mogao da ga ocita.Nakon toga sam pomislio da je disk riknuo.Jedino mi je format pomogao zasad ssd radi ok pa vidjet cu dokad, kad je se to dogodilo zdravlje diska mi je palo za 4% a dosad ima oko 11 TB zapisivanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 18:32 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
dreadmoore kaže...

Koristim kingstonov ssd v300 120GB oko godinu dana vec i imao sam dosad samo jedan problem.Prilikom bootanja win7  dogadjao je se problem da nije mogao ocitati neke filove.Pokusao sam chkdsk međutim stao mi je bio na 6% i nije mogao da ga ocita.Nakon toga sam pomislio da je disk riknuo.Jedino mi je format pomogao zasad ssd radi ok pa vidjet cu dokad, kad je sto dogodilo zdravlje diska mi je palo za 4% a dosad ima oko 11 TB zapisivanja.

 Ista stvar je i kod mene, samo riječ je o Mushkin 120gb ssd-u i win 8.1. 

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
16 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
Koristim Intel i Samsung ssd godinama, zasad sve dobro.
14 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
Bernard Huky Hux kaže...
dreadmoore kaže...

Koristim kingstonov ssd v300 120GB oko godinu dana vec i imao sam dosad samo jedan problem.Prilikom bootanja win7  dogadjao je se problem da nije mogao ocitati neke filove.Pokusao sam chkdsk međutim stao mi je bio na 6% i nije mogao da ga ocita.Nakon toga sam pomislio da je disk riknuo.Jedino mi je format pomogao zasad ssd radi ok pa vidjet cu dokad, kad je sto dogodilo zdravlje diska mi je palo za 4% a dosad ima oko 11 TB zapisivanja.

 Ista stvar je i kod mene, samo riječ je o Mushkin 120gb ssd-u i win 8.1. 

 To se i meni desilo na oz vertex 3 a stvar je u tome da se 1 ili vise bad sectora pojavilo na mjestu dje je bio sistem. Navodno na SSD-u se bad sectori zakljucaju i nema vise problema sa njima, malkice se smanji kapacitet ali nista strasno, radi kao i prije, samo sto moras ponovo dignuti windowse.

9 godina
protjeran
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
nixass kaže...

to!

jos malo vijesti s postocima

 

  • Matija "Postotak" Pavlić

    Koristim renomiran brend SSD godinama bez greske, OCZ govn* se brzo pokvarilo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 1:58 (Ivo Robić).
10 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Ivo sine a koji je to renomirani brand ?!?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Matija, većinu nas ali ozbiljno! boli q za britance i amere i njihove probleme i postotke. ako si već ovisan o postotnom računu, aj ti načini anketu/istraživanje za Hrvatsku. ili se okani prepisivanja sa stranih portala jer tako biti nounar zna svaka budala. 

 

na temu: SSD je kao i mikrovalna - puno parametara za uspješan ishod. kao prvo, s kapacitetom raste brzina ali i pouzdanost. nikad nisam ugradio manji od 240 GB i nikad problema (uz podrobne upute korisniku što činiti - npr. igre nikad na SSD, jer on je samo za operacijski sustav i poneki program osim njega, tipa office itd. itd.). u igri su mushkin i intel (ser. 530). i sve ok. od prvog dana do danas. 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 1
13 godina
online
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
Ajar kaže...
npr. igre nikad na SSD

Glupost.

Postoje igre koje mogu profitirati kad su instalirane na SSD, BF je jedna od tih igara.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 8:16 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
Zato se klonim zasad SSD-ova jer su nepouzdani,malo memorije a skupi ko kavijar.Prednost im je samo brzina.20-30sec za bootanje Windowsa na običnome HDD-u mi ne predstavlja problem
14 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Ja kupio "Patriot Blaze" i treći dan se "smrzli" windowsi. Evo, onda evidentirajte i određeni postotak Hrvata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Samsung EVO 840 120gb star godinu dana, evo niti jedan jedini problem. istina koristim ga samo za sistem (win 7) i aplikacije

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
imam ssd od Intela 120gb serija 550 ak se ne varam, vec 3 godine mu je Health na 100% a mast mu vadim svaki dan... u isto vrijeme se na trzistu pojavio i OCZ Solid 3... taj je gubio skoro 20% svaka 3 dana...
16 godina
neaktivan
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
Velka hrvatina Ajar! U HR imas SSDova na prste nabrojat i ne mozes napravit nikakvu analizu. Po postovima 80% ljudi ima probleme sa SSDovima u Hrvata. Dodatni problem u Hrvata je smece koje se tu prodaje.
10 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
Koristim Samsung 840 Pro 256 GB. Stvarno odlican i bez problema godinu dana. Posto mi postaje mali kapacitet, kupit cu sigurno Samsung, i to 860 Pro kad izadje od 512.
Enjoy The Silence
10 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Ja sam imao OCZ Vertex (sad neznan koji broj) od 120gb i nije izdrza niti pola godine pa sam na garanciji dobio ovaj OCZ (vidi pod moj pc) i on radi bez problema a iman jos dva komada od Intela (jedan u mom i jedan u dicijem PC-u) i oni rade bez greske.

Znaci od cetiri SSD-a sta su meni prosli kroz ruke tri rade odlicni jedan ne radi nikako, sve u svemu

dlicnp

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
OCZ i Samsung izdahnuli unutar prve godine.
Sad imam dva novija Samsunga i drzim fige lol
15 godina
offline
Re: 27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima
nicky.sl kaže...

..

Znaci od cetiri SSD-a sta su meni prosli kroz ruke tri rade odlicni jedan ne radi nikako, sve u svemu

dlicnp

 -živi primjer nepogrešivosti statistike... 25%:75% uz odstupanje koje je prihvatljivo na tako malom uzorku od jednog korisnika (ili klasična slučajnost).

***

mene 'brine' što je pisac htio reči (ili pretipkati uz pomoć translatora)... relenicom:

Povrat podataka sa SSD-ova mnogo je kompliciraniji u odnosu na standardne čvrste diskove jer su podaci raspršeni na disku (ne pohranjuju se linearno).

 

-što se time misli, linearno? SSD-HDD? To nije CD/DVD gdje bi se u jednom sessionu podaci snimili linearno, nego su random, razbacani, fragmentirani, pa da ne idemo u RAID ili pojedine FSove kao linuxov gdje se rezervacijom mjesta to pokušava eliminirati.. Kraće, pod Win-FSom se linearnost podatka ne očekuje u radu diska, defrag to samo popravlja na način da ih optimalnije slaže. Fragmentacija svake radne-RW memorije eliminira linearnost zapisivanja, tako radi RAM, HDD, pa i SSD koji je mix ovog dvojca.

-iz takve tvrdnje(?) se objašnjava 'teže' spašavanje? LOL. Položaj filea/fragmentiranost je najnevažniji dio kod spašavanja. Fizički kvar je kvar, nema spašavanja ako je sektor nečitljiv. Kvar kao random je random tako da se pojavljuje (statistički) bilo gdje.. naravno veća šansa je tamo gdje se više radi npr na mjestu gdje je neki temp file dok nekorišten sektor nema razloga crknuti osim što može crknuti.. kao što sad može pasti komet na Bundek. Koji sektor je pri tomu izgubljen nema baš nikakve veze s lineranom-fragmentiranim podatkom, tj kad ne postoji katalog tad se rekonstrukcijom podatka (CRC) otkrije niz byteova.. (zato npr format diska ne pomaže, zato sigurnosno brisanje uključuje DODanje od x-prolaza i opet se može.. do lupanja čekićem). Kako tad statističari objašnjavaju linearnost kao objašnjenje različitih uspješnosti spašavanja? LOL ili gluparija.

SSD je teže spašavati jer je to priroda čelije, tranzistor, za razliku od medija kao disk.. ali kod mehaničkog medija imamo više dijelova koji se mogu pokvariti npr sama mehanika-glava, tad ništa od podataka nije izgubljeno/oštećeno nit je ikakav problem spasiti, samo treba pročitati.

SSD/Flash itd su dizajnirani tako da u slučaju kvara ostane fixirano posljednje stanje (ne dozvoljava se brisanje sektora, samo čitanje) ali kvar je u osnovi ipak kvar tj nepredvidljiv, tako da svaki predviđeni automatski osigurač možda spasi stvar, možda ne. Očitati stanje tranzistora je zato teže nego s magneto-optičkog medija u slučaju kvara/greške... i to je jedini razlog, kvar koji je u slučaju memorije veći problem nego kod 'analognog' tj optičkog kvara tj čitljivosti.

Karikiran primjer, ako staru analognu kasetu zgužvamo/izdrapamo.. ipak možemo čuti ponešto, neke riječi. Ako to napravimo s digitalijom dobijemo samo digitalnu buku, ali dok rade (dok kvara nema) digitalni podatak je 100% točan/identičan, nema greške koje se kod analognog moogu javljati. Što je lakše spasiti/rekonstruirati? (bez CRCa praktički ni jedna memorija/digitalan podatak nebi bio čitljiv, bilo bi izuzetno malo 100% ispravnih chipova ili pročitanih stanja memorije).

- Kod rekonstrukcije je npr vrlo bitno koji je tip podatka kojeg se želi spasiti. Ako je to neki PCjevski file tad je lakše jer postoji zadana struktura, ako je slika-glazba.. tad je daleko teže jer nema kontrole idućeg bytea.. usporedba npr IP paketa normalne mreže ili videostreama (koji ako se izgubi, preskače se.. ne ponavlja se).

- Koje podatke najviše korisnici gube? Ako predpostavimo da nisu glazbenici, tad su osobne slike ono što je najvažnije, obitelj i sl. i nenadoknadivo, tad je to opet (i statistika to potvrđuje) to češće na nekim mobilnijim uređajima kao fotić-monbač.. i tu nema spasa, inače bi Onetrack imao mirnu budućnost (izvor zarade). Sve ostalo je lako nadoknadivo, npr install sofwarea (jer cijena spašavanja je ugl viša od cijene kupnje kompletnog novog PCja).

 

Naravno, Ontrack nije to radio (statistiku) zbog infrmacije nego zbog promocije. Zato je najmanje važno što napišu kao objašnjenje, važno je da pišu o frimi koja to (manje uspješno SSD-vs-HDD) spašava... (jednako kao što AV idn piše o virusima i sigurnosti i sl.). Što opravdava novinara? Posljednja usporedba je npr Sonyjev ''HiFi'' SD.

 

-istovremeno, nigdje nisu spomenuli riječ.. (pogađate koju?), backup!

Zašto (ako je cilj informiranje korisnika i zaštita..). Zašto bar to ne kaže novinar? Postoje podaci koji jesu ili će biti izgubljeni, postoji backup. Onetrack živi od toga da ima posla, zašto ga uopće uzimati kao izvor korisnih infoa za korisnika kad je suprotni interes? (tu ne mislim samo na Onetrack, kvalitetna firma) nego na sve u takovm 'sukobu interesa' i prenošenje vijesti iz njihovih izvora. Mislim na novinare, bugovce... (ne indexove).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Kupljen u 3. mjesecu 2012., garancija mu istječe za tjedan-dva, znači 3 pune godine koristim OCZ Agility 3 kao primarni disk i nikakvih problema s njim nisam imao.

 

Čitano ukupno s SSD-a preko 10TB, zapisano blizu 8TB, te ima 12 229 radnih sati odnosno 1 godinu i skoro 5 mjeseci. (pročitano iz S.M.A.R.T.-a)

 

SSD Life veli 100% health i predviđa mu još preko 8 godina života.

 

 

Što se tiče cijene plaćen je skoro 1000kn (120GB verzija), a danas se može naći Samsung Evo 850 120GB za oko 650kn, ali ima i jeftinijih SSD-ova od kingstona, patriota itd. za oko 470kn.

 

Znači cijene su se prepolovile od tad, fin trend, ali može to i bolje.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 18:03 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
27% Britanaca imalo problema sa SSD-ovima

Već pet godina koristim SSD-ove, a već tri isključivo SSD-ove. Samo Intel i odnedavno Samsung, ali nikad problema. Doduše, koristim višu klasu konzumerskih (najstariji intel je X25-M pa 320 serija pa SM 840 i novi PCIE M2 SM XP941).

 

U tom razdoblju HDD-i rikavaju k'o stormtrooperi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice